Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Át lett ledesítve és ahogy össze lett rakva szétjött,pedig odafigyeltünk rá,de ezek szerint nem eléggé.Jó lenne megcsinálni,mert hasznos dolgokat irkált kifele. :) Jó lenne megcsináltatni.De lehet vennem kell másik kilométerórát,bár easytronicosban nem lesz egyszerű találni.Szóljon valaki,aki tud eladót,ha lehet minél olcsóbban. :)

Ha nincs mas, akkor megprobalhatod ilyennel osszeragasztani: http://www.hestore.hu/prod_10028712.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lenne egy kis problémám.Easytronicos Astrám van és a műszerfalon a "nagyobb" kijelző van és egy olyan problémám van vele hogy a kijelzőjéből jövő szalagkábel,ami csatlakozik a nyáklaphoz az levált az lcd kijelzőről.Tudja valaki hogy milyen módszerrel lehet azt visszaragasztani rá?Így még azt sem látom hányadik sebességi fokozatban van az autó!Ezer köszönet előre is!

Erre gondoltam:

10748126351_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Nézz be ebbe a fórumba: www.elektronline.hu , itt a Távjavításra kattints. A szerelők szívesen segítenek, csak első szavad köszönés legyen ,mert arra harapnak, ha nem :icon1:. csabba66 ragasztója szerintem ide nem lesz jó. Úgy tudom forró levegővel préselik rá, de majd ott a fórumon megmondják a tutit.
Link to comment
Megosztás:

Nézz be ebbe a fórumba: www.elektronline.hu , itt a Távjavításra kattints. A szerelők szívesen segítenek, csak első szavad köszönés legyen ,mert arra harapnak, ha nem :icon1:. csabba66 ragasztója szerintem ide nem lesz jó. Úgy tudom forró levegővel préselik rá, de majd ott a fórumon megmondják a tutit.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,írtam nekik és várom a válaszukat!

Link to comment
Megosztás:

Hello! A véleményeteket kérném. tegnap -15 fok a vizem 68 fokra ment fel a fűtés teljesen rá volt adva a ventillátor II. fokozatba, igy mentem vele 65 km de feljebb csak akkor ment ha a fűtést lekapcsoltam, akkor 79 fokig ment fel.

szerintetek lehet termosztát bajos, vagy csak egyszerűen ennyi hőt tud termelkni a motor?

Link to comment
Megosztás:

Hello! A véleményeteket kérném. tegnap -15 fok a vizem 68 fokra ment fel a fűtés teljesen rá volt adva a ventillátor II. fokozatba, igy mentem vele 65 km de feljebb csak akkor ment ha a fűtést lekapcsoltam, akkor 79 fokig ment fel.

szerintetek lehet termosztát bajos, vagy csak egyszerűen ennyi hőt tud termelkni a motor?

Valószínű ennyit tudott termelni és semmi baja a termosztátnak, ne aggódj...:) Azt tudom tanácsolni, hogy ne fűts 4-es fokozaton miután elindulsz legalább 5 percig (csak maximum a kettes fokozat, ha muszáj), ez az idő éppen elég ahhoz hogy valami normális hőfokot elérjen a motor amivel kíméled is, ezután bedurranthatsz ha még kell, így csak 78-80-ra fog visszahűlni:)! Nekem maximum 87-89-ig szokott felmenni (ha tél van), ha rányomom a fűtést 80-ig visszahűlhet, de ezzel semmi gond nincs!:)

Link to comment
Megosztás:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget,írtam nekik és várom a válaszukat!

Szia! Nekem van egy ilyen műszeregységem, ugyanígy lejött a kijelzője a vezetékről. Ha válaszolnak neked a másik fórumon, és bonyolultnak tűnne a javítás, akkor kölcsönadom próbálkozásra a műszeregységemet. Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Az autó egy tegnapi 150km-es út után du-án 2h-kor lett leállítva az utcán. Ma reggel fél kilenckor az akkumulátoron 12,20V-ot, de fél 2h-kor már csak 12,00-át mértem.

A mérések közt nem használtam az autót, nem is indtítóztam.

Előtte szervizben volt, elektromos hiba, (a riasztó 200mAh!) miatt, ezért mérem a feszültséget. Akku tökéletes és új 640Ah-ás.

Ez teljesen normális felszültség esés ebben a hidegben, ha nem fűtött garázsban van a kocsi? Félek, így 3nap után megint nem fog indulni.

Előre is köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni. Az autó egy tegnapi 150km-es út után du-án 2h-kor lett leállítva az utcán. Ma reggel fél kilenckor az akkumulátoron 12,20V-ot, de fél 2h-kor már csak 12,00-át mértem.

A mérések közt nem használtam az autót, nem is indtítóztam.

Előtte szervizben volt, elektromos hiba, (a riasztó 200mAh!) miatt, ezért mérem a feszültséget. Akku tökéletes és új 640Ah-ás.

Ez teljesen normális felszültség esés ebben a hidegben, ha nem fűtött garázsban van a kocsi? Félek, így 3nap után megint nem fog indulni.

Előre is köszi a segítséget!

200 mA es 64 Ah, igy elvileg ~300 orat vinne a riasztot, viszont a hideg es egyebek miatt nem csoda, ha 3 nap utan sem indul. De ha megcsinaltak a riasztot, akkor nem kene igy legyen. Ha terheles nelkul csak 12 voltot mersz egy akkun, az mar nem nagyon fog inditani...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Szét lehet szedni az első lámpatestet? Konkrétan a "szélvédő"-re gondolok, el lehet különíteni barbár beavatkozás nélkül az izzókat tartó résztől?

Üdv,

Szia!

Ha felmelegíted előtte akkor szét, de nagyon óvatosan nehogy eltörjön vagy megrepedjen!

De a visszaragasztás sem egyszerű, hogy ne párásodjon be utána...

Link to comment
Megosztás:

Szep napot mindenkinek

A kovetkezo a problemam: Kombi H Astram van, 2006 -os 1.7 CDTI, A hatso biztositek tablabol ( a csomagtartoban) kiesett egy fekete szinu, negylabu relle vagy mi az nem tudom. A tablaban meg harom uress hely van, ahova talalna, de melyikbe jar? egy meg van a jobb felso pozicioban. Mi a teendo, hova tegyem be a kiesett darabot? A kovetkezoket irja rajta: 4RA 007 791-06 13 171 831 12V >PBT-GF20<

hA VALAKI TUD SEGITSEN, ESETLEG KEPET, RAJZOT IS KULDHET, MEGADOM AZ EMAIL CIMEM

Link to comment
Megosztás:

Szep napot mindenkinek

A kovetkezo a problemam: Kombi H Astram van, 2006 -os 1.7 CDTI, A hatso biztositek tablabol ( a csomagtartoban) kiesett egy fekete szinu, negylabu relle vagy mi az nem tudom. A tablaban meg harom uress hely van, ahova talalna, de melyikbe jar? egy meg van a jobb felso pozicioban. Mi a teendo, hova tegyem be a kiesett darabot? A kovetkezoket irja rajta: 4RA 007 791-06 13 171 831 12V >PBT-GF20<

hA VALAKI TUD SEGITSEN, ESETLEG KEPET, RAJZOT IS KULDHET, MEGADOM AZ EMAIL CIMEM

Fényképezd le és tedd fel. Összehasonlítom az enyémmel és mondom, hogy hova való. Egyébként minden működik?

Link to comment
Megosztás:

Fényképezd le és tedd fel. Összehasonlítom az enyémmel és mondom, hogy hova való. Egyébként minden működik?

Elore is koszonom. Kuldom a kepet, remelem latszani fog minden. A felso sorban van 2 hely, egy a balfelol a fekete csatlakozo mellet, es egy a szinten hasonlo de sarga relle melett, egy hely pedig a jobb also sarokban a piros kabel melett

Egeybkent semmi gond a kocsivan, csak a biztonsagi ovek visszajelzoje nem mukodik.

Nem tudom hogy mukodik itt a kep csatolasa. mindennel probalkoztam de nem megy. Ha adsz egy email cimet el tudom kuldeni

vagy irj a kanyalaci@yahoo.com cimre

Elore is koszi

Link to comment
Megosztás:

Hello! A véleményeteket kérném. tegnap -15 fok a vizem 68 fokra ment fel a fűtés teljesen rá volt adva a ventillátor II. fokozatba, igy mentem vele 65 km de feljebb csak akkor ment ha a fűtést lekapcsoltam, akkor 79 fokig ment fel.

szerintetek lehet termosztát bajos, vagy csak egyszerűen ennyi hőt tud termelkni a motor?

Nekem pont ez volt, nekem 200 km után is 68-70 fokos volt. Nem ment feljebb. Kicseréltem a termosztátot és lőn csoda 80-84 fokos lett, persze hamarbb is kezd azóta fűteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Lenne egy kis problémám.Easytronicos Astrám van és a műszerfalon a "nagyobb" kijelző van és egy olyan problémám van vele hogy a kijelzőjéből jövő szalagkábel,ami csatlakozik a nyáklaphoz az levált az lcd kijelzőről.Tudja valaki hogy milyen módszerrel lehet azt visszaragasztani rá?Így még azt sem látom hányadik sebességi fokozatban van az autó!Ezer köszönet előre is!

Erre gondoltam:

Szerintem csak egymás mellé kell tenni majd valahogy mehanikailag összefogni. Szeintem sem kell ragasztó. De engem is érdekel a megoldás.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Előre is bocs a szakszerűtlenségét.

Az autó rövdtávú fogyasztásmérője viszonyleg jól mér, de a "hosszabtávú" fogyasztásmérő mindig 6,5 l/100 km ír ki, mindentől függetlenül. Ha ugyanis medkettőt lenullázom akkor két különböző értéket kapok ugynarra a megtett útra.

Tud valaki erre megoldást ?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.