Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

7 órája, padarmisi írta:

Jó Napot Urak!

Egy 2 éve fennálló sztorim .....

Szia

megnézném az EGR vezérlő mágnesszelepet és a turbónyomás szabályozó szelepet és az ezekre csatlakozó vákuumcsöveket teljes hosszban, valamint a vákuumot és esetleg azt a mechanikus részt ami a turbó töltését leszabályozza. Van még egy un. turbónyomás érzékelő is (elektromos) amit lehet, hogy ki kellene tisztítani, vagy esetleg fals-levegőt kap.

Egyébként ez a két szelep tök egyforma csak az áruk és a felfogatásuk különbözik, tehát felcserélhetőek. Nekem is y17DT-n a turbónyomás szabályozó helyett egy EGR vezérlő lett felműtve.

Talán segít. Üdv.

Link to comment
Megosztás:

9 hours ago, Pap Tamás said:

Üdv a Fórumozóknak!                                                                                                                                                             2000-ben gyártott 2.0 dth astrám van 101 lovas.Tavaj télen történt,reggel a garázsban nem indult! Helyi szervíz berántotta,himbatörés lett belőle, kicserélték, nehezen de elindult.Hogy jobb legyen 4  izzítót cseréltek, továbbra is nehezen indul.Irány az Opel szervíz , biztos az adagoló mondják,vigyem át a Boschoz ott hamarabb diagnosztizálják. Elküldték Kecelre,minden jó, gyári értéken.Közben szűrőt, tömítéseket, travers gyűrűket,még visszacsapó szelepet is raktak bele.Továbbra is nehezen indul.Egyébként ha elindul. szépen egyenletesen jár a motor,nem füstöl,jól húz, jól fogyaszt az autó.Azt találták ki , hogy becsapják a motorvezérlőt egy " kütyüvel" talán relé,.. hogy indításkor dúsítson.Ezzel már jobb lett, de melegen is ki kell várni 4-5 mp-et indítás előtt, és ilyenkor egy nagy füstöt dob hátul.Még mindig nem olyan mint volt!            Újabb szerviz,kompressziót mérnek, hidegen melegen, gyári értéken van.Talán a porlasztó? Kicserélik mind a négyet ! Vezérlést ellenőrzik!  Ugyanaz!  Másik hely, tuning műhely, majd szoftveresen!A beépített kütyü ki,programozás ide oda, hibakód nincs, nem is volt soha. Semmi változás!                                                                                                           Pillanatnyi helyzet az, hogy az autó hidegen reggel pár mp izzítás után" pöcre" indul , majd 3 perc autózás a munkahelyemig, leállítom,10 perc múlva hosszas köszörülés után tudom csak elindítani,füst hátul! Ha hosszabb útra megyek üzem melegen pöcre indul.Ahogy hűl, vagy múlik az idő úgy indul egyre nehezebben! Reggel mindig indul, -2-3C ban is, ilyenkor az izzítólámpa is  felgyullad 2-3 mp-re. Utána a nap során soha.                                                                                             Lassan 1 éve már hogy, próbálom megjavíttatni pénzt és időt nem kímélve,türelmem már fogytán! Amúgy szeretem ezt a típust  ezen kívül nem volt különösebb problémám vele! Ha valaki találkozott már hasonlóval ossza meg velem !

Hali!

Izzító relét nézném meg a helyedben.

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki.hamarosan olajcsere lesz a z17dtl kodos g astrámba és arra gondoltam hogy leveszem az olajteknőt kitakaritani.az a kerdesem hogy ha a teknő szelen korbe kiveszem a csavarokat akkor lefog e jonni vagy mashol is van csavar ami fogja?oldalt akár.vagy ugymond elkell valamerre tolni hogy lejojjon?mennyire bonyolult hogy mükodik ez?üdv

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 09. at 22:18, melyon írta:

Szia

megnézném az EGR vezérlő mágnesszelepet és a turbónyomás szabályozó szelepet és az ezekre csatlakozó vákuumcsöveket teljes hosszban, valamint a vákuumot és esetleg azt a mechanikus részt ami a turbó töltését leszabályozza. Van még egy un. turbónyomás érzékelő is (elektromos) amit lehet, hogy ki kellene tisztítani, vagy esetleg fals-levegőt kap.

Egyébként ez a két szelep tök egyforma csak az áruk és a felfogatásuk különbözik, tehát felcserélhetőek. Nekem is y17DT-n a turbónyomás szabályozó helyett egy EGR vezérlő lett felműtve.

Talán segít. Üdv.

Köszi a választ

vákuumcsövek rendben a felsorolásból!

EGR vezérlő mágnesszeleppel mit tudok kezdeni? 'Mit tudok megnézni rajta?Takarítani lehet? A turbónyomás szab szelep pedig nem is tudom hol helyezkedik el, de sejtéseim vannak!

később készítek képeket mi micsoda lehet

 

köszi mégegyszer nagyon

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 05. at 20:14, Geopake írta:

A Vectrámon az ékszíjtárcsa kopott meg azért nyekergett.Bár az nem szaggatta a szíjakat,csak a nyekegés miatt írtam:)

Az új ékszíj felrakása után már egy-két nappal látható a szíj belső felén rojtolódás!!! Képet készítek és felteszem!

Addig is figyelem folyamatosan, januárban olajcserekor mindenképp kell vele kezdeni valamit

Link to comment
Megosztás:

5 órája, padarmisi írta:

Köszi a választ

vákuumcsövek rendben a felsorolásból!

EGR vezérlő mágnesszeleppel mit tudok kezdeni? 'Mit tudok megnézni.............

 - igen elvileg takarítható féktárcsa tisztítóval fújtam át meg levegővel úgy hogy "adogatsz" neki 12 voltot.

a turbónyomás szabályozó az ugyan olyan szelep mint az EGR vezérlő, csak más a felfogatása mert 90 fokkal el van forgatva a feje..... ennyi .....

és az EDU (adagoló vezérlő) mögött van rögzítve.... elég sz.r helyen.   Itt beszélget róla sokat "betegkutya" és "commodore" :

""""http://www.opelforum.hu/topic/109-d%C3%ADzel-motorokkal-kapcsolatos-k%C3%A9rd%C3%A9sek/?page=323"""""

nem egyszerű hozzáférni....    én nem tisztítottam hanem cseréltem.  Üdv. (y17dt)

 

Módosítva : melyon
Link to comment
Megosztás:

1 perc, melyon írta:

 - igen elvileg takarítható féktárcsa tisztítóval fújtam át meg levegővel úgy hogy "adogatsz" neki 12 voltot.

a turbónyomás szabályozó az ugyan olyan szelep mint az EGR vezérlő, csak más a felfogatása mert 90 fokkal el van forgatva a feje..... ennyi .....

és az EDU (adagoló vezérlő) mögött van rögzítve.... elég sz.r helyen.   Itt beszélget róla sokat "betegkutya" és "commodore" :

""""http://www.opelforum.hu/topic/109-d%C3%ADzel-motorokkal-kapcsolatos-k%C3%A9rd%C3%A9sek/?page=323"""""

nem egyszerű hozzáférni....    én nem tisztítottam hanem cseréltem.  Üdv.

 

Köszi

kipróbàlom. Amúgy az EGR vez  tetején nekem vancegy kis lyuk, ott mintha látnék olajat vagy valami cekete trutyit! Az lehet? Fényképezni persze lefogom

Link to comment
Megosztás:

1 óra, padarmisi írta:

Szemre néztem csak,  de az nem sokat ér

hogyan tudom ezt ellenőrizni?

Ha nincs közte motortartó bak akkor például ráfektetsz egy egyenes akármit, vonalzót, vízmértéket, lecet. Ez persze csak akkor működik, ha a külső peremük egyforma vastag. Nem ér hozzá semmihez a szíj? Burkolat pölö.

Link to comment
Megosztás:

1 perc, zotya975 írta:

Ha nincs közte motortartó bak akkor például ráfektetsz egy egyenes akármit, vonalzót, vízmértéket, lecet. Ez persze csak akkor működik, ha a külső peremük egyforma vastag. Nem ér hozzá semmihez a szíj? Burkolat pölö.

Burkolat és egyéb nem ér hozzá az tuti

vízmértékkel megpróbálom ellenőrizni

Link to comment
Megosztás:

9 órája, padarmisi írta:

Az új ékszíj felrakása után már egy-két nappal látható a szíj belső felén rojtolódás!!! Képet készítek és felteszem!

Addig is figyelem folyamatosan, januárban olajcserekor mindenképp kell vele kezdeni valamit

Enyém is rojtolódott, hasonló szituációban, egyből lecseréltem egy másik fajtára. Azt meg eltettem tartalékba a kocsiba. De egy idő után az is rojtolódott, szerencsém volt, mert 1x úgy állt meg a kocsi, hogy a klímánál volt a kérdéses rész, szépen öngyújtóval leégettem. :) cseréig. :) kibírta......

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 09. at 12:54, Pap Tamás írta:

Üdv a Fórumozóknak!                                                                                                                                                             2000-ben gyártott 2.0 dth astrám van 101 lovas.Tavaj télen történt,reggel a garázsban nem indult! Helyi szervíz berántotta,himbatörés lett belőle, kicserélték, nehezen de elindult.Hogy jobb legyen 4  izzítót cseréltek, továbbra is nehezen indul.Irány az Opel szervíz , biztos az adagoló mondják,vigyem át a Boschoz ott hamarabb diagnosztizálják. Elküldték Kecelre,minden jó, gyári értéken.Közben szűrőt, tömítéseket, travers gyűrűket,még visszacsapó szelepet is raktak bele.Továbbra is nehezen indul.Egyébként ha elindul. szépen egyenletesen jár a motor,nem füstöl,jól húz, jól fogyaszt az autó.Azt találták ki , hogy becsapják a motorvezérlőt egy " kütyüvel" talán relé,.. hogy indításkor dúsítson.Ezzel már jobb lett, de melegen is ki kell várni 4-5 mp-et indítás előtt, és ilyenkor egy nagy füstöt dob hátul.Még mindig nem olyan mint volt!            Újabb szerviz,kompressziót mérnek, hidegen melegen, gyári értéken van.Talán a porlasztó? Kicserélik mind a négyet ! Vezérlést ellenőrzik!  Ugyanaz!  Másik hely, tuning műhely, majd szoftveresen!A beépített kütyü ki,programozás ide oda, hibakód nincs, nem is volt soha. Semmi változás!                                                                                                           Pillanatnyi helyzet az, hogy az autó hidegen reggel pár mp izzítás után" pöcre" indul , majd 3 perc autózás a munkahelyemig, leállítom,10 perc múlva hosszas köszörülés után tudom csak elindítani,füst hátul! Ha hosszabb útra megyek üzem melegen pöcre indul.Ahogy hűl, vagy múlik az idő úgy indul egyre nehezebben! Reggel mindig indul, -2-3C ban is, ilyenkor az izzítólámpa is  felgyullad 2-3 mp-re. Utána a nap során soha.                                                                                             Lassan 1 éve már hogy, próbálom megjavíttatni pénzt és időt nem kímélve,türelmem már fogytán! Amúgy szeretem ezt a típust  ezen kívül nem volt különösebb problémám vele! Ha valaki találkozott már hasonlóval ossza meg velem !

Szia! Nem akarok okoskodni, de kitakarítottad-e a szívórendszert mivel az egr szelep visszavezeti a a kipufogó gázt bekoszolhatja  a MAP szelepet,  csinálhat ilyen jellegű problémákat.  Továbbá javaslom egy olyan szakit felkeresni aki rendelkezik TECH 2 kiolvasóval és megpróbáljátok a hibát megtalálni.

Link to comment
Megosztás:

On 2016.11.15. at 11:31, merojoc írta:

Sziasztok!

Nekem olyan problémám lenne, hogy némi olajat találtam a kiegyenlítő tartályban viszont a motorolaj nem keveredik vízzel legalább is úgy tűnik.

A járgány egy zafira 2.2 dti

Valaki találkozott már hasonló problémával?

Szia

Ha nem hengerfejes az autó akkor csakis az olajhűtőnél mehet be az olaj.Ez elég gyakori hiba az opel diesel motoroknál.Én is ezzel a problémával vettem az astrámat,de egy hűtőcsere meg is oldotta .Úgy tudod megnézni higy hengerfejes e hogy valaki gázt ad és te pedig figyeled a tartályt hogy bubizik e.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, paparelli írta:

Sziasztok!

Váltoolaj cserét tervezek az astrámba.Valaki tudna esetleg képes illusztráciot küldeni,hogy mit érdemes bontani,mert hy jol tudom sem leengedő sem pedig feltöltő nincsen gyárilag...(y17dt caravan)köszi!

Üdv!

Nincs leengedő a váltón, alul kikell csavarni a sok fedélcsavart, s akkor lefolyik, egy új tömítéssel nem árt rákészülni oda, vagy kiszivatni, de ez sztem nem olyan hatékony.Feltölteni felülről is fel lehet a szuszogón , de ez nem jó mert nem látod a szintet, ezért a féltengely tövében meg kell keresni a feltöltő csavarját (csak 12es vagy 13-as hajlított csillagkulccsal lehet odaférni), ami egyben nívó is, addig kell tölteni amíg ott meg nem jelenik az olaj.Olajpumpa nem árt, mert mással nem tudod feltölteni!

Módosítva : oggy
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 07. at 18:40, Edvinnyo írta:

Sziasztok!

X20DTL motorkódú astrára milyen turbót és adagolót érdemes rá rakni, amivel jobban fog menni?

Szia! Két megoldás lehetséges mindkettő pénzigényes. Első megoldás elmész chip tuning műhelybe és ott a pénzedért olyan teljesítményt raknak rá amit akarsz.

A másik megoldás egy x20dth-as motor turbóját, adagolóját a ecu-ját rakod a kocsidra, majd elmész egy olyan szakihoz aki rendelkezik Opel specifikus diagnosztikai műszerrel (Tech2, Tech1, Opcom Bosh 540 stb.) és minden egyes rendszert bemértek. Azért írtam ezt  le,  mivel Én ezt végigjátszottam.  Ha kell telefonon is tájékoztatlak ezzel kapcsolatban.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 17. at 9:51, Frezer3 írta:

Szia

Ha nem hengerfejes az autó akkor csakis az olajhűtőnél mehet be az olaj.Ez elég gyakori hiba az opel diesel motoroknál.Én is ezzel a problémával vettem az astrámat,de egy hűtőcsere meg is oldotta .Úgy tudod megnézni higy hengerfejes e hogy valaki gázt ad és te pedig figyeled a tartályt hogy bubizik e.

Gondolom 2.2-nél is ez lehet....  Az olajhűtő nem szokott olyan könnyen tökremenni, viszont mint az Y17DT-nél a porlasztó hővédőn található gumigyűrűk egy idő után elhasználódnak. A csere nem túl bonyolult, a gyűrűk olcsón beszerezhetőek. A cseréről készítettünk videót, 

kell hozzá egy kis vállalkozó kedv, és bátorság, de nem túl vészes. Nekem szaki mondta, hogy az ilyen keveredéskor 99%, hogy ezek a gumigyűrűk engednek át, mivel víz és olajteret választanak el egymástól.

Célszerű szerintem ezzel kezdeni......... olajhűtő elég húzós, és potyára megvenni.......

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 17. at 11:18, Csoki írta:

Szia! Két megoldás lehetséges mindkettő pénzigényes. Első megoldás elmész chip tuning műhelybe és ott a pénzedért olyan teljesítményt raknak rá amit akarsz.

A másik megoldás egy x20dth-as motor turbóját, adagolóját a ecu-ját rakod a kocsidra, majd elmész egy olyan szakihoz aki rendelkezik Opel specifikus diagnosztikai műszerrel (Tech2, Tech1, Opcom Bosh 540 stb.) és minden egyes rendszert bemértek. Azért írtam ezt  le,  mivel Én ezt végigjátszottam.  Ha kell telefonon is tájékoztatlak ezzel kapcsolatban.

Köszönöm a segítséged!

Ez körülbelül mennyi + teljesítményt jelent illetve a motornak az élettartamát mennyi befolyásolja?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 23. at 16:56, Edvinnyo írta:

Köszönöm a segítséged!

Ez körülbelül mennyi + teljesítményt jelent illetve a motornak az élettartamát mennyi befolyásolja?

Mivel a X20DTL és az X20DTH motor megegyezik (csak a turbó, adagoló és az ecu más) így az élettartam nem változik. A teljesítmény növekedés 86 LE-ről 101 Le-re. Ha chip tuningolsz akkor kb ugyan ennyi Le-t kapsz, és hasonló pénzért, de van különbség mivel ha gyári cuccot raksz bele lehet mondani hogy, gyári az autó belenyúlás nélkül. Továbbá ha ez a lóerő  sem elég akkor lehet chiptuningolni a 101 le-s motorból, 125 le-s motort csinálnak.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Segitséget kérek!

Astra H 1.7cdti/dth.A motor többszöri átfordulás után indul-de egyszerre a négy henger.910 alapjáraton ketyeg-pill fogyasztás 1.2 liter.1 perc járatás után elindulok-gyorsitáskor a pillanatnyi fogyasztás akár 34  literre is felmegy a mtornak ciripelő hangja van és nehézkes.Aztán ahogy melegszik kezd normál lenni a fogyasztás gyorsitáskor 12 liter kb.A ciripeléh halkul de nem múlik el teljesen.Az alapjárat felmegy  980-ra -ekkor a pill fogyasztás akár 5 literre is felmegy--lassan megy 900-ra le a fogyasztás kezd visszamenni.Mijen tapasztalatokat tudtok a jelenségre.Szivesen fogadok minden segitséget és hibafeltárást.A kiolvasás nem irt konkrét hibát Köszönöm .Tisztelettel-Miklós

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.