Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ennek mi lehet a neve és hol lehet ilyet kapni? Sajnos letörött a jobb első visszapillantó, amit cseréltem is, viszont ilyen szerkezet nem volt az újhoz, pedig ahogy látom szükség lenne rá, mert ezzel tudnám odarögzíteni a bowdent az ajtóhoz, enélkül pedig csak fityeg a bowden vége kifele a kárpítból és beállítani sem tudom a tükröt :(

 

IMG_1198_www.kepfeltoltes.hu_.jpgIMG_1196_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎05‎.‎18‎. at 23:01, hodekal írta:

Sziasztok!

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy ennek mi lehet a neve és hol lehet ilyet kapni? Sajnos letörött a jobb első visszapillantó, amit cseréltem is, viszont ilyen szerkezet nem volt az újhoz, pedig ahogy látom szükség lenne rá, mert ezzel tudnám odarögzíteni a bowdent az ajtóhoz, enélkül pedig csak fityeg a bowden vége kifele a kárpítból és beállítani sem tudom a tükröt :(

Van rajta cikkszám?

Link to comment
Megosztás:

50 perce, Frankie64 írta:

Az ecatban alvázszám alapján megtalálod a cikkszámát az alkatrészkereső részben.

Köszi, megvan, igaz szinte sehol nem találok ilyet csak 1 helyen lehet rendelni, na meglátjuk mi lesz :)

 

Köszi a helpet!

Módosítva : hodekal
Link to comment
Megosztás:

54 perce, Kishenceg írta:

Sziasztok!

 

H Astrához hol találok karbantartás tervet? A szervizfüzetében csak az ellenőrző listák és pecsételőhelyek vannak, hiányolom az ellenőrzésre/karbantartásra vonatkozó előírásokat, amik a G-nél benne voltak ugyanebben a füzetben. :confused:

Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem ugyanúgy benne van a szervizfüzetben a karbantartási terv is. Mondjuk nekem német a füzet, külföldi autó... Azért majd megnézem otthon ha nem felejtem el.

Link to comment
Megosztás:

48 perce, telo írta:

Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem ugyanúgy benne van a szervizfüzetben a karbantartási terv is. Mondjuk nekem német a füzet, külföldi autó... Azért majd megnézem otthon ha nem felejtem el.

Nekem is úgy rémlik, mintha benne lenne. Magyar autó, magyar füzet. De majd én is megnézem pontosan.

Link to comment
Megosztás:

6 órája, telo írta:

Nem akarok hülyeséget mondani, de nekem ugyanúgy benne van a szervizfüzetben a karbantartási terv is. Mondjuk nekem német a füzet, külföldi autó... Azért majd megnézem otthon ha nem felejtem el.

Na megnéztem. Nekem a német füzetben ott vannak a karbantartási tervek a pecsételős oldalak előtt...

Link to comment
Megosztás:

9 órája, Kishenceg írta:

Sziasztok!

 

H Astrához hol találok karbantartás tervet? A szervizfüzetében csak az ellenőrző listák és pecsételőhelyek vannak, hiányolom az ellenőrzésre/karbantartásra vonatkozó előírásokat, amik a G-nél benne voltak ugyanebben a füzetben. :confused:

Enyémben sincs benne, szerintem évjáratfüggő. Az enyém 2012-es Classic III.

A 2005-ös G-nél még nekem is benne voltak.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, Kishenceg írta:

2012. májusi. Lapozom előre-hátra a használati útmutatót, a szervizfüzetet, még a infotainment füzetet is, de semmi. Akinek van, be tudna esetleg tenni linket/képet/pdf-et?

Ha jó neked a német 2006-os, akkor beszkennelhetem az enyémet...

Link to comment
Megosztás:

Nekem a kezelési könyvben nincs benne, de a szervizfüzetben benne van, mindkettő magyar. Ha kell beszkennelem és feltöltöm valahová, vagy elküldöm email-ben. Jut eszembe: van olyan lementett kezelési útmutatóm (.pdf), ami magyar nyelvű és valahol középtájon benne van a szervizek alkalmával elvégzendő munkák listája. Email-ben akár ezt is el tudom küldeni. Mindkettő Zafira B kezelési, de ez a szerviz részen semmit nem változtat. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

 

Információra lenne szükségem műszaki vizsgával kapcsolatban.

Ma voltam egy márkafüggetlen autószervizben,ahová mellesleg bejelentkeztem műszaki vizsga miatt is a jövő héten.
A mai klímatisztításnak a részét képezte egy ingyenes átvizsgálás is,amikor is egy műszaki vizsgabiztos is látta az autót.
Ugyebár le van sötétítve teljesen legálisan az autóm a B oszloptól hátrafelé műbizonylattal.

A lényeg,hogy a vizsgabiztos azt mondta,hogy egy idei szabályozás értelmében a sötétített autókat már csak a Nemzeti Közlekedési Felügyelet vizsgáztathatja.Sőt még állítólag a könnyűfém felniről is kellene műbizonylat vagy valami szám bele kellene legyen ütve a felnibe.

Tud erről valaki valamit?

 

 

Megtisztelő válaszaitokat nagyon szépen köszönöm.

 

 

Üdvözlettel:Szabi

Link to comment
Megosztás:

3 órája, koco írta:

Nekem a kezelési könyvben nincs benne, de a szervizfüzetben benne van, mindkettő magyar. Ha kell beszkennelem és feltöltöm valahová, vagy elküldöm email-ben. Jut eszembe: van olyan lementett kezelési útmutatóm (.pdf), ami magyar nyelvű és valahol középtájon benne van a szervizek alkalmával elvégzendő munkák listája. Email-ben akár ezt is el tudom küldeni. Mindkettő Zafira B kezelési, de ez a szerviz részen semmit nem változtat. 

Igen, megkérnélek rá! Privátban küldök egy mail címet.

23 perce, telo írta:

Köszönöm, de sajnos németül éppen csak nem adnak el... :(

Link to comment
Megosztás:

14 órája, jszabi írta:

Sziasztok,

 

Információra lenne szükségem műszaki vizsgával kapcsolatban.

Ma voltam egy márkafüggetlen autószervizben,ahová mellesleg bejelentkeztem műszaki vizsga miatt is a jövő héten.
A mai klímatisztításnak a részét képezte egy ingyenes átvizsgálás is,amikor is egy műszaki vizsgabiztos is látta az autót.
Ugyebár le van sötétítve teljesen legálisan az autóm a B oszloptól hátrafelé műbizonylattal.

A lényeg,hogy a vizsgabiztos azt mondta,hogy egy idei szabályozás értelmében a sötétített autókat már csak a Nemzeti Közlekedési Felügyelet vizsgáztathatja.Sőt még állítólag a könnyűfém felniről is kellene műbizonylat vagy valami szám bele kellene legyen ütve a felnibe.

 

Üdvözlettel:Szabi

Szerintem hívd fel a NKH-t és próbálj bejelentkezni vizsgára a fóliázás miatt. Ha adnak időpontot, akkor igaz, ha elhajtanak, akkor meg nem igaz. A nem gyári felnire jogszabály szerint mindig is kellet volna műbizonylat, az más kérdés, hogy még sosem hallottam senkiről, akitől tényleg kértek volna vizsgán. Tedd vissza vizsga előtt a gyári lemezfelnit a téligumival ha nem akarsz papírokat keresgélni.

Módosítva : kezdőkabriós
Link to comment
Megosztás:

16 órája, jszabi írta:

Ma voltam egy márkafüggetlen autószervizben,ahová mellesleg bejelentkeztem műszaki vizsga miatt is a jövő héten.

A mai klímatisztításnak a részét képezte egy ingyenes átvizsgálás is,amikor is egy műszaki vizsgabiztos is látta az autót.
Ugyebár le van sötétítve teljesen legálisan az autóm a B oszloptól hátrafelé műbizonylattal.

A lényeg,hogy a vizsgabiztos azt mondta,hogy egy idei szabályozás értelmében a sötétített autókat már csak a Nemzeti Közlekedési Felügyelet vizsgáztathatja.Sőt még állítólag a könnyűfém felniről is kellene műbizonylat vagy valami szám bele kellene legyen ütve a felnibe.

 

Nekem 2 éve szarakodtak az Magyra Autóklubban a vizsgáztatás során a sötétített üveggel. Azt mondták kell rajta lenni egy számnak, amit nem találtak.

Majd elvittem ahhoz aki felrakta a fóliát és megmutatta a számot. Visszavittem a vizsgáztatónak az autót és megmutattam neki, hogy hol találja a számot. Majd letagadta, hogy ez a multkor még nem volt rajta. Szóval korrektek, többet nem viszem oda.

 

Link to comment
Megosztás:

öhöm, kicsit gyermeteg kérdés lesz, de azért megpróbálom. :blush: szóval az astrán ilyen dísztárcsa van:

thumb_3z1gpcs90qwuleghlrlncgefarkjvn.jpg

...és hát nem igazán tetszik. találtam ezt itt, ami elvileg opel, de nem tudom,tényleg az-e, illetve szerintetek jól nézne ki?

(lemezfelnire, nem "struktúrfelnire")

8468_1_big.jpg?v2

Módosítva : Kishenceg
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.