Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Ezért minek szervizbe menni?

Gondolom mert ragaszkodik a GM akksihoz...

Elméletileg még tart ez az akció: http://www.csergoe.hu/akkumulator-es-fagyallo-akcio

Bár én a Bosch Silver S5-ös akkumulátorommal is tökéletesen meg vagyok elégedve. Még az akciós árhoz képest is valamivel olcsóbban nagyobb kapacitásút és nagyobb indítóáramút tudtam venni belőle.

Igaz ez az akksi még csak most lesz egy éves, de a másik kocsiban is ennek az elődje volt. Az 11, nem elírás tizenegy évig működött hiba nélkül úgy hogy télen két hétig is állt a kocsi -10 fokban. Ez engem eléggé meggyőzött.

Link to comment
Megosztás:

Ezt ne!

Ez az S3-as, a Bosch alsó kategóriás akksija, amit ilyen hipermarketekben előszeretettel árulnak. Sokan megveszik ezt és utána szidják hogy milyen sz@r a Bosch akkumulátora.

Akkor már inkább egy prémium kategóriás S5-öst, esetleg S4-est. Más technológia, sokkal tartósabbak és árban annyival nem drágábbak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem a gyári nem jobb, mint a prémiummárkák. Szervizben biztosan vastagon fog a toll, de a Csergőé sem olcsó.

Volt régebben Adac teszt ahol a gyári Opel akksi nagyon jól szerepelt, jobban mint a prémiumok:)!

http://akkumax.hu/

Én itt néznék körbe, elég nagy a választék és jók az árak, mondjuk még nem vásároltam náluk... :)

Nekem volt és van is olcsó kategóriás Monbat akksim, az egyiket tavaly vettem a másik egy eladott autónkban volt, 6 évesen szépen indított hidegben is:)!

Az S3 Bosch-t én sem erőltetném.... :)!

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a gyári nem jobb, mint a prémiummárkák. Szervizben biztosan vastagon fog a toll, de a Csergőé sem olcsó.

Barátnőm autójába Exide Excell-t vettünk, 2 évet sem bírt, még szerencse, hogy gariba cserélték.

Én vettem Exide Premium akksit, gondolván, hogy nagyon jó akksi.

3,5 évet bírt összesen. A töltésem rendben van, így csak azt tudom írni, ennyit bírt az akksi.

Ezek után én még egyszer prémium akksit nem veszek.

Most egy magyar Electric Power akksi van benne.

Kb. fél áron volt, mint bármelyik "prémium" márkás akksi és nem gondolom, hogy csak fele annyit bírna, mint ezek.

Link to comment
Megosztás:

Volt régebben Adac teszt ahol a gyári Opel akksi nagyon jól szerepelt, jobban mint a prémiumok:)!

http://akkumax.hu/

Én itt néznék körbe, elég nagy a választék és jók az árak, mondjuk még nem vásároltam náluk... :)

Nekem volt és van is olcsó kategóriás Monbat akksim, az egyiket tavaly vettem a másik egy eladott autónkban volt, 6 évesen szépen indított hidegben is:)!

Az S3 Bosch-t én sem erőltetném.... :)!

Banner Starting Bull 72 Ah:22.800.

GM 70 Ah (Csergő):34.600.

Szóval ennyivel szerintem nem jobb. Bár érdekes, hogy a 60 Ah-s kategóriában viszont csak 1-2 ezer Ft. az eltérés.

Meg az is, hogy az akciós ár 70-es esetében 34.600., a nem akciós meg 62.573. Ki az a marha, aki ennyit ad egy akksiért? Na itt kezdődik a hülyítés. :D

Link to comment
Megosztás:

Barátnőm autójába Exide Excell-t vettünk, 2 évet sem bírt, még szerencse, hogy gariba cserélték.

Én vettem Exide Premium akksit, gondolván, hogy nagyon jó akksi.

3,5 évet bírt összesen. A töltésem rendben van, így csak azt tudom írni, ennyit bírt az akksi.

Ezek után én még egyszer prémium akksit nem veszek.

Most egy magyar Electric Power akksi van benne.

Kb. fél áron volt, mint bármelyik "prémium" márkás akksi és nem gondolom, hogy csak fele annyit bírna, mint ezek.

Kipróbáltál egy márkát, ami nem jött be, így az a megállapítás, hogy az összes rossz?

Link to comment
Megosztás:

Barátnőm autójába Exide Excell-t vettünk, 2 évet sem bírt, még szerencse, hogy gariba cserélték.

Én vettem Exide Premium akksit, gondolván, hogy nagyon jó akksi.

3,5 évet bírt összesen. A töltésem rendben van, így csak azt tudom írni, ennyit bírt az akksi.

Ezek után én még egyszer prémium akksit nem veszek.

Most egy magyar Electric Power akksi van benne.

Kb. fél áron volt, mint bármelyik "prémium" márkás akksi és nem gondolom, hogy csak fele annyit bírna, mint ezek.

Kipróbáltál egy márkát, ami nem jött be, így az a megállapítás, hogy az összes rossz?

Mondok egy példát én is egy Exide akksiról: 1,5 évesen autó beindít, semmi probléma. 5 perc út, 3perces megállás után annyi szufla nem volt benne, hogy a központi zárat kinyissa. Még jó, hogy jóváírták és Bosch ment a helyére.

Link to comment
Megosztás:

Kipróbáltál egy márkát, ami nem jött be, így az a megállapítás, hogy az összes rossz?

Hol írtam én azt, hogy "rossz"?? Még csak nem is minősítettem ezt sem, nemhogy a többit.

Az írtam, hogy többet nem veszek prémiumot, mert nem hiszem, hogy 2x-es áron 2x annyit bírna, mint egy mezei akksi.

(csak el kellett volna olvasni és egy kicsit értelmezni kellene azt ami írtam)

Link to comment
Megosztás:

Én vettem Exide Premium akksit, gondolván, hogy nagyon jó akksi.

3,5 évet bírt összesen. A töltésem rendben van, így csak azt tudom írni, ennyit bírt az akksi.

Vagy legalabbis azt hiszed, hogy rendben van :) Nem furcsa, hogy tobbeknek 14 volt korul mutat a BC, es oreg akkukkal jarkalnak?

Nehezen merem egy ilyen akkuugyi szaktekintelynek leirni, de pl. az jot tesz az akkunak, ha minel kisebb feszultsegen toltik.

Link to comment
Megosztás:

Vagy legalabbis azt hiszed, hogy rendben van :) Nem furcsa, hogy tobbeknek 14 volt korul mutat a BC, es oreg akkukkal jarkalnak?

Nehezen merem egy ilyen akkuugyi szaktekintelynek leirni, de pl. az jot tesz az akkunak, ha minel kisebb feszultsegen toltik.

Látom, a szövegértés még mindig nem megy. De ha sokat gyakorlod, egy idő után talán menni fog.

És akkor leírom, hogy te is megértsd:

A töltésem rendben van, ugyanis ki lett mérve. Tehát nem hiszem, hanem tudom, hogy rendben van.

Azaz jó, nem hibás.

Link to comment
Megosztás:

Látom, a szövegértés még mindig nem megy. De ha sokat gyakorlod, egy idő után talán menni fog.

És akkor leírom, hogy te is megértsd:

A töltésem rendben van, ugyanis ki lett mérve. Tehát nem hiszem, hanem tudom, hogy rendben van.

Azaz jó, nem hibás.

Kar, hogy nem ismered a :) jelet, es keptelen vagy az erdemi reszekre reagalni, csak azon tudsz lovagolni, hogy a masik szerinted hulye...

Egyebkent persze, hogy nem hibas, ahogy az az akku sem, amelyik harom es fel evet bir. Az allitas csak annyi, hogy lehet hosszabb eletu is egy akku, amiben pl. segit, ha nem allandoan 14.4 volton toltik.

Ugy tunik, ezt sok H Astra figyelembe is veszi, csak a tied eppen nem, mert egy ilyen kis kulonc. Aztan hogy erre, es nehany mas felinformaciora alapozva teljesen el vagy tajolva az akkuk tolteset illetoen, az csak egy kellemetlen mellekhatas...

Link to comment
Megosztás:

Ezért minek szervizbe menni? Nézz szét a neten. Neked szerintem egy 60 Ah-s elég, de ha nagyobbat akarsz, az is olcsóbb mint a szervizben, vagy a Csergőnél.

A cseréhez meg kell két kulcs, egy 13-as, meg egy hosszított 10-es csőkulcs (ha pontosan emlékszem), és kb. 3 perc alatt ki lehet cserélni. Ezért pl. a Csergő kedvezményes akciós 1.300 Ft-ot kér. :icon1:

Az enyémbe 55ah-s van,tavaly ismerős vett 14500ért gyári gm-est a szakszervízben ,csergő féle 1300 ft-os beszerelése feltétel a 3 éves garancia érvényesítéséhez.be és ki tudom szerelni én is.

Ma többen is le akartak beszélni a Gm akksiról,amit beletesznek gyárilag az jó amit utólag veszek az már nem olyan tartós.pedig Bosch

Varta és Bosch amit ajánlottak helyette

Link to comment
Megosztás:

Szeretnék OBD2 bluetoothos interfészt a C Vekimbe. Egyet beleprobáltam, de nem kommunikált vele. Ki milyet használ, mert ami H astraba jo az biztos jó lenne nekem is a vekibe.

Elvileg nem fugghet a tipustol, az OBD2 egy szabvany, kommunikalnia mindenkeppen kell. Az mulhat a szoftveren, mi es hogy jelenik meg, de ha nem kommunikalt, akkor vagy az interfesz volt beteg, vagy rosszul volt bedugva, vagy nem volt rajta gyujtas, vagy esetleg a szoftver is problemas lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Elvileg nem fugghet a tipustol, az OBD2 egy szabvany, kommunikalnia mindenkeppen kell. Az mulhat a szoftveren, mi es hogy jelenik meg, de ha nem kommunikalt, akkor vagy az interfesz volt beteg, vagy rosszul volt bedugva, vagy nem volt rajta gyujtas, vagy esetleg a szoftver is problemas lehetett.

Link to comment
Megosztás:

Meg szeretném kérdezni tőletek,hogy milyen gyakran,időközönként ellenőrzi az elektronikát a rendszer?

Milyen rendszer, milyen elektronikat, es mit ertesz ellenorzes alatt? Ha ugy vesszuk, akkor allando ellenorzes van, hiszen a hibakodok akkor jonnek, amikor eloall az oket kivalto allapot. De a kiegett izzokat pl. csak inditaskor nezi...

Link to comment
Megosztás:

Milyen rendszer, milyen elektronikat, es mit ertesz ellenorzes alatt? Ha ugy vesszuk, akkor allando ellenorzes van, hiszen a hibakodok akkor jonnek, amikor eloall az oket kivalto allapot. De a kiegett izzokat pl. csak inditaskor nezi...

Az autó fedélzi computerére gondoltam.nekem a következő a gondom, hogy elég gyakran írja a kijelzőre nekem a hűtő víz szintet.ha probléma lenne vele akkor állandóan jelezné. (szerintem).

Ezért kérdeztem ezt a kérdést tőletek.

Nem tudom .i lehet a probléma. Tanácstalan vagyok.

Link to comment
Megosztás:

Az autó fedélzi computerére gondoltam.nekem a következő a gondom, hogy elég gyakran írja a kijelzőre nekem a hűtő víz szintet.ha probléma lenne vele akkor állandóan jelezné. (szerintem).

Ezért kérdeztem ezt a kérdést tőletek.

Nem tudom .i lehet a probléma. Tanácstalan vagyok.

Amúgy rendben van a hűtővíz szinted? Ellenőrizd a kiegyenlítő tartályt! Lehet határon mozog a szint.

Ha jó a szint, akkor azt tudom még elképzelni, hogy az érzékelő, vagy a kábele vacakol.

Esetleg a tartályban lévő úszóval van valami.

A kiegyenlítő tartályod aljában van az érzékelő.

https://drive.google.com/folderview?id=0B-f9NoDXPdtKSjhHX2YzUHh4ZXc&usp=sharing

Esetleg mozgasd meg a csatlakozót.

A kábele másik vége is lehet kontaktos, na ezt már nehezebb szétszedni, ellenőrizni.

Link to comment
Megosztás:

Az autó fedélzi computerére gondoltam.nekem a következő a gondom, hogy elég gyakran írja a kijelzőre nekem a hűtő víz szintet.ha probléma lenne vele akkor állandóan jelezné. (szerintem).

Ezért kérdeztem ezt a kérdést tőletek.

Nem tudom .i lehet a probléma. Tanácstalan vagyok.

Ha leokézod, akkor egy darabig nem dobja föl megint azt a figyelmeztető ablakot. Hogy mennyi idő múlva szól megint ha nem veszed le a gyújtást, még sose mértem. Nekem nagyjából ilyen 30-40 perc volt sacc/kb mikor kidörzsölődött az egyik vízcső.

Link to comment
Megosztás:

Hol írtam én azt, hogy "rossz"?? Még csak nem is minősítettem ezt sem, nemhogy a többit.

Az írtam, hogy többet nem veszek prémiumot, mert nem hiszem, hogy 2x-es áron 2x annyit bírna, mint egy mezei akksi.

(csak el kellett volna olvasni és egy kicsit értelmezni kellene azt ami írtam)

Elég jó helyen vásárolsz, mert pl. 55Ah-s kategóriában max. 3-4 ezer Ft eltérés van a Bannertől. Amiről meg köztudott, hogy nagy autógyárak beszállítója, tehát olyan rossz nem lehet. Viszont a nagyobb teljesítményű kategóriában sincs 2x-es eltérés.

Az pedig, hogy azért nem veszel többé prémium akksit, mert egy márka nem vált be, pont olyan, hogyha valaki azért nem vesz többé Opelt, mondván rossz a felszereltségük, mert egyszer kifogott egy fapados Astrát. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Már most mondom neked előre, hogy ha nincs opcom-od, vagy ismerősöd, akinek van, anélkül elég macerás. Nekem EPS-ses és CDC-s autóm van, és emiatt a CIM-ben is van egy plusz érzékelő és ic. Mindenesetre nem tudom, hogy ezt-e, de amikor összeraktam, a szögelfordulásmérőt újra kellett kalibrálni, mert azt írta, hogy nincs kalibrálva, emiatt világított az EPS lámpa, és pl. az index sem kapcsolt ki, ill. még számos hibám volt (itt látszik a különbség a két cim között: EPS-ses: http://sanekua.ru/home/sanekua.ru/wp-content/uploads/2012/08/esp_15_big-550x413.jpg ; EPS nélkül: http://sanekua.ru/home/sanekua.ru/wp-content/uploads/2012/08/esp_14_big-550x413.jpg

És a szétszedés (pontokban írom csak emlékezetből):

- kormányt teljesen kihúztam és lentre állítottam (nekem állítható a kormány, nem tudom ez széria-e)

- kormányburkolat leszedése: a kormányt balra 90 fokkal eltekerve (a középhez képest) a kormány takaró műanyagon (szembe veled) lesz egy kereszthornyú csavar, aminek a feje egy műanyagsapkával takarva van > sapka leszedése, csavar kicsavar; kormányt másik irányba 90 fokkal elcsavarva (az egyneshez képest) másik csavar kicsavarása; ezurán a burkolat felső része felfelé felemelhető; ha a felső rész már le van véve, akkor a korányburkolat alsó részén, középen van egy csavar, azt ki kell hajtani, majd a felső burkolat leszedése után felülről látható két kis fényes csavar (1-1 oldalanként), azokat ki kell csavarni és a kulcs körüli műanyag karikát kiszedni (lehet ezt érdemes a csavarok előtt kiszedni), azután a burkolat alsó része is lejön (rajz ehhez: http://vauxhall.workshop-manuals.com/astra-h/index.php?id=8560)

- kormány középre állítása (kerekek is álljanak egynesbe); bekasztása a kormányzárba

- akksi leszedés

- várakozás kb. 5-10 percig

- kormánylékzsák kiszedése: na ez nekem nem ment egyszerűen; a kormányon hátul-oldalt van egy-egy luk (nem a kormány kapcsolók mögött, hanem hátrébb); ide be kell rakni egy erősebb csavarhuzót és ütközésig tolni, majd szét felé kell húzni (a csavarhúzó ferdén fog belemenni úgy, hogy a vége a kormánnytól eláll, ebbe az irányba kell tovább húzni) (nehéz ezt így leírni, talán van video róla a youtube-on) gyakorlatilag ki kell akasztani két kampót, ami a kormánylégzsákot fogja, én először az egyik oldalt, majd a másik oldalt akasztottam ki

- ha kijött a légzsák, akkor a légzsákon a sárga csatlakozó kiszedése: a csatlakozó hátsó, lapos részén lesz resztbe egy pánt, ami alá kell nyúlni laposcsavarhúzóval és kiakasztani, majd teljesen kihúzni; ezutún már kiszedhető a csatlakozó a légzsákból, légzsák biztonságos helyre rakása

- a multikormány csatlakozó kiszedése

- kormányrögzítő csavar kicsavarása

- kormány leszedése

- CIM modul csatlakozó leszedése, bal oldalt hátul van

- három fényes csavar fogja a CIM modult: ezeket ki kell csavarni és már a kezedben is van

Innentől kezdve lehet követni az orosz oldalt.

Ha van EPS a kocsiban, akkor lesz a nyákon egy plusz műanyag kerék, aminek a tengelyét a mások oldalról egy lukasztóval toltam ki ( látszik az EPS-ses ábrán, amit fentebb linkeltem).

Ezután kiszedhető a nyák.

Fontos, hogy ezeket ólommentes forrsztóanyaggal szerelik, így ilyennel is kell megforrsztani, mert sima ólmos forrasztót és menteset nem szabad keverni.

Kb. ennyi. Visszaszerelés fordítva.

Ha kalibrálni is kell, akkor a kormány visszaszerelése előtt kell kalibrálni a szögelfordulás érzékelőt.

Sziasztok!

Rászántam magam én is a CIM átforrasztásra, tökéletes a leírás, lenne egy kérdésem mielőtt nekilátok.

A szögelfordulás érzékelőt hogy kell kalibrálni? Ehhez kell az OP-com?

Köszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.