Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

2003 diesel 80le kombim van, picit nehezen indul, indításnál 400-500-nál megáll a fordulatszámmérő, és utána beáll 800 körülre. De sokszor 400-500 fordulat után nem megy 800-re hanem leáll, második indításnál 400-500-után beáll 800-rögtön. Az tuti hogy nem normális. 4-5 sebességnél 1200-1700 fordulat környékén enyhén rángat, nagyon minimálisan érezni de én érzem. Hol tudják megmondani mi a problémám, valami tuti helyet szeretnék, ahol értenek is hozzá. Budapesten lakom.

Köszönöm.

Gyuri

szia. WESSZ az ir a bajodra keresd az opelforum honlapon. Törökbálinton lakozik ott a mühelye is nekem már sokszor segitett y17dt-m van

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Nos...ma épp félre kellett állnom az út szélére egy nem betervezett telefonhívás miatt...nem messze egy 110es gyorsító előtt. telefonálás után mondom igy legalább a 90 feletti sebesség teljesen szabályos lesz mert arra már a gyorsítón haladok...így lemértem a CARAVAN gyorsulását:) álló helyzetből 4000fölé forgatva minden fokozatban, óra szerinti a 0-105km/h 14,5 sec videóról visszamérve.

1.7dti :)

Módosítva : 8x57js
  • Like 2
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

2003 diesel 80le kombim van, picit nehezen indul, indításnál 400-500-nál megáll a fordulatszámmérő, és utána beáll 800 körülre. De sokszor 400-500 fordulat után nem megy 800-re hanem leáll, második indításnál 400-500-után beáll 800-rögtön. Az tuti hogy nem normális. 4-5 sebességnél 1200-1700 fordulat környékén enyhén rángat, nagyon minimálisan érezni de én érzem. Hol tudják megmondani mi a problémám, valami tuti helyet szeretnék, ahol értenek is hozzá. Budapesten lakom.

Köszönöm.

Gyuri

Szerintem a jelado a fotengelyrol mar faradt es nemsokara meg sem fog indulni . Fol teszel egy OpCOm-ot es inditaskor nezd meg hogy mit mer a fordulatnal. Az adatokat a harmadik oldalon kapod meg a mert ertekeknel .

Link to comment
Megosztás:

Tapaszatalatot szeretnék kérni! y17DT :) Egy 16os papucs..195 vagy 205 széles gumival, emnnyiben fogja meg ezt a hatlmas 165 NM 75LE teljesitményt..?

Nekem 195/60 R15 a téli is meg a nyári is. Az hogy R16 vagy R15 mindegy, csak peresebb gumi kell. 195/55 R16 vagy 205/50 R16 a hasonló méret. A szélesebb guminál már előfordul, hogy az út gödrei kicsit megvezetik.

De megy mint az ördög :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lehet nagyon láma a kérdés,Z17DTH H Astra cooler-jét be lehet tenni y17dt-be?

Okoz valami problémát vagy károsodást?Gondolok itt olyanra,hogy mivel nagyobb,ezáltal jobban lehűti a töltő levegőt,és ez mennyire használ a motornak? Esetleg pozitívum?

Link to comment
Megosztás:

Jól néz ki.Az ajtókeretekre a fekete részt te csináltad?Nemsokára viszem én is fóliáztatni,és megakarom ilyenre csinálni.Az enyém is pont ilyen ezüst.

Az ajtókereten is fólia van. Kimondottan autó fólia, melegen nyújtható, matt fekete. A fóliás tudja, hogy milyen kell.

A helyi fóliás barátom csinálta az autót, - Esztergom-Kertváros - profi srác, LLUMAR fóliával dolgozik. Az első ablakon is van, kerámia fólia, ami 100% UV védős és hőkinttartós. A képen annyira nem látszik, de más szinű ha figyeled. Ez halvány kék fólia. Lemértük és a gyári zöld üveggel együtt 66% fényáteresztése van (a mengengedett 70%). Úgy van szabva, hogy nem is látod, hogy fóliás.

Link to comment
Megosztás:

Az ajtókereten is fólia van. Kimondottan autó fólia, melegen nyújtható, matt fekete. A fóliás tudja, hogy milyen kell.

A helyi fóliás barátom csinálta az autót, - Esztergom-Kertváros - profi srác, LLUMAR fóliával dolgozik. Az első ablakon is van, kerámia fólia, ami 100% UV védős és hőkinttartós. A képen annyira nem látszik, de más szinű ha figyeled. Ez halvány kék fólia. Lemértük és a gyári zöld üveggel együtt 66% fényáteresztése van (a mengengedett 70%). Úgy van szabva, hogy nem is látod, hogy fóliás.

Nem baráti áron mennyibe van egy ilyen fóliázás? Én is gondolkodom rajta, de csak szabályos és papíros megoldás érdekel.

Amúgy valahol ezt feljegyzik? Pl forgalmiba beleírják?

Link to comment
Megosztás:

sziasztok . kérdésem a következö ma beszéltem a szerelömmel hogy ki kéne kormozni szivooldalt az y17dt-mnek mintha valami nagyon csunyát kértem volna csak ugy nyul hozzá ha hengerfejet is megbontja mert bele megy a szutyok és gond lesz a motorral.akkora munka az?

Link to comment
Megosztás:

Amennyire tudom (felénk legalábbis) négyzetméterben számolják az árat, szóval végre egy olyan eset ahol én a Coupémmal jobban járnék mint mondjuk egy olyan valaki akinek Caravanja van.

És azt nem tudod hogy mennyi a m2-e? Illetve azt hogy bele írják a forgalmiba is? Vagy legalábbis következő műszakikor forgalmit kell cserélni? Mert ilyet is hallottam...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok . kérdésem a következö ma beszéltem a szerelömmel hogy ki kéne kormozni szivooldalt az y17dt-mnek mintha valami nagyon csunyát kértem volna csak ugy nyul hozzá ha hengerfejet is megbontja mert bele megy a szutyok és gond lesz a motorral.akkora munka az?

a szerelőd nem akar vele bajlódni mert nem létfontosságú a dolog, szívás leszedni. a hengerfej marad a helyén. ami bennne van a szívó részben nem darabos, nem száraz, hanem ragadós trutyi ami szilárd

nem esik be semmi a motorba.innenn szívta eddig is a levegőt .

a bontáshoz ki kell venni az üzemanyag csöveket. nagy szívás az tény de megoldható.

ha már ott tartasz van egy 1cm vastag alulemez , minden második lyuk nagyon kicsi ezen kell módosítani és több levegőt kap a motor ,

kicsit nyomatékosabb lesz állítólag

Link to comment
Megosztás:

És azt nem tudod hogy mennyi a m2-e? Illetve azt hogy bele írják a forgalmiba is? Vagy legalábbis következő műszakikor forgalmit kell cserélni? Mert ilyet is hallottam...

nekem 20.E volt a kombira nem volt benne a 2 elsőajtó, de napellenző csík igen

aki felteszi rak egy kis matricát a foliák alá és kiállítja a műbizonylatot

így hivatalos és semmit nem kell bevezetni a forgalmiba. az én bizonylatom akkora papír hogy pont elfér a forgalmi tokban

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

És azt nem tudod hogy mennyi a m2-e? Illetve azt hogy bele írják a forgalmiba is? Vagy legalábbis következő műszakikor forgalmit kell cserélni? Mert ilyet is hallottam...

Ha LLumar fóliát rakatsz, akkor kérjél róla műbizonylatot. Egy kis bankkártya méretű plasztik lap, amin minden szerepel és vizsgán, csak mondani kell és a forgalmiba hagyni. A forgalmiba nem írnak semmit és nem kell újat kérni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így van, de nem kell kérni, mert automatikusan kapod postán. Csak a LLUMAR ad plasztik kártyát magyarországon. LLUMAR-ral 25 a Caravan Astra G, a hivatalos rész. A kerámia fólia az első ablakra 15 pénz. F Astra más ár mert a hátsó ajtó szétszedős, a kis 3szög ablakot máshogy nem lehet szépen megcsinálni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Így van, de nem kell kérni, mert automatikusan kapod postán. Csak a LLUMAR ad plasztik kártyát magyarországon. LLUMAR-ral 25 a Caravan Astra G, a hivatalos rész. A kerámia fólia az első ablakra 15 pénz. F Astra más ár mert a hátsó ajtó szétszedős, a kis 3szög ablakot máshogy nem lehet szépen megcsinálni.

Úgy tudom, ha szabályosan, vagyis az 1-es és 2-es üveg a kép szerint, nincs fóliázva, akkor nem kell műbizonylat sem. Mivel biztosra akartam menni a vizsgán, hogy nem kötnek bele, ezért kértem. Automatikusan nem postáznak. Írtam is, hogy csak a LLumar-nál van plasztik.

Módosítva : Probert
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Igen, az ajtókon leszedik a kárpitot. A fix ablakoknál meg nagyon pontosan beszabja.

Ez így nem igaz. Van olyan autó amelyiknél szét kell szedni, de nem mindnél. Astra G-nél nem kell F-nél kell. Ha ügyes tapasztalt a fóliázó, akkor ez így van, ha nem, akkor szétszedi.

A félreértések elkerülése végett: Csak olyan fólia lehet fent amelyik engedélyszámmal és műbizonylattal rendelkezik. A sufniban felrakott fóliát leszedetik. A hátsó szélvédő és B oszloptól hátrafelé minden ablak fóliázható. Az első oldalablaknak 70% fényáteresztőnek kell lennie minimum. Ezért ide nem tehető fólia.

Ha szakműhelyben végzik a fóliázást, a műbizonylatot kapod helyben.

Még egy ajánlat. Az első fényszórókra mindenképp érdemes kőfelverődés és UV védő fólia, hogy ne mattuljon le.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

a szerelőd nem akar vele bajlódni mert nem létfontosságú a dolog, szívás leszedni. a hengerfej marad a helyén. ami bennne van a szívó részben nem darabos, nem száraz, hanem ragadós trutyi ami szilárd

nem esik be semmi a motorba.innenn szívta eddig is a levegőt .

a bontáshoz ki kell venni az üzemanyag csöveket. nagy szívás az tény de megoldható.

ha már ott tartasz van egy 1cm vastag alulemez , minden második lyuk nagyon kicsi ezen kell módosítani és több levegőt kap a motor ,

kicsit nyomatékosabb lesz állítólag

köszi a választ de az 1cm vastag lemez az ugye csak 1mm. az a baj hogy nem vagyok szerelö és hozzáértö nélkül nem szeretnék nekiállni, félek hogy elrontok valamit.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.