Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Mihez? :) Nagyobb felulethez kell a spray, de nem konnyu szepre csinalni vele, ha nem a teljes elemet fujod le. Kofelverodeshez es hasonlokhoz egyertelmuen a stift jo.

itt a forumba azt hiszem mar feldobtam egy kepet...egy kisebb meghuzott lokharito...nem olyan komoly...akkor jo lesz az ecset ezek szerint

koszonom

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Piros Caravanon van.

A színkódja Y50B. Powerrot.

Próbáltam konvertálni más felírásba, RGB, vagy HSL, vagy #hexaba, de nem találtam rá semmit.

Tudna valaki segíteni?

A kocsi színével leginkább megegyező matricát szeretnék készíttetni.

Üdv!

O

Hiába konvertálod át a színnek megfelelő színkódra, minden nyomtató másféle pirosat nyomtat, megközelítőleg olyan alapot kell választani, majd abból csináltatni 10-20 árnyalatot úgy, hogy pl 1x1cm-es négyzetekben vannak a színárnyalatok, így kapsz egy csíkot és hozzá tudod nézni az autó színéhez, így fogsz pontos színt kapni, enélkül el fog ütni, hacsak nincs akkora mázlid, hogy pont eltalálod.

Ezt a színskálát azzal kell nyomtatni amivel a matricát is, ergó egy matricacsík kell.

Persze ha ennyire szeretnéd tökéletesre :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Hiába konvertálod át a színnek megfelelő színkódra, minden nyomtató másféle pirosat nyomtat, megközelítőleg olyan alapot kell választani, majd abból csináltatni 10-20 árnyalatot úgy, hogy pl 1x1cm-es négyzetekben vannak a színárnyalatok, így kapsz egy csíkot és hozzá tudod nézni az autó színéhez, így fogsz pontos színt kapni, enélkül el fog ütni, hacsak nincs akkora mázlid, hogy pont eltalálod.

Ezt a színskálát azzal kell nyomtatni amivel a matricát is, ergó egy matricacsík kell.

Persze ha ennyire szeretnéd tökéletesre :)

Próbálgatni nem tudom, nem én fogom nyomtatni.

Nem is pontosan ugyanolyan színt szeretnék kapni, hanem minél közelebbi árnyalatot. Piros és piros között is lehet nagyon szembetűnő különbség. Ezt szeretném minimalizálni.

Már voltam festékboltban, ahol nem tudtak segíteni. A program csak 50B-t mondott, nem írta más felírásban.

Az 50B HEX-ban nem piros az biztos.

Továbbra is fenntartom a kérdésem, hogy:

Meg tudja valaki mondani az 50B (Powerrot) Opel színkódot más felírásban?

Köszönöm!

Módosítva : okynoa
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:

adott egy 2008-as Astra H Gtc állítható futóművel (IDS+, ha jól tudom - sport gomb...)

Milyen szettet ajánlanátok, ha szeretnék 30-40mm-t ültetni? Esetleg elég lenne csak egy rugócsere, vagy érdemesebb akkor már lengéscsillapítóval egyben cserélni?

Persze a gombnyomásra felkeményedő futómű-funkció továbbra is működjön!

Előre is köszi!

Jani

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:

adott egy 2008-as Astra H Gtc állítható futóművel (IDS+, ha jól tudom - sport gomb...)

Milyen szettet ajánlanátok, ha szeretnék 30-40mm-t ültetni? Esetleg elég lenne csak egy rugócsere, vagy érdemesebb akkor már lengéscsillapítóval egyben cserélni?

Persze a gombnyomásra felkeményedő futómű-funkció továbbra is működjön!

Előre is köszi!

Jani

Csak rugócsere jöhet szóba, ha lengéscsillapítót is cserélj akkor bukod az aktív futóművet mert utólagos tudtommal nincs ilyenből.

Link to comment
Megosztás:

Miutan 300ezernel megejtettem a 11.(*) olajcseret, osszefoglalom az auto eddigi tortenetet:

Z17DTH, 2006. november 30-an gyartottak, az elso tulaj Kecskemet es Pest kozott ingazott vele naponta, igy 3 evesen, eppen hogy bejaratva vettem meg, 196ezer kilometerrel :)

Az elado meg a gumikat is markaszervizben szereltette, megvan a teljes szerviztortenet. A nem fogyoeszkozok kozul a kovetkezok szorultak cserere eddig:

Turbo (12500 kilometernel, garanciaban); olajpumpa szimering, jobb feltengely szimering, vizcso O gyuru (6338473), ventilator haz (1802742, magyarul a belso levego keringeto csappantyu), vizhuto, klimahuto, 255ezernel a jobb elso kerekcsapagy, es most eppen a jobb hatso feknyereg, mert a kezifek nem fogott rajta.

A futomuben az emlitetteken es a fekbeteteken kivul minden eredeti, meg a fektarcsak is, bar elvileg lassan csereerettek. Viszont annyira sima a feluletuk, hogy kar lenne hozzajuk nyulni, mert hasznaltan meg csak ennel rosszabb allapotu fektarcsakat lattam :)

A motor a 30 ezres cserek kozott nem fogyaszt eszreveheto mennyisegu olajat, az elso tulaj Castrolt hasznalt (ezt beszelte ra a markaszerviz), en a gyarit.

A kuplung es lendkerek is eredeti, nem mutatjak jelet kozelgo gondnak (kop-kop).

DPF nincs, EGR-hez, es egyebekhez nem kellett meg nyulni a motor kornyeken.

Generator, elektronikak: minden gyari meg, a CIM modul sem beteg, nem is volt, az utolagos rogzites bent van. Az akku is eredeti (lenne, ha ki nem csereltem volna :) ). Fel eve, amikor a masik kocsiban kihalt az akku, az Astrabol tettem at, aztan az ujat nem cserelgettem mar, szoval csak azt akarom mondani, hogy meg szolgalatban van a majdnem 9 eves gyari is.

Hasznaltan az ara + amit talan nem kellett volna rakolteni, ha ujonnan veszem, ~2.3 millio volt. Tegyuk fel, hogy ujonnan 5millioert meg tudtam volna venni ezt a felszereltseget; akkor lenne most egy 2009. decemberi, 104ezret futott Z17DTH Cosmo kombim, ami erhet maximum 2milliot, tehat mar boven elbuktam volna rajta azt, amibe az egesz eddig kerult.

Eladni nem lenne erdemes, meg minek is, amikor egy masikkal lehet, hogy tobb baj lenne :) 67 honapja van nalam, es ha 900ezernek veszem a jelenlegi erteket, akkor havi 18ezer volt az amortizacioja. Remelhetoleg ez csak csokkenni fog (amig be nem ut valami draga javitas :) ).

Az altalam eddig elfogyasztott gazolaj 1.96 millio forintba kerult, igy az is latszik, hogy a fogyasztasban 20% kulonbseg mennyire nem elhanyagolhato, illetve hogy egy benzinesnel mennyivel tobbe kerult volna az uzemanyag. Teljes eleteben pedig mar lassan elpofogte az ujkori arat...

Az atlagfogyasztasom egyebkent 5.23 l / 100 km.

Varosban egy 15 eves, szinten dizel Citroen Saxo-t hasznalok, ami itt is elvan 5 liter alatt, raadasul nem (akkora) baj, ha nekimennek, ellopjak, stb. :)

Kovetkezo auto vasarlasa majd akkor, ha valamelyik annyira szetesik, hogy mar nem erdemes megcsinalni :) Az persze jo kerdes, milyen legyen - az elektromos, vagy legalabbis hibrid autok izgatjak most a fantaziamat...

(*) A turbo pusztulasakor volt egy rendkivuli olajcsere, azert ez most nem a 10. :)

Link to comment
Megosztás:

Miutan 300ezernel megejtettem a 11.(*) olajcseret, osszefoglalom az auto eddigi tortenetet:

Z17DTH, 2006. november 30-an gyartottak, az elso tulaj Kecskemet es Pest kozott ingazott vele naponta, igy 3 evesen, eppen hogy bejaratva vettem meg, 196ezer kilometerrel :)

Az elado meg a gumikat is markaszervizben szereltette, megvan a teljes szerviztortenet. A nem fogyoeszkozok kozul a kovetkezok szorultak cserere eddig:

Turbo (12500 kilometernel, garanciaban); olajpumpa szimering, jobb feltengely szimering, vizcso O gyuru (6338473), ventilator haz (1802742, magyarul a belso levego keringeto csappantyu), vizhuto, klimahuto, 255ezernel a jobb elso kerekcsapagy, es most eppen a jobb hatso feknyereg, mert a kezifek nem fogott rajta.

A futomuben az emlitetteken es a fekbeteteken kivul minden eredeti, meg a fektarcsak is, bar elvileg lassan csereerettek. Viszont annyira sima a feluletuk, hogy kar lenne hozzajuk nyulni, mert hasznaltan meg csak ennel rosszabb allapotu fektarcsakat lattam :)

A motor a 30 ezres cserek kozott nem fogyaszt eszreveheto mennyisegu olajat, az elso tulaj Castrolt hasznalt (ezt beszelte ra a markaszerviz), en a gyarit.

A kuplung es lendkerek is eredeti, nem mutatjak jelet kozelgo gondnak (kop-kop).

DPF nincs, EGR-hez, es egyebekhez nem kellett meg nyulni a motor kornyeken.

Generator, elektronikak: minden gyari meg, a CIM modul sem beteg, nem is volt, az utolagos rogzites bent van. Az akku is eredeti (lenne, ha ki nem csereltem volna :) ). Fel eve, amikor a masik kocsiban kihalt az akku, az Astrabol tettem at, aztan az ujat nem cserelgettem mar, szoval csak azt akarom mondani, hogy meg szolgalatban van a majdnem 9 eves gyari is.

Hasznaltan az ara + amit talan nem kellett volna rakolteni, ha ujonnan veszem, ~2.3 millio volt. Tegyuk fel, hogy ujonnan 5millioert meg tudtam volna venni ezt a felszereltseget; akkor lenne most egy 2009. decemberi, 104ezret futott Z17DTH Cosmo kombim, ami erhet maximum 2milliot, tehat mar boven elbuktam volna rajta azt, amibe az egesz eddig kerult.

Eladni nem lenne erdemes, meg minek is, amikor egy masikkal lehet, hogy tobb baj lenne :) 67 honapja van nalam, es ha 900ezernek veszem a jelenlegi erteket, akkor havi 18ezer volt az amortizacioja. Remelhetoleg ez csak csokkenni fog (amig be nem ut valami draga javitas :) ).

Az altalam eddig elfogyasztott gazolaj 1.96 millio forintba kerult, igy az is latszik, hogy a fogyasztasban 20% kulonbseg mennyire nem elhanyagolhato, illetve hogy egy benzinesnel mennyivel tobbe kerult volna az uzemanyag. Teljes eleteben pedig mar lassan elpofogte az ujkori arat...

Az atlagfogyasztasom egyebkent 5.23 l / 100 km.

Varosban egy 15 eves, szinten dizel Citroen Saxo-t hasznalok, ami itt is elvan 5 liter alatt, raadasul nem (akkora) baj, ha nekimennek, ellopjak, stb. :)

Kovetkezo auto vasarlasa majd akkor, ha valamelyik annyira szetesik, hogy mar nem erdemes megcsinalni :) Az persze jo kerdes, milyen legyen - az elektromos, vagy legalabbis hibrid autok izgatjak most a fantaziamat...

(*) A turbo pusztulasakor volt egy rendkivuli olajcsere, azert ez most nem a 10. :)

További jó egészséget kívánok :) Azért ez a harmadik már komoly forduló :)

Link to comment
Megosztás:

Féktárcsát használtan?! Ne viccelj már! :) Nem olyan borzasztóan drága alkatrész az. Csak is újat és abból is felületkezeltet szabad venni. Én elcsesztem mert nem felületkezeltet vettem, 3 év alatt jó ronda is az éle...

A ventilator haz (1802742, magyarul a belso levego keringeto csappantyu) nálam megint megadtam magát. Pont két hete észleltem, hogy a 2013-ban gyári új altatrészre cserélt csappanyú tengelye megint törött. Nem sokat bírt, eltörte megint az állítómotor. Újra cserélni nem láttam értelmét, mert az is csak két évet bírna, és nem is olcsó. Így hát megragasztottam, kapott kívülről a tengely egy atombiztos fém pánt erősítést, az állítómotor elé pedig beraktam egy koráltozó elektronikát. Ahogy eléri a lapát a végállást, lekapcsol a motor. Remélhetőleg így többet nem lesz vele baj.

Olaj szintén 1,5 hete lett cserélve. Az 5. mióta nálam van az autó. Most 16.000km futott bele a legutóbbi csere óta. Én átlag 15.000-enként cserélem. Lehet hogy felesleges, de nekem ez a "pazarlás" még belefér. Ártani nem ártok vele. Ennél sűrűbb cserét már én is túlzásnak tartok. Bár sokan így is hülyének néznek, hogy gyári olajat rakok bele (meg is kaptam itt is, más fórumokon is a kioktatást, hogy rövid időn belül szét fog hullani a motorom) és amiért nem 7-8ekm-enként cserélem. Mert állítólag úgy "kell".

Az enyém 8 millió valahányszázezer volt 2005-ben, (most nem keresem elő, hogy pontosan mennyi volt). 2012-ben 174.000km-rel vettem 1,42M-ért. Szervizre nekem többet kellett költenem. Ha azt is hozzáadjuk, akkor mondjuk 1,8-ba volt az autó. A két legnagyobb tétel a fényszórócsere és a lendkerékfelújítás volt. A futóművön a 17"-os kerék ellenére is minden gyári egy stablilzátor bekötőt és a fék kopó alkatrészeit leszámítva. Megválni tőle én sem szándékozom. Nagyon szép autó kívül-belül. Hasonló felszereltségűt nagyon nehezen találnék. A technika már több mint 10 éves fejlesztésű, néhol érzem rajta hogy már nem mai gyerek, de még ma ia szerintem abszolút vállalható szerintem.

A számláló nálam most a 236.000-et hagyta el. Az üzemanyagot még sosem számoltam össze, de nagyjából olyan 1,4-1,5MFt lehet (gyakran tankolom a drágább prémiumot), amit nem egész 3 év alatt elpöfögtem vele.

Link to comment
Megosztás:

További jó egészséget kívánok :) Azért ez a harmadik már komoly forduló :)

Koszonom, remelhetoleg meglesz :)

Féktárcsát használtan?! Ne viccelj már! :) Nem olyan borzasztóan drága alkatrész az. Csak is újat és abból is felületkezeltet szabad venni. Én elcsesztem mert nem felületkezeltet vettem, 3 év alatt jó ronda is az éle...

Nem ugy gondoltam, hogy hasznalt fektarcsat akarok venni :)

Csak sajnalom a gyariakat lecserelni, mert olyan jok, vagy jol ulnek a helyukon, vagy nem tudom, min mulik ez, hogy meg mindig teljesen sik a feluletuk (a vallakat leszamitva termeszetesen), ami nem szokott jellemzo lenni a hasznalt tarcsakra.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.