Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


uhuhu

Recommended Posts

18 perce, max364 írta:

Szia.Nekem a 6-os van benne--Új--és mégis azt olvasták ki hibára, beszivott levegő hőmérséklet szenzor hiba.Nincs tipped?

Van egy kulso homerseklet szenzor, esetleg az... De a legjobb lenne maga a hibakod, mert forditgatjak ossze-vissza az eredeti elnevezeseket, es meg az sem biztos, hogy jo tablazatbol szedtek ki a hiba nevet.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, csaba66 írta:

Van egy kulso homerseklet szenzor, esetleg az... De a legjobb lenne maga a hibakod, mert forditgatjak ossze-vissza az eredeti elnevezeseket, es meg az sem biztos, hogy jo tablazatbol szedtek ki a hiba nevet.

 

2 perce, csaba66 írta:

Van egy kulso homerseklet szenzor, esetleg az... De a legjobb lenne maga a hibakod, mert forditgatjak ossze-vissza az eredeti elnevezeseket, es meg az sem biztos, hogy jo tablazatbol szedtek ki a hiba nevet.

Azt holnap visszakérdezem BOSS-profi cucca van a tagnak,,200 valamennyire emlékszem.nem pontos 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vettem egy olcsó OPCOM-t. Először csak számítógépre kötöttem rá, hogy kipróbáljam, mert igazából semmit nem tudtam róla. A történet mindegy, de a lényeg az, hogy elindítottam a drága OPCOM programot is és szépen le is frissítette a FW-t.

Fog ez így még működni? Nem merem kocsin kipróbálni.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, RokaRudi írta:

Vettem egy olcsó OPCOM-t. Először csak számítógépre kötöttem rá, hogy kipróbáljam, mert igazából semmit nem tudtam róla. A történet mindegy, de a lényeg az, hogy elindítottam a drága OPCOM programot is és szépen le is frissítette a FW-t.

Fog ez így még működni? Nem merem kocsin kipróbálni.

A frissites nem okvetlenul preciz kifejezes... A hozza adott program mit mond a tesztben?

Valoszinuleg egyebkent mindent torolt a mikrokontrollerbol, igy egyszeru modszerrel nem is lehet eletre kelteni. De akkor sem lehetetlen, vannak rola leirasok (bricked opcom kereses a google-ban). De van olyan verzio is, amelyikben nem lehet felulirni a fw-t, ilyenkor nem tudom, mit ir ki a "gyari" program; lehet, hogy kamuzik egyet.

A kocsin kiprobalas elvileg nem lehetne gond, de azert lehetne irni olyan kodot, amelyik mondjuk torli a kulcsokat, vagy hasonlot tesz. Nem hallottam meg ilyenrol, de ha nagyon uldozni akarjak a klonokat... Az mas kerdes, hogy az Opel meg az eredeti OpCom-ot uldozi :)

Link to comment
Megosztás:

14 órája, RokaRudi írta:

Sziasztok!

Vettem egy olcsó OPCOM-t. Először csak számítógépre kötöttem rá, hogy kipróbáljam, mert igazából semmit nem tudtam róla. A történet mindegy, de a lényeg az, hogy elindítottam a drága OPCOM programot is és szépen le is frissítette a FW-t.

Fog ez így még működni? Nem merem kocsin kipróbálni.

De milyen programot szedtél le? Az eredeti opcom magyar oldaláról töltötted le? Ha igen és azzal indítottad el illetve frissítetted jó eséllyel meg is ölte az opcomod.

Javítható még szoftveres akkor is de nem egyszerű.

Ha nem a fenti eset volt akkor beállításokban interface teszt alatt nézd meg hogy van-e kapcsolat, ha igen akkor mehet kocsira.

Link to comment
Megosztás:

37 minutes ago, Davee said:

De milyen programot szedtél le? Az eredeti opcom magyar oldaláról töltötted le? Ha igen és azzal indítottad el illetve frissítetted jó eséllyel meg is ölte az opcomod.

Javítható még szoftveres akkor is de nem egyszerű.

Ha nem a fenti eset volt akkor beállításokban interface teszt alatt nézd meg hogy van-e kapcsolat, ha igen akkor mehet kocsira.

Igen, OPCOM magyar oldal. Nem voltam elég figyelmes és frissítette. Attól tartottam én is, hogy ezzel tönkre is vertem. Ezért nem is mertem eddig rádugni az autóra, nehogy elcsesszen azon is valamit.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 05. at 10:32, RokaRudi írta:

Igen, OPCOM magyar oldal. Nem voltam elég figyelmes és frissítette. Attól tartottam én is, hogy ezzel tönkre is vertem. Ezért nem is mertem eddig rádugni az autóra, nehogy elcsesszen azon is valamit.

Öreg hiba, tisztában kell lenni vele mit csinálsz anélkül nincs értelme. Gondolj bele veszel egy kínai klón opcomot ami köztudottan hamisítványa (persze működőképes) az eredeti magyar opcomnak. Erre letöltöd a hivatalos magyar opcom oldalról a programot hozzá... Meg sem fordult a fejedben hogy valami nem stimmel? :)

Annak az opcomnak alap hangon annyi, downgradelni lehet de nem egyszerű, és nem biztos, hogy sikerül. Pontosan én sem tudom a menetetét, googleval keress rá.

Link to comment
Megosztás:

39 perce, Davee írta:

Annak az opcomnak alap hangon annyi, downgradelni lehet de nem egyszerű, és nem biztos, hogy sikerül. Pontosan én sem tudom a menetetét, googleval keress rá.

Szo sincs arrol. hogy annyi neki, hiszen nem valami visszafordithatatlan valtozason ment at, csak a fw-t irtak felul. Az persze nem trivialis, hogy kell visszavarazsolni az eredeti tartalmat, de a valoban bonyolult reszeket lelkes emberek mar megoldottak, igy egy angol leiras kovetese es klikkelgetes is eleg.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

Szo sincs arrol. hogy annyi neki, hiszen nem valami visszafordithatatlan valtozason ment at, csak a fw-t irtak felul. Az persze nem trivialis, hogy kell visszavarazsolni az eredeti tartalmat, de a valoban bonyolult reszeket lelkes emberek mar megoldottak, igy egy angol leiras kovetese es klikkelgetes is eleg.

én sem mondtam hogy meghalt, de ha eredeti szoftverrel indította a klón a downgradelésnek nem hiszem hogy nekiáll. Illetve a chip sem mindegy milyen van bent opcom vagy pic.

Nem egyszerű és ott már egy rossz lépéssel meg lehet ölni.

Link to comment
Megosztás:

8 perce, Davee írta:

én sem mondtam hogy meghalt, de ha eredeti szoftverrel indította a klón a downgradelésnek nem hiszem hogy nekiáll. Illetve a chip sem mindegy milyen van bent opcom vagy pic.

Nem egyszerű és ott már egy rossz lépéssel meg lehet ölni.

Van az OpCom nevu kutyu, ebben egy PIC18F458 mikrokontroller. Ilyet a sarki kozertben is lehet kapni, konkret feladatokra pedig azzal idomithato, hogy ratoltenek egy programot (firmware). Ez a feladat az OpCom eseten a kocsi CAN buszai es a PC kozotti adattovabbitas. 

Egy valodi PIC18F458-ban a firmware atirhato, igy pl. frissiteni lehet, de akar mukodeskeptelenne is teheto. Ez utobbit teszi a valodi OpCom sw, ha klonnak iteli a radugott kutyut. Ugy kell elkepzelni, mintha egy PC diszkjet felulirnank, vagy torolnenk, amitol alkalmatlanna valik a kivant hasznalati modra, de azert visszafordithatatlan karosodas nem tortenik benne.

Kinai barataink (lehet, hogy ennek elkerulesere, de inkabb koltsegcsokkentesi okbol) csinaltak egy olyan PIC18F458 klont, amelyikbe egyszer beirjak a firmware-t, aztan az nem modosithato. Jelen esetben ez eppen hasznos lenne, mert ha ilyennel szerelt kutyurol van szo, akkor nem tortent vele semmi, hiaba probalt barmit tenni az eredeti OpCom sw.

Tehat a megoles ugy ertendo, hogy hasznalhatatlanna valik, de nem vegervenyesen. A helyreallitashoz pedig szerencsere letezik leiras es szoftver is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olyanokhoz intézném a kérdést, akiknek H-s Astrájuk (SEDAN) van és bicska kulcsal használják. A nagyon okos mérnökök  ugyebár úgy tervezték és építették, hogy a csomagtér ajtót kívülről nem lehet nyitni, csak belülről gombbal illetve kulcsról. Nekem sima kulcsom van és a nyitó gomb hosszan nyomásával tudom kinyitni a csomagtér ajtaját több kevesebb sikerrel. Illetve magával az autó kinyitásával is hasonló a helyzet.

Az elem jó, nyomógomb jó. A kp. zár jó. A hiba az adó és vevő között gondolnám. Azt kérdezném tőletek, hogy másnál is hasonló a jelenség sima kulcsnál illetve hallottam, hogy bicska kulcsnál már nincs ilyen probléma.

Segítő válaszotokat előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎01‎.‎08‎. at 13:48, ImI888 írta:

Sziasztok!

Olyanokhoz intézném a kérdést, akiknek H-s Astrájuk (SEDAN) van és bicska kulcsal használják. A nagyon okos mérnökök  ugyebár úgy tervezték és építették, hogy a csomagtér ajtót kívülről nem lehet nyitni, csak belülről gombbal illetve kulcsról. Nekem sima kulcsom van és a nyitó gomb hosszan nyomásával tudom kinyitni a csomagtér ajtaját több kevesebb sikerrel. Illetve magával az autó kinyitásával is hasonló a helyzet.

Az elem jó, nyomógomb jó. A kp. zár jó. A hiba az adó és vevő között gondolnám. Azt kérdezném tőletek, hogy másnál is hasonló a jelenség sima kulcsnál illetve hallottam, hogy bicska kulcsnál már nincs ilyen probléma.

Segítő válaszotokat előre is köszi!

Tapasztalatom szerint az autó háta mögött kb 2 méter a kulcs hatótávolsága, előről viszont akár 5 méterről is érzékeli a nyitást. Lehet, hogy rossz irányból közelíted meg a problémát ill. a kocsit :-)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén elment a jobb hátsó indexem, középkonzolon is kiírta (turn signal light). Ma kivettem a lámpatestet és abból meg az égőt de hibátlannak tűnt ezért kis kontakt spray után visszaraktam az egészet és tényleg működik.

Nem először forduló elő, hogy a hibás izzó egyszer csak feltámad, tavaly a jobb első helyzetjelzőmmel volt így, augusztusban egy hónapig nem égett aztán elmúlt a kánikula és magától megjavult, azóta is ég.

Valahol olvastam, hogy a számítógép letilthatja egyes izzók áramellátását, ha annak ellenállása megváltozik, mert ezt úgy értelmezi, hogy elromlott. Tud valaki ennél pontosabb megfogalmazást?

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ImI888 írta:

Az irány az jó! :), amúgy 15 méterről is veszi a jelet, kinyitja az autót, persze nem mindig, de a hátulját nem nyitja ki csak nagyon ritkán elsőre. Inkább 2-4 próbálkozás után. :(

Ha a többi ajtót kinyitja csak a hátsót nem az inkább kontakthibára utal.

Ha az én kulcsomon nyomom hosszan a kinyitást akkor lenyitja a kocsitetőt, de közben folyamatosan kell nyomni a gombot 30 másodpercig, mert egyébként félbehagyja. Emiatt a gomb a kulcson már behorpadt, így ujjal nem is tudom nyomni, csak körömmel. :-)

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 06. at 10:38 AM, Davee said:

Öreg hiba, tisztában kell lenni vele mit csinálsz anélkül nincs értelme. Gondolj bele veszel egy kínai klón opcomot ami köztudottan hamisítványa (persze működőképes) az eredeti magyar opcomnak. Erre letöltöd a hivatalos magyar opcom oldalról a programot hozzá... Meg sem fordult a fejedben hogy valami nem stimmel? :)

Annak az opcomnak alap hangon annyi, downgradelni lehet de nem egyszerű, és nem biztos, hogy sikerül. Pontosan én sem tudom a menetetét, googleval keress rá.

Azért kb. tudom, mit csinálok. (Főiskolán még ezt tanultam. Igaz, azóta más mérnöki területen dolgozom. Azért az alapok még megvannak.) Kockáztattam.

:blush:

Csak mivel akkor már csöpppet ideges is voltam, nem húztam le a hálózatról a gépet. Szerintem ez volt a hiba. Azt hiszem, az lesz a legegyszerűbb, ha rendelek mégegyet.

Egyébként a klón sw még kommunikál a készülékkel. Fel is ismeri újabb FW-nek. Csak nem merem a kocsira dugni, hátha ott már nem stimmel minden. Ha lesz egyszer időm és kedvem, akkor lehet, nekülök és keresgélek a neten.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, RokaRudi írta:

Azért kb. tudom, mit csinálok. (Főiskolán még ezt tanultam. Igaz, azóta más mérnöki területen dolgozom. Azért az alapok még megvannak.) Kockáztattam.

:blush:

Csak mivel akkor már csöpppet ideges is voltam, nem húztam le a hálózatról a gépet. Szerintem ez volt a hiba. Azt hiszem, az lesz a legegyszerűbb, ha rendelek mégegyet.

Egyébként a klón sw még kommunikál a készülékkel. Fel is ismeri újabb FW-nek. Csak nem merem a kocsira dugni, hátha ott már nem stimmel minden. Ha lesz egyszer időm és kedvem, akkor lehet, nekülök és keresgélek a neten.

Nekem a fiam véletlenül frissítette az FW, és nem tudtuk visszaállítani. A szoftver látta utána is látta, de többé nem kommunikált a kocsival (bár előtte is bizonytalan volt). Szerencsére olcsó, csak ki kell várni míg ideér.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 12. 31. at 19:47, kisp113 írta:

Helyzetjelentes:

Éjjel - 10, nappal - 3 fok, az ablaktörlő és a mosó is néma. (hátul megy minden) 

Szerintem nyitom az újévet egy cim modul javítással.  (kit ajánlotok BP en?) 

Ma sikerült időt kerítenem hogy végignézzem opcommal amikor éppen produkálja a hibát. 

CIM-ben nézve rendesen látszik, hogy érzékeli rendesen hogy éppen mit csinálok a karral. Tovább kutatva, az UEC-ben már az alábbi hibát jegyzi be (törlés után is azonnal):

B3876 Front Wiper Park Switch Signal not Plausible B-012 

Ettől nekem még mindig inkább az UEC a gyanús, mert ettől nem kéne behalnia a mosónak is néha. (Ja időközben az is kiderült hogy a törlés és a spricni egymástól függetlenül nem megy) Ha jobb javaslat nincs következő alkalommal szétborítom az UEC-t és kis szárogatás+kontakt fujkálás után meglátjuk változik-e.

 

 

Link to comment
Megosztás:

11 perce, ezüst 11 írta:

Nekem a fiam véletlenül frissítette az FW, és nem tudtuk visszaállítani. A szoftver látta utána is látta, de többé nem kommunikált a kocsival (bár előtte is bizonytalan volt). Szerencsére olcsó, csak ki kell várni míg ideér.

Ma véletlenül én is rossz opcomot indítottam és frissítette 1.39-ről 1.45-re. Meglepetésemre a másik régebbi szoftverrel(2010-08) továbbra is működött.

Link to comment
Megosztás:

25 perce, kisp113 írta:

Ma véletlenül én is rossz opcomot indítottam és frissítette 1.39-ről 1.45-re. Meglepetésemre a másik régebbi szoftverrel(2010-08) továbbra is működött.

Nekem 1.45 volt rajta eredetileg, az frissült (talán 1.63-ra) és így már nem működött a hozzá adott szoftverrel, hiába látta az interfészt . (Egyébként benne van a leírásában, hogy ne frissítsd a FW-t)

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, ezüst 11 írta:

Nekem 1.45 volt rajta eredetileg, az frissült (talán 1.63-ra) és így már nem működött a hozzá adott szoftverrel, hiába látta az interfészt . (Egyébként benne van a leírásában, hogy ne frissítsd a FW-t)

Az OpcomFUT nevu programmal lehet varialni a fw-t lefele es felfele is, sot nehany klon sw verzio is tud frissiteni. A "gyari" sw-t viszont nem szabad raengedni.

Ha valakinek van olyan peldanya, amit halottnak itel, es el tudja juttatni hozzam, akkor megprobalom visszahozni, es akkor gyartok magyar leirast is rola.

Link to comment
Megosztás:

11 perce, Cserenkov írta:

Ha megfelelő a chip az op-comban pl ocflash-sel is lehet simán frissíteni a fw-t. Legalábbis én a sajátomat így csináltam minden gond nélkül.

Persze, a normal frissites nem gond; ami problemas, az a nem klon sw altal szandekosan tonkrevagott peldanyok ujraelesztese.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.