Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Ez sima tompított, nem?

Mert azt a kerék felőli nyiláson keresztül kell cserélni.

Minek leszedni a kereket? Úgy kell fordítani a kormányt, hogy a gumi elülső fele befelé nézzen és akkor kényelmesen hozzáférhető.

Szerintem mikor legutoljára kicseréltem még 5 perc sem kellett.

Nekem valahogy nem áll kézre akkor :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már világítás téma, akkor Xenon-os tompított foglalata is H7? Illetve mennyit bír el a gyári cuccos? 55w-os 6000k-t néztem ki vagy egy 35w-os 8000k-t, de ha ezt nem bírja akkor hagyom is, csak már nem egyforma a két oldal világításának a színe, szeretném cserélni őket.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Próbáltam okosodni a témában, talán sikerült is valamelyest, végig olvastam pár száz hozzászólást, de közel sem az összeset ,ezért szeretném a segítségeteket kérni. Szeretném " felokosítani" az autómat egy kicsit (tempomat beszerelés, fefelzeti computer funkciók előhívása), hová forduljak konkrétan. Elsősorban Szeged és környéke vagy esetleg Budapest jöhetne szóba. Tudtok-e olyan szervízt vagy szakembert aki ilyennel foglalkozik? A kocsi: Astra H Caravan 1.4 BC nincs benne és csak a kétsoros kijelző van, multi kormány van.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Próbáltam okosodni a témában, talán sikerült is valamelyest, végig olvastam pár száz hozzászólást, de közel sem az összeset ,ezért szeretném a segítségeteket kérni. Szeretném " felokosítani" az autómat egy kicsit (tempomat beszerelés, fefelzeti computer funkciók előhívása), hová forduljak konkrétan. Elsősorban Szeged és környéke vagy esetleg Budapest jöhetne szóba. Tudtok-e olyan szervízt vagy szakembert aki ilyennel foglalkozik? A kocsi: Astra H Caravan 1.4 BC nincs benne és csak a kétsoros kijelző van, multi kormány van.

2 sorossal szerintem sok mindenre nem fogsz menni.

Tempomat lehet megoldható, főleg, ha már benne van a kuplung és fék kapcsoló (bár ezeket is lehet pótolni)...na meg az index-kar.

Google: "astra H tempomat beszerelés"...az első találat. Ők 2 helyen is dolgoznak. És szerintem az egyéb programozást is megoldják.

Link to comment
Megosztás:

Ha már világítás téma, akkor Xenon-os tompított foglalata is H7? Illetve mennyit bír el a gyári cuccos? 55w-os 6000k-t néztem ki vagy egy 35w-os 8000k-t, de ha ezt nem bírja akkor hagyom is, csak már nem egyforma a két oldal világításának a színe, szeretném cserélni őket.

Nem. Az valami D2S, vagy hasonló. Pontosan nem tudom, mert még nem vettem ki.

Neked meddig bírta a gyári cucc? Az autóm már 8 éves, de még egyformának látom... pedig most hogy beállítottam a menetfényt, megy éjjel-nappal a xenon. (Persze nem kizárt hogy már cserélték előttem, csak ilyen tételt nem láttam a számlák között, amit kaptam az autóval 0 km-es korától.)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2004-es H Astram van es az a gondom vele, hogy pl mikor hasznalom a veszjelzot mukodik tokeletesen, de az utasterben nem csipog semmi. Ez a helyzet mikor hasznalom a kanyarodasjelzot is...pillog a muszerfalon, mikodik, csak nem csipog. Van valakinek valami otlete, hogyan lehetne megcsipogtatni?

Elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

2004-es H Astram van es az a gondom vele, hogy pl mikor hasznalom a veszjelzot mukodik tokeletesen, de az utasterben nem csipog semmi. Ez a helyzet mikor hasznalom a kanyarodasjelzot is...pillog a muszerfalon, mikodik, csak nem csipog. Van valakinek valami otlete, hogyan lehetne megcsipogtatni?

Elore is koszonom!

Inkább örülj neki! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem. Az valami D2S, vagy hasonló. Pontosan nem tudom, mert még nem vettem ki.

Neked meddig bírta a gyári cucc? Az autóm már 8 éves, de még egyformának látom... pedig most hogy beállítottam a menetfényt, megy éjjel-nappal a xenon. (Persze nem kizárt hogy már cserélték előttem, csak ilyen tételt nem láttam a számlák között, amit kaptam az autóval 0 km-es korától.)

2005/4 az autó, és kb fél hónapja van meg, tételt én sem láttam a cserére, lehet Opel szerviz lesz belőle, mindenképpen szeretnék bele egy erősebb fényűt :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ezzel az a bajom, hogy ha elfelejtem lekapcsolni a lampakat, akkor kellene valami figyelmezteto hang...de semmi sehol sajnos.

A hang a CIM modulból jön alapesetben.

Ha neked nem jön, akkor vagy a csipogó ment tönkre a CIM modulban, vagy esetleg valami áramkör, ami meghajtja a csipogót.

Egyik sem jó hír, bár egy műszerész a csipogót szerintem ki tudja cserélni valami hasonlóra. A második eset már nehezebb ügy.

Link to comment
Megosztás:

Olyan létezik, hogy a CIM modul aksi csere után megjavul? Ma vennem kellett sajnos új aksit és làss csodát megjavult a duda felkapcsolt világításnál. :)

Valószínű ez csak tűneti dolog.

Legalábbis nekem is volt olyan, hogy néha működött.

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak olyan volt, hogy ha a csomagtartó ajtaját felnyitottam, majdnem mindig bekapcsolt magától a rádió és előre kellett mennem manuálisan kikapcsolni. Valamint néha, kb heti egyszer a fejegység kiköpte véletlen szerűen a navigációs CD-t. Januárban cseréltem akksit, azóta mindkét tünet egyetlen egyszer sem fordult elő. Bár nem CIM modul, de vannak ilyen elektronikai furcsaságok, amik úgy tűnik maguktól megjavulnak egy akksicsere hatására...

Link to comment
Megosztás:

Akku problema lenne?

A mult heten szerelonel volt a kocsim, es amikor mentem erte azzal fogadott hogy teljesen lemerult az akku, ami nekem furcsa, mert meg nincs egy eves, es 77Ah -s. Toltore tette, ugy beindult az auto, jatram vele egy kicsit es utanna semmi gond. Most 2 napi pihenes utan is indul. Ha rossz lenne az akku, akkor ket nap utan nem indulna ( a szerelonel 3 nap volt)

Mi lehetett az oka, hogy lemerult? Addig halgatta az zenet amig lemerult? Ugy tudom 15 perc utan minden kikapcsol ha nincs benne a kulcs, es nem babralnak a muszerfalon.

Link to comment
Megosztás:

Akku problema lenne?

A mult heten szerelonel volt a kocsim, es amikor mentem erte azzal fogadott hogy teljesen lemerult az akku, ami nekem furcsa, mert meg nincs egy eves, es 77Ah -s. Toltore tette, ugy beindult az auto, jatram vele egy kicsit es utanna semmi gond. Most 2 napi pihenes utan is indul. Ha rossz lenne az akku, akkor ket nap utan nem indulna ( a szerelonel 3 nap volt)

Mi lehetett az oka, hogy lemerult? Addig halgatta az zenet amig lemerult? Ugy tudom 15 perc utan minden kikapcsol ha nincs benne a kulcs, es nem babralnak a muszerfalon.

Elvileg kikapcsol, de megeshet, hogy valami megsem... Ket eve nekem is lemerult az akkum par nap alatt, feltoltottem, azota is jo. Szoval szokoevente egy ilyen kaland belefer, akkor erdemes nezelodni, ha ismetlodik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a 2004-es H atramban CC20 kazettas fejegyseg van, amit ki akarok cserelni egy CD30 MP3-ra. Mar meg is rendeltem egy hasznalt cuccot bontobol, ami ki van kodolva. Az lenne a kerdesem, hogy mi a teendo a cserenel? Ha beteszem az MP3-at, akkor kell menjen egybol, vagy kell programozni?

Valaszotokat elore is koszonom!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

a 2004-es H atramban CC20 kazettas fejegyseg van, amit ki akarok cserelni egy CD30 MP3-ra. Mar meg is rendeltem egy hasznalt cuccot bontobol, ami ki van kodolva. Az lenne a kerdesem, hogy mi a teendo a cserenel? Ha beteszem az MP3-at, akkor kell menjen egybol, vagy kell programozni?

Valaszotokat elore is koszonom!

Programozni kell, tech2-es műszerrel, ez bármelyik márkaszervizben megtalálható, a programozás díja 3-4-5ezer forint szokott lenni... Az autód 4 jegyű kódja szükségeltetik a cseréhez, ami az úgynevezett Car Pass kártyán található, illetve esetenként a márkakereskedésben, ahol az autó először forgalomba lett helyezve, meg tudják mondani (esetenként erről van nyilvántartásuk)! Egyébként csipogni fog a fejegységed és a kijelzőn kérni fogja a programozást!

Link to comment
Megosztás:

Igen, csak ezzel az a bajom, hogy ha elfelejtem lekapcsolni a lampakat, akkor kellene valami figyelmezteto hang...de semmi sehol sajnos.

Úgy tudom ezt is lehet programozni.

Kanyarodásnál mennyit villogjon, valamint úgy emlékszem a hangerőt is lehet állítani. De az okosabbak megmondják.

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Nekem csak olyan volt, hogy ha a csomagtartó ajtaját felnyitottam, majdnem mindig bekapcsolt magától a rádió és előre kellett mennem manuálisan kikapcsolni. Valamint néha, kb heti egyszer a fejegység kiköpte véletlen szerűen a navigációs CD-t. Januárban cseréltem akksit, azóta mindkét tünet egyetlen egyszer sem fordult elő. Bár nem CIM modul, de vannak ilyen elektronikai furcsaságok, amik úgy tűnik maguktól megjavulnak egy akksicsere hatására...

Nekem ilyen fura dolgok nem voltak soha, de ezen nagyon meglepődtem :D Meg örülök is neki (remélem már így marad örökre ) és nem kell drága pénzé újat venni.

Link to comment
Megosztás:

Kedves Cserenkov!

Köszönöm a belső világítás ledesítésében a segítségedet. A hétvégén megcsináltam. Minden klappolt.

Szívesen, örülök, hogy minden oké. :)

Nekem ilyen fura dolgok nem voltak soha, de ezen nagyon meglepődtem :D Meg örülök is neki (remélem már így marad örökre ) és nem kell drága pénzé újat venni.

Az egész gondolom a can-bus rendszer miatt van. Mikor pl már teljesen haldoklott az akkumulátor és indítóztam, ne tudd meg mennyi és hány féle hibakódot zúdított rám minden honnan. Én meg csak pislogtam hogy mi van. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.