Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

az első képen látható rudazatot, hogy akasztom szedem le a kilincsről? nem merem nagyon feszegetni mert félek eltörik az öntvény

Szia!

A sárga műanyagot elfordítod a furatának tengelye körül, akkor a rúd hosszabbik száráról leakad, és simán kihúzhatod a rudat a zárból. A műanyag persely marad a záron.

Remélem érthető voltam!

Üdv!

Frankie

Link to comment
Megosztás:

az első képen látható rudazatot, hogy akasztom szedem le a kilincsről? nem merem nagyon feszegetni mert félek eltörik az öntvény

Szia!

A sárga műanyagot elfordítod a furatának tengelye körül, akkor a rúd hosszabbik száráról leakad, és simán kihúzhatod a rudat a zárból. A műanyag persely marad a záron.

Remélem érthető voltam!

Üdv!

Frankie

igen érthető voltál, köszi szépen :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Miért kell szerelned, elromlott?

igen ahogy fentebb is irtam nem zár a vezető oldali hátsó ajtó központi zárja, megnyomom a gombot és a másik három ajtó lezár az meg meg se nyikkan, nyitva marad

még nem tudom, hogy a motor rossz vagy áramot nem kap

Link to comment
Megosztás:

igen ahogy fentebb is irtam nem zár a vezető oldali hátsó ajtó központi zárja, megnyomom a gombot és a másik három ajtó lezár az meg meg se nyikkan, nyitva marad

még nem tudom, hogy a motor rossz vagy áramot nem kap

Látom már sajnos elkezdted szétszedni...:(

99,9% hogy az átvezetőcsőben az ajtó és a b oszlop között tört el a kábel... Kár, hogy nem olvastál vissza, több embernél is előjött már, nálam is eltört már mindkét oldalon...

Meg kell toldani a vezetéket, megforrasztani, zsugorcsövezni...

Korábban egy másik fórumra már leírtam, bemásolom, hogy ne vesződj vele:)

Szia!

Éppen ma este csináltam meg, nekem pl. a lámpa ill. a visszajelző nem világított ha kinyitottam az ajtót!

Akkor a lépések:

1. Kinyitod az ajtót! (ha-ha):)

2. Az ajtóba menő csatlakozó kék keretét benyomod, közben a gumival borított kábelköteget belső szürke gyűrűstül húzod kifelé.

3. A szürke műanyag gyűrűn lévő pöcköt megkeresed benyomod, így szétnyílik két félgyűrűre és leveszed!

4. A csatlakozóról lefejted a gumicsövet és látszanak is a kábelek!

5. Megforrasztod, beszigszalagozod. (Zsugorcső igényesebb megoldás) Nekem egyértelműen látszott, hogy melyik volt eltörve, kicsit lehet rajta húzni, hogy nagyobb felületed legyen a forrasztáshoz...

6. Szépen visszacsomagolod az egészet, ahogyan szétszedted, amikor a csatlakozót visszanyomod az ajtóba (csak egyféleképpen lehet, de ezt ki lehet tapintani az ujjunkkal, vagy kisebb tükörrel (pl. fogászati:D) és zseblámpával megskubizható) Nagyon kell figyelni, hogy tövig bemenjen és kattanjon egyet halkan, elég erősen kell nyomni!

Mert valószínű, hogy nekem azért tört el, mert cseréltem az ajtókábelt (nekem nem volt hátul hangszóróm) és akkor nem nyomtam vissza így teljesen, így ajtónyitásnál kiugrott, csukásnál meg jól rávágtam, szóval erre figyelj!:)

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Látom már sajnos elkezdted szétszedni... :(

99,9% hogy az átvezetőcsőben az ajtó és a b oszlop között tört el a kábel... Kár, hogy nem olvastál vissza, több embernél is előjött már, nálam is eltört már mindkét oldalon...

Meg kell toldani a vezetéket, megforrasztani, zsugorcsövezni...

Korábban egy másik fórumra már leírtam, bemásolom, hogy ne vesződj vele:)

Szia!

Éppen ma este csináltam meg, nekem pl. a lámpa ill. a visszajelző nem világított ha kinyitottam az ajtót!

Akkor a lépések:

1. Kinyitod az ajtót! (ha-ha) :)

2. Az ajtóba menő csatlakozó kék keretét benyomod, közben a gumival borított kábelköteget belső szürke gyűrűstül húzod kifelé.

3. A szürke műanyag gyűrűn lévő pöcköt megkeresed benyomod, így szétnyílik két félgyűrűre és leveszed!

4. A csatlakozóról lefejted a gumicsövet és látszanak is a kábelek!

5. Megforrasztod, beszigszalagozod. (Zsugorcső igényesebb megoldás) Nekem egyértelműen látszott, hogy melyik volt eltörve, kicsit lehet rajta húzni, hogy nagyobb felületed legyen a forrasztáshoz...

6. Szépen visszacsomagolod az egészet, ahogyan szétszedted, amikor a csatlakozót visszanyomod az ajtóba (csak egyféleképpen lehet, de ezt ki lehet tapintani az ujjunkkal, vagy kisebb tükörrel (pl. fogászati:D) és zseblámpával megskubizható) Nagyon kell figyelni, hogy tövig bemenjen és kattanjon egyet halkan, elég erősen kell nyomni!

Mert valószínű, hogy nekem azért tört el, mert cseréltem az ajtókábelt (nekem nem volt hátul hangszóróm) és akkor nem nyomtam vissza így teljesen, így ajtónyitásnál kiugrott, csukásnál meg jól rávágtam, szóval erre figyelj! :)

Üdv!

bárcsak igazad lenne :)

nem volt olyan nagy ügy szétszedni, de akkor megnézem majd ezt a kábelszakadás dolgot egyuttal hátha tényleg csak annyi

köszi a segitséget

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átirányítottak erre a fórumra, úgyhogy itt is feltenném akkor a kérdéseimet.

Lett egy H Astrám (Z16XER) 2007.07.

Olyan dolgok érdekelnének, hogy van-e benne, be lehet-e kapcsolni olyan funkciókat, hogy:

  • ha kulccsal bezárom az ajtót (nyomógombjával) akkor húzza fel az elektromos ablakokat ha pl 2x megnyomom a kulcs gombját (2x el. ablak van elöl) (komfortzár?)
  • ha adott sebeséggel megy az autó, automatikusan záródjanak az ajtók (speedlock?)

Olvastam korábban, valami REC modulról, ez most kell-e ezekhez a funkciókhoz, vagy sem, benne van-e a kocsiban, esetleg meg tudom-e nézni, hogy benne van?

Valamint érdekelne még, hogy lehetséges-e, és ha igen, akkor kb. mennyiért lehet kicserélni a középső kijelzőjét és milyenre (jelenleg azt hiszem a 2 soros van benne, csak időt, hőmérsékletet meg esetleg a rádiót mutatja) és ugyanígy a CD30 as rádiót ki lehet e cserélni MP3-asra, esetleg valami egyedire (nem gyári)?

Még egy kérdés, lehet nem tartozik ide szorosan, de ha már írom, legyen meg ez is.

Előjött benne többször is az a hiba, ECN 218217, ha jól emléxem.

A szervízben kicserélték a hőfokjelző gombát, de mondták, hogy esetleg termosztátot kell majd cserélni.

Volt valakinek ilyen típusú hibája valaha?? Illetve mit kezdtetek az adott hibával?

Bocs a sok kérdésért, igyekszem beletanulni amennyire lehet.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van nekem egy H Astrám. Az ablakemelő kapcsoló billentyűjei sorozatban törnek el. Érdekelne tud-e valaki olyan helyet , ahol csak a billentyű ( gomb ) megvásárolható beszerezhető ?

Elre is köszönöm a segítő válaszokat.

Zsolt.

Link to comment
Megosztás:

Egyaltalan nem biztos, hogy be van kabelezve, es emlekeim szerint a REC nelkulieknek az eleje is mas, mert volt olyan funkcio, ami REC hianyaban atkerult elore. Szoval az elso lepes a kapcsolasi rajz gondos tanulmanyozasa, majd az otlet elvetese (szerintem).

Ez így van, a karosszéria átvezető kábeleknél (a bal oldali küszöbborítások alatt haladó, csuklónyi vastag kábelkötegen) legalább 6 vezetéket tekintve eltérő a REC-es és REC nélküli autók vezetékkiosztása.

Szerintem sem érdemes belemenni egy ilyen projektbe, nagyon sok a buktató.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Átirányítottak erre a fórumra, úgyhogy itt is feltenném akkor a kérdéseimet.

Lett egy H Astrám (Z16XER) 2007.07.

Olyan dolgok érdekelnének, hogy van-e benne, be lehet-e kapcsolni olyan funkciókat, hogy:

  • ha kulccsal bezárom az ajtót (nyomógombjával) akkor húzza fel az elektromos ablakokat ha pl 2x megnyomom a kulcs gombját (2x el. ablak van elöl) (komfortzár?)
  • ha adott sebeséggel megy az autó, automatikusan záródjanak az ajtók (speedlock?)

Olvastam korábban, valami REC modulról, ez most kell-e ezekhez a funkciókhoz, vagy sem, benne van-e a kocsiban, esetleg meg tudom-e nézni, hogy benne van?

Valamint érdekelne még, hogy lehetséges-e, és ha igen, akkor kb. mennyiért lehet kicserélni a középső kijelzőjét és milyenre (jelenleg azt hiszem a 2 soros van benne, csak időt, hőmérsékletet meg esetleg a rádiót mutatja) és ugyanígy a CD30 as rádiót ki lehet e cserélni MP3-asra, esetleg valami egyedire (nem gyári)?

Még egy kérdés, lehet nem tartozik ide szorosan, de ha már írom, legyen meg ez is.

Előjött benne többször is az a hiba, ECN 218217, ha jól emléxem.

A szervízben kicserélték a hőfokjelző gombát, de mondták, hogy esetleg termosztátot kell majd cserélni.

Volt valakinek ilyen típusú hibája valaha?? Illetve mit kezdtetek az adott hibával?

Bocs a sok kérdésért, igyekszem beletanulni amennyire lehet.

Szia!

Megpróbálok egy pár kérdésedre válaszolni. Nekem is nagyon sokat segítettek itt. Én is ugyanilyen gondokkal kűzdöttem, mert az autóm egy 2007. 07.-ban gyártott REC nélküli Z14XEP modell.

- Valóban az ablakfelhúzás (és még egy pár dolog) csak úgy programozható fel, hogyha van REC modul az autóban. Ellenkező esetben be kell építeni egy "ablakfelhúzó modult" és így is megoldható. Mindkét megoldáshoz szükséges az autó titkos CarPass kódja (négyjegyű szám), amit a vételnél meg kellett kapnod, illetve egy szerelő és egy TEC-2 műszer, amellyel felprogramozzák az új szolgáltatást. A második esetben pedig be is kell szerelni a megvett alkatrészt. A REC modul meglétét úgy tudod ellenőrizni, hogy : a H Astra csomagterének bal hátsó részében van egy kis ajtó, amelyet két gomb elfordításával tudsz lenyitni. Nézz be a lenyitott ajtó mögé és, amennyiben egy kb. A4-es nagyságú elktromos táblát látsz rengeteg relével, bekötéssel, csatlakozóval, az a REC modul. Amennyiben egy kisebb táblán látsz egy sorban 6-7 db. csatlakózót, akkor az a REC nélküli modell. (Egy netes keresőbe üsd be hogy "Astra H REC", akkor a képeknél azonnal megnézheted a REC képét is.) Úgy tudom, hogy amelyik autóban gyári riasztó van, abban van REC.

- A legegyszerűbb (TID) kijelzőt ki lehet cserélni BID-re, GID-re (ezek is fellelhetők a neten).......stb, és a rádiókat is cserélheted. Én TID- ről GID-re cseréltem (cseréltettem). Az alkatrész használt, bontós volt, 35 ezerért, majd utána ki kellett cseréltetni szerelőnél a két kijelzőt, amihez szintén szükséges volt a CarPass kód és a TECH-2 műszer. Ez talán 5 ezer forintos költség. Javaslom, hogy olvass vissza a fórumon, mert nagyon sok hasznos dolog már ki van tárgyalva. Én is itt kértem segítséget és utána mentem el vásárolni. Még egy nagyon fontos dolog, hogy a megvenni kívánt rádió vagy kijelző is szét legyen házasítva,(le legyen nullázva)! Ez a lopás elleni védelem. Tehát egy kiszerelt és más autóba kerülő szerkezetet még a saját eredeti helyén az eredeti CarPass kódjával lenulláznak (szétházasítanak), ezzel lehetőséget adva arra, hogy az új helyén az új autó kódjával tökéletesen működőképes legyen.

Remélem, hogy valamennyit segítettem:benkoa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinél fordult már elő, hogy a kormányról nem tudta vezérelni a kijelzőt? És emlékeim szerint ilyenkor a kürt is megadja magát.

Nekem a bal oldali gomb/tekerő nem szokott menni, amivel a fogyasztásba néznék bele. Amúgy a jobb oldali gombok és tekerők mennek, illetve a kürt is.

R

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valakinél fordult már elő, hogy a kormányról nem tudta vezérelni a kijelzőt? És emlékeim szerint ilyenkor a kürt is megadja magát.

CIM (kormányoszlop vezérő) modul probléma lesz.

Volt egy visszahívás kb. két éve, a CIM modul rögzítését erősítették meg, díjtalanul.

Ha még nem volt az autó, vidd el a legközelebbi Opel márkaszervizbe, elvégzik.

Ha az már nem segít, akkor modulcsere.

Link to comment
Megosztás:

üdv.

egyik ismerősöm friss h astra tulaj. érdekelne,hogy ha a kormányon bal oldalt lévő tekerős gombot megnyomva kiírja, hogy "no function". akkor ebben a fajtában nem lehet a fogyasztási adatokba belenézni?

köszönöm.

Hi,

NIncs aktiválva a fedélzeti számítógép (BC). Megfelelő kijelző (BID, GID, CID) kell hozzá, és némi zsonglőrködés a gyári műszerrel.

Érdemes visszaolvasni a fórumban, pár havonta előjön a téma.

Link to comment
Megosztás:

Faék bonyolultságú módszer tudom, de kösd le az akksit egy pár percre, hátha megjavul, egy próbát megér szerintem... :)

Köszi, ezt is megpróbáltam, de sajnos nem jött be. Pár napig rádió nélkül jártam, aztán egyik nap reggeli beindítottam, a cd elindult ahogy szokott és azóta tökéletesen megy :)

Link to comment
Megosztás:

köszönöm, akkor valószínűleg bid-nél kevesebb tudású kijelző van benne? kijelzőcsere kell és akkor működik ez a funkció?

kösz

üdv

Hi,

NIncs aktiválva a fedélzeti számítógép (BC). Megfelelő kijelző (BID, GID, CID) kell hozzá, és némi zsonglőrködés a gyári műszerrel.

Érdemes visszaolvasni a fórumban, pár havonta előjön a téma.

Link to comment
Megosztás:

köszönöm, akkor valószínűleg bid-nél kevesebb tudású kijelző van benne? kijelzőcsere kell és akkor működik ez a funkció?

kösz

üdv

Ha kétsoros (TID) kijelzője van (ami alatt két kör alakú gomb található), akkor az nem alkalmas a BC-re.

Ennél jobb kijelzők igen.

A csere nem ennyire egyszerű.

- Régi kijelző és fejegység "kinullázása", kijelző kiszerelése

- Új kijelző beszerelése (kinullázott, ún. szállítási - 0000 - állapotban), kód index beállítása, BC aktiválása

- Fejegység rátanítása az új kijelzőre

Mindhárom lépéshez kell a gyári Tech2 diagnosztikai műszer.

Ez a hercehurca alapvetően lopásvédelmi okok miatt van, mert így (elvileg) nem érdemes kilopni a fejegységet, hiszen az csak a hozzá párosított kijelzővel fog normálisan működni.

Link to comment
Megosztás:

CIM (kormányoszlop vezérő) modul probléma lesz.

Volt egy visszahívás kb. két éve, a CIM modul rögzítését erősítették meg, díjtalanul.

Ha még nem volt az autó, vidd el a legközelebbi Opel márkaszervizbe, elvégzik.

Ha az már nem segít, akkor modulcsere.

Tavasszal voltam vele, jelezték, hogy megerősítették, mert volt visszahívás. Egy ilyen modul csere mennyire macerás, árban, időben?

Egyébként merre találom?

2012. aug. 03.

Köszi, rájöttem mi az. Viszont a problémám az, hogy a fenti hibák csak a világítás felkapcsolásakor (már helyzetjelzőnél is) jönnek elő.

Ahogy lekapcsolom, rögtön működik mindkettő.

Valakinek ötlet? :icon14:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az Z16XEP Astra H-m azt játsza néha napján, hogy nem ismeri fel a kulcsot. Bedugom a gyújtáskapcsolóba, fordítok, várok még a lámpák elalszanak, de a kis autó ikon csak villog, nem tűnik el és nem lehet beindítani. Újkorától nálam van az autó, most 6,5 éves, kezdetekben is volt ilyen baja, már adtak hozzá három kulcsot, de amikor rájön, akkor nincs mit tenni. Ma eljutottam odáig, miután tízszer próbáltam indítani sikertelenűl, hogy írok nektek, hátha valaki tud valami okosat. Előre is köszi a válaszokat! G.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.