Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

Dettó!

Kb évente egyszer eljátszok vele és ennyi. Az első tulaj nagyon fázós lehetett, mert minden fűtési extrát megrendelt hozzá. (Vagy ha már ott volt a listában úgy gondolta, hogy mért pont ezek maradjanak ki.)

Egyébként nem vagyok fázós típus, télen se éreztem még fűtés nélkül, hogy hideg lenne az alfelemnek az ülés. :)

Könnyű azoknak akiknek garázsuk van. Én utólagosat sokat használtam az F Asztrában is, H-ban is. De utálom, hogy elcsúszik. Sőt a H Asztrában megszívtam egyszer, amikor elfelejtettem kihúzni a szivargyújtóból. Bár reggel kellemes langyos volt az ülés, de a kocsi otthon maradt :( .

Nem folyamatosan szoktam használni, csak indulás után 5-10-percig, Mire az autó bemelegszik már nem szokott kelleni. De az alső pár percnél nekem hasznos.

A gombsort már beépítettem, a kábelek bennt vannak, a REC-modullal még játszok (be lehet-e rakni a pineket, ha nem marad egy utólagos relé).

A gyári gombsor miatt a három fokozat adott, csak a hozzárendelt hőmérsékletet kell kitalálnom. (Bár ha nem jó állítható, mert egy ARDUINO fogja vezérelni) A fűtőszőnyegbe meg megvan a termisztor a hőmérsékletek beállításához.

Sajnos én fázós vagyok....

Módosítva : Sztaricsnaja
Link to comment
Megosztás:

Könnyű azoknak akiknek garázsuk van. Én utólagosat sokat használtam az F Asztrában is, H-ban is. De utálom, hogy elcsúszik. Sőt a H Asztrában megszívtam egyszer, amikor elfelejtettem kihúzni a szivargyújtóból. Bár reggel kellemes langyos volt az ülés, de a kocsi otthon maradt :( .

Nem folyamatosan szoktam használni, csak indulás után 5-10-percig, Mire az autó bemelegszik már nem szokott kelleni. De az alső pár percnél nekem hasznos.

A gombsort már beépítettem, a kábelek bennt vannak, a REC-modullal még játszok (be lehet-e rakni a pineket, ha nem marad egy utólagos relé).

A gyári gombsor miatt a három fokozat adott, csak a hozzárendelt hőmérsékletet kell kitalálnom. (Bár ha nem jó állítható, mert egy ARDUINO fogja vezérelni) A fűtőszőnyegbe meg megvan a termisztor a hőmérsékletek beállításához.

Sajnos én fázós vagyok....

Két városban van garázsom, mert folyamatosan ingázok.

Az egyik egy alagsori teremgarázs. Elég szellős, a garázsajtó gyakorlatilag csak egy rács és több nyitott szellőzőz is van. Elég huzatos. De mivel alagsor, télen olyan 4-5 fok meg szokott lenni. Csak nagy hidebegben megy ez alá.

A másik garázsom egy teljesen különálló fűtetlen épület, családi ház kertjében. Azért ebben előfordul hogy nulla alá is melegy a hőmérséklet, ami nem túl meleg. :) De így sem szoktam fázni. Néha van hogy a szabad ég alatt alszik a kocsi, mert a munkahelyem udvarán otthagyom, akkor sem fázok különösebben. De nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a hőérzete. :)

Na pont erre jó a gyári ülésfűtés: nem csúszkál és nem tudod úgyfelejteni. :)

Link to comment
Megosztás:

Könnyű azoknak akiknek garázsuk van. Én utólagosat sokat használtam az F Asztrában is, H-ban is. De utálom, hogy elcsúszik. Sőt a H Asztrában megszívtam egyszer, amikor elfelejtettem kihúzni a szivargyújtóból. Bár reggel kellemes langyos volt az ülés, de a kocsi otthon maradt :( .

Nem folyamatosan szoktam használni, csak indulás után 5-10-percig, Mire az autó bemelegszik már nem szokott kelleni. De az alső pár percnél nekem hasznos.

A gombsort már beépítettem, a kábelek bennt vannak, a REC-modullal még játszok (be lehet-e rakni a pineket, ha nem marad egy utólagos relé).

A gyári gombsor miatt a három fokozat adott, csak a hozzárendelt hőmérsékletet kell kitalálnom. (Bár ha nem jó állítható, mert egy ARDUINO fogja vezérelni) A fűtőszőnyegbe meg megvan a termisztor a hőmérsékletek beállításához.

Sajnos én fázós vagyok....

Én raktam be utólag.

Mivel nekem csillaggarázsba áll az autó télen jó nagyon. A 3 fokozat hőmérséklete mindegy, mert be kell kapcsolni a legmagasabb fokozatot, ha meleg, lejjebb kell venni, ha a 2. fokozat is meleg, akkor a legkisebbre.Ha meg melegebb az idő, akkor egyből a 2. vagy 3. fokozatba kell kapcsolni.

Amúgy a fokozatoknak megfelelően változik a vezérlő vezetéken a kitöltési tényező (azaz a PWM), ami vezérli a fűtőszál teljesítményét.

Link to comment
Megosztás:

Én raktam be utólag.

Mivel nekem csillaggarázsba áll az autó télen jó nagyon. A 3 fokozat hőmérséklete mindegy, mert be kell kapcsolni a legmagasabb fokozatot, ha meleg, lejjebb kell venni, ha a 2. fokozat is meleg, akkor a legkisebbre.Ha meg melegebb az idő, akkor egyből a 2. vagy 3. fokozatba kell kapcsolni.

Amúgy a fokozatoknak megfelelően változik a vezérlő vezetéken a kitöltési tényező (azaz a PWM), ami vezérli a fűtőszál teljesítményét.

Azért kérdeztem a hőfokot, mert az utólagos kínainál 30/45 fokot írnak, illetve van ahol 60+10/-5 fok a max. Amit sokallok.

Sikerült egy ilyen szettet próbálni, és hát nem volt túl jó. Az előírt teljesítménye sem volt meg.

De végül is mindegy, mert a vezérlő állítható lesz, csak a programozáshoz ki kell szerelni.

Link to comment
Megosztás:

Azért kérdeztem a hőfokot, mert az utólagos kínainál 30/45 fokot írnak, illetve van ahol 60+10/-5 fok a max. Amit sokallok.

Sikerült egy ilyen szettet próbálni, és hát nem volt túl jó. Az előírt teljesítménye sem volt meg.

De végül is mindegy, mert a vezérlő állítható lesz, csak a programozáshoz ki kell szerelni.

Kerdes, hol mered azt a homersekletet... Valojaban az ulolapon kene, viszont gyanithatoan kozvetlenul a futoszalon teszik, ami lehet akar 60-70 fokos is. Raadasul erre szabalyozni sem erdemes, mert (foleg az elejen) nem sok koze van az ulolap homersekletehez.

Ez tipikusan az a dolog, ahol az automatizalasnal jobb az emberi visszacsatolas, azaz eloszor max. kakao, aztan ahogy kezd foni az alsod, veszed vissza. Vagy egy valoban profi megoldas kell, tobb szenzor az ulolapon, internetes vezerles, stb. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jo temahoz irok-e, de olyan kerdesem lenne, hogy a kovetkezo lampa magassagat, hogyan tudom beallitani? Magassagallito motorral felszerelt de ezt is allitani kellene mert nem megfeleloen mukodik, konkretan kisebb az allitasi lehetosege a jobb oldalinak mint a balnak emit a bal oldali a 0-1-es allason feljebb vilagit a tobbi allasban viszont jo, de itt mar elegge a kocsi ele vilagit.

Errol a lamparol lenne szo:

http://dectane.shopgate.com/item/33333232

Link to comment
Megosztás:

Köszi! Szerinted gyárilag elő lehet készítve a szalagkábel fogadására a hely, gondolom a mennyezeti lámpa környékén kell keresni? Kell esetleg programozni is, ha tudom a REC- hez csatlakoztatni?

Ha van REC modulod elképzelhető, hogy ott a kábel, de kicsi esélyt látok rá.

Először azt nézd meg, hogy van-e REC modulod! Nem tudom, kell-e programozni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy az úgynevezett cápauszony antennák mennyire hatékonyak? Szeretném a megrongálódott antennámat egy ilyenre kicserélni, de azért aggaszt a kis mérete. Mennyire jó ezekkel a vétel? Kinek van erről tapasztalata? A felülete számít ezeknek vagy a gépkocsitól való kinyúlása?

Fogalmam sincs milyen paramétereket kell ilyenkor figyelembe venni! Kell ezekhez amúgy valami erősítő vagy csak összekötöm és felragasztom?

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Tapasztaltatok már olyat, hogy a központi zár nem zárja a tanksapka kis ajtaját?
Az a kis "pöcök" egyáltalán nem mozog.
Lehet, hogy új korában sem működött már. Én a napokban vettem észre, 3 éves az Astra.

Köszi előre is a hozzászólásokat, üdv:

Zsolti

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Tapasztaltatok már olyat, hogy a központi zár nem zárja a tanksapka kis ajtaját?

Az a kis "pöcök" egyáltalán nem mozog.

Lehet, hogy új korában sem működött már. Én a napokban vettem észre, 3 éves az Astra.

Köszi előre is a hozzászólásokat, üdv:

Zsolti

Pár hete jártam így, érdekes az én kocsim is 3 éves. Már nézegettem a neten a nyitó motort, 15 ezer körül van, mikor eszembe jutott, hogy egy kicsit megpiszkálom. Lenyitottam a jobb hátsó lámpa szerelőnyílását, ahol kézzel elérhető a motor, kicsit meghúzgáltam a motor mozgató tengelyét (kis gumiharang van rajta) és azóta tökéletesen működik.

Link to comment
Megosztás:

Igen van benne REC modul, esetleg a tetőkárpit fölött el lehetne a REC modulig vezetni a kábelt... Ott vajon hová kell csatlakoztatni, van valami speciális helye?

Szia!

Semmi nincs bevezetékelve. Gyári szerelés esetén B Zafiránál/H Astránál ez a tükör csak gyújtás pluszt és testet kap. Én nemrég behúztam a REC-ből a másik két szálat (tolatókamerát szereltem, le volt bontva sok belső burkolat), de csak ezért nem állnék neki. Talán télen - a rövidebb nappalok miatt - lesz haszna, de gyakorlati előnyét eddig nem tapasztaltam. Az egyik szál a hátramenet kapcsolásakor, a másik a belső világítás felkapcsolódásakor törli a sötétítés funkciót. Gyújtás pluszt pl.: az elakadásjelző panelban lehet találni, testet meg a mennyezetlámpáról érdemes behúzni, mondjuk innen a belső világítás miatti törlő jelet is be lehet húzni). A sötétedős tükör talpa nagyobb a rajta lévő csatlakozó miatt, ezért a takaró burkolatpárt is cserélni kell, ami így kívülről látszódni fog a szélvédőn keresztül. A szélvédőt érdemes azon a területen lefóliáz(tat)ni.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy az úgynevezett cápauszony antennák mennyire hatékonyak? Szeretném a megrongálódott antennámat egy ilyenre kicserélni, de azért aggaszt a kis mérete. Mennyire jó ezekkel a vétel? Kinek van erről tapasztalata? A felülete számít ezeknek vagy a gépkocsitól való kinyúlása?

Fogalmam sincs milyen paramétereket kell ilyenkor figyelembe venni! Kell ezekhez amúgy valami erősítő vagy csak összekötöm és felragasztom?

Rádiója válogatja, a CD70/DVD90 elég érzékeny rá, a CD30 kevésbé. Ha nekiállsz, akkor visszaalakíthatóan csináld, mert bosszúságot okozhat a sistergős vétel. Másik lehetőség, hogy az eredeti antennát elásod valamelyik burkolat alá. Célszerűen a csomagtérajtónál, mert közel van az eredeti helyéhez és ott az üveg alatt kevésbé van árnyékolva. Így lesz szép cápaantannád, meg működő rádiód. Én is így csináltam, DVD90-nel is egész jó a vétel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy esetleg tudja-e valaki, hogy a fényre sötétedős belső visszapillantót, hogy kell/ hová kell bekötni elektromos szempontból? Az én járgányom normál, nem fényre sötétedős belső tükörrel rendelkezik.

Köszönöm!

A kapcsolási rajz szerint csak 2 vezeték kell. Egy test, és a REC modul XR4 csatlakozó 7. pinjétől táp.

Illetve FR17 biztosíték a REC modulban. (Ez az esőérzékelő és az abroncsnyomás figyelőrendszer tápja is egyben.)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A kapcsolási rajz szerint csak 2 vezeték kell. Egy test, és a REC modul XR4 csatlakozó 7. pinjétől táp.

Illetve FR17 biztosíték a REC modulban. (Ez az esőérzékelő és az abroncsnyomás figyelőrendszer tápja is egyben.)

Hááát...

Az én gyári kapcsolási rajzom szerint 3 vezeték van bekötve.

A harmadik az XR5 csatlakozó 50-es lábára.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt szeretném megtudni, hogy az úgynevezett cápauszony antennák mennyire hatékonyak? Szeretném a megrongálódott antennámat egy ilyenre kicserélni, de azért aggaszt a kis mérete. Mennyire jó ezekkel a vétel? Kinek van erről tapasztalata? A felülete számít ezeknek vagy a gépkocsitól való kinyúlása?

Fogalmam sincs milyen paramétereket kell ilyenkor figyelembe venni! Kell ezekhez amúgy valami erősítő vagy csak összekötöm és felragasztom?

Nem tudom, hogy szól, de nekem van egy ilyen antennám:

http://www.shopmania.hu/alkatreszek-vezetekek-adapterek/p-shark-am-fm-gps-gsm-antenna-sma-a-din-csatlak-53224574

AM, FM, GPS, GSM-et tud egyben.

Vadi új, soha nem használtam, ha valakit érdekel, jóval olcsóbban odaadom.

Link to comment
Megosztás:

Hmm, érdekes 2008 Z17DTJ-re ezt a rajzot hozza. Ha 2004-es autót nézek, akkor tényleg ott a 3. vezeték ahogy írtad. Ezek szerint a TIS-sem hibátlan.

A két vezetékkel szerintem hibátlanul működik a tükör. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem kell megriadni a beszereléstől, viszonylag könnyen behúzható az a két vezeték (nem szükséges a REC-ből, van az közelebb is). Lehet, hogy a gyártás kezdetén még nagyvonalúak voltak, és adtak hozzá egy plusz funkciót is, emiatt a három vezetékes rajz a TIS-ben.

Link to comment
Megosztás:

Nem is annyira vezeték behúzástól ijedtem meg , hanem amit előzőleg írtál, hogy fóliázni érdemes a szélvédőt a keletkezett szépséghiba elkerülésének érdekében... Egyébként elvitték az orom elől a tükröt így vadásznom kell egy másikat, de legalább az álltalatok adott sok hasznos info birtokában vagyok... :)

Köszi!

Üdv.

A két vezetékkel szerintem hibátlanul működik a tükör. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem kell megriadni a beszereléstől, viszonylag könnyen behúzható az a két vezeték (nem szükséges a REC-ből, van az közelebb is). Lehet, hogy a gyártás kezdetén még nagyvonalúak voltak, és adtak hozzá egy plusz funkciót is, emiatt a három vezetékes rajz a TIS-ben.

Link to comment
Megosztás:

Nem is annyira vezeték behúzástól ijedtem meg , hanem amit előzőleg írtál, hogy fóliázni érdemes a szélvédőt a keletkezett szépséghiba elkerülésének érdekében... Egyébként elvitték az orom elől a tükröt így vadásznom kell egy másikat, de legalább az álltalatok adott sok hasznos info birtokában vagyok... :)

Köszi!

Üdv.

A két vezetékkel szerintem hibátlanul működik a tükör. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy egyáltalán nem kell megriadni a beszereléstől, viszonylag könnyen behúzható az a két vezeték (nem szükséges a REC-ből, van az közelebb is). Lehet, hogy a gyártás kezdetén még nagyvonalúak voltak, és adtak hozzá egy plusz funkciót is, emiatt a három vezetékes rajz a TIS-ben.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.