Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Küzdök vele már egy ideje, de még nem jöttem rá. Éppen ezért gondoltam megkérdezem itt. :) De akkor folytatom a harcot, mert nem hagy nyugodni. :)

Lehet, hogy már tudod, de azért leírom:

Más kütyükkel ez úgy szokás, hogy a telefonodon lévő névjegyeket feltöltöd a kihangosítóba (szinkronizálod), ezután fogja kiirni a nevet. Ha ez nem történik meg akkor általában csak számot ir ki.

De ha neked szám se jelenik meg, akkor valószínű nem fog menni a dolod.

Az ajtó vezetéket megnézem majd. Köszönöm mindenkinek!

Módosítva : Zsolti25
Link to comment
Megosztás:

Küzdök vele már egy ideje, de még nem jöttem rá. Éppen ezért gondoltam megkérdezem itt. :) De akkor folytatom a harcot, mert nem hagy nyugodni. :)

A párosítás után az UHP4 hozzáférést kér a telefonkönyvhöz és a híváslistához. Ezt a telefonon kell engedélyezni. Ez az első alkalommal eltart egy-két percig, utána észre sem veszed. Ha csatlakozott a telefon, akkor az UHP4 menüben kell megnézni a telefonkönyvet, benne vannak-e a nevek/számok. Ha nincsenek benne, akkor vagy az áttöltést nem engedte a telefon, vagy az UHP4 szoftvere régi, és azt kellene frissíteni (Tech2-vel, márkaszervízben). Keress rá a neten az "uhp4 compatibility"-re, és a legfrissebb .pdf-et keresd. Másik lehetőség: egyes okostelefonok tagolják a telefonszámot, amit az UHP4 nem tud értelmezni, ezért nem tudja összekötni névvel.

Link to comment
Megosztás:

Képzeljétek, kiégett a jobb első ködlámpámban az izzó. Ki is cseréltem. Párban cseréltem mind a kettőt, egyrészt mert a bal oldalinak sem lehetett már sok vissza hiszen pontosan ugyan annyit üzemelt mint a másik, másrészt nem tudtam előre milyen márka, típus volt benne eddig.

A csere nem bonyolult és nem is hosszadalmas művelet. Szerintem egyszerűbb a cseréje ennek mint a főfényszóróé. Pedig a kezelési útmutató azt írja, hogy ha a ködlámpában kiég az izzó, vigyem szervizbe és ott cseréltessem.

Link to comment
Megosztás:

Hello.

Valaki szerelt már be utólagos fényszóró mosót? Ha veszek gyári fúvókákat akkor azokat össze lehet hozni egy univerzális szettel? pl ezzel: http://metroman.unas.hu/spd/M000M1006047/Utolagos-fenyszoro-moso-keszlet

Az eszköz kizárólag közforgalom elől elzárt magánúton közlekedő gépjárműre, mezőgazdasági vontatóra és lassú járműre szerelhető fel. A készülék semmilyen jelöléssel, tanúsítvánnyal nem rendelkezik. A gyártó és forgalmazó semmilyen felelősséget nem vállal a készülék használatából, vagy szakszerűtlen beszerelésből adódó bármilyen jellegű, termékben vagy járműben keletkezett kárért, vagy egyéb hátrányért, büntetésért. A készülék nem helyettesíti a gyári szélvédőmosót és a jogszabály szerint nem használható fényszórómosóként ! "

érdekes a figyelmeztetés :)

Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

A hétvégén felkerültek a gyári kerekek, nyomásérzékelővel (a téliben nincs). Előszőr jól mutatta a nyomásértékeket, le is ellenőriztem nyomásmérővel. Aztán a hátsókba pumpáltam, mer 6 személlyel utaztunk, azóta viszont fordítottan mutat, a hátsókban lévő nyomásnak megfelelő értéket jelzi előre, és az elsőknek megfelelőt hátra. Mi lehet a jelenség magyarázata?

Link to comment
Megosztás:

Ha nincs benne akkor ,a szenzorok leállítják az autót.

Ezt honnan veszed? Ha nálad tényleg így van, az szerintem nem normális.

Van itt olyan, akinek nincs a téli és nyári szettben is nyomásmérője és nem áll le az autója ettől. Nekem is volt már fent a pótkerék amiben nincs szenzor és nem állt le az autóm.

Ha egyik kerékben sincs szenzor, akkor még csak hibát sem fog jelezni, csak egyszerűen nem ír ki nyomásértéket. Ha legalább egy kerékben van szenzor, akkor a szenzor nélküli kerekekben hibásnak fogja vélni a szenzort, de ennek normál esetben semmi hatása nem lenne szabad hogy legyen a motorvezérlőre.

Ennek kb annyi jelentősége van az autó leállására, mint egy kiégett izzónak.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Ezt honnan veszed? Ha nálad tényleg így van, az szerintem nem normális.

Van itt olyan, akinek nincs a téli és nyári szettben is nyomásmérője és nem áll le az autója ettől. Nekem is volt már fent a pótkerék amiben nincs szenzor és nem állt le az autóm.

Ha egyik kerékben sincs szenzor, akkor még csak hibát sem fog jelezni, csak egyszerűen nem ír ki nyomásértéket. Ha legalább egy kerékben van szenzor, akkor a szenzor nélküli kerekekben hibásnak fogja vélni a szenzort, de ennek normál esetben semmi hatása nem lenne szabad hogy legyen a motorvezérlőre.

Ennek kb annyi jelentősége van az autó leállására, mint egy kiégett izzónak.

Ez jó lenne,ha így lenne,mert azt mondták,hogy ha ilyen szelep nélkül járok vele akkor leáll valamikor az autó.

Még nem próbáltam,de valami szaki mondta(opel szervíz),hogy nem lehet kiiktatni,mert 16 szenzor van az autóban ,ami érzékel.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó lenne,ha így lenne,mert azt mondták,hogy ha ilyen szelep nélkül járok vele akkor leáll valamikor az autó.

Még nem próbáltam,de valami szaki mondta(opel szervíz),hogy nem lehet kiiktatni,mert 16 szenzor van az autóban ,ami érzékel.

Es vajon mikor all le? Elozes kozben, vagy esetleg arra azert ugyel, hogy eppen ne mozogjon a kocsi?

Es mond is valamit, vagy csak siman nem megy tovabb, talalja ki a kedves tulaj, mi a gond?

Egyebkent egyszeruen baromsag, miert allna le ilyesmi miatt? A kiiktatas pedig teljesen fuggetlen attol, hany szenzor van (amugy guminkent van egy szenzor, illetve ado, a kocsiban pedig egy vevo), es nyilvan ki lehet iktatni Tech2-vel, sot talan Opcommal is.

Link to comment
Megosztás:

Es vajon mikor all le? Elozes kozben, vagy esetleg arra azert ugyel, hogy eppen ne mozogjon a kocsi?

Es mond is valamit, vagy csak siman nem megy tovabb, talalja ki a kedves tulaj, mi a gond?

Egyebkent egyszeruen baromsag, miert allna le ilyesmi miatt? A kiiktatas pedig teljesen fuggetlen attol, hany szenzor van (amugy guminkent van egy szenzor, illetve ado, a kocsiban pedig egy vevo), es nyilvan ki lehet iktatni Tech2-vel, sot talan Opcommal is.

Vevőből is kerekenként van egy. Különben honnan tudná, hogy melyik szenzorhoz melyik kerék tartozik? Ha pl a jobb első kereket kicseréled a bal hátsóra, automatikusan felismeri hogy melyik melyik. Sőt ha új szenzorokat veszel és véletlenszerűen rakod fel, rögtön felismeri a rendszer és egyből tudja melyik szenzor melyik pozícióba lett fölrakva. Még programozni, tanítani sem kell az új szenzorokat.

Op-commal szerintem is simán le lehet programozni. Bár semmi szükség rá. Egyszerűen nem raksz szenzorokat a kerekekbe, ahogy írtam korábban.

Aki azt írta hogy attól megáll az autó, lövése nem volt a témáról.

Link to comment
Megosztás:

Ez jó lenne,ha így lenne,mert azt mondták,hogy ha ilyen szelep nélkül járok vele akkor leáll valamikor az autó.

Még nem próbáltam,de valami szaki mondta(opel szervíz),hogy nem lehet kiiktatni,mert 16 szenzor van az autóban ,ami érzékel.

De gondolom jó pénzért tudnak ám segíteni, nem? :-)

Barátomék most vettek egy 407 SW-t, valahogy abból is eltüntette a kereskedő, de mégsem áll le az autó. Indításkor szól a nő, hogy, ellenőrizze a rendszert, szilvalé. Szóval ez így parasztvakítás.

Egyébként az enyémben meg nincs is, akkor örüljek, hogy egyáltalán beindul? :-)

Link to comment
Megosztás:

Vevőből is kerekenként van egy. Különben honnan tudná, hogy melyik szenzorhoz melyik kerék tartozik? Ha pl a jobb első kereket kicseréled a bal hátsóra, automatikusan felismeri hogy melyik melyik.

Ettol meg csak egy vevo van :) Valami trukkel allapitja meg, melyik melyik, talan Koco emlekszik ra, o melyedt bele anno az utolagos beszerelesbe, ami valamiert nem is akart menni (arra sem emlekszem mar pontosan, miert).

Link to comment
Megosztás:

Ettol meg csak egy vevo van :) Valami trukkel allapitja meg, melyik melyik, talan Koco emlekszik ra, o melyedt bele anno az utolagos beszerelesbe, ami valamiert nem is akart menni (arra sem emlekszem mar pontosan, miert).

Mintha korábban olvastam volna valahol, még mintha ábra is lett volna, hogy kerekenként van egy leolvasó... De nincs kizárva hogy tévedek és rosszul emlékszem...

Most hirtelen ezt találtam róla: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/r__accessories/other_accessories/other_information/tyre_pressure_monitoring_system/

Itt nem azt írják hogy a 2-essel és 4-essel jelölt a vevő és ennek a jele megy a 3-assal jelölt központi egységbe? Valamint ha jól értem pont azt írják hogy a vevők alapján azonosítja a szenzorok helyét?

Mindenesetre ha mégsem így lenne, arra trükkre kíváncsi lennék. :) Első elgondolásra nekem sokkal bonyolultabbnak tűnik egy olyan rendszer, amelyik meg tudja állapítani, hogy egy rádiófrekvenciás jel pontosan milyen irányból jött, mint bekábelezni négy vevőt.

A másik ezzel kapcsolatban ami fölvetődik bennem: ha valóban így van és egy vevő van az egész autóban, akkor annak a hatótávolságának több méteresnek kell lennie hogy elérjen a legtávolabbi kerékig. Mi van akkor ha közvetlenül mellettem halad egy ugyan ilyen autó ugyan ilyen szenzorokkal. Hogy dönti el hogy melyik jel jön a saját autójából és melyik a mellette lévőjéből? Mert a szenzorokba nincs bekódolva semmilyen egyedi azonosító. Csereszabatosak egy autón belül is a négy kerék között és csereszabatosak az autók között is.

Link to comment
Megosztás:

Mintha korábban olvastam volna valahol, még mintha ábra is lett volna, hogy kerekenként van egy leolvasó... De nincs kizárva hogy tévedek és rosszul emlékszem...

Most hirtelen ezt találtam róla: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/r__accessories/other_accessories/other_information/tyre_pressure_monitoring_system/

Itt nem azt írják hogy a 2-essel és 4-essel jelölt a vevő és ennek a jele megy a 3-assal jelölt központi egységbe? Valamint ha jól értem pont azt írják hogy a vevők alapján azonosítja a szenzorok helyét?

Mindenesetre ha mégsem így lenne, arra trükkre kíváncsi lennék. :) Első elgondolásra nekem sokkal bonyolultabbnak tűnik egy olyan rendszer, amelyik meg tudja állapítani, hogy egy rádiófrekvenciás jel pontosan milyen irányból jött, mint bekábelezni négy vevőt.

A másik ezzel kapcsolatban ami fölvetődik bennem: ha valóban így van és egy vevő van az egész autóban, akkor annak a hatótávolságának több méteresnek kell lennie hogy elérjen a legtávolabbi kerékig. Mi van akkor ha közvetlenül mellettem halad egy ugyan ilyen autó ugyan ilyen szenzorokkal. Hogy dönti el hogy melyik jel jön a saját autójából és melyik a mellette lévőjéből? Mert a szenzorokba nincs bekódolva semmilyen egyedi azonosító. Csereszabatosak egy autón belül is a négy kerék között és csereszabatosak az autók között is.

A szenzoroknak van egyedi azonositojuk, amit kuldenek a mert ertekkel egyutt, igy masik autoval valo keveres kizart. Cserebere utan nem is jonnek egybol a jo ertekek, van egy tanulasi ido.

Az abra es a leiras eleg zavaros, de az azert latszik, hogy antenna csak a 3-as egysegen van, no o a vevo. Ha negy kulon vevo lenne, akkor a kozponti egysegen nem lenne antenna, hanem droton kapna az adatokat :)

Van valahol jobb leiras is, most hirtelen nem tudom sem elobanyaszni, sem felidezni a mukodeset, de tovabbra is tartom, hogy egy vevo van :)

Link to comment
Megosztás:

A szenzoroknak van egyedi azonositojuk, amit kuldenek a mert ertekkel egyutt, igy masik autoval valo keveres kizart. Cserebere utan nem is jonnek egybol a jo ertekek, van egy tanulasi ido.

Az abra es a leiras eleg zavaros, de az azert latszik, hogy antenna csak a 3-as egysegen van, no o a vevo. Ha negy kulon vevo lenne, akkor a kozponti egysegen nem lenne antenna, hanem droton kapna az adatokat :)

Van valahol jobb leiras is, most hirtelen nem tudom sem elobanyaszni, sem felidezni a mukodeset, de tovabbra is tartom, hogy egy vevo van :)

Akkor már csak 3 kérdésem lenne: :)

1. Az ábrán mire való a 2 és 4-gyel jelölt eszköz, amiből a kerekek közelében van 1-1 és "detektornak" írja a leírás, valamint azt írják róla, hogy ez felelős a kerekek azonosításáért?

2. Ha a szenzoroknak egyedi azonosítójuk van amivel kizárólag a saját autóval kommunikálnak, hogy lehet hogy mikor tavaly vettem egy darab vadi új szenzort, egyből kommunikált az autómmal? A szenzort levették a polcról a boltban, nem adtam meg sem alvázszámot, se más azonosítót. Tehát kizárt hogy speciálisan az én autómhoz gyártották volna le egyedileg. Valamint Op-commal, Tech2-vel se kellett semmit beprogramozni az autónak, hogy pl "az X.Y azonosítójú szenzor mostantól a te bal hátsó kerekedben van". Automatikusan felismerte és együttműködött vele.

3. Szintén ehhez kapcsolódik: a téli kerékszettbe a Vaterán használtan vettem a szenzorokat. Tehát előtte egy másik autóban üzemeltek. Amiről ugyan így letanítani sem kellett őket. Az én autómra felrakva egyből működtek, tudták, hogy ekkortól ehhez az autóhoz tartoznak.

Ez alapján ha nincs minden kerék közelében egy leolvasó, az én autóm hogy dönti el, hogy az én futóművemre fölszerelt kerekeken vannak és nem a fél méterre mellettem guruló autón? Ha küldenek is egyedi azonosítót, kerékcserekor (téli-nyári szett) sem nagyon érdekli a rendszert, hogy mostantól más azonosítót kap.

Link to comment
Megosztás:

Akkor már csak 3 kérdésem lenne: :)

1. Az ábrán mire való a 2 és 4-gyel jelölt eszköz, amiből a kerekek közelében van 1-1 és "detektornak" írja a leírás, valamint azt írják róla, hogy ez felelős a kerekek azonosításáért?

2. Ha a szenzoroknak egyedi azonosítójuk van amivel kizárólag a saját autóval kommunikálnak, hogy lehet hogy mikor tavaly vettem egy darab vadi új szenzort, egyből kommunikált az autómmal? A szenzort levették a polcról a boltban, nem adtam meg sem alvázszámot, se más azonosítót. Tehát kizárt hogy speciálisan az én autómhoz gyártották volna le egyedileg. Valamint Op-commal, Tech2-vel se kellett semmit beprogramozni az autónak, hogy pl "az X.Y azonosítójú szenzor mostantól a te bal hátsó kerekedben van". Automatikusan felismerte és együttműködött vele.

3. Szintén ehhez kapcsolódik: a téli kerékszettbe a Vaterán használtan vettem a szenzorokat. Tehát előtte egy másik autóban üzemeltek. Amiről ugyan így letanítani sem kellett őket. Az én autómra felrakva egyből működtek, tudták, hogy ekkortól ehhez az autóhoz tartoznak.

Ez alapján ha nincs minden kerék közelében egy leolvasó, az én autóm hogy dönti el, hogy az én futóművemre fölszerelt kerekeken vannak és nem a fél méterre mellettem guruló autón? Ha küldenek is egyedi azonosítót, kerékcserekor (téli-nyári szett) sem nagyon érdekli a rendszert, hogy mostantól más azonosítót kap.

1. Az abra szerintem rossz; eleve fura, hogy csak ket kerekszenzor van rajta, a masik kettonek is annak kene lenni.

2-3. Az azonositokat megtanulja a rendszer; amelyiktol mondjuk egy percen at kap jelet, az biztos sajat, es nem egy masik auton van.

De akkor nekem is van kerdesem: mi a cikkszama annak a vevonek, amibol negy van? Tegyuk fel, hogy elromlott, ki akarjuk cserelni. Egyaltalan, honnan szereljuk ki? :)

Link to comment
Megosztás:

Mintha korábban olvastam volna valahol, még mintha ábra is lett volna, hogy kerekenként van egy leolvasó... De nincs kizárva hogy tévedek és rosszul emlékszem...

Most hirtelen ezt találtam róla: http://workshop-manuals.com/vauxhall/astra-h/r__accessories/other_accessories/other_information/tyre_pressure_monitoring_system/

Itt nem azt írják hogy a 2-essel és 4-essel jelölt a vevő és ennek a jele megy a 3-assal jelölt központi egységbe? Valamint ha jól értem pont azt írják hogy a vevők alapján azonosítja a szenzorok helyét?

No itt a megoldas :) Ha tovabb olvasol a fenti linken, akkor ezt irja:

Corsa-D, Astra-H, Zafira-B and Insignia with tyre pressure control system

The tyre pressure monitoring system is a combination of direct and indirect measuring. Unlike the system in the Signum / Vectra-C it only has one receiver / control unit. For this reason the system has to be "taught" to recognise the positions of the tyres.

Link to comment
Megosztás:

No itt a megoldas :) Ha tovabb olvasol a fenti linken, akkor ezt irja:

Corsa-D, Astra-H, Zafira-B and Insignia with tyre pressure control system

The tyre pressure monitoring system is a combination of direct and indirect measuring. Unlike the system in the Signum / Vectra-C it only has one receiver / control unit. For this reason the system has to be "taught" to recognise the positions of the tyres.

Tegnap már nem tudtam írni, mert lejárt az 5 hozzászólásom...

Közben nekem is leesett, írtad is, hogy hozzátanul a rendszer így ismeri fel a saját szenzorait. Ebben van valami, mert kerékcsere után tényleg kell neki pár perc amíg kiírja a nyomásokat. (Máskor, normál megállás, elinduláskor elég neki kb fél perc.)

Viszont az a trükk még továbbra sem világos számomra hogy hogyan különbözteti meg hogy melyik szenzor melyik kerékben van.

Cikkszámot nem tudok írni, mert nincs ilyen lehetőségem, hozzáférésem. (Vagy legalábbis nem tudok róla hogy lenne.) Általában itt szoktam segítséget kérni, ha valamilyen alkatrészről cikkszámra van szükségem.

Egyedül az ecat24.com-ot ismerem de az nem elég részletes ehhez.

Most lehet hogy én fordítom rosszul amit beidéztél, de az utolsó mondat nem azt akarja jelenteni, hogy ellentétben a Corsa-D, Astra-H, Zafira-B-vel, csak a Signumban és a Vectra C-ben van egy vevő? (Tehát ebből is nekem az következik hogy az Astrában több van.) És emiatt a rendszer hozzátanulással ismeri fel a kerekek pozícióját? De a lényeget hogy hogyan, pont nem írják.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap már nem tudtam írni, mert lejárt az 5 hozzászólásom...

Közben nekem is leesett, írtad is, hogy hozzátanul a rendszer így ismeri fel a saját szenzorait. Ebben van valami, mert kerékcsere után tényleg kell neki pár perc amíg kiírja a nyomásokat. (Máskor, normál megállás, elinduláskor elég neki kb fél perc.)

Viszont az a trükk még továbbra sem világos számomra hogy hogyan különbözteti meg hogy melyik szenzor melyik kerékben van.

Cikkszámot nem tudok írni, mert nincs ilyen lehetőségem, hozzáférésem. (Vagy legalábbis nem tudok róla hogy lenne.) Általában itt szoktam segítséget kérni, ha valamilyen alkatrészről cikkszámra van szükségem.

Egyedül az ecat24.com-ot ismerem de az nem elég részletes ehhez.

Most lehet hogy én fordítom rosszul amit beidéztél, de az utolsó mondat nem azt akarja jelenteni, hogy ellentétben a Corsa-D, Astra-H, Zafira-B-vel, csak a Signumban és a Vectra C-ben van egy vevő? (Tehát ebből is nekem az következik hogy az Astrában több van.) És emiatt a rendszer hozzátanulással ismeri fel a kerekek pozícióját? De a lényeget hogy hogyan, pont nem írják.

No akkor lassuk a dolgokat: az angol szoveg azt jelenti, hogy a H Astraban es buntarsaiban van egy vevo.

Mukodes: a ket erosebb jel az elso tengely, a ket gyengebb a hatso. Ehhez nem kellenek kulonbozo adok, egyszeruen a tavolsag miatt gyengebbek a hatso jelek, mert a vevo a sofor elott van.

Amig egy tengelyen egyforma a ket nyomas, nem tud kulonbseget tenni az oldalak kozott, viszont ha elteres van, akkor az ABS jeladok alapjan mar tudja azt is. Kis nyomaskulonbseg is kijon, csak eleg sokaig kell szamolni az impulzusokat, azert tart el egy ideig, amig az uj helyzetet feleismeri.

Ha egyszer megtanulta, akkor mar az adok azonositoi alapjan fogja tudni, melyik melyik. Ha osszekevered a kerekeket, akkor az elso - hatso csere tenye a jelerossegbol kiderul; ha az oldalakat csereled fel, akkor egy ideig be lehet csapni, de ilyet ugye nem illik a forgasirany miatt.

Az, hogy hol lassabban, hol gyorsabban jonnek meg az ertekek, azon mulik, mikor kapcsolnak be az adok. Nem mennek allandoan, a kerek forgasara kapcsolnak be, nyilvan nem pont azonos idokben.

Rafinalt, de nagy szeriaban mindig olcsobb a szoftver, mint a hardver :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.