Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Az ablakmosóhoz a tartályban lévő jeladóra is szükség van. Ha ilyen nincs az autódban, akkor nem fogja jelezni az alacsony szintet. Az izzókiégést szakadás érzékeléssel tudja azonosítani, ahhoz külön érzékelő nem kell, ezért tudja kijelezni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örömmel közlöm, hogy ma visszahívtak az Opel márkaszervizbe! Előzménye annyi volt, hogy szerettem volna ha nekem is kijelzi a képernyőm a pillanatnyi fogyasztást és a hasonló információkat. Telefonon felhívtak, hogy mi volt a tapasztalatom a szervizben. Elmondtam, hogy az ablakokat sikerült megcsinálni, viszont a kijelzőn az információkat nem sikerült megoldani. Mára visszahívtak és a műhely főnök megcsinálta ingyen. Azt mondta ha pénzt akarok tukmálni rá, akkor visszacsinálja a kijelzőt.....még vannak rendes emberek!

A szerviz: Nagykanizsa, Kis-Gelencsér Opel Márkakereskedés

Szép napot mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Örömmel közlöm, hogy ma visszahívtak az Opel márkaszervizbe! Előzménye annyi volt, hogy szerettem volna ha nekem is kijelzi a képernyőm a pillanatnyi fogyasztást és a hasonló információkat. Telefonon felhívtak, hogy mi volt a tapasztalatom a szervizben. Elmondtam, hogy az ablakokat sikerült megcsinálni, viszont a kijelzőn az információkat nem sikerült megoldani. Mára visszahívtak és a műhely főnök megcsinálta ingyen. Azt mondta ha pénzt akarok tukmálni rá, akkor visszacsinálja a kijelzőt.....még vannak rendes emberek!

A szerviz: Nagykanizsa, Kis-Gelencsér Opel Márkakereskedés

Szép napot mindenkinek!

Biztos fórumoznak ők is :D :D :D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztol!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Egy olyan csatlakozó párt keresek (apa-anya) mint amivel rá tudok csatlakozni az autó computeréhez (közép konzolnál).

Hol lehet ilyet beszerzni ? Előre is köszi a segítséget!!!!!

OBD2 csatlakozot keress, akad itt-ott, de eleg pofatlan arakon, es az Ebayen sem igazan olcso. Az anyat bontobol a legegyszerubb beszerezni, de nem biztos, hogy minden laba be lesz kotve.

Link to comment
Megosztás:

Csak óvatosan, itt tessék olvasgatni.

http://www.op-com.hu...naClone_HU.aspx

A szoftver illegalitasara vonatkozo resz igaz, de a klon elektronikajaval nincs semmi baj. Lehet, hogy a gyari elektronika 20 centtel tobbert keszul, de ez messze nem indokolja az elkepeszto arkulonbseget. Nyilvan nem olcso a sw fejlesztes es tamogatas, de ugyanezt a bevetelt valoszinuleg el lehetne erni tobb peldany olcsobb eladasaval is. Hobbibol autot buheralok nem fognak szazezres nagysagrendet fizetni a ketyereert, hiaba is almodoznak a tisztelt fejlesztok...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok olyan kérdésem lenne hogy átlehetne é alakitani a kocsim és hány ft lenne hogy müködjön is hogy benne legyen a monitor meg minden electronika ami a fullos verzioban van. mert csak sima klima van.alap h astra.le meg nem akarnám cserélni mert amugy semmi baja. 17 cdti.tud valaki segiteni?

Link to comment
Megosztás:

Akksit cseréltem és ugyebár minden törlődik, visszaállítgattam mindent de amikor az ablakokat szerettem volna feltanítani hogy újra járjon magától le-fel, tehát hogy ne keljen állandóan nyomni a gombot, csak valahogy a sofőr oldalit tudtam visszaállítani, a másik oldalon lévőt nem, miért van hogy az nem működik?

Link to comment
Megosztás:

Akksit cseréltem és ugyebár minden törlődik, visszaállítgattam mindent de amikor az ablakokat szerettem volna feltanítani hogy újra járjon magától le-fel, tehát hogy ne keljen állandóan nyomni a gombot, csak valahogy a sofőr oldalit tudtam visszaállítani, a másik oldalon lévőt nem, miért van hogy az nem működik?

Ilyen nekem is volt, 1-2 napon belül magától megoldódott. Pedig a riasztó beszerelésekor ez volt az egyik fő szempont, az ablakemelés. Ám akksi cserekor ez is megbolondult, de mint írtam helyrejött.

Passz.

Link to comment
Megosztás:

Meg tudja esetleg valaki mondani mennyibe kerül a tempomat utólagos beszerelése?

12 ezer a tempomatos kapcsoló kuplungkapcsolóval, max félóra a csere (márkaszervizben is max 5ezer), és tanítás ami megint szervizfüggő, de az is kb 5ezer.

Link to comment
Megosztás:

A kábelezés ki van építve,vagy ehhez nem kell?

A világításkapcsolóhoz menő kábelt tapogasd végig, nagyjából a kuplungpedál fölött lesz odakötegelve ha bent van! Dízelnél a kuplungkapcsoló általában bent van, benzinesnél (essentia, 1,4 1,6) általában a kábel csak az bal lábadnál az A oszlopban lévő csatlakozódobozig jön, onnan kell kivezetékelni a kuplunghoz... Nekem így volt!:)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelos Testvérek. 1 olyan kérdéssel fordulnék Hozzátok, hogy van egy Astra GTC-m és szeretnék bele hifit rakni, és hogy holtudnám a legkönnyebben a motortérbe bevinni a kábelt az akksihoz? Ja még egy dolog. Vettem 1 fejegység beépítő keretet és azt szeretném még kérdezni, hogy nemlesz nagyon para berakni? (fullosan amatőr vagyok ilyen téren) Válaszotokat előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

A világításkapcsolóhoz menő kábelt tapogasd végig, nagyjából a kuplungpedál fölött lesz odakötegelve ha bent van! Dízelnél a kuplungkapcsoló általában bent van, benzinesnél (essentia, 1,4 1,6) általában a kábel csak az bal lábadnál az A oszlopban lévő csatlakozódobozig jön, onnan kell kivezetékelni a kuplunghoz... Nekem így volt! :)

Köszi,holnap megnézem :) te hol csináltattad ?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opelos Testvérek. 1 olyan kérdéssel fordulnék Hozzátok, hogy van egy Astra GTC-m és szeretnék bele hifit rakni, és hogy holtudnám a legkönnyebben a motortérbe bevinni a kábelt az akksihoz? Ja még egy dolog. Vettem 1 fejegység beépítő keretet és azt szeretném még kérdezni, hogy nemlesz nagyon para berakni? (fullosan amatőr vagyok ilyen téren) Válaszotokat előre is köszönöm!

Szia Testvér! :)

Középen fent van egy műanyag dugó, azt kell kifúrni és azon keresztül tudod bevinni a kábelt. A pedáplok felett jön be. Ha nagyon nem találod csinálok egy fényképet. De biztosítékot ne felejts rakni az aksi után rögtön.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.