Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

ha pl meghibásodna,vagy elromolna

a jelado akkor be sem gyuladna?

Elvileg a vezérműtengely helyzet jeladó jele alapján is tud a motor tud működni, szerintem ellenőrzésképp van főtengely jeladó betéve. De ahogy itt a fórumon olvasom, ha nincs jel a főtengely jeladótól, akkor be sem indul...

Link to comment
Megosztás:

Elvileg a vezérműtengely helyzet jeladó jele alapján is tud a motor tud működni, szerintem ellenőrzésképp van főtengely jeladó betéve. De ahogy itt a fórumon olvasom, ha nincs jel a főtengely jeladótól, akkor be sem indul...

Kösz az infot hasznos volt! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Még egy,igazábol meddig kell hogy rámelegidsenek a motorra az izzitogyertyák mikor ráadjuk a gyujtást mert az enyém csak kb 3,4 másodpercig csinálja. Meg miböl dudjuk megálapitani mikor nem jók az izzitok ,vagy legalábis valamelyik nem jó pl ? Mert nekem szerintem ez lesz talán a ludas. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Még egy,igazábol meddig kell hogy rámelegidsenek a motorra az izzitogyertyák mikor ráadjuk a gyujtást mert az enyém csak kb 3,4 másodpercig csinálja. Meg miböl dudjuk megálapitani mikor nem jók az izzitok ,vagy legalábis valamelyik nem jó pl ? Mert nekem szerintem ez lesz talán a ludas. :icon1:

Ha nem jó, akkor az az izzító gyertya nem vesz fel áramot... Azaz meg van szakadva...

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

dízel Y17dt motor

mikor beindítom és tolatok kifelé a garázsból vagy álló helyből indulok

van oylan érdekes zörgő morgó hangja a motor felől.

meg városban 5-ben 50 60-ról gázadásnál olyan remegős morgás is van

a váltókar nem ugrál nem mozdul ha indulok

az egyik motortartó bakra gondolok

ti cseréltetek már motortartó bakot a kocsin?

melyiket kellett cserélni és kb mennyibe került?

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

dízel Y17dt motor

mikor beindítom és tolatok kifelé a garázsból vagy álló helyből indulok

van oylan érdekes zörgő morgó hangja a motor felől.

meg városban 5-ben 50 60-ról gázadásnál olyan remegős morgás is van

a váltókar nem ugrál nem mozdul ha indulok

az egyik motortartó bakra gondolok

ti cseréltetek már motortartó bakot a kocsin?

melyiket kellett cserélni és kb mennyibe került?

köszi

Én városban 60 alatt nem kapcsolok 5.-et . Az a hang való szinüleg a túl alacsony fordulat miatt van. Jobban remeg a kaszni is gondolom. 50-60 km/h között bőven elég ezeknek a motoroknak a 4.

Link to comment
Megosztás:

Én 60-nál még csak negyedikbe váltok, az 5. nálam 80 körül jön... :blush:

Mivel kb 10 km re járok melózni hétköznap reggel ilyen időben 4-5 perc melegítés után nem akarom még pörgetni annyira. A 4. kényelmes neki 50-60 között még nem üzem meleg motornál. Legalább is úgy vettem észre. Lakott területen kívül meleg motornál persze a tied a jó megoldás. Mondjuk én kicsit nagypapásan vezetek így autó pályán se nagyon pörgetem 3500 rpm fölé. 130 körüli tempóval megjártam oda vissza Nyíregyházát Dunaújvárosból Pest belvárosson keresztül utánna még 100 km mentem ugyan azzal a tankal itt a városban nálunk. 4 körül volt a fogyasztás végig klímázva. :D. nekem ennél jobb fogyasztás nem kell :D

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Azért nem dobott ki semmit,mert nem a kuplungot kell nyomni,hanem a fék+gázt,nyomva tartani és úgy adni rá a gyújtást.

A sárga kulcsos autó fogja kivillogni a hibakódot.

10 villogás 0-át jelent,a többi szám pedig értelemszerűen annyi amennyit villog.

Sok szerencsét! :)

SZia!

Fék+gázt kell nyomni és kivillogja,de tövig vagyis teljessen bekel nyomni a gázpedélt is?

ez csak a 1.7 ydti nél érvényes?

Link to comment
Megosztás:

SZia!

Fék+gázt kell nyomni és kivillogja,de tövig vagyis teljessen bekel nyomni a gázpedélt is?

ez csak a 1.7 ydti nél érvényes?

Szia!

A fékpedált+gázpedált is teljesen be kell nyomni,és úgy ráadni a gyújtást.

Nem csak 1.7 dti-nél érvényes,hanem minden olyan Astránál ami elektromos gázpedállal van szerelve.

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Na srácok, ma egyel közelebb a végső dolgokhoz! :)

Nem volt fűtésem, vagyis csak ultra light, mutató ki se mozdult ( vízhőfok). Itt a fórumon már olvastam, de nem jutott eszembe mikor kellett volna. 2x cseréltek termót, mind a 2x ez volt. A Hiba pedig a termó és a hengerfej közötti TÖMÍTETLENSÉG. Gyárilag nem adják hozzá a tömítést, és szépen átenged mellette, ez pont ellég ahhoz, hogy folyamat cirkuláljon a víz. Figyeljetek erre oda!

Az indítási gond meg valami jeladó lesz, de érdekes módon a szerelőnél 1x sem csinálta a hibát. Pöcc röff minden alaklommal.

Viszont az izzításra ő is mondta, hogy a lámpa kialvása után is van izzítás. Érdemes utánna még elszámolni 15-20-ig és azután indítani.

Tömören ennyi.

Kezdek gyűjteni a projektekre. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv

A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 2001-es Isuzu motoros y17dt motorkódú G Astrám, aminek a vize eltűnik, olajszintje megemelkedik.

Levettük a hengerfejet, semmi hiba nem látszott, tömítések cseréje után összeraktuk, a hiba még mindig megmaradt, erre kicseréltem az olajhűtőt. Továbbra is ugyanazt produkálta. Kiiktattam az olajhűtőt, hátha az szivat, de még mindig ugyanaz a jelenség.

Mit javasoltok, mit csináljak? Valakinek ilyen probléma volt már?

Hengerfejet nyomás próbáztassam le? Kiderül e nyomáspróbán, vagy csak meleg motornál, ha hajszálrepedés van belül valahol?

Köszönöm előre is a válaszotokat.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

A segítségeteket szeretném kérni.

Van egy 2001-es Isuzu motoros y17dt motorkódú G Astrám, aminek a vize eltűnik, olajszintje megemelkedik.

Levettük a hengerfejet, semmi hiba nem látszott, tömítések cseréje után összeraktuk, a hiba még mindig megmaradt, erre kicseréltem az olajhűtőt. Továbbra is ugyanazt produkálta. Kiiktattam az olajhűtőt, hátha az szivat, de még mindig ugyanaz a jelenség.

Mit javasoltok, mit csináljak? Valakinek ilyen probléma volt már?

Hengerfejet nyomás próbáztassam le? Kiderül e nyomáspróbán, vagy csak meleg motornál, ha hajszálrepedés van belül valahol?

Köszönöm előre is a válaszotokat.

És az olajad habos is miután megszaporodik?

Link to comment
Megosztás:

És az olajad habos is miután megszaporodik?

A karterban semmiféle habosodás nem látható, csak a szint magasabb, az olajbetöltősapka habos csak kicsit, de az gondolom attól hogy felveri oda az olajat.

Ez mennyire számít, hogy tiszta e vagy sem? köszi

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a víz az olajba megy? Nem máshol folyik el? Az olajszint emelkedés lehet gázolaj is.

Gőzölög a katrercső forró járó motornál?

Hideg motornál szürkés, krémes az olaj?

Mennyi idő alatt megy el a víz? Csak akkor fogy, ha jár, vagy álló helyzetben is?

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a víz az olajba megy? Nem máshol folyik el? Az olajszint emelkedés lehet gázolaj is.

Gőzölög a katrercső forró járó motornál?

Hideg motornál szürkés, krémes az olaj?

Mennyi idő alatt megy el a víz? Csak akkor fogy, ha jár, vagy álló helyzetben is?

Sziasztok!

Egyszer nekem is volt hasonló gondom, elvittem a kocsit a hűtőszerelőhöz, mert azt hittem a hűtő lyukas. Ő pedig a következőképpen diagnosztizált (egyszerűen otthon is elvégezhető):

feltöltötte a hűtőrendszer kiegyenlítő tartályát színültig vízzel, nem tette vissza a kupakot, aztán kérte, hogy indítsam be a motort és adjak gázt. Mivel a víztartályban buborékok jelentek meg (mint amikor a kilyukadt gumimatracon akarod megkeresni, hogy hol a lyuk és víz alá nyomod) rögtön mondta, hogy ez nem hűtő probléma, hanem hengerfej gond. ..és igaza is lett. A hajszálrepedést nyomáspróbával megtalálták és sikerült is megjavíttatni.

Link to comment
Megosztás:

A karterban semmiféle habosodás nem látható, csak a szint magasabb, az olajbetöltősapka habos csak kicsit, de az gondolom attól hogy felveri oda az olajat.

Ez mennyire számít, hogy tiszta e vagy sem? köszi

a víztől nem csak habos, halványabb is lesz a színe az olajnak sokkal.

AtiZafinak igaza lehet, talán szerencsétlen egybeesés a víz fogyása és a gázolaj motorolajba jutása. a gázolajtól nem lesz se habos, se kókább barna, csak hígabb.

ha ügyes vagy (meg kicsit bátor :D ), a következő módon tudod megnézni víz növeli-e a szinted:

ha több órát, - de inkább egy napot - áll az autód, indítás előtt kicsavarod az olajleresztő csavart...de nem teljesen, s kulcsot is rajta hagyod, hogy azonnal vissza tudd tekerni (nem olajat cserélsz)...mikor már csak egy menet fogja, vagy annyi se, kicsit billegtetve megjeleni valami...ha ez a valami motorolaj, nincs víz benne...viszont ha van, tiszta víz (de tényleg teljesen tiszta) fog először folyni, méghozzá meglepően nagy mennyiség...majd csak aztán az olaj.

na ekkor baj van...illetve ha nincs víz benne akkor is, de legalább tisztábban látsz...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X20DTH-val kapcsolatban lenne egy problémám,kérdésem!

alacsony sebességnél semmi gond nincs,viszont 120 km/h-tól kivillágit a chek controll lámpa!

újra inditás után jó,de ha újra elérem a nagy sebességet akkor újra kivillanik!

esetleg valakinek hasonlo probléma?ötlet hogy mi okozhatja a problémát?

köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

X20DTH-val kapcsolatban lenne egy problémám,kérdésem!

alacsony sebességnél semmi gond nincs,viszont 120 km/h-tól kivillágit a chek controll lámpa!

újra inditás után jó,de ha újra elérem a nagy sebességet akkor újra kivillanik!

esetleg valakinek hasonlo probléma?ötlet hogy mi okozhatja a problémát?

köszönöm

Ha kivillognád a tárolt hibát, akkor lenne esély a tanácsra.

Link to comment
Megosztás:

tudnál benne segiteni hogyan tudom kivillogtatni?

fék-gázzal probáltam nem sikerült meg a diagnosztikai csatinál is probáltam az 5-6 ost összezárni de ugy se semmi!

Nem vagyok diesel guru, de írj egy évjáratot/motorkódot, s hátha valaki majd tud segíteni.

Link to comment
Megosztás:

Biztos, hogy a víz az olajba megy? Nem máshol folyik el? Az olajszint emelkedés lehet gázolaj is.

Gőzölög a katrercső forró járó motornál?

Hideg motornál szürkés, krémes az olaj?

Mennyi idő alatt megy el a víz? Csak akkor fogy, ha jár, vagy álló helyzetben is?

Megnéztem, szürkés az olaj hideg motornál. A víz leginkább akkor tűnik el, ha bemelegszik a rendszer. Álló helyzetben nem tűnik el.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.