Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Ma láttam, hogy mind két oldalt be van kábelezve az ülésfűtés, és még radiátort is láttam az ülés alján. Be lehet ezt üzemelni? Ha igen, kit keressek ez ügyben?

Ha nincs ülésfűtésed, akkor az a "radiátor" inkább az ülésfoglaltság érzékelője lesz és azt láttad bekábelezve.

Ettől függetlenül a csatlakozóban ott lehet a vezeték, de ez még kevés lesz.

Ahhoz az ülésbe fűtőszálakat kell utólag rakni, ill. a műszerfalra ülésfűtéskapcsolós kapcsolósor kell, aminek az ára kb. 25rFt.

Ill. kell relé a hátsó biztosítéktáblába és még engedélyezni is kell tech2-vel, vagy opcom-mal.

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Kollégák

tegnap a következőt tapasztaltam: a helyzetfények bekapcsolása után a középkonzolon csak a rádió Be/Ki kapcsoló gombja

mögött világitott a LED, mig többi billentyű ill.kapcsoló mögötti LED-ek sötétek maradtak továbbá nem világittottak a tükör feletti LED-ek sem.

Reggel átnáztem a biztositékokat és ahogy ez szokott lenni egy sem volt kiégve.

Szerintetek mi okozhat ilyen jellegű hibát, egyébként minden más kifogástalanul működik?.

köszi,

Tamás

astra h 1.6 twinport enjoy

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Kollégák

tegnap a következőt tapasztaltam: a helyzetfények bekapcsolása után a középkonzolon csak a rádió Be/Ki kapcsoló gombja

mögött világitott a LED, mig többi billentyű ill.kapcsoló mögötti LED-ek sötétek maradtak továbbá nem világittottak a tükör feletti LED-ek sem.

Reggel átnáztem a biztositékokat és ahogy ez szokott lenni egy sem volt kiégve.

Szerintetek mi okozhat ilyen jellegű hibát, egyébként minden más kifogástalanul működik?.

köszi,

Tamás

astra h 1.6 twinport enjoy

Szia!

Ha nincs bekapcsolva a rádió, akkor csak a power gomb körül világít.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha nincs bekapcsolva a rádió, akkor csak a power gomb körül világít.

Szia !

köszi a gyors vállaszt, a rádió kezelőgombjai természetesen a bekapcsolt állapotban villágitanak,de a rádio alatt lévő gombok(klima BeKi, belső keringtető kapcsoló, keringtetés iránya,stb.) mögötti LED-ek sajna nem..

Ez lehet valami kontakthiba avagy software, vagy valami más?

Link to comment
Megosztás:

Hali, engem is utolért a tempomat-nem-bekapcsolódási probléma. Néha megy, néha nem, egyelőre csak a tempomat érintett. Akkor erre van érvényes visszahívás? Érdemes márkaszervizben próbálkoznom? A G-be annak idején én raktam be a tempomatkart, elvileg ugyanolyan egyszerű itt is leszedni a burkolatot? A kar alján van valamilyen csatlakozó-fém, azt kell hajlítani? Ha ingyé mecsinálják, inkább elviszem szervizbe, de ha nincs visszahívás, akkor próbálkoznék én. Van vkinek erről infoja? Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Dénes Vok

Régebb óta figyelem a beszélgetéseket és szeretnék én is kérdezni segítségre várva.

Az autóm egy Astra H 2004 es 1,4 Benzines

Problémám a következő lenne :Megszűnt az indexet kísérő hangjelzésem -Valamint a lámpa bekapcsolását jelző hangjelzés is ??? Szerintetek???

Link to comment
Megosztás:

Hali, engem is utolért a tempomat-nem-bekapcsolódási probléma. Néha megy, néha nem, egyelőre csak a tempomat érintett. Akkor erre van érvényes visszahívás? Érdemes márkaszervizben próbálkoznom? A G-be annak idején én raktam be a tempomatkart, elvileg ugyanolyan egyszerű itt is leszedni a burkolatot? A kar alján van valamilyen csatlakozó-fém, azt kell hajlítani? Ha ingyé mecsinálják, inkább elviszem szervizbe, de ha nincs visszahívás, akkor próbálkoznék én. Van vkinek erről infoja? Köszi.

Nekem is ez volt, de a duda sem működött már időnként.

Próbáld meg márkaszervizben, hogy volt-e már az autó visszahíváson.

Link to comment
Megosztás:

Szia !

köszi a gyors vállaszt, a rádió kezelőgombjai természetesen a bekapcsolt állapotban villágitanak,de a rádio alatt lévő gombok(klima BeKi, belső keringtető kapcsoló, keringtetés iránya,stb.) mögötti LED-ek sajna nem..

Ez lehet valami kontakthiba avagy software, vagy valami más?

Szerintem ezek meg akkor világítanak, ha ráadod a világítást. Esetleg próbáld meg, hogy leveszed az akksiról a sarut egy pár percig. Sok mindent megoldott már ez a "reset"...;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is ez volt, de a duda sem működött már időnként.

Próbáld meg márkaszervizben, hogy volt-e már az autó visszahíváson.

Hívtam 2 opelt is, nem tudnak ilyen visszahívásról. Szóval akkor megpróbálom én. Burkolat le és a kar alján lévő érintkezőket kell egymáshoz szorítani? Vagy mit kell pontosan csinálni?

Link to comment
Megosztás:

Hívtam 2 opelt is, nem tudnak ilyen visszahívásról. Szóval akkor megpróbálom én. Burkolat le és a kar alján lévő érintkezőket kell egymáshoz szorítani? Vagy mit kell pontosan csinálni?

Ez a Cim-modulos visszahívás. Ahol nem hallottak róla, oda ne is vidd a gépet....van egy-két ilyen selejt szerviz.

Persze neki állhatsz te is. Kormány burkolat le és a kapcsoló mögött/alatt van egy csatlakozó, amit egy fém lemez szorít le-össze. Ennek a fém lemez az előfeszítő erején állítsál. Aztán hátha.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ezek meg akkor világítanak, ha ráadod a világítást. Esetleg próbáld meg, hogy leveszed az akksiról a sarut egy pár percig. Sok mindent megoldott már ez a "reset"... ;)

köszi a vállaszt. A " 8-elemis trükk"-ön vagyis a hideg Reset-en már túl vagyok de semmi változás.

Az emlitett kapcsolók háttérvilágitása a világitás bekapcsolása után marad sötét.

Lehet hogy a hiba pl. REC modulon belül van avagy software?

Link to comment
Megosztás:

Ez a Cim-modulos visszahívás. Ahol nem hallottak róla, oda ne is vidd a gépet....van egy-két ilyen selejt szerviz.

Persze neki állhatsz te is. Kormány burkolat le és a kapcsoló mögött/alatt van egy csatlakozó, amit egy fém lemez szorít le-össze. Ennek a fém lemez az előfeszítő erején állítsál. Aztán hátha.

Ok, köszi a választ. Most írtam még pár szerviznek, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ez a téma engem is érdekelne. Nekem se szól a duda, nem hangosítható a rádió, BC funkciók se működnek ilyenkor, máskor meg minden tökéletesen működik. Szervízt kérdeztem azt mondták az előző tulaj már megcsinàltatta ezt a visszahívást. Asszem nekiállok én. Tehát a fém csatlakozó rögzítő pöcköt kell csak erősíteni? Köszi! Üdv!

Ok, köszi a választ. Most írtam még pár szerviznek, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok ez a téma engem is érdekelne. Nekem se szól a duda, nem hangosítható a rádió, BC funkciók se működnek ilyenkor, máskor meg minden tökéletesen működik. Szervízt kérdeztem azt mondták az előző tulaj már megcsinàltatta ezt a visszahívást. Asszem nekiállok én. Tehát a fém csatlakozó rögzítő pöcköt kell csak erősíteni? Köszi! Üdv!

Ok, köszi a választ. Most írtam még pár szerviznek, kíváncsi vagyok, mit válaszolnak...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Kocsi kulcsban szeretnék elemet cserélni!
Milyen elem való bele? ( számítógép alaplap elem?)
3 percen belüli csere esetén semmi probléma nem lesz működésében?
3 percen felüli csere esetén programozni kell? (gyújtáson megnyomni az egyik gombot a kulcson?)

2007-es 1.4 benzin
Sima kulcs NEM bicska

Köszönöm

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést, de szeretnék venni egy univerzális autós töltőt az astra h caravanhoz, most a kerdesem, hogy valakinek van-e már ami rendesen benne is marad? mert tesoméval probalkoztam de az mindig "kiuzgrott" a szivargyujtobol es nem erintkezett...valakinek van valami tippje? hogy honnan lehetne olyat venni ami rendesen benne marad?

udv

b.

Link to comment
Megosztás:

Az az aljzat, amiben a szivargyújtó van, nagyobb átmérőjű, mint a többi. Ennek az az oka, hogy a szivargyújtót ne lehessen a többi aljzatba bedugni (mert azoknak nem hőálló a kialakítása). Tehát bármelyik töltőt veszitek is, az első aljzatban lötyögni fog. Ha van még 12V-os csatlakozó a kocsiban, akkor oda lehet bedugni, ott szorosan fog illeszkedni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne a müszerfal tetején középen az üveg ahol kezdödk ott van ilyen kicsi kb 10X6cm es rácsos valami!

Az alatt mi található?

köszi :D

Oda kell tenni a pótkulcsot.

Viccen kívül, digit klímásoknál azon van a belső hőm. érzékelő, alatta meg a 7. hangszóró.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Belső hőmérséklet érzékelő?? Akkor nekem is van olyan? :w00t: Hol tudom leolvasni annak értékét, vagy mit kell hozzá aktiválnom? Köszi! G.

Az nem hőmérsékket-érzékelő, hanem napsütés-érzékelő.

A belső hőérzékelő a mennyezeti lámpa paneljében van, a rácsozott rész mögött.

Ha jól tudom, a belső hőmérsékleti értéket nem tudod leolvasni, azt csak a klímavezérlő egység használja.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Belső hőmérséklet érzékelő?? Akkor nekem is van olyan? :w00t: Hol tudom leolvasni annak értékét, vagy mit kell hozzá aktiválnom? Köszi! G.

De maga az érzékelő nem a rács alatt van, hanem az a kis kidudorodó félgömb alakú bogyó. Láttam már olyan Astrát, amiben nem volt "bogyó" a rácson.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.