Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Szia! Nem kis vitát generáltam ezzel a kupipufogógáz visszavezetés lezárással. De legalább itt a végére megkaptam tőled a várva várt választ. A visszavezető csövet a kipufogó könyöknél, vagy a szívóoldalnál zártad le? Vagy az EGR-t vezérli a vákuum és annak a csövét dugóztad le értelmezésem szerint (Elég "tanuló gyerek" vagyok még ebben a dízeles témában.)?

Az EGR alapból zárva van, csak annyi a teendő, hogy a vákuumcsövet lehúzod és ledugózod. Én a vezérlőszelep előtt húztam szét, de teljesen mindegy, a lényeg, hogy a vákuumrendszer zárt maradjon.

kivenni macerás, mert a szívócső egy részét képezi. Egy csapásra eltűnik a szívótorok retkesedése, a turbónyomásmérő kátrányosodása.

Link to comment
Megosztás:

Az EGR alapból zárva van, csak annyi a teendő, hogy a vákuumcsövet lehúzod és ledugózod. Én a vezérlőszelep előtt húztam szét, de teljesen mindegy, a lényeg, hogy a vákuumrendszer zárt maradjon.

kivenni macerás, mert a szívócső egy részét képezi. Egy csapásra eltűnik a szívótorok retkesedése, a turbónyomásmérő kátrányosodása.

Én anno a kipu csonknál kivettem a tömítést és helyére vágtam olyat aminek a közepe nem lyukas.

Lehet h amit te írsz jobb mert egy ismerős is így csinálta ahogy én és neki észreveszi. :o

Nekem csak akkor rinyál ha a vezérlőjét is kiveszem.

Link to comment
Megosztás:

EGR-el kapcsolatban: Semmi haszna alkatrész.

ha valaki tud szabaduljon tőle...

(...)

Ne jöjjön nekem senki a környezetvédelemmel, mikor több hónapig ömlött a nyersolaj az óceánba. Aztán a sok traktor, busz. Egy fojtatlan kétütemű robogó többet szennyez mint ez.

Ne haragudj de ezzel a mentalitással nem tudok egyetérteni. Az talán felmentést ad a mi bűnünkre hogy mások is bűnöznek? Akkor nyugodtan elmehetek kiflit lopni a boltba hiszen mások sokkal többet is loptak már, az a kicsi már igazán nem számít? :o Hát igenis számít!

Nem az EGR nélküliséggel van bajom, hanem azzal hogy többé-kevésbé környezetbarát autó tulajdonságain szándékosan akarsz rontani a mások kárára (szívják csak a büdös levegőt), a saját hasznodat (olcsóbb karbantartás) előtérbe helyezve. Nem önzés ez egy kicsit?

Nekem ugyan nincsen EGR egyik autómban sem, de nem azért mert én vettem/kötöttem ki, hanem mert nem is volt gyárilag. De mondjuk ha eltömődik a katalizátor, fogok venni helyette újat, nem pótlom ki egy sima csődarabbal, csak azért mert úgy olcsóbb...

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj de ezzel a mentalitással nem tudok egyetérteni. Az talán felmentést ad a mi bűnünkre hogy mások is bűnöznek? Akkor nyugodtan elmehetek kiflit lopni a boltba hiszen mások sokkal többet is loptak már, az a kicsi már igazán nem számít? :o Hát igenis számít!

Nem az EGR nélküliséggel van bajom, hanem azzal hogy többé-kevésbé környezetbarát autó tulajdonságain szándékosan akarsz rontani a mások kárára (szívják csak a büdös levegőt), a saját hasznodat (olcsóbb karbantartás) előtérbe helyezve. Nem önzés ez egy kicsit?

Nekem ugyan nincsen EGR egyik autómban sem, de nem azért mert én vettem/kötöttem ki, hanem mert nem is volt gyárilag. De mondjuk ha eltömődik a katalizátor, fogok venni helyette újat, nem pótlom ki egy sima csődarabbal, csak azért mert úgy olcsóbb...

Majd megtudod Barátom, mikor egy normálisabb kiskocsi árát beleborítod, a nagyonmodern, nagyonkörnyezetbarát autódba!!!

És még egy hipphipphurrát se kapsz a grínpíszesektől, max a család több párizsit zabál!!

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy én vagyok balfék, szabályt erősítő kivétel, szerencsés, stb., stb., de még soha nem köszönt be az EGR.

Féktisztítót nem próbáltad bevetni? :o

Link to comment
Megosztás:

Majd megtudod Barátom, mikor egy normálisabb kiskocsi árát beleborítod, a nagyonmodern, nagyonkörnyezetbarát autódba!!!

És még egy hipphipphurrát se kapsz a grínpíszesektől, max a család több párizsit zabál!!

Kíváncsi volnék mire gondolsz egy EGR szelep áráért! :o

Link to comment
Megosztás:

Majd megtudod Barátom, mikor egy normálisabb kiskocsi árát beleborítod, a nagyonmodern, nagyonkörnyezetbarát autódba!!!

És még egy hipphipphurrát se kapsz a grínpíszesektől, max a család több párizsit zabál!!

Az autóm nem nagyon modern és nagyon környezetbarát (még a fiatalabbik is 9 éves), pont ezért nem fogom szándékosan még tovább rontani a tulajdonságait ezen a téren.

Amúgy meg aki nem veszi tudomásul hogy egy autóra költeni kell, az ne akarjon autózni. Mondom ezt úgy hogy én már jónéhány százezret beleborítottam az autóimba, volt amelyikbe milliót is. És nem azért csináltam hogy a"grínpíszesek" megdicsérjenek, hanem hogy az autóm rendben legyen.

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj de ezzel a mentalitással nem tudok egyetérteni. Az talán felmentést ad a mi bűnünkre hogy mások is bűnöznek? Akkor nyugodtan elmehetek kiflit lopni a boltba hiszen mások sokkal többet is loptak már, az a kicsi már igazán nem számít? :o Hát igenis számít!

Nem az EGR nélküliséggel van bajom, hanem azzal hogy többé-kevésbé környezetbarát autó tulajdonságain szándékosan akarsz rontani a mások kárára (szívják csak a büdös levegőt), a saját hasznodat (olcsóbb karbantartás) előtérbe helyezve. Nem önzés ez egy kicsit?

Nekem ugyan nincsen EGR egyik autómban sem, de nem azért mert én vettem/kötöttem ki, hanem mert nem is volt gyárilag. De mondjuk ha eltömődik a katalizátor, fogok venni helyette újat, nem pótlom ki egy sima csődarabbal, csak azért mert úgy olcsóbb...

Kicsi OFF!

Nem hatalmaz fel rá senkit, hogy lopni menjen. De megtehetnéd. Csak az a baj, hogy te aki becsületes, meg én minket 1 kifliért is felakasztanak, mert nem megélhetésből tesszük. Mivel van állásunk, dolgozunk stb. Törekszünk. Téged és engem úgy neveltek, hogy ha tankolsz azért fizetni is kell, nem csak elhajtani, mert tudod, hogy úgysem csinálhatnak veled semmit. Vagy nem állunk neki a Tescoba enni, mert megtehenénk és fizetés nélkül kisétálunk.

Szerény véleményem a környezetszennyezésről meg csak annyi, hogy nálunk eléggé gyerekcipőbe jár ez a dolog. Persze biztos van értelme annak, hogy én vagy te környezettudatosan élünk. De mi értelme, ha 1000-ből 2 ember. Amivel te megóvod a környezetet azzal a másik 999 sokszorosan beszennyezi.

Szelektíven gyűjtöd a hulladékot, a kukáskocsi meg egybeönti, erre is volt precedens.

Egyébként meg, és nem bántás képpen, lehet, hogy a te kocsid gyárilag EGR nélkül alapból szennyez annyit, mint amennyit az enyém kikötött EGR nélkül. ( Bár nálam még nincs kikötve.)

Azt meg azért nehezen hiszem, hogy a mai világba bárki is arra vetemedne, átlag fizetésből, hogy a kocsijára gyári új katalizátort vegyen. ( apám 18 éves F astrájában is van, és még nem volt cserélve, pedig már majdnem 400 000 km van benne.)

OFF Vége.

Azthiszem a következő szervízkor lekapatom a szerelővel a szívósort meg a többi cuccot, hogy takarítgassa ki. ( mivel nekem még ilyen formán nem volt bontva a kocsim valaki leírná milyen tömítések vagy egyéb kell, ami ilyenkor megy a levesbe)

Link to comment
Megosztás:

Ne haragudj de ezzel a mentalitással nem tudok egyetérteni. Az talán felmentést ad a mi bűnünkre hogy mások is bűnöznek? Akkor nyugodtan elmehetek kiflit lopni a boltba hiszen mások sokkal többet is loptak már, az a kicsi már igazán nem számít? :o Hát igenis számít!

Nem az EGR nélküliséggel van bajom, hanem azzal hogy többé-kevésbé környezetbarát autó tulajdonságain szándékosan akarsz rontani a mások kárára (szívják csak a büdös levegőt), a saját hasznodat (olcsóbb karbantartás) előtérbe helyezve. Nem önzés ez egy kicsit?

....................................

Mielőtt pálcát törnél felettem...............

Az érveidet értem, csak a lopás, rablás nem ez a kategória. Ne próbálj meg következtetéseket levonni egy általam alkalmazott műszaki megoldásból. Hogy ki mennyit tesz a környezetéért? 15 évig jártam LPG-vel. Saját költségen pedig illegális szemétlerakót szüntettem meg, saját gépeimmel, két kezemmel. Ennyit az önzésről !!!!!!!!

Fogadni merek, hogy miközben a légszennyezésről beszélsz, közben fosszilis energiahordozó által melegen tartott szobából írsz, miközben én mezőgazdasági hulladékon melegítettel.

Még egyszer mondom, igaz amit írsz, de egy embert összességében nézz, és ne ítélj meg valakit pusztán az EGR eltávolításából.

Az EGR olyan a motornak, mintha neked sz@rás után egy kicsit mindig meg kellene enned a "salakból" Az EGR tüneti kezelés, a mérés pillanatában ugyan kisebb a légszennyezettség, de ha a problémát összességében nézzük haszontalan. A cserélgetés, legyártás, szállítás, tisztításhoz alkalmazott vegyszerek, javítás miatt megtett + km-ek közben termelődött légszennyezésről nem szól a fáma

Volt egy műsor a Discoveryn. Összehasonlítottak egy Toyota Priust és egy Hammert. Bizony a hibrid gyártása során + az akku elhasználódása után keletkező hulladék nagyobb csapás a környezetre, mint amit a Hammer egész életében eléget, csak eltolják a hangsúlyt. Nem üzem közben, hanem előtte és utána szennyez..................nesze neked környezetvédelem

Link to comment
Megosztás:

Az autóm nem nagyon modern és nagyon környezetbarát (még a fiatalabbik is 9 éves), pont ezért nem fogom szándékosan még tovább rontani a tulajdonságait ezen a téren.

Amúgy meg aki nem veszi tudomásul hogy egy autóra költeni kell, az ne akarjon autózni. Mondom ezt úgy hogy én már jónéhány százezret beleborítottam az autóimba, volt amelyikbe milliót is. És nem azért csináltam hogy a"grínpíszesek" megdicsérjenek, hanem hogy az autóm rendben legyen.

Ezt több alkalommal megjegyeztem én is. Az önmagukat túlvállaló "olcsójánosokat" úgysem lehet meggyőzni. Remélem senkit sem sértettem meg. :o

Igazán sírni akkor tudnék, amikor 5-ös és 7-es BMW-t, bálna Mercit látok gázzal szerelve (nem környezetvédelmi okokból :D) . :)

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt pálcát törnél felettem...............

Az érveidet értem, csak a lopás, rablás nem ez a kategória. Ne próbálj meg következtetéseket levonni egy általam alkalmazott műszaki megoldásból. Hogy ki mennyit tesz a környezetéért? 15 évig jártam LPG-vel. Saját költségen pedig illegális szemétlerakót szüntettem meg, saját gépeimmel, két kezemmel. Ennyit az önzésről !!!!!!!!

Fogadni merek, hogy miközben a légszennyezésről beszélsz, közben fosszilis energiahordozó által melegen tartott szobából írsz, miközben én mezőgazdasági hulladékon melegítettel.

Még egyszer mondom, igaz amit írsz, de egy embert összességében nézz, és ne ítélj meg valakit pusztán az EGR eltávolításából.

Az EGR olyan a motornak, mintha neked sz@rás után egy kicsit mindig meg kellene enned a "salakból" Az EGR tüneti kezelés, a mérés pillanatában ugyan kisebb a légszennyezettség, de ha a problémát összességében nézzük haszontalan. A cserélgetés, legyártás, szállítás, tisztításhoz alkalmazott vegyszerek, javítás miatt megtett + km-ek közben termelődött légszennyezésről nem szól a fáma

Volt egy műsor a Discoveryn. Összehasonlítottak egy Toyota Priust és egy Hammert. Bizony a hibrid gyártása során + az akku elhasználódása után keletkező hulladék nagyobb csapás a környezetre, mint amit a Hammer egész életében eléget, csak eltolják a hangsúlyt. Nem üzem közben, hanem előtte és utána szennyez..................nesze neked környezetvédelem

...És ebben a témában megszületett a (számomra) tökéletes nézőpontú és tartalmú hozzászólás. :o :D

Link to comment
Megosztás:

Mielőtt pálcát törnél felettem...............

Az érveidet értem, csak a lopás, rablás nem ez a kategória. Ne próbálj meg következtetéseket levonni egy általam alkalmazott műszaki megoldásból. Hogy ki mennyit tesz a környezetéért? 15 évig jártam LPG-vel. Saját költségen pedig illegális szemétlerakót szüntettem meg, saját gépeimmel, két kezemmel. Ennyit az önzésről !!!!!!!!

Fogadni merek, hogy miközben a légszennyezésről beszélsz, közben fosszilis energiahordozó által melegen tartott szobából írsz, miközben én mezőgazdasági hulladékon melegítettel.

Még egyszer mondom, igaz amit írsz, de egy embert összességében nézz, és ne ítélj meg valakit pusztán az EGR eltávolításából.

Az EGR olyan a motornak, mintha neked sz@rás után egy kicsit mindig meg kellene enned a "salakból" Az EGR tüneti kezelés, a mérés pillanatában ugyan kisebb a légszennyezettség, de ha a problémát összességében nézzük haszontalan. A cserélgetés, legyártás, szállítás, tisztításhoz alkalmazott vegyszerek, javítás miatt megtett + km-ek közben termelődött légszennyezésről nem szól a fáma

Volt egy műsor a Discoveryn. Összehasonlítottak egy Toyota Priust és egy Hammert. Bizony a hibrid gyártása során + az akku elhasználódása után keletkező hulladék nagyobb csapás a környezetre, mint amit a Hammer egész életében eléget, csak eltolják a hangsúlyt. Nem üzem közben, hanem előtte és utána szennyez..................nesze neked környezetvédelem

:o Hatalmas!!! Amúgy egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

Az autóm nem nagyon modern és nagyon környezetbarát (még a fiatalabbik is 9 éves), pont ezért nem fogom szándékosan még tovább rontani a tulajdonságait ezen a téren.

Amúgy meg aki nem veszi tudomásul hogy egy autóra költeni kell, az ne akarjon autózni. Mondom ezt úgy hogy én már jónéhány százezret beleborítottam az autóimba, volt amelyikbe milliót is. És nem azért csináltam hogy a"grínpíszesek" megdicsérjenek, hanem hogy az autóm rendben legyen.

Nálad mit jelent, hogy "rendben"?

Nálam azt, hogy ne fogyasszon sokat, jól menjen és ne füstöljön mint a gyárkémény!

Amúgy offos autómnál, EGR probléma felmerülésekor, NEM falaztam le eme alkatrészt, hanem más úton oldottam meg, hogy autóm működjön rendesen!

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk 100-150e, de ez nem "nagy" pénz, viszont ha még akad DPF-ed is, akkor kapaszkodhatsz!

Huhuhuhú! Téged nagyon átkampóztak! A legdrágábban Y20DTH-hoz láttam ~130E Ft (kisker)áron Astra G-hez, de jellemzően 40-60E Ft. Utángyártott van olcsóbban, de az olyan is.

Mutass nekem Astra G-n részecskeszűrőt (DPF) és hű szolgád leszek! Tésztaszűrőt odatartani nem ér! :o

Link to comment
Megosztás:

Huhuhuhú! Téged nagyon átkampóztak! A legdrágábban Y20DTH-hoz láttam ~130E Ft (kisker)áron Astra G-hez, de jellemzően 40-60E Ft. Utángyártott van olcsóbban, de az olyan is.

Mutass nekem Astra G-n részecskeszűrőt (DPF) és hű szolgád leszek! Tésztaszűrőt odatartani nem ér! :D

Igazad van!

A modernebb motorokkal felszerelt autók üzembentartási problémáira (főleg ződ) akartam rávilágítani! :o

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy felpezsdült a dízeles topik, eme "gonosz szelep" végett :D

Hova is tettem....ááááá.....itthon nincs meg csak melóban!

Fel akartam rakni a rajzot, amivel valszeg át lehet verni az ECU-t.

Na majd holnap bentről.....

Nem hisztizni kell emberek.... Mindenkinek lehet véleménye, és el is mondhatja.

Az meg, hogy ki mit csinál, az legyen már ugyan rábízva.....

Tehát a véleményem: EGR=Egy Gigantikus Rosszaság (finoman fogalmazva!)

Egy kérdés mindenkihez.....

Te melyik alkatrészt látnád szívesen a mocidba mondjuk azon a részen, ahol a levegő áramlik be közvetlen a hengerekhez?

egr_va2.jpg

Én tutira kizárom, ha belelágyulok is! :o

Link to comment
Megosztás:

@AtiZafi:

Eszembe sem jutott feletted vagy bárki más felett pálcát törni, főleg hogy amint írtad, fogalmam sincs hogy egyébként mit teszel még a környezetért, az autós témán túl. Mindössze azt mondtam hogy ha valaki (ez esetben a gyár) kitalált egy hellyel-közzel környezetbarát megoldást, akkor azt ne rontsuk már le szándékosan!

Oké hogy Robin Hood-ot a nép szerette mert nekik adta amit a gazdagoktól elvett, de ettől még egy mai bíróság szemében nem lenne hős, sőt elítélnék rablásért. (Ezt csak analógiaként írtam arra hogy egyesek szemében bocsánatos bűn ha az egyik kezünkkel elveszünk, miközben a másikkal adunk.)

Amúgy szent a béke. :D

Nálad mit jelent, hogy "rendben"?

Nálam azt, hogy ne fogyasszon sokat, jól menjen és ne füstöljön mint a gyárkémény!

Nálam azt jelenti hogy a lehető legközelebb legyen a gyári állapothoz, legalábbis környezetvédelem és biztonság szempontjából.

Ha valami rossz, akkor kicserélem, nem pedig kiszórom a fr@ncba, azzal a jelszóval hogy nélküle is működik... :o

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy én vagyok balfék, szabályt erősítő kivétel, szerencsés, stb., stb., de még soha nem köszönt be az EGR.

Féktisztítót nem próbáltad bevetni? :(

Attól komolyabb vegyszert is, de az említett eszközök elkerülhetetlenek....na ezt jól megaszondtam... :excl: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Örülök, hogy felpezsdült a dízeles topik, eme "gonosz szelep" végett :(

Hova is tettem....ááááá.....itthon nincs meg csak melóban!

Fel akartam rakni a rajzot, amivel valszeg át lehet verni az ECU-t.

Na majd holnap bentről.....

Nem hisztizni kell emberek.... Mindenkinek lehet véleménye, és el is mondhatja.

Az meg, hogy ki mit csinál, az legyen már ugyan rábízva.....

Tehát a véleményem: EGR=Egy Gigantikus Rosszaság (finoman fogalmazva!)

Egy kérdés mindenkihez.....

Te melyik alkatrészt látnád szívesen a mocidba mondjuk azon a részen, ahol a levegő áramlik be közvetlen a hengerekhez?

http://www.elringparts.com/images/egr_va2.jpg

Én tutira kizárom, ha belelágyulok is! :excl:

Aha!

Ok-okozati összefüggés?

Azt éred el, hogy egy hiba következményét eltünteted, de a trutymó éppúgy termelődik, vagyis valami nincs ott rendben (pl. kopott motor, rossz ü.a. keverék).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.