Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Köszönöm.

Igazából amire gondoltam, az a távfény csökkentett fényerővel menetfényként.

Ködlámpám (még) nincs. Apropó, a ködlámpát meg kell tanítani az autóval, vagy csak csatlakoztatni kell?

Ha még nincs ködlámpát akkor ajánlom figyelmedbe ezt: http://www.rs-shop.hu/OUTLET-STORE-50-80/vmchk/TUNING-SHOP/VILAGITAS/NAPPALI-MENETFENY-VILAGITASOK/OPEL/ASTRA-H/InPro_99130-R19-Opel-Astra-H-Kodlampa-Nappali-Menetfennyel-Evj.-2004-2009.html

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy a Vateran kaphatohoz illegalis a sw. Ha ujabb verziot probalsz belole hasznalni, akkor torli a PIC programjat, es egyeb oromoket okoz.

ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? úgy érted ha a kapott programot frissítem egy újabb verzióra?

vaterán két fajtát lehet kapni: v1.39 és v1.44

ha ez ilyen körülményes, akkor inkább beviszem a helyi opelhez és megcsináltatom amit akarok

Link to comment
Megosztás:

ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben? úgy érted ha a kapott programot frissítem egy újabb verzióra?

vaterán két fajtát lehet kapni: v1.39 és v1.44

Az 1.39 es 1.44 fw verzio, nem sw, es a fw-t torli adott esetben a sw. Tehat aki ilyet vesz, es nem erti a dolgokat, az jobban jar, ha nem frissit semmit, illetve azt is tudni kell, hogy a klonokhoz adott sw illegalis (sot, valoszinuleg a fw is).

Link to comment
Megosztás:

Ha az interfacet freeware progival használom, akkor nem lehet gond, ugye? Azért kérdezem, mert engem is érdekelnek ezek az interface-ek, ebayről megvan 5.000 alatt, kb. annyi lenne a környéken egy hibakód olvasás és törlés, azért meg nincs kedvem állandóan diagnosztikára járni, és fizetni.

Milyen freeware programra gondolsz? Nem lattam meg ilyet ehhez az interface-hez...

Elvileg a fw is lehet vedett, nem tudom, mi a helyzet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Itt is feldobom a kérdést, talán ide jobban illik...

Faceliftes, 2007-ben gyárott, de 2008-as modellévű Enjoy 1.7 CDTI H Astrát vásároltam a közelmúltban. Az alap TID kijelző van benne, most vettem egy GID-et. Sajnos nincs a kocsiban REC modul, kérdésem, hogy milyen funkciókat tudok használni, egyáltalán van értelme beletenni a GID kijelzőt? Ami nekem kellene az az átlagfogyasztás, pillanatnyi fogyasztás, megtehető távolság, külső kőmérséklet.

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Itt is feldobom a kérdést, talán ide jobban illik...

Faceliftes, 2007-ben gyárott, de 2008-as modellévű Enjoy 1.7 CDTI H Astrát vásároltam a közelmúltban. Az alap TID kijelző van benne, most vettem egy GID-et. Sajnos nincs a kocsiban REC modul, kérdésem, hogy milyen funkciókat tudok használni, egyáltalán van értelme beletenni a GID kijelzőt? Ami nekem kellene az az átlagfogyasztás, pillanatnyi fogyasztás, megtehető távolság, külső kőmérséklet.

Köszönöm a választ!

Én úgy tudom, hogy a BC felprogramozásához nem szükséges a REC modul.

Ez utóbbi a Speedlock és a komfortablak funkciókhoz kell.

Külső hőmérséklet, óra, dátum, rádió kijelzés, fagyveszély-figyelmeztetés és tankolásra figyelmeztetés a BC nélkül is látható a kijelzőn.

A BC felprogramozása után kapsz hatótávolságot, pillanatnyi és átlagfogyasztást, stoppert, és két memóriát (BC1, BC2).

Ezen kívül engedélyezhető a check control funkció is, ami az izzók kiégésére és a kulcsban lévő elem kimerülésére figyelmeztet. (illetve figyelmeztetne az alacsony ablakmosó-folyadék szintre is, ha benne lenne a szenzor a tartályban)

Arra figyelj, hogy a GID kijelződ lehetőleg 2006 utáni legyen, mert ekkortól az Opel másfajta üzemanyagszint-érzékelőt épített be, és a régebbi kijelzők még a régebbi szenzorra vannak kalibrálva, ezért a hatótávolságot pontatlanul mutathatják.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

szarakodik a hátsóajtóm zárja, az egyik már nem is zár gombnyomásra a másik is késve miután az elsők lezártak utána kb. 1mp múlva

szét szedném megnézni de az ajtókárpitnál elakadtam, mert nem tudom leszedni a ablak tekerőt

esetleg valaki nem tudja hogy jönnek le? omega rugósak vagy mi a titkuk?

köszi

Link to comment
Megosztás:

szarakodik a hátsóajtóm zárja, az egyik már nem is zár gombnyomásra a másik is késve miután az elsők lezártak utána kb. 1mp múlva

szét szedném megnézni de az ajtókárpitnál elakadtam, mert nem tudom leszedni a ablak tekerőt

esetleg valaki nem tudja hogy jönnek le? omega rugósak vagy mi a titkuk?

köszi

Hali! Erre korábban már volt megoldás, valószínű az ajtóba vezető vezeték szakadt el.

De az ajtókárpit leszerelés is le van irva, fényképekkel illusztrálva.

Link to comment
Megosztás:

T. fórumozók!

azt tudja valaki, hogy a világítás kapcsolónál az "auto" állásban mi a funkciója a lámpának vagyis mi történik ha abban az állásban van a kapcsoló?

http://kepfeltoltes.hu/view/120720/kapcsol__www.kepfeltoltes.hu_.jpg

valamint az elakadás jelző melleti "sport" gomb mit takar pontosan?

http://kepfeltoltes.hu/view/120720/sport_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

előre is köszönettel

Link to comment
Megosztás:

T. fórumozók!

azt tudja valaki, hogy a világítás kapcsolónál az "auto" állásban mi a funkciója a lámpának vagyis mi történik ha abban az állásban van a kapcsoló?

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

valamint az elakadás jelző melleti "sport" gomb mit takar pontosan?

http://kepfeltoltes....ltoltes.hu_.jpg

előre is köszönettel

az AUTO módban sötétedésre felkapcsol a lámpa

a SPORT módba megváltozik a gázpedál reakciója , közvetlenebb a kormányzás, feszesebb lesz a futómű

legalább is a vectra-nál így van :)

szerintem a H Astra-nál is

Link to comment
Megosztás:

Ez csak akkor ha megrendelték bele az opciós IDS+ futóművet.

Szóval nem kell nagyzolni hogy neked van ilyen a fullos Vectrában, azért ez nem evidens. :D

:D :D

akkor nyagyzoltam :)

szerintem az IDS+ és a sport gombot csak együtt szerelték.. hastrába is van ids+ :)

vagy ki tudja :)

Link to comment
Megosztás:

Kedves Fórumozók!

Újoncként mindenkit üdvözlök:)

Egy pár napja olvasgatom a fórumot, melynek oka, hogy vettem, ill megrendeltem egy astra h caravant, amely még Bochum környékén lehet. 1.6 i special edition elektronikai csomaggal, meg caravan csomaggal, elég jól felszerelt kis gép lesz.

Előzetesen annyit szeretnék kérdezni, hogy mivel a cd30 mp3 rádió van benne számíthatok a 7 hangszóróra, amelyből a 7. hol található? Illetve annyit még, hogy amit kipróbáltam az egy 5 ajtós volt, és iszonyat szokol rádiós... dobozhang. Pedig Citroen c4-ből ülök át, az klasszisokkal jobban szólt!!!

Remélem a Caravan-ban jobb lesz, ill. ha nem gondolom javíthat rajta egy hangszóró szett csere. Azért is ide írtam nem a zene topikba, mert ott igen profi cuccokról megy a társalgás, namost nekem semmi erősítő stb. nem lenne szükségem csupán arra, hogy élvezhető legyen és ne legyen ócska doboz hangja.

Tanácsot, egyebet szívesen fogadok, köszönettel:

Gyula

Link to comment
Megosztás:

Igen azt, mert úgyis 5-6 évig használom, és most igen jó áruk van, a kombi meg mivel útban van a második gyerkőc egyszerűen praktikus. A hetedik hangszóróra a választ köszi. Van egyébként tapasztalat az általam leírt teljesen doboz hangot illetően hasonló autónál és felszereltségi szintnél?

Tehát akkor null kilométeres autót veszel??

hogy mennyi hangszóró van benne ... amennyit rendeltél :)

ha 7 van:

első ajtókba 2+2

hátsó ajtókba 1+1

meg van 1 elöl valahol a közepén a kocsiba ..(úgynevezett műszerfal hangszóró )

Link to comment
Megosztás:

A hetedik hangszóróra a választ köszi. Van egyébként tapasztalat az általam leírt teljesen doboz hangot illetően hasonló autónál és felszereltségi szintnél?

nekem nincs tapasztalatom ilyen téren :) H astra-m még nem volt

csak ír valaki akinek van ilyen felszereltségű a szekere :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.