Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

sziasztok,

a benzines F atsrámat szeretném lecserélni G-re és most dízelben gondolkodom.

de még vásárlás előtt szeretnék tanácsot kérni, hogy megéri-e vagy sem. egyáltalán mibe kerül a fenntartása, mire kell odafigyelni stb.

elég sok km-t megyek, ezért gondoltam a dízelre, már csak a fogyasztás miatt is.

előre is köszi

a.b.

Jó ótó a Dti, majdnem 4 éve űzöm (90e km), "azóta történt egysmás de végülis élünk" :)

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki! :)

Y20DTH (101le). A gondom a következő: Reggeli indítást követően a fordulatszám elkezd ingadozni (700-1000 ford/perc) és egy furcsa zaj jön a motortérből. Ha hagyom járni, akkor kb 15 másodperc múlva leáll és csak hosszas indítózás után indul csak újra. Ha az első beindulást követően 1200-as fordulaton tartom kb fél percig, akkor semmi baj és utánna akár egész nap elketyeg alapjáraton. Mikor leáll olyan mintha elfogyna a rendszerből az üzemanyag és azért kell sokáig tekertetni, hogy újra felszívja a gázolajat. Későbbiekben, ha indítok, akkor pöccre indul, de ha eltelik vagy 5 óra, akkor kezdődik az egész előlről. Esetleg valkinek valami ötlet? - mikor üzemanyagszűrőt cseréltünk, akkor csinált ilyet, hosszas vontatás után indult csak be.

Ezt leírtam tegnap is, de valamiért nincs itt a fórumon. :) Ha valaki írt rá esetleg valami válasz, akkor az tegye már meg megint! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenki! :)

Y20DTH (101le). A gondom a következő: Reggeli indítást követően a fordulatszám elkezd ingadozni (700-1000 ford/perc) és egy furcsa zaj jön a motortérből. Ha hagyom járni, akkor kb 15 másodperc múlva leáll és csak hosszas indítózás után indul csak újra. Ha az első beindulást követően 1200-as fordulaton tartom kb fél percig, akkor semmi baj és utánna akár egész nap elketyeg alapjáraton. Mikor leáll olyan mintha elfogyna a rendszerből az üzemanyag és azért kell sokáig tekertetni, hogy újra felszívja a gázolajat. Későbbiekben, ha indítok, akkor pöccre indul, de ha eltelik vagy 5 óra, akkor kezdődik az egész előlről. Esetleg valkinek valami ötlet? - mikor üzemanyagszűrőt cseréltünk, akkor csinált ilyet, hosszas vontatás után indult csak be.

Ezt leírtam tegnap is, de valamiért nincs itt a fórumon. :) Ha valaki írt rá esetleg valami válasz, akkor az tegye már meg megint! Előre is köszönöm!

Ez tipikus y20dth levegősödési tünet. Ha nem a gázolajszűrő ház a ludas, akkor nézd át a résolajcsöveket, ha szerencséd van azok cseréjével megoldódik a problémád, ha nem, sajnos szóba jöhet traverz gyűrű is.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, hátha találkozott már valaki közületek ilyen hibajelenséggel:

A kocsim egy 2003-as, Z17DTL Caravan. Kb másfél hónapja, tankolás után 40 km-el, menet közben a motor nagyon furcsán kezdett el járni, olyan volt mintha ki akarna ugrani a helyéről. Rázta az egész kasztnit, csörgött, csattogott az egész. Leállítottam, állt 8 órát, majd miután beindítottam, ugyanezt a hibajelenséget produkálta. 90-es tempónál az egész autó úgy rázkódott, mintha legalább egy űrutazás utáni landoláson lettem volna a Discovery-vel. Ezek után csinált olyat is a kicsikém, hogy a jóistennek sem akart 3000 fölé pörögni a motor. Nem húzott, csak kínlódott. Ha leállítottam, és állt egy fél percet, akkor utána már ment tovább rendesen. Kicseréltem a gázolajszűrőt, és öntöttem az üzemanyaghoz rendszertisztító folyadékot. Azóta a kocsi megy "rendesen", de...

Ha hidegen beindítom, akkor eléggé csattog, és remegteti a kasztnit. Ha elindulok vele, akkor kb 1200-as fordulatszámtól igen erőssé válik a csattogás, és érezhetően nem jár egyenletesen a motor.

Ha bemelegszik, akkor a csattogás is finomodik. Alapjáraton semmi nem hallatszik, de finoman gyorsítva 1200-as fordulattól hallható egy nagyon halk csattogás, vagy kereplés. Ezt a hangot igen nehéz meghatározni, de annál idegesítőbb. A kocsi egyébként sem hidegen, sem pedig melegen nem füstöl, semennyi olajat nem fogyaszt.

Szerintetek mi lehet a gond?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ :) , így van merre elindulnom.

Szerintem a rendszer engedi el a nyomást. Az első indításnál még annyi gázolaj marad az adagolóban, hogy beinduljon, de miután ez elfogyott leáll. Ha magasabb fordulaton tartod, akkor szív magának annyi gázolajat, hogy ne álljon le. Szerintem annak is utána lehetne nézni, hogy mi tartja meg a rendszerben a nyomást (adagoló, membrán, szelep, stb.), és ez az alkatrész megfelelően működik-e.

Link to comment
Megosztás:

S. O. S. Y17DT

a kocsi mutatványa ma estére

reggel mentem munkába nem volt hiba. este indultam volna haza tök üres az aksi. állt ,fogyasztó nem volt a kocsin semmi.

tologatás hátha semmi reakció .bikázás semmi tekert kettőt és ennyi. húzzuk be ez se jött össze egyszer beröffent aztán leállt.

új aksi simán indult töltéslámpa ég szervó nulla

mi lehet a baj generátor fesz szabályzó?

Link to comment
Megosztás:

S. O. S. Y17DT

a kocsi mutatványa ma estére

reggel mentem munkába nem volt hiba. este indultam volna haza tök üres az aksi. állt ,fogyasztó nem volt a kocsin semmi.

tologatás hátha semmi reakció .bikázás semmi tekert kettőt és ennyi. húzzuk be ez se jött össze egyszer beröffent aztán leállt.

új aksi simán indult töltéslámpa ég szervó nulla

mi lehet a baj generátor fesz szabályzó?

Tesférem!

Bexart a diódahidad a generátorban!

én egy jó hónapja szívtam vele!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Forumosok!

Reggel, illetve ha 1-2 orat all a kocsi, inditas utan kb. 4 masodpercel alszik ki az olajnyomas lampa. Mi lehet az oka, vagy normalis?

Uj vagyok mint Astra tulajdonos: 2001-es 1.7 TDI (Y17DT) 170.000 KM

Hozzavalo olaj es olajszuro cserelve.

Szia!

Ennél a motornál ez normális jelenség. Azért van mert az olajszűrő szerelvénybe nincs visszacsapó szelep építve és így hosszabb állás után lefolyik az olaj. Ettől a motornak semmilyen károsodása nem lesz.

Viszont ha esetleg a vezérműszíj cserélve lesz akkor az olajpumpa meghajtó bordáskerék anyáját meg kell nézni, hogy nincs-e meglazulva, ennél a típusnál ez elég sűrűn előfordul.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Forumosok!

Reggel, illetve ha 1-2 orat all a kocsi, inditas utan kb. 4 masodpercel alszik ki az olajnyomas lampa. Mi lehet az oka, vagy normalis?

Uj vagyok mint Astra tulajdonos: 2001-es 1.7 TDI (Y17DT) 170.000 KM

Hozzavalo olaj es olajszuro cserelve.

Az enyém is ugyanilyen lassan alszik ki (167e km) hideg motornál, de ezen eddig nem igazán paráztam.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni, hogy X20dtl-es (82L) astra motornál ez olajnyomás meleg motornál alapjáraton 1,1bar, 2000 fordulattól 1,8-2 bar.

Ez normális érték vagy nem ?

Segítséget köszönöm.

Sziasztok

Azért kérdeztem, hogy mekkora az olajnyomás mert nekem is olajnyomás problémám van.

Melegen alapjáraton az olajnyomás lámpa folyamatosan világított. Az olajnyomás mint írtam alapjáraton 1bár körül volt. Lecserélve az olaj, olajszűrő és olajnyomás szenzor. A hiba megszűnt, de most 2800-as fordulattól padló gázt nyomva a lámpa pislákol egy kicsit? Az igazság, hogy ezt már csinálta régebben is, de Energy Release adalékkal elmúlott. Már azt hittem, hogy nem lesz probléma, de most szintén itt tartok. Találkozott valaki hasonlóval ?

Válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

S. O. S. Y17DT

a kocsi mutatványa ma estére

reggel mentem munkába nem volt hiba. este indultam volna haza tök üres az aksi. állt ,fogyasztó nem volt a kocsin semmi.

tologatás hátha semmi reakció .bikázás semmi tekert kettőt és ennyi. húzzuk be ez se jött össze egyszer beröffent aztán leállt.

új aksi simán indult töltéslámpa ég szervó nulla

mi lehet a baj generátor fesz szabályzó?

Nekem általában reggeli első indításnál, izzítás után, azt csinája, hogy ugye gyújtás után felmegy az üzemanyag szintjelző ( hó elején sokáig:) ), és mikor indítózok, a műszerfal világítás is be villan, meg a mutató is leesik.

Van hogy pöcre röffen smemi gond, de pl. tegnap volt olyan, hogy 5-8 tekertem vele mire elindult.

Az akksim 3 éves, gondozásmentes milyen időközönként ajánlott tölteni?

Ajánlott tölteni a helyén, vagy jobb kivenni? ( saruk fenn és úgy tölteni) ( Banner az akksim egy UNIBULL 2 oldala van, így tudnám úgy tölteni, hogy a helyén van de a 2 nem használt csatora csatolom a töltőt.

Annó régikocsinál egy szaki azt mondta ( benzines volt), hogy ha egy akksiba indítózáskor egy bizonyos érték alá esik a feszültség akkor az akksi kuka.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.