Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


sznuni

Recommended Posts

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segitséget.Azt vettem észre hogy nagyon lefelé (a kocsi elé) világít a gyári xenon lámpám.Tudnák ezen itthon valahogyan picit állitani?Fényerővel nincs gondom.Sajnos most nincs lehetőségem felkeresni egy műhelyt és beállitatni,de amint lesz egy kis időm ez lesz az első dolgom.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segitséget.Azt vettem észre hogy nagyon lefelé (a kocsi elé) világít a gyári xenon lámpám.Tudnák ezen itthon valahogyan picit állitani?Fényerővel nincs gondom.Sajnos most nincs lehetőségem felkeresni egy műhelyt és beállitatni,de amint lesz egy kis időm ez lesz az első dolgom.

Az automatikus magasságállító még működik?

Az omegán a szétment szenzor tudott ilyet a lengőkaron, meg egyszer halt meg állítómotorom is.

Egyébként az omin pl lehetett finomállítani a lámpatesten az irányt és a magasságot is, de az egésznek csak akkor van értelme ha az aut. magasságállítás rendben működik. (utána ezt a beállított szintet próbálja tartani)

Link to comment
Megosztás:

Az automatikus magasságállító még működik?

Az omegán a szétment szenzor tudott ilyet a lengőkaron, meg egyszer halt meg állítómotorom is.

Egyébként az omin pl lehetett finomállítani a lámpatesten az irányt és a magasságot is, de az egésznek csak akkor van értelme ha az aut. magasságállítás rendben működik. (utána ezt a beállított szintet próbálja tartani)

Persze működik minden.És ilyen finomállitó lehet az Astra lámpáján is??

Link to comment
Megosztás:

És ilyen finomállitó lehet az Astra lámpáján is??

Kell lennie. Kis műanyag fejeket keress amibe 6-os imbusz illik (a tartófülek környékén lesznek). Kettőnek kell lennie lámpánként. Az egyik függőlegesen a másik vízszintesen állítja.

Aztán már csak egy teljesen sík terep, üres autó, helyes guminyomás és persze egy fehér fal kell. (igen, pont egy bevásárlóközpont mélygarázs :) )

http://www.vxronline.co.uk/forum/archive/index.php/t-12039.html

Módosítva : kisp113
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Vectra C 2002 évjáratú kocsiról szól a kálváriám , melynek még nincs vége...

Az auto egy szép reggeli napon nem indult el, a motortér hiba jelző és a kipörgés gátló jel világit.

Többszöri bikázási kiséletek ellenére nem indult el.

Vontatás a szerelőhöz ott első bikázásra elindult , de a hiba jelzések továbbbra is világítanak.

Hiba kód P0340-Vezérműtengely jeladó hiba

Jeladó csere után változatlan a helyzett.

A vezetékek csatlakozók átvizsgálása megtörtént nincs szakadás,kontakthiba.

Megállapítást nyert hogy a motorvezérlőm romlott el.

Új ára 300 000 Ft-míg az auto piaci értéke 8-900 000 FT.

Az auto ezek után hol elindult,hol nem.

Egyik számítógép javító ismerösöm felajánlotta hogy megnézi.

A motorvezérlő megbontása nem sikerült ,így a kábelezést és acsatlakozókat átvizsgáltuk ,motorvezérlőt visszaszereltük..

És láss csodát nincs hiba üzenet az auto megy.

Hazafele megálltam tankolni és a hiba ismét ugyanaz.

Semmi baj a motorvezérlőt javítják is.Első megjelenő oldal az Autodigit weblepja, 40 000 ft-tól vállal javítást.

Beválltam ,elvittem a motorvezérlőt.Bevizsgálás ára 10 000 Ft.

Másnap telefonon értesített hogy nagy a baj a lehető legnagyobb ,ilyen rosszat még nem is látott a szerelő úr.

Ezt 150 000 Ft-ért megtudja Nekem csinálni és ad rá 2 év garit.

Erősnek tartottam a javítási költséget így nem vettem igénybe a szolgaltatását.

Pár óra múlva ismét hívott hogy ha már ugyse csináltattom meg hagyjam ott Neki ajándékba.

Természetesen nem mentem bele.

Viszont jelezte hogy próbálta ugyanolyan állapotban vissza adni mint mikor oda vittem.

A vezérlő hátlapját körbe nyomta silopastal ez egyből látható volt, de nem zavart.

A hátlap leemelésekor kiderült nem csak körbe nyomta, hanem a csatlakozók lábait is vastagon kinyomta.

Ez annyit jelentett hogy a fedlap megemelésekor összes láb kiszakadt,gondolom nem volt véletlen...

Találtam egy hírdetőt bontottan 35 000 Ft-ért, na gondoltam ez megfelel.

A hírdető felajánlotta hogy ugyanennyiért megcsinálja a régi vezérlőt és még a biztonsági kódót se kell majd lekérnem(Pixelfix Kft).

Naponta hívogattam ,igérgetés volt bőven , majd 1 hét után jelezte hogy nem tudja megjavítani, menthetettlen.

Viszont nem is tud helyette másikat adni.

Így tovább keresgettem bontott vezérlőt a Z18xe motorkodú autohoz.

Találtam egyet viszonylag közel , de ez nem egy nullázot vezérlő , hanem egy set(imo,kulcs,motorvezérlő).

2003 Zafiráé volt.45 000 Ft beépítési gari.

Gondoltam remek nem kell biztomsági kód ,semmi csak beszerelik és kész.

Beszerelés során kiderült hogy nem egyezik az imo a vectráéval.

Nagy veszekedések után vissza vették 40 000 Ft-ért, mert ugye a beépítési gari az arra vonatkozik hogy ha nem jó az egység nem pedig arra hogy valaki tudatlan és rossz tipusút vesz.

Újabb keresés-találat nullázot vezérlő vectrába volt Z18xe.80 000 Ft.

Ehhez bizony kell a Biztonsági kód

: Opel Szuna (Székesfehérvár) elköltözött- a város másik felébe,átvergődtem majd kiderült hogy nem férnek hozzá az adatbázishoz így választhatók Érd,Dunaújváros,Veszprém között.

Dunaújváros mellett döntöttem segítőkészek voltak ,kérésemre nem kell leutaznom elküldik a kódót meg egy csekket amit 8 napon belül be kell fizetnem.(bármég senki nem kért ilyet).

1-2 óra múlva hívtak hogy ja mégsem megy a dolog, utaljam el az összeget 10 000 Ft+áfa

Utalás után megkaptam e-mailba az auto német nyelvű adatlapját.

A vezérlő beszerelés után indítás gátló hiba.Nem találják a kulcsokban az imot.

Imotalanítva van a vectra,nem tudják mi lesz.

Másnap megyek, mégis van imo a kulcsokba sikerült párosítani , de..

De az auto nem indul , hiba üzenet P0340 vezérmű tengely jeladó hiba továbbra is...

Egy kósza gondolat megfordult a fejembe lehet nem is a motorvezérlővel volt a baj?

Tanácsot tudna adni valaki?

Szia!

Nekem is volt gondom vezérműtengely jeladóval Z18XE Zafira 2002.

Tönkrement a jeladóm, P0340-es hiba. Alkatrészboltot felhívtam adtak egy utángyártottat. Beszereltem minek következtében autó el sem indult.

Mondták lehet rossz, rendeltek drágábbat, de még mindig utángyártottat (Delphi).

Csere, indul hibakód: P0340 :(

Én is a legrosszabbra gondoltam motorvezérlő cserére, de mondom mielőtt 100ezreket elköltök veszek bele egy gyári (Siemens) jeladót.

Csere, indít, nincs hibakód és azóta sem jött elő ilyen hiba.

Remélem segített!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

A kapaszkodó helyére szerelt szemüvegtartó mennyire használható?

Gondolkodom egy ilyen beszerelésén.

Előre is köszi.

Szia!

Nekem van ilyenem gyárilag. Igaz én legfeljebb napszemüveget tudnék benne tartani. Arra használtam is egyszer-kétszer. Tök jól ellátta a funkcióját. Bár nekem ugyan olyan jól megfelelt az is, mikor a saját tokjába tettem vissza a napszemüveget és beraktam az ajtón lévő tárolóba, vagy bedobtam a kesztyűtartóba, netán a középső kartámasz felnyitható tároló rekeszébe.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Levegőszűrőt mikor érdemes cserélni?

Én ma cseréltem. Az előző 30.000km és 1,5 évig volt az autóban. Ránézésre szerintem már ráfért a csere. Az a vattaszerű előszűrő és maga a redőzött papír szűrő is már fekete volt.
Gyári GM-et vettem bele. Ezt a cikkszámút: 5834281.
A GM-es hologramos matricával ellátott dobozban egy MannFilter szűrő volt. Úgy látszik ez a "gyári" mert ami eddig márkaszerviz által behelyezetten volt az autóban az is pont ugyan ez volt.

Vettem üzemanyag szűrőt is, ilyet: 5818509
Egyszerre volt cserélve a levegőszűrővel, tehát lehet ezt sem ártana már cserélni.
Ez meg Filtron volt GM-es dobozban. Magára a szűrőre is rá van nyomva hogy GM meg az alkatrésszám. Mondjuk ha tudtam volna, hogy ez van benne, fel áron is megkaptam volna nem GM-es csomagolásban.
Ami még érdekes ezzel kapcsolatban hogy nekem úgy rémlett legutóbbi cserekor, hogy a gyári szűrő hajtogatása ilyen váltakozó irányú:
41C8WXgWfGL._SY450_.jpg

De ezen sima egyenes redők vannak mint az olajszűrőn. Ilyen:
$(KGrHqIOKjoE5YtT6vl9BOd,sSkllw~~60_35.J

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Szeretnék méretben megfelelő árnyékolót venni a hátsó-oldalsó ablakokra H Astra kombira.

Nézegettem neten de 40 ezerért találtam eredetit és az elég drága lenne. Tudtok valami olyat ami olcsó és passzol is a kombi ablakaira?

Előre is köszönet!

Üdv.

Szia, én ilyenben gondolkodom, van több méretben is.

http://www.minimano.hu/termekeink/utazas/napellenzo/nemsuti_arnyekolo_huzat_2_darabos__ives_ablakra_xl_meret.html

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, segítsetek már kicsit.

Eladom a16-os gyári alu (hatású) 4 db Opel felnimet gumikkal és kerékőrrel és szeretném tudni, mennyit kérjek értük, összevárok pár ajánlatot, de szerintetek mennyi a reális ára?

A gumik 1 szezont még elfutnak, de aztán cserések.

Így hirdetem:

http://www.opelforum.hu/classifieds/item/2483-opel-astra-h-alu-hatasu-16-os-gyari-felni-elado/

Elkótyavetyélni nem szeretném, mert szépek eléggé, csak felnivel szereztem jó áron új gumikat így ez feleslegessé vált.

Meg persze akit érdekel és normális árat mond érte, az is írjon :)

Módosítva : dsteel
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A zene topikban nagyon komoly dolgokról beszélnek így inkább itt teszem fel a kérdésemet.

2 hete vásároltam egy 2006-os H Astrát. Minden szép és jó... A gyári "hifi"-t állítgattam (CD30) és észrevettem, hogy a hátsó hangszórói alig-alig szólnak. Fader 0 állásban (vagy csak a hátsók szóljanak), az eleje nagyon szépen és hangosan szól, de a hátulja éppen csak cicereg.

Valaki tapasztalt ilyet? megoldás mi lehet?

Kérdezem ezt 13 év japán autózás után és 2 hete boldog emberként! :D

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_4_5_g3wfahhzpx.jpg

Ez jutott ma :(

másik volt a hibás

2 elem javítás fényezés(lehet az első ajtó cserés) ,2 díszcsík csere,festés.

ne mán! :( Részvétem.

Betétlapot cseréltetek, vagy otthagyott a jómadár?

Képről annyira nem látom, horpadt is, vagy csak karcos lett? A karcok mennyire mélyek?

Azért kérdezem, mert mielőtt vettem az autómat és vittük még az előző tulajjal az Opelhez állapotfelmérni, a következő történt: az eladó vezetett és pont olyan úton mentünk ahol festették a középső sávelválasztó útburkolati jelet. Még ki volt bójázva középen. Aztán egyszer csak jött szembe egy kamion, amelyik nem fért el a szűk sávjában, félig ráhajtott az egyik bójára és nekicsapta pont az autóm bal első ajtójának. Persze a kamionos észre sem vett az egészből semmit, meg se állt.

Horpadni szerencsére nem horpadt, de a díszléc alatt elég csúnyán összekarcolódott. Nem hittem volna első látásra, hogy ezt újrafényezés nélkül lehet javítani.

Végül úgy egyeztem meg az eladóval, miután eldőlt hogy megveszem a kocsit, hogy ezt még ő megcsináltatja. Elvitte egy autókozmetikába és simán kipolírozták. Semmi nem látszik belőle.

Link to comment
Megosztás:

ne mán! :( Részvétem.

Betétlapot cseréltetek, vagy otthagyott a jómadár?

Képről annyira nem látom, horpadt is, vagy csak karcos lett? A karcok mennyire mélyek?

Azért kérdezem, mert mielőtt vettem az autómat és vittük még az előző tulajjal az Opelhez állapotfelmérni, a következő történt: az eladó vezetett és pont olyan úton mentünk ahol festették a középső sávelválasztó útburkolati jelet. Még ki volt bójázva középen. Aztán egyszer csak jött szembe egy kamion, amelyik nem fért el a szűk sávjában, félig ráhajtott az egyik bójára és nekicsapta pont az autóm bal első ajtójának. Persze a kamionos észre sem vett az egészből semmit, meg se állt.

Horpadni szerencsére nem horpadt, de a díszléc alatt elég csúnyán összekarcolódott. Nem hittem volna első látásra, hogy ezt újrafényezés nélkül lehet javítani.

Végül úgy egyeztem meg az eladóval, miután eldőlt hogy megveszem a kocsit, hogy ezt még ő megcsináltatja. Elvitte egy autókozmetikába és simán kipolírozták. Semmi nem látszik belőle.

Sárvédők polír első ajtó horpadt,hátsó alsó sarka kissé behajlott.2 ajtó festés,díszléc csere,festés.első ajtó sarka megütötte kicsit a B oszlop alját,javítás festés.2*2 sávon történt elémkanyarodott a belsőbe mivel a külsőböl jobbra kanyarodtak (azt hitte kijöhet szabadon)félrerántottam a szembejövőbe és az ajtómon talált el és ahogy mentem még végighúzta a többi részt.jó hogy nem jött senki szembe.ha nem tudom kikerülni akkor 30-40 nel telibe találom a sárvédő ajtó környékét.

Betétlap megvan,elismerte stb

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy hol lehetne itthon olyan szélvésőmosó fúvókát kapni, ami (amellett hogy jó a H Astrába ..) nem két sugárban spriccel, hanem szélesen terít?

Német és angol ebay tele van vele, nem is drága (4000Ft körül), de ha egyszerű itthon beszerezni akkor nem vacakolnék vele.

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy hol lehetne itthon olyan szélvésőmosó fúvókát kapni, ami (amellett hogy jó a H Astrába ..) nem két sugárban spriccel, hanem szélesen terít?

Német és angol ebay tele van vele, nem is drága (4000Ft körül), de ha egyszerű itthon beszerezni akkor nem vacakolnék vele.

Köszi!

Szia!

Az Insignia ablakmosó fúvóka betehető a gyári helyett és az szétporlasztja a szélvédőmosó folyadékot.

Jobbos: 1451330

Balos: 1451329

Csergőnél 740Ft darabja kedvezménnyel.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy hol lehetne itthon olyan szélvésőmosó fúvókát kapni, ami (amellett hogy jó a H Astrába ..) nem két sugárban spriccel, hanem szélesen terít?

Német és angol ebay tele van vele, nem is drága (4000Ft körül), de ha egyszerű itthon beszerezni akkor nem vacakolnék vele.

Köszi!

Besétálsz Csergőhöz, Cromaxhoz vagy bármilyen más Opel alkatrészeket forgalmazó boltba és kérsz Insignia ablakmosó fúvókákat!

Nekem is és sokunknak van ilyen. Az általad írt árnál jóval olcsóbb és nem kell ebayről rendelgetni. A beszerelés sem bonyolult, volt már róla szó itt is.

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350116-ablakmoso-fuvoka/212229-elso-ablakmoso-fuvoka-opel-insignia-jobb

https://cromax.hu/20000000-karosszeria/20350000-ablakmosotorlo-rendszer/20350116-ablakmoso-fuvoka/212230-elso-ablakmoso-fuvoka-opel-insignia-bal

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Besétálsz Csergőhöz, Cromaxhoz vagy bármilyen más Opel alkatrészeket forgalmazó boltba és kérsz Insignia ablakmosó fúvókákat!

Nekem is és sokunknak van ilyen. Az általad írt árnál jóval olcsóbb és nem kell ebayről rendelgetni. A beszerelés sem bonyolult, volt már róla szó itt is.

Aháá!

Az Insignia volt a trükk, cromaxnál meg máshol is kerestem de Astrára szűkítettem ezért nem találtam ...

Köszi mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Sárvédők polír első ajtó horpadt,hátsó alsó sarka kissé behajlott.2 ajtó festés,díszléc csere,festés.első ajtó sarka megütötte kicsit a B oszlop alját,javítás festés.2*2 sávon történt elémkanyarodott a belsőbe mivel a külsőböl jobbra kanyarodtak (azt hitte kijöhet szabadon)félrerántottam a szembejövőbe és az ajtómon talált el és ahogy mentem még végighúzta a többi részt.jó hogy nem jött senki szembe.ha nem tudom kikerülni akkor 30-40 nel telibe találom a sárvédő ajtó környékét.

Betétlap megvan,elismerte stb

első ajtó csere,hátsó javítás,4 elem fényezés küszöb fényezes 1 gumicsík csere,b oszlop javítás festés.ez a kárszakértő eredménye Módosítva : krisztus
Link to comment
Megosztás:

Én régebben úgy vigyáztam az autó fényezésére, mint a hímes tojásra.

Egyébként gyönyörű is, makulátlan volt, fekete gyöngyházmetál.

Aztán az évek alatt szépen a parkolókban rányitották az összes elemre szinte az ajtókat a gyökerek (van olyan sérülés a jobb első ajtón, ahol még a lemez is be van kicsit horpadva, képzelhetitek, mekkora erővel kell nekibaszni a suttyónak az ajtaját az Opelemnek), szóval szépen lassan már a kisebb karcokkal sem foglalkozom.

Ez van, itthon a máséra nem divat vigyázni. Sokan járnak minősíthetlenül igénytelen roncsokkal, gondolom, mennyire érdekli, ha az ő ajtaja vagy lököse sérül meg kicsit, mikor a TESCO parkolóban benézi kicsit a pozízionálást...
Érdekes, én mindig úgy szállok ki, de a párom is, hogy még véletlenül se nyissuk rá az ajtót a mellettünk állóra. De hát ezek mi vagyunk.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.