Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Vásároltam egy 2007 07havi H astra caravant, bár a papírjai szerint astra station wagon. Z17 DTH motor van benne. Ezt a fórumot végigolvasva arra jutottam, hogy ha lehetséges szeretnék tempomatot az autóba. A leírásotok alapján az autóba TID kijelző van. Ez helyett szeretnék olyat, amely alkalmas arra, hogy menetközben kiírja az átlagos üzemanyag fogyasztást, hogy hány km-t lehet még megtenni az autóval. Ezt tudja a BID, vagy GID kijelzőt kellene hozzá szereznem? CD30 és multikormány van az autóban.

Illetőleg kérdezném, hogy van-e közűletek valaki Győr környékéről aki ilyen kérdésekben tudna segíteni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vásároltam egy 2007 07havi H astra caravant, bár a papírjai szerint astra station wagon. Z17 DTH motor van benne. Ezt a fórumot végigolvasva arra jutottam, hogy ha lehetséges szeretnék tempomatot az autóba. A leírásotok alapján az autóba TID kijelző van. Ez helyett szeretnék olyat, amely alkalmas arra, hogy menetközben kiírja az átlagos üzemanyag fogyasztást, hogy hány km-t lehet még megtenni az autóval. Ezt tudja a BID, vagy GID kijelzőt kellene hozzá szereznem? CD30 és multikormány van az autóban.

Illetőleg kérdezném, hogy van-e közűletek valaki Győr környékéről aki ilyen kérdésekben tudna segíteni?

Nekem egy 1.6-os Z16XER-em van és most cseréltettem kijelzőt TID-ről GID-re, és tempomatot is tetettem bele. Győri vagyok, e-mail címem: jumo62@gmail.com

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy tudom szétszedés nélkül ellenőrizni, hogy van-e külső tükör fűtésem, és ha van, működik-e ?

Ugyanis elektromos külső tükröm van, de bekapcsoltam a hátsó ablakfűtést, amivel a leírás szerint a tükör fűtése is bekapcsol, de nem történt semmi. A tükör ugyanúgy párás maradt...:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy tudom szétszedés nélkül ellenőrizni, hogy van-e külső tükör fűtésem, és ha van, működik-e ?

Ugyanis elektromos külső tükröm van, de bekapcsoltam a hátsó ablakfűtést, amivel a leírás szerint a tükör fűtése is bekapcsol, de nem történt semmi. A tükör ugyanúgy párás maradt... :(

Szia!

Igaz nekem G astrám van,de hátha tudok segíteni.Gyári a fűthető tükör,vagy utólag beszerelt?

Biztosítékot nézted nincs-e kimenve,vagy jó a reléje?

Nálam a hátsó ablakfűtés bekapcsolásakor a tükörről kicsit később tünteti el a párát mint a hátsó ablakról.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt szeretném megtudni, hogy van benne, vagy nincs.

A tükör elektromosan állítható, így gondoltam, hogy fűthető is.

De mivel a leírás alapján bekapcsoltam az ablakfűtést(amivel elvileg a tükörfűtést is bekapcsolom) és nem történt semmi. A hátsó ablakról szinte minden lejött, a tükör maradt ugyan úgy. Még 1x, az elektromosan állíthatóság miatt kérdezem. Mivel általában az el. áll. tükrök fűthetőek is.

Link to comment
Megosztás:

Hát ezt szeretném megtudni, hogy van benne, vagy nincs.

A tükör elektromosan állítható, így gondoltam, hogy fűthető is.

De mivel a leírás alapján bekapcsoltam az ablakfűtést(amivel elvileg a tükörfűtést is bekapcsolom) és nem történt semmi. A hátsó ablakról szinte minden lejött, a tükör maradt ugyan úgy. Még 1x, az elektromosan állíthatóság miatt kérdezem. Mivel általában az el. áll. tükrök fűthetőek is.

Ha be van kapcsolva kézzel érezni, hogy langyos (kb. 5 perc múlva).

Link to comment
Megosztás:

Helló

Én is jártam igy nem ment le a pára a soför oldali tükörről, megelégeltem szétszettem és kivolt cserélve simára lehet , hogy nálad is ez a hejzet,

Ha elektromosan állítható még nem feltétlenűl fűthető.

1800 ft ért vettem után gyártottat füthető tükröt az opeles 25000ft lett volna.

Hát ezt szeretném megtudni, hogy van benne, vagy nincs.

A tükör elektromosan állítható, így gondoltam, hogy fűthető is.

De mivel a leírás alapján bekapcsoltam az ablakfűtést(amivel elvileg a tükörfűtést is bekapcsolom) és nem történt semmi. A hátsó ablakról szinte minden lejött, a tükör maradt ugyan úgy. Még 1x, az elektromosan állíthatóság miatt kérdezem. Mivel általában az el. áll. tükrök fűthetőek is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Központi zár kérdésem lenne H Caravannál (2010. 1.6).

Egy apró problémám volt, de lehet, hogy nagyot csináltam belőle. Az alap problémám az, hogy a tanksapkánál lévő ajtót nem zárta le a központi zár.

Gondoltam megnézem a biztosítékokat, hogy rendbe vannak-e? Leírás szerint két biztosíték is van, ami a központi zár működésért felel.

(Csomagtérben: 38-as, motortérben: 7-es) Mindkettőt rendben találtam, azonban amikor a csomagtérben lévőt kivette, próba kedvéért megnyomtam a kulcson a zárást. Csak egy halk kattanást hallottam, de természetes nem zártak az ajtók. Visszahelyezés után ellenőrizni akartam, hogy jól tettem e vissza a biztosítékot, de ettől kezdve nem tudom a kulccsal vezérelni az ajtó nyitását/zárását. Pontosabban a csomagtér ajtó blokkolva van, ha megnyomtam a bezárást, nyitás esetén pedig nyitható.

Most egy kicsit kétségbe vagyok esve, hogy mit csináljak.

Annyi plussz információ még, hogy műszerfalon lévő ajtó zárral sem tudom bezárni az ajtókat.

Valakinek van ötlete?

Link to comment
Megosztás:

Attól függ mit szeretnél. Androidos telefonnal, Torque programmal biztosan jól működik. Nézegetni lehet vele élő adatokat. Esetleg csak annyi a nyűg vele, hogy állandóra nem lehet a kocsiban hagyni, mert nem fér el a burkolat alatt. A BT-s iPhone-nal nem kommunikál, ahhoz wifi-s interfész szükséges.

Diagnosztikára, hibakód olvasásra is csak annyira jó, amennyire azt az androidos program támogatja. Erre a célra az opcom klón jobb eszköz. Az vezetékes és notebook/netbook kell hozzá.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Akadt egy kis problémám az Astrámmal (H GTC)! Utólagos xenon (gagyi...) volt beépítve az autóba, már így vettem. És mivel fél évente kiégtek az izzók, meguntam, kiszedettem ma egy ismerősömmel, aki ért ezekhez! Az előzmény az, hogy a bal oldali tompított izzó kiégett! Na, kigyalultuk ezt a sz...ipari remekművet, kapott Osram halogén izzókat. De az új izzóval továbbra sem ég. Másik izzóval se, ami alapból jó! Leszedtük a motortérben a biztosítéktábla fedelét, de nem találtuk a kezelési útmutatóban a fényszóróra vonatkozó biztosítékot, így elkezdtük egyesével kiszedegetni a biztosítékokat, miközben tompított világítás be volt kapcsolva (a jobb oldal hibátlan). Tanácskoztunk, műszerész kollégám ilyet még nem látott, olyan biz' nem lehet, hogy nincs biztosítéka, reléje, védőszentje, akármilye! Tud valaki nekem tanácsot adni, hol van ez a biztosíték? Van egy tippem, a biztosíték doboztól hátrafelé van még egy másik, kisebb doboz. Talán az lehet az? Előre is köszönöm a segítséget! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Akadt egy kis problémám az Astrámmal (H GTC)! Utólagos xenon (gagyi...) volt beépítve az autóba, már így vettem. És mivel fél évente kiégtek az izzók, meguntam, kiszedettem ma egy ismerősömmel, aki ért ezekhez! Az előzmény az, hogy a bal oldali tompított izzó kiégett! Na, kigyalultuk ezt a sz...ipari remekművet, kapott Osram halogén izzókat. De az új izzóval továbbra sem ég. Másik izzóval se, ami alapból jó! Leszedtük a motortérben a biztosítéktábla fedelét, de nem találtuk a kezelési útmutatóban a fényszóróra vonatkozó biztosítékot, így elkezdtük egyesével kiszedegetni a biztosítékokat, miközben tompított világítás be volt kapcsolva (a jobb oldal hibátlan). Tanácskoztunk, műszerész kollégám ilyet még nem látott, olyan biz' nem lehet, hogy nincs biztosítéka, reléje, védőszentje, akármilye! Tud valaki nekem tanácsot adni, hol van ez a biztosíték? Van egy tippem, a biztosíték doboztól hátrafelé van még egy másik, kisebb doboz. Talán az lehet az? Előre is köszönöm a segítséget! :)

Nálad is bejöhet az a tipp, hogy kösd le az akksit egy fél percre..:)!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Op-com külföldről 6-7.000 ft, mindjárt csak a fele az itthoni árnak.

De azt egyrészt nem tudom hogy kell. Még soha nem vásároltam külföldről. Macerásnak tűnik eurót váltani aztán azt utalgatni, ahhoz képest, hogy elmegyek kifizetem, elhozom.

Másrészt azt gyanítom hogy a külföldi példánynak nem lesz magyar a programja...

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az OP-COM-mal azért óvatosan. Ha kintről hozod be, és ez történetesen nem az EU, akkor vámon megy át, és ha fennakad(nem törvényszerű) az ellenőrzésen, akkor nem biztos, hogy a termék jön,hanem a Yard...egy blog: http://autodiag.blog..._op_com_mizeria

Ezt azért érdemes átolvasni. Lehet, hogy 5000Ft-tal olcsóbb, de megéri, ha bebukod? Inkább a Vatera, stb., és nem lesz baj.

Amúgy inkább az OP-COM, mint az ELM.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Az OP-COM-mal azért óvatosan. Ha kintről hozod be, és ez történetesen nem az EU, akkor vámon megy át, és ha fennakad(nem törvényszerű) az ellenőrzésen, akkor nem biztos, hogy a termék jön,hanem a Yard...egy blog: http://autodiag.blog..._op_com_mizeria

Ezt azért érdemes átolvasni. Lehet, hogy 5000Ft-tal olcsóbb, de megéri, ha bebukod? Inkább a Vatera, stb., és nem lesz baj.

Amúgy inkább az OP-COM, mint az ELM.

Azert annyit hozza kell tenni, hogy ez az erdekserelmet szenvedo fel meseje, a Vateran vett cuccra eppen ugy ervenyes vagy nem ervenyes a szerzoi jogsertes, mint a kintrol jovore. Aki a Vateran arulja, az is ugyanonnan veszi, csak rateszi az arreset.

A pontos jogi helyzetet nem ismerem, de nem hinnem, hogy a vamos egy elektronikai eszkozt, vagy egy mezei CD-t elkezdene vizsgalni szerzoi jogi szempontbol.

A lebukasi / birsagolasi aranyra lehet kovetkeztetni abbol, mekkora felarral adjak a Vateran :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.