Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

1 óra, commodore írta:

A csúszócsapágy is csapágy. A levegőbe nem foroghat a tengely!!! Jah, golyóscsapágy nincs benne természetesen, de minden forgó alkatrész csapágyazott, ez logikus, mert egyébként szupravezető anyag kellene, hogy a levegőben forogjon.

Elvileg akkor mégiscsak a vezető-vagy feszítő görgő szólhat?

Jól tudom,hogy ezeket szíjjal együtt kell cserélni,még akkor is,ha csak 40 ezer km futás van bennük?

Link to comment
Megosztás:

11 órája, bocs írta:

Elvileg akkor mégiscsak a vezető-vagy feszítő görgő szólhat?

Jól tudom,hogy ezeket szíjjal együtt kell cserélni,még akkor is,ha csak 40 ezer km futás van bennük?

 Nem hiszem el, hogy valaki is aki kicsit odafigyel a kocsijára, annak a fejében ilyen bármikor megfordul, hogy csak szíjat cserél. Ha használtan vetted a kocsit mostanában akkor mindenképpen ajánlott a komplett vezérlés csere.

Motorba mennyi km van? A nyöszörgésről esetleg egy mp3- vagy videót nem tudsz mellékelni, mert így elég vakon tapogatódzunk.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 órája, Handbrake írta:

 Nem hiszem el, hogy valaki ()is aki kicsit odafigyel a kocsijára, annak a fejében ilyen bármikor megfordul, hogy csak szíjat cserél. Ha használtan vetted a kocsit mostanában akkor mindenképpen ajánlott a komplett vezérlés csere.

Motorba mennyi km van? A nyöszörgésről esetleg egy mp3- vagy videót nem tudsz mellékelni, mert így elég vakon tapogatódzunk.

Szia!

A kocsit 2010 Novemberében vettem 147 000 km-rel /óra szerint/, akkor cseréltettem teljes vezérlést,most 190 000 km-nél jár az óra, furcsálnám ha ennyi km megtétele után a görgők elfáradtak volna.

Ezért kérdeztem,hogy a belinkelt képen pirossal bekarikázott részen golyós csapágy van?,mert akkor az fáradhatott el?

Holnap készítek videót,aztán valamikor feltöltöm.

Sokáig dolgozom,úgyhogy sajna ritkán vagyok gépközelben,álltalában csak Vasárnap.

Most telóról írok,de ez egy kínszenvedés,egy sorral feljebb ha bele akarok javítai a szövegbe /törlés stb./ nem engedi a rendszer.

Bocsánat a hosszúra nyúlt regényért.

Üdv.: Robi                                             q

Link to comment
Megosztás:

10 órája, bocs írta:

Szia!

A kocsit 2010 Novemberében vettem 147 000 km-rel /óra szerint/, akkor cseréltettem teljes vezérlést,most 190 000 km-nél jár az óra, furcsálnám ha ennyi km megtétele után a görgők elfáradtak volna.

Ezért kérdeztem,hogy a belinkelt képen pirossal bekarikázott részen golyós csapágy van?,mert akkor az fáradhatott el?

Holnap készítek videót,aztán valamikor feltöltöm.

Sokáig dolgozom,úgyhogy sajna ritkán vagyok gépközelben,álltalában csak Vasárnap.

Most telóról írok,de ez egy kínszenvedés,egy sorral feljebb ha bele akarok javítai a szövegbe /törlés stb./ nem engedi a rendszer.

Bocsánat a hosszúra nyúlt regényért.

Üdv.: Robi                                             q

Sajnos ma már az óra szerint az nem sokat jelent. :( Hallottam már olyan vezérlés szettről ami 2-3 000 km után adta meg magát ( pl. elszakadt a szíj stb.). Elég sok dolog lehet, várjuk a videót, hátha az majd többet mond.

Esetleg ha fordulatot emelsz, tehát nem alapjáraton hallgatózol, akkor sűrűbb lesz a nyikorgás, gyorsul vagy ugyan az a "tempója"?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 04. at 4:01, gaba78 írta:

Jo reggelt mindenkinek!Segitseget szeretnek kerni.Egy astra G-t szeretnek venni 1.7CDTI-t.De nem ismerem a disel motorjait az opelnek mivel most egy corsa B-m van benzines.Milyen ez a motor?Megbizhato?Erdemes megvenni?Elore is koszonom a segitseget.

Mindenkinek szep napot!

 

 

Helló Gaba!

Na itt vagyok, most jutottam géphez.

Nekem 2010 óta van meg, azóta használom nagy megelégedettséggel.

2.5 évesen vettem 140.000 km-rel, azóta évente megyek 30.000 km-t, most 280.000-nál járok - lekopogom - az általános karbantartáson és egy klímahűtő kilyukadáson, egy defekten egy akksi, és termosztát cserén kívül semmi gondom nem volt vele.
Szerintem nagyon patika, megbízható, üzembiztos megjártam már vele sok országot.

Fogyasztás:

országúton: 4.5 L

pályán: 5.5 L

vegyesben: 5 L


Amire gondosan oda kell figyelni:

- A szervíz-anyagokon ne spórolj, meghálálja

- prémium üzemanyag / OMV MAXXMOTION vagy sima + Metabond adalék /

- 10.000 km-enként olaj,- és szűrőcsere.

- gázolajszűrőt is 10.000 km-enként nyugodtan lehet cserélni / a házat is kitakarítani szűrő cserekor /

- 100.000 km-enként vezérlés-csere

- a fagyállót -38 fokos dermedéspontra belőni és évente cserélni

- alkalmanként, amikor senki de még az asszony se látja:  simogatni, beszélni hozzá, megpaskolni a valagát és megköszönni hogy elhozott. :auto_10:

 

Típushibák:

- A klíma és/vagy turbóhűtő elöl lötyöghet, szükség szerint meg kell támasztani. /pl. kemény gumidarabbal /.

- Termosztát nálam egyszer elromlott, kicseréltem egy patent Wahlerre

- A klímahűtő sok bogarat, levelet összeszedhet, - mert szűk helyen van az is -  ami rohadáshoz, végül a hűtő

kilyukadásához vezethet. / 2, max 3 évente hűtő csere /

 Ritka, de előfordulhat:

 - Olajpumpa bordáskerék lelazulhat, le kell rögzíteni


Olajok, szűrők, amiket használok:

Olaj: Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W30 / Dexos 2 jóváhagyás fontos! /

Olajszűrő:  MANN FILTER HU 820X

Gázolajszűrő: MANN FILTER P732X

Levegőszűrő: Mann Filter C30130

Vezérlés, szíjak: Gates

Körülbelül ennyit tudtam neked összeharácsolni, ha valami még eszembe jut, majd írok.

:icon13:

Konkesz.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

12 órája, Handbrake írta:

Sajnos ma már az óra szerint az nem sokat jelent. :( Hallottam már olyan vezérlés szettről ami 2-3 000 km után adta meg magát ( pl. elszakadt a szíj stb.). Elég sok dolog lehet, várjuk a videót, hátha az majd többet mond.

Esetleg ha fordulatot emelsz, tehát nem alapjáraton hallgatózol, akkor sűrűbb lesz a nyikorgás, gyorsul vagy ugyan az a "tempója"?

Szia!

Bocsánat,ma nem volt időm levideózni a jelenséget,hétvégére talán meglesz.

Ha emelem a fordulatot,jobban hallani a búgást.

Üdv.:Robi

Link to comment
Megosztás:

33 perce, bocs írta:

Szia!

Bocsánat,ma nem volt időm levideózni a jelenséget,hétvégére talán meglesz.

Ha emelem a fordulatot,jobban hallani a búgást.

Üdv.:Robi

de ami a képen van az csuszocsapágy a motoron belül nem igen fordul elö golyós vagy görgös csapágy .

nekem is y17dt-m van 10 éve 123000km -el vettem most kb 400000 van benne kisebb nagyobb hibákkal. óra szerint 335000 van.

Módosítva : astra
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 06. at 9:01, Handbrake írta:

Lehet csak rá kell kicsit húzni, ha jól emlékszem kúposan van mint a fékcsöveknél. De majd a hozzáértők megerősítenek benne. Én mikor anno leszedtem benzin betankolás miatt, simán letekertem mind a 4-et aztán vissza, meghúztam nem csepegett. Ha nem tudsz rajta húzni, lehet hogy a "csavar" fáradt el, nincs elrepedve? Vagy ferdén rátekerve?

 

és valóban lőn csoda, meghúztam ! 2 csavaron is lehetett még húzni, azóta megszűnt a gázolajszag a motortérből..

Még félve állok neki szerelni, nekem még nagyon új (első dízel autóm :))

Link to comment
Megosztás:

9 órája, ozikS írta:

és valóban lőn csoda, meghúztam ! 2 csavaron is lehetett még húzni, azóta megszűnt a gázolajszag a motortérből..

Még félve állok neki szerelni, nekem még nagyon új (első dízel autóm :))

Nem kell félni, nem igazán lehet dolgokat elrontani. Nem olyan bonyolult szerkezet ez. :) Azért egy adagoló szelep cserének még én se biztos, hogy nekiállnék egyedül. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Hibakód olvasó vásárlásán töröm magam, van nálam egy ismerősé, Ebayről származik, de nem kommunikál az autóval. Telefonhoz kell csatlakoztatni bluetoth-on keresztül,

eddig megy is, de az autó semmilyen adatát nem jelzi. Kipróbáltam a play összes ODB app-ját, semelyikkel nem csinál semmit.

2001-es, 2002-es Astrákhoz használnám.

Tud esetleg valaki linkelni olyan típust ami működik? Több munkatársam is kipróbálta, Nissan, Renault simán viszi, de 3-4 Opelen is próbáltuk sikertelenül.

Feljebb olvastam, hogy a szíjcsrékről van szó, szeretném kicsit megosztani a közvéleményt:

2001-es Y17DT Astrám van, jelenleg a 240 ezrest karcoljuk.

8 éve vettem, nem volt benne 100 ezer sem. 120 ezernél lett cserélve a vezérműszíj görgők nélkül, mert a szerelőm szerint az előírás nem a görgők cseréje, hanem az ellenőrzése.

A görgőről lepattintotta a burkolatot, a zsírt kitörölte, nyomott bele frisset, görgő vissza, és találkozunk 190 ezernél. Az eljárás ugyanaz, új szíj, zsírzás után a régi görgő vissza.

Elmondása szerin akár 300 ezret is elmegy egy gyári görgő, akkor minek dobáljam ki a lóvét feleslegesen, és cseréljem le egy olyanra ami esetleg megáll 10 ezernél.

Hosszbordásszíj:

2 db van, egy vezető, és egy feszítő az olcsóbbik 20, a drágább akár 40 ezer is lehet, ha jó minőséget szeretnél. Mindkettő lelke egy 1500 Ft-ba kerülő csapágy, ami már SKF minőség. Ezt készletben 50ezerbe kerül a boltban, tehát ennyiért kapok 2db normál golyóscsapágyat és egy szíjat. 

Ezt megoldottam úgy hogy a görgőket összetartó 3 db szegecset lefúrtam, kiütöttem a csapágyat, vettem 2db ugyanolyan minőségű SKF csapágyat, visszaszegecseltem, új szíj öl. és kész.

Az 50 rugós csere megállt 10 alatt, 

Évente kétszer vizsgálom át az autómat, nem vagyok sem kicsinyes, sem sóher, de a felesleges pénzkidobást nem szeretem.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

4 perce, topyjo írta:

Sziasztok!

Hibakód olvasó vásárlásán töröm magam, van nálam egy ismerősé, Ebayről származik, de nem kommunikál az autóval. Telefonhoz kell csatlakoztatni bluetoth-on keresztül,

eddig megy is, de az autó semmilyen adatát nem jelzi. Kipróbáltam a play összes ODB app-ját, semelyikkel nem csinál semmit.

2001-es, 2002-es Astrákhoz használnám.

Tud esetleg valaki linkelni olyan típust ami működik? Több munkatársam is kipróbálta, Nissan, Renault simán viszi, de 3-4 Opelen is próbáltuk sikertelenül.

Feljebb olvastam, hogy a szíjcsrékről van szó, szeretném kicsit megosztani a közvéleményt:

2001-es Y17DT Astrám van, jelenleg a 240 ezrest karcoljuk.

8 éve vettem, nem volt benne 100 ezer sem. 120 ezernél lett cserélve a vezérműszíj görgők nélkül, mert a szerelőm szerint az előírás nem a görgők cseréje, hanem az ellenőrzése.

A görgőről lepattintotta a burkolatot, a zsírt kitörölte, nyomott bele frisset, görgő vissza, és találkozunk 190 ezernél. Az eljárás ugyanaz, új szíj, zsírzás után a régi görgő vissza.

Elmondása szerin akár 300 ezret is elmegy egy gyári görgő, akkor minek dobáljam ki a lóvét feleslegesen, és cseréljem le egy olyanra ami esetleg megáll 10 ezernél.

Hosszbordásszíj:

2 db van, egy vezető, és egy feszítő az olcsóbbik 20, a drágább akár 40 ezer is lehet, ha jó minőséget szeretnél. Mindkettő lelke egy 1500 Ft-ba kerülő csapágy, ami már SKF minőség. Ezt készletben 50ezerbe kerül a boltban, tehát ennyiért kapok 2db normál golyóscsapágyat és egy szíjat. 

Ezt megoldottam úgy hogy a görgőket összetartó 3 db szegecset lefúrtam, kiütöttem a csapágyat, vettem 2db ugyanolyan minőségű SKF csapágyat, visszaszegecseltem, új szíj öl. és kész.

Az 50 rugós csere megállt 10 alatt, 

Évente kétszer vizsgálom át az autómat, nem vagyok sem kicsinyes, sem sóher, de a felesleges pénzkidobást nem szeretem.

 

 

Én amikor cseréltem a vezérlésben a csapágyat, olyan hangja volt, hogy nem raktam volna vissza. 10-20 ezer forinton nem múljon, hogy megálljon. A külső csapággyal biztos, hogy én azt tenném amit te. :)

OBD: sajnos a kínai bluetooth-os cuccokkal baj van, mert nem kompatibilis némelyik Opel computer protokollal. Detto így jártam én is (1,7DTI - 2002), még nem láttam működőt.

Ha olvasót keresel akkor OP-Com.

Link to comment
Megosztás:

Helló Gaba!

Na itt vagyok, most jutottam géphez.

Nekem 2010 óta van meg, azóta használom nagy megelégedettséggel.

2.5 évesen vettem 140.000 km-rel, azóta évente megyek 30.000 km-t, most 280.000-nál járok - lekopogom - az általános karbantartáson és egy klímahűtő kilyukadáson, egy defekten egy akksi, és termosztát cserén kívül semmi gondom nem volt vele.
Szerintem nagyon patika, megbízható, üzembiztos megjártam már vele sok országot.

Fogyasztás:

országúton: 4.5 L

pályán: 5.5 L

vegyesben: 5 L


Amire gondosan oda kell figyelni:

- A szervíz-anyagokon ne spórolj, meghálálja

- prémium üzemanyag / OMV MAXXMOTION vagy sima + Metabond adalék /

- 10.000 km-enként olaj,- és szűrőcsere.

- gázolajszűrőt is 10.000 km-enként nyugodtan lehet cserélni / a házat is kitakarítani szűrő cserekor /

- 100.000 km-enként vezérlés-csere

- a fagyállót -38 fokos dermedéspontra belőni és évente cserélni

- alkalmanként, amikor senki de még az asszony se látja:  simogatni, beszélni hozzá, megpaskolni a valagát és megköszönni hogy elhozott. :auto_10:

 

Típushibák:

- A klíma és/vagy turbóhűtő elöl lötyöghet, szükség szerint meg kell támasztani. /pl. kemény gumidarabbal /.

- Termosztát nálam egyszer elromlott, kicseréltem egy patent Wahlerre

- A klímahűtő sok bogarat, levelet összeszedhet, - mert szűk helyen van az is -  ami rohadáshoz, végül a hűtő

kilyukadásához vezethet. / 2, max 3 évente hűtő csere /

 Ritka, de előfordulhat:

 - Olajpumpa bordáskerék lelazulhat, le kell rögzíteni


Olajok, szűrők, amiket használok:

Olaj: Fuchs Titan GT1 Pro Flex 5W30 / Dexos 2 jóváhagyás fontos! /

Olajszűrő:  MANN FILTER HU 820X

Gázolajszűrő: MANN FILTER P732X

Levegőszűrő: Mann Filter C30130

Vezérlés, szíjak: Gates

Körülbelül ennyit tudtam neked összeharácsolni, ha valami még eszembe jut, majd írok.

:icon13:

Konkesz.

 

 

 

Köszi Konkesz ez nagyon részletes leírás.Így már jobban képben vagyok!:icon13:

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 12. at 20:02, topyjo írta:

Sziasztok!

Hibakód olvasó vásárlásán töröm magam, van nálam egy ismerősé, Ebayről származik, de nem kommunikál az autóval. Telefonhoz kell csatlakoztatni bluetoth-on keresztül,

eddig megy is, de az autó semmilyen adatát nem jelzi. Kipróbáltam a play összes ODB app-ját, semelyikkel nem csinál semmit.

2001-es, 2002-es Astrákhoz használnám.

Tud esetleg valaki linkelni olyan típust ami működik? Több munkatársam is kipróbálta, Nissan, Renault simán viszi, de 3-4 Opelen is próbáltuk sikertelenül.

Feljebb olvastam, hogy a szíjcsrékről van szó, szeretném kicsit megosztani a közvéleményt:

2001-es Y17DT Astrám van, jelenleg a 240 ezrest karcoljuk.

8 éve vettem, nem volt benne 100 ezer sem. 120 ezernél lett cserélve a vezérműszíj görgők nélkül, mert a szerelőm szerint az előírás nem a görgők cseréje, hanem az ellenőrzése.

A görgőről lepattintotta a burkolatot, a zsírt kitörölte, nyomott bele frisset, görgő vissza, és találkozunk 190 ezernél. Az eljárás ugyanaz, új szíj, zsírzás után a régi görgő vissza.

Elmondása szerin akár 300 ezret is elmegy egy gyári görgő, akkor minek dobáljam ki a lóvét feleslegesen, és cseréljem le egy olyanra ami esetleg megáll 10 ezernél.

Hosszbordásszíj:

2 db van, egy vezető, és egy feszítő az olcsóbbik 20, a drágább akár 40 ezer is lehet, ha jó minőséget szeretnél. Mindkettő lelke egy 1500 Ft-ba kerülő csapágy, ami már SKF minőség. Ezt készletben 50ezerbe kerül a boltban, tehát ennyiért kapok 2db normál golyóscsapágyat és egy szíjat. 

Ezt megoldottam úgy hogy a görgőket összetartó 3 db szegecset lefúrtam, kiütöttem a csapágyat, vettem 2db ugyanolyan minőségű SKF csapágyat, visszaszegecseltem, új szíj öl. és kész.

Az 50 rugós csere megállt 10 alatt, 

Évente kétszer vizsgálom át az autómat, nem vagyok sem kicsinyes, sem sóher, de a felesleges pénzkidobást nem szeretem.

 

 

ügyes

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

y17dt-nél hogy lehet kiszedni a légszűrőrház elejére csatlakozó műanyag levegőbeszívó tölcsért,ami a klímahűtő felett bújik meg. 

2 csavart kicsavartam,2 műanyag vackot összenyomtam,már mozog a drága,de sehgy sem tudom kiszedni a tölcsér miatt.

Van valami trükkje?

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, bocs írta:

Sziasztok!

y17dt-nél hogy lehet kiszedni a légszűrőrház elejére csatlakozó műanyag levegőbeszívó tölcsért,ami a klímahűtő felett bújik meg. 

2 csavart kicsavartam,2 műanyag vackot összenyomtam,már mozog a drága,de sehgy sem tudom kiszedni a tölcsér miatt.

Van valami trükkje?

Előre is köszönöm a segítséget!

 

Szia!

Csavard ki a bilincset es huzd le a szurohazrol a motor fele meno harmonikat. Ezutan a szurohaz rogzito csavarjat kiszeded es kibuktatod a masik felet a gumi tartobakbol, kozben lecsuszik az a muanyag cso. Legalabbis corsanal igy kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

2 órája, betegkutya írta:

Szia!

Csavard ki a bilincset es huzd le a szurohazrol a motor fele meno harmonikat. Ezutan a szurohaz rogzito csavarjat kiszeded es kibuktatod a masik felet a gumi tartobakbol, kozben lecsuszik az a muanyag cso. Legalabbis corsanal igy kell.

Szia!

Köszönöm,eddig megvagyok én is,csak a műanyag csövet nem sikerűlt kiszednem a helyéről,a klímahűtõ feletti hely szűke miatt.

Link to comment
Megosztás:

19 perce, malark írta:

Sziasztok!

Y17DT-be ha olajt szeretnék cserélni. A kérdésem az lenne, hogy egy 5 literes kanna elég? Szerintem elég, de van ahol 5,5 litert írnak. Páran cseréltétek magatoknak, ahogy olvastam, mik a tapasztalatok?

Üdv.

Olaj feltöltési mennyiségek:

4,5 liter 5w-30 vagy 5w-40 és 10.000 kilóméterenként cseréld nyugiba. Meghálálja.
Most A.Z. Meisterteile 5w-40 olajat használok, halkabb a motor. Az olajon legyen rajta a Dexos2 vagy a GM-LL-A-025 vagy a  GM-LL-B-025.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 09. at 10:44, Handbrake írta:

 

Motorba mennyi km van? A nyöszörgésről esetleg egy mp3- vagy videót nem tudsz mellékelni, mert így elég vakon tapogatódzunk.

Szia!

Íme a videó felvétel. Megjegyzem, videón abszolút nem lehet hallani a búgást,teljesen másképpen adja vissza a hangokat,mint élőben.

Úgyhogy lehet nem lesz kivehető a hang.

 

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 16. at 11:28, malark írta:

Sziasztok!

Y17DT-be ha olajt szeretnék cserélni. A kérdésem az lenne, hogy egy 5 literes kanna elég? Szerintem elég, de van ahol 5,5 litert írnak. Páran cseréltétek magatoknak, ahogy olvastam, mik a tapasztalatok?

5 liter eleg, szurovel egyutt 4.5 liter kb a csere.

  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.