Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok,

Az miért van, hogy az elektromos ablakom, ha hosszan nyomod(2másodperc) a kapcsolót már nem megy magától le - fel.

Folyamatosan nyomni kell, hogy működjön.

Akksi le volt kötve?

ha igen akkor ablakot gombbal húzd fel és tartsd a gombot felhúzva amig egy kicsi kattanást nem hallasz(alig valami hang miután felment az ablak)és elvileg mennie kellene megint.mindkettőnél meg kell csinálni.ha nem segít akkor várj újabb ötletet :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

következő kérdéssel fordulok hozzátok.(szeretnék venni egy H karavánt 1,7cdti)

ezzel kapcsolatban,ha nincs benne gyárilag tempomat utólagosan be lehet-e szerelni és időben és anyagiakban ez mit jelent?

segítségeteket előre is köszönöm :)

kb 20-30-40000ig (tavaly előtt 25000 volt a kar kb)ha szervíz ad mindent .időben kb negyed óra?

ha megveszed a kelléke(ke)t akkor olcsóbb lehet csak aktiválni kell tech 2-vel pár ezerért max

ami kellhet hozzá : http://apronet.hu/one.php?adid=100512922 csak mutatóba raktam ide gondolom már nem aktuális csak kb ilyesmi áron lehet venni.

de lehet csak a kar kell

Link to comment
Megosztás:

OK, köszi siker.

Akksi le volt kötve?

ha igen akkor ablakot gombbal húzd fel és tartsd a gombot felhúzva amig egy kicsi kattanást nem hallasz(alig valami hang miután felment az ablak)és elvileg mennie kellene megint.mindkettőnél meg kell csinálni.ha nem segít akkor várj újabb ötletet :)

Link to comment
Megosztás:

Üdvözöllek!

A Zafira B és az Astra H kijelző megegyezik! A BID kijelző beépítőkeretének képernyőmérete más, nagyobb mint TID, vagy a GID, ezért feltétlenül szerezd meg a beépítőkeretet is hozzá.

benkoa

Köszi a gyors választ. Szerencsére kerettel együtt van! Így kerülne 13.000 Ft-ba. Ez reális ár érte?

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Szerencsére kerettel együtt van! Így kerülne 13.000 Ft-ba. Ez reális ár érte?

Szia!

Nézd meg a Vaterán az "Opel Zafira B, Astra H - BID kijelző" 1468054918 számú hirdetést. Az általad megjelölt hirdetést nem találtam, de a beépítőkeret biztosan jó a két megjelölt típusba. Az árát megéri, amennyiben szét van házasítva a fejegységtől. Én a tavasszal 20000 Ft-ért adtam el egy 2007-es példányt. Több cég, 7 különböző betűjellel (pl: AT;AC;KR....stb.) gyárt (gyártott) ilyen kijelzőket. Azt ugye tudod, hogy a beszerelés után, még fizetni kell a TECH 2-es programozásért is néhány ezer forintot.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Nézd meg a Vaterán az "Opel Zafira B, Astra H - BID kijelző" 1468054918 számú hirdetést. Az általad megjelölt hirdetést nem találtam, de a beépítőkeret biztosan jó a két megjelölt típusba. Az árát megéri, amennyiben szét van házasítva a fejegységtől. Én a tavasszal 20000 Ft-ért adtam el egy 2007-es példányt. Több cég, 7 különböző betűjellel (pl: AT;AC;KR....stb.) gyárt (gyártott) ilyen kijelzőket. Azt ugye tudod, hogy a beszerelés után, még fizetni kell a TECH 2-es programozásért is néhány ezer forintot.

benkoa

Ezt szeretném megvásárolni amit mutattál. Remélem akkor passzolni fog minden. Azért furcsálltam, mert a hirdetésben mutatott keret belseje nem egyenletes, hanem van benne két oldalt törés. Amiket pedig eddig láttam folyamatosan ívelt volt, nem volt megtörve a belseje.

Link to comment
Megosztás:

Köszi a gyors választ. Szerencsére kerettel együtt van! Így kerülne 13.000 Ft-ba. Ez reális ár érte?

Szia!

Bocsánat, hogy beleszólok, de a vaterán, ha ezt nézted ki: "Opel Zafira B, Astra H - BID kijelző - 1468054918", az a keret nem lesz jó az Astra H-ba.

Zafirának és Astra h-nak a kijelző kerete teljesen más kialakítású:

H Astra keret:

http://kepfeltoltes.hu/110804/ef55_1_big_w...ltoltes.hu_.jpg

Vaterás Zafira keret:

http://kepfeltoltes.hu/110804/88cdd196b35e...ltoltes.hu_.jpg

Astra H-ba feltétlenül ilyet javaslok:

http://kepfeltoltes.hu/110803/447300_www.k...ltoltes.hu_.jpg

Üdv. Laci

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Bocsánat, hogy beleszólok, de a vaterán, ha ezt nézted ki: "Opel Zafira B, Astra H - BID kijelző - 1468054918", az a keret nem lesz jó az Astra H-ba.

Zafirának és Astra h-nak a kijelző kerete teljesen más kialakítású:

H Astra keret:

http://kepfeltoltes.hu/110804/ef55_1_big_w...ltoltes.hu_.jpg

Vaterás Zafira keret:

http://kepfeltoltes.hu/110804/88cdd196b35e...ltoltes.hu_.jpg

Astra H-ba feltétlenül ilyet javaslok:

http://kepfeltoltes.hu/110803/447300_www.k...ltoltes.hu_.jpg

Üdv. Laci

Szia!

Köszönöm, hogy segítettél. A képek szerint igazad van! Én az ismereteimet a NET-ről szereztem, illetve, én is végigcsináltam egy-két adás-vételt. Nekem sikerült olyat venni, amelyik jó lett a H Astrába.

Mégegyszer köszi.

benkoa

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Köszönöm, hogy segítettél. A képek szerint igazad van! Én az ismereteimet a NET-ről szereztem, illetve, én is végigcsináltam egy-két adás-vételt. Nekem sikerült olyat venni, amelyik jó lett a H Astrába.

Mégegyszer köszi.

benkoa

Szia benkoa!

Nincs mit. Vajon ezt "owdar" is tudja?

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Szia benkoa!

Nincs mit. Vajon ezt "owdar" is tudja?

Üdv.

Igen már tudom :) Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor megpróbálok még alkudni belőle, ha már keret nincs hozzá. Kérdeztem a szalont és azt mondták, hogy 6.000 ft hozzá a keret. Igen csak ki kerekedet a szemem:).

Link to comment
Megosztás:

Szia benkoa!

Nincs mit. Vajon ezt "owdar" is tudja?

Üdv.

Igen már tudom :) Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor megpróbálok még alkudni belőle, ha már keret nincs hozzá. Kérdeztem a szalont és azt mondták, hogy 6.000 ft hozzá a keret. Igen csak ki kerekedet a szemem:).

Link to comment
Megosztás:

Szia benkoa!

Nincs mit. Vajon ezt "owdar" is tudja?

Üdv.

Igen már tudom :) Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor megpróbálok még alkudni belőle, ha már keret nincs hozzá. Kérdeztem a szalont és azt mondták, hogy 6.000 ft hozzá a keret. Igen csak ki kerekedet a szemem:).

Link to comment
Megosztás:

Igen már tudom :) Köszönöm a gyors válaszokat. Akkor megpróbálok még alkudni belőle, ha már keret nincs hozzá. Kérdeztem a szalont és azt mondták, hogy 6.000 ft hozzá a keret. Igen csak ki kerekedet a szemem:).

Szia "owdar"!

Keret ügyileg esetleg próbálj bontókban érdeklődni.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok

furcsa problémám van most a kocsival:

egyszerűen mikor beültem és ráadtam a gyújtást beindult a kocsi működik minden index, szervó, ventilátorok, jár a motor de:

- nem megy a műszerfal (semmilyen funkciója, se a sebességmérő se a benzinmérő, se az indexvisszajelző stb.)

- nem megy a klíma

- tompított világítás se kapcsol be

mi lehet a probléma ?

járok vele mert muszáj, és motorikusan nincsen vele semmi baj, egyébként ezt pár órája csinálja

biztosíték szórakozhat? vagy mi lehet a baj ?

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

furcsa problémám van most a kocsival:

egyszerűen mikor beültem és ráadtam a gyújtást beindult a kocsi működik minden index, szervó, ventilátorok, jár a motor de:

- nem megy a műszerfal (semmilyen funkciója, se a sebességmérő se a benzinmérő, se az indexvisszajelző stb.)

- nem megy a klíma

- tompított világítás se kapcsol be

mi lehet a probléma ?

járok vele mert muszáj, és motorikusan nincsen vele semmi baj, egyébként ezt pár órája csinálja

biztosíték szórakozhat? vagy mi lehet a baj ?

köszi

na most mikor jöttem hazafele vele a melóból most jó volt

hülyeséget kérdek de lehet köze ahhoz, hogy napon állt a kocsi ?

mert miután mentem vele és nem volt jó találtam árnyékos helyet ahol állt 3 órát és mikor indultam haza már minden rendben volt és működött

ki a fene érti ezt ?

mindenesetre remélem nem jön elő többet, ráadásul a szerelőm nyaralni van 10 napra ment el tegnap utazott el

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségeteket szeretném kérni, mert nem szeretnék hozzá nem értő szervízből szervízbe járni.

Sajnos van már ezirányú tapasztalatom ( csak kísérletezgettek cserélgettek alkatrészeket nem kevés pénzért és a végén kiderült hogy csak egy pár ezer forintos alkatrész volt a hibás ), igaz más márkával kapcsolatosan.

Nemrégiben vásároltam egy 2005-ös astra H caravan 1.6 twinport ( Z16XEP ) típusú autót.

Két hibakódot írt ki a computer:

-ecn 15505A

-ecn 112052

Történt nemrég, hogy menetközben kigyulladt a kis sárga kulcsosautó lámpa, majd letilotta a fordulatot kb.1500-ra egy kereszteződésben.

Ezután leálltam, leállítottam az autót, majd újraindítottam és látszólag megszűnt a hiba. Bár szerintem nem gyorsult úgy mint előtte.

Ezt követően elmentem vele egy ,,nagy szervízbe" ahol közölték, hogy motorvezérlés, cim modul, illetve elektromos gázpedál szenzor-t kell cserélni, de valószínűbb, hogy csak egy motorvezérlő egységet.( 280.000.-ért! )

Ezek után a hibakódokat törölték, és az autó tökéletesnek tűnt, míg rá egy hétre ismét világított az a kis sárga kulcsos lámpa, -leállítottam, majd újraindítottam és a lámpa elaludt.

Viszont most nem tiltotta le a fordulatszámot...de minimálisan érezhető, hogy nem húz úgy az autó (talán kicsit többet is fogyaszt ), ahogy korábban.

Ha valakinek van sejtése mi lehet a probléma megoldása, kérem tegye meg hogy válaszol.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel:

Márkó14

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek aki ezidáig megpróbált segíteni.

Időközben felkerestem mailen keresztül az adott problémámmal egy másik márkaszervizet is mely ezt a lehetséges választ adta:

"a két hiba P1550 és P1120 a gázpedál állás érzékelővel és a fojtószeleppel kapcsolatos.

Amennyiben a hiba többet nem fordul elő, akkor csak egy átmeneti zavar volt. Ha viszont rövid időn belül újra jelentkezik, akkor végig kell ellenőrizni a kapcsolódó alkatrészeket és a vezetékezést.

Esetleg előfordulhat, hogy csak a fojtószelep ház koszos, és takarítása szükséges.

Látatlanban ennyi információt tudok nyújtani a hibával kapcsolatban."

Huh, kezdődik a találgatás mely érzésem szerint nem kevés pénzembe fog kerülni...

Azt gondolom a H astra igen nagy népszerűségnek örvend itthon és hihetetlen számomra, hogy ez a hiba csak és kizárólag az én autómat érinti...

Korábban G astrám volt évekig, semmi, de semmi baj nem volt vele ezért is voksoltam ismét egy astra mellett...lehet kár volt...

Nektek mi a véleményetek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

Márk

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Először is szeretném megköszönni mindenkinek aki ezidáig megpróbált segíteni.

Időközben felkerestem mailen keresztül az adott problémámmal egy másik márkaszervizet is mely ezt a lehetséges választ adta:

"a két hiba P1550 és P1120 a gázpedál állás érzékelővel és a fojtószeleppel kapcsolatos.

Amennyiben a hiba többet nem fordul elő, akkor csak egy átmeneti zavar volt. Ha viszont rövid időn belül újra jelentkezik, akkor végig kell ellenőrizni a kapcsolódó alkatrészeket és a vezetékezést.

Esetleg előfordulhat, hogy csak a fojtószelep ház koszos, és takarítása szükséges.

Látatlanban ennyi információt tudok nyújtani a hibával kapcsolatban."

Huh, kezdődik a találgatás mely érzésem szerint nem kevés pénzembe fog kerülni...

Azt gondolom a H astra igen nagy népszerűségnek örvend itthon és hihetetlen számomra, hogy ez a hiba csak és kizárólag az én autómat érinti...

Korábban G astrám volt évekig, semmi, de semmi baj nem volt vele ezért is voksoltam ismét egy astra mellett...lehet kár volt...

Nektek mi a véleményetek?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv.

Márk

Hát, ha nekem ilyen gondom lenne, én tuti Uhuhu-t keresném......

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.