Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

https://www.youtube.com/watch?v=hc_yC7BoNr8 02:17-nél kezdi. az enyém is ezt csinálja. fötengely jeladó csere,vakuum szelep csere, egr csere. map csere, légmennyiség szabályzó csere, gázolaj szűrő csere,vakuum pumpa csere és szivattyúdob csere után is. nem jövök rá,hogy mitől. a gép folyamatossan az egr-t írja ki. aki tudja segítsen. köszönöm. 2001. 2.0dth motor. y motorkód.

Link to comment
Megosztás:

https://www.youtube.com/watch?v=hc_yC7BoNr8 02:17-nél kezdi. az enyém is ezt csinálja. fötengely jeladó csere,vakuum szelep csere, egr csere. map csere, légmennyiség szabályzó csere, gázolaj szűrő csere,vakuum pumpa csere és szivattyúdob csere után is. nem jövök rá,hogy mitől. a gép folyamatossan az egr-t írja ki. aki tudja segítsen. köszönöm. 2001. 2.0dth motor. y motorkód.

Üdv!

Nem tuti, de én megnézném az adagoló elektronikából az adagoló hátuljába menő vezeték szigetelését a csövön belül.

Link to comment
Megosztás:

https://www.youtube.com/watch?v=hc_yC7BoNr8 02:17-nél kezdi. az enyém is ezt csinálja. fötengely jeladó csere,vakuum szelep csere, egr csere. map csere, légmennyiség szabályzó csere, gázolaj szűrő csere,vakuum pumpa csere és szivattyúdob csere után is. nem jövök rá,hogy mitől. a gép folyamatossan az egr-t írja ki. aki tudja segítsen. köszönöm. 2001. 2.0dth motor. y motorkód.

Elenorizd le a vakum szelepet ami a a turbo westgate tengelyt vezerli . Jo lenne szrintem egy vakumot is merni .Ez -0.9 atm kell legyen alapjaratba . Es szerintem probalj valami parametereket kiolvasni egy Op-COm-al aztan ted fel ,hatha tobbet lehet mondani .

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G 1.7 DTI CARAVAN (Y17dt) Érdeklődnék, hogy normális e amikor az autó intenzivebb kihuzatósabb gyorsításkor egész szép füstöt hagy maga után. Főként este éjjel látni amikor jön valaki mögötted...

Olaj nem fogy, nem eszik..., menetteljesítménye ami a 0-100 sprintet érinti szerintem rendben 14,5 sec. Igazából semmi bajom ugy vele, csak füstöl....Nem fehér kékes, nem full fekete, hanem olyan szürkés sötétebb...Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G 1.7 DTI CARAVAN (Y17dt) Érdeklődnék, hogy normális e amikor az autó intenzivebb kihuzatósabb gyorsításkor egész szép füstöt hagy maga után. Főként este éjjel látni amikor jön valaki mögötted...

Olaj nem fogy, nem eszik..., menetteljesítménye ami a 0-100 sprintet érinti szerintem rendben 14,5 sec. Igazából semmi bajom ugy vele, csak füstöl....Nem fehér kékes, nem full fekete, hanem olyan szürkés sötétebb...Köszönöm

Szia. Nekem 2.0 DTi van és nekem is füstöl :) . Főleg akkor ha ha huzamosabb ideig finomabban járom. Tapasztalatom szerint nem szereti ha nem a meg felelő fordulat tartományban használom, nem érdemes finomkodni túlzottan persze hideg motornál kímélem. Párszor oda kell lépni rendesen és amióta használok adalékot folyamatosan tankoláskor szerintem nem dob akkora fekete korom felhőt mint előtte.Szívósor takarítás nagyon esélyes nálam de még nem szántam rá magam :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

G 1.7 DTI CARAVAN (Y17dt) Érdeklődnék, hogy normális e amikor az autó intenzivebb kihuzatósabb gyorsításkor egész szép füstöt hagy maga után. Főként este éjjel látni amikor jön valaki mögötted...

Olaj nem fogy, nem eszik..., menetteljesítménye ami a 0-100 sprintet érinti szerintem rendben 14,5 sec. Igazából semmi bajom ugy vele, csak füstöl....Nem fehér kékes, nem full fekete, hanem olyan szürkés sötétebb...Köszönöm

Teljesen normális jelenség. Ha oda lépek neki az enyém is szép pamacsot küld ki a kipufogón. :)

Néha tényleg meg kell kormolni, de ha normális körülmények között használod, akkor nem szabad füstölnie, legalábbis láthatóan nem.

Ha már ilyen vagy olyan színű a füst, akkor valami nem kóser.

Más.

Megjött a endoszkóp kamerám, megpróbálok majd a szívó sorba belenézni vele, kíváncsi vagyok hogy néz ki belül, így 219 ezer km után.

Viszont nekem valami gyanús elöl a futóművembe, korábbi hozzászólásokban olvastam, hogy miket kellene cserélni, valószínüleg nálam is elfáradtak. DE.... rakott már be valaki Power-flexet? Mi a tapasztalat, vélemény?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy elkeserítő dolog történt ma. Az Y17DT Astrámon menet közben szétrepedt egy vízcső. Az asszony hajtotta, elmondása szerint minden rendben volt, egyszer csak egy nagy rántás és minden kigyulladt a műszerfalon. Lehúzódott az útról és megállt, az autó pedig gőzfelhőbe burkolózott. Mivel nem kuplungolt meg dobta ki üresbe, ebből arra következtetek, hogy nem blokkolt be a motor. Van rá esély, hogy hőmérsékletszenzor állította le a motort, mielőtt még károsodott volna?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Egy elkeserítő dolog történt ma. Az Y17DT Astrámon menet közben szétrepedt egy vízcső. Az asszony hajtotta, elmondása szerint minden rendben volt, egyszer csak egy nagy rántás és minden kigyulladt a műszerfalon. Lehúzódott az útról és megállt, az autó pedig gőzfelhőbe burkolózott. Mivel nem kuplungolt meg dobta ki üresbe, ebből arra következtetek, hogy nem blokkolt be a motor. Van rá esély, hogy hőmérsékletszenzor állította le a motort, mielőtt még károsodott volna?

szia nem akarlak elkeseríteni nekem is volt ilyen , motorcsere lett a vége hengerfal túlmelegedése kinyírta a gyűrűket és a hengerfalat

ha kihűlve sem indul game over

Link to comment
Megosztás:

szia nem akarlak elkeseríteni nekem is volt ilyen , motorcsere lett a vége hengerfal túlmelegedése kinyírta a gyűrűket és a hengerfalat

ha kihűlve sem indul game over

Ma odáig jutottam, hogy csillagkulccsal megfordítottam a főtengelyt, nem szorult. Öntöttem bele vizet és megállapítottam hogy az a 10-12 cm cső repedt szét, ami a pumpától jövő fémcsövet köti össze a termosztátházzal. Mivel az olajban nincs víz, megpróbáltam begyujtani. Be is robbant, de csak 3 hengeren dolgozik, az első halott. A fej biztos szétrepedt :( . Elkezdtem lebontani a motort. A beszívócsőből folyik az olaj, a turbóban is van szépen. Ha van egy kis szerencsém, a fejből került oda az olaj, nem a turbo halt meg.

Holnap kiderül, mi a helyzet...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

99-es, 1.7 DTL motoros (nem Isuzu) Astra G-m van.

A problémám, hogy az EGR vacakol. nem megy az autó úgy ahogy kéne. Már elvittem több szerelőhöz, az egyik állítólag lezárta véglegesen az EGR-t, mégsem megy az autó és hibaüzenet is van. Computer-el kiolvasták a hibakódot többször, több helyen, mindig EGR hibát jelez.

Valami ötlet, hogy mi lehet a gond ha már le van zárva az EGR? Mitől nem megy az autó ha egyszer ki lett iktatva az EGR?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

99-es, 1.7 DTL motoros (nem Isuzu) Astra G-m van.

A problémám, hogy az EGR vacakol. nem megy az autó úgy ahogy kéne. Már elvittem több szerelőhöz, az egyik állítólag lezárta véglegesen az EGR-t, mégsem megy az autó és hibaüzenet is van. Computer-el kiolvasták a hibakódot többször, több helyen, mindig EGR hibát jelez.

Valami ötlet, hogy mi lehet a gond ha már le van zárva az EGR? Mitől nem megy az autó ha egyszer ki lett iktatva az EGR?

Az EGR egy a sok dologból, ami befolyásolja a dolgokat.

Ha az EGR le van zárva, hibát fog dobni, mert nem lesz meg a nyomás ami kellene. Mivel nincs, hibának veszi. Az enyém is le van falazva, néha be is dobja a hibát, de leginkább csak tartós autópálya tempónál.

Hogy miért nem megy, több dolog is lehet.

Nézd meg a légtömeg mérőt, pucold ki, MAP szenzort. Használj egy kis minőségi gázolajat, illetve adalékot. Nézd át a szűrőket, gázolaj, levegő. Katalizátor is lehet már el van tömődve. SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE kormoltatni kellene, lehet, hogy a rendszer le van kokszolódva, illetve szívósor az EGR cucca miatt, gondolom kiiktatása után nem lett kipucolva. Pár éves retek már lehet benne.

Ha mindenezek ellenére, nincs javulás, akkor lehet a mélyebb dolgok felé haladni, adagoló vezérlő és társai.

Link to comment
Megosztás:

Az EGR egy a sok dologból, ami befolyásolja a dolgokat.

Ha az EGR le van zárva, hibát fog dobni, mert nem lesz meg a nyomás ami kellene. Mivel nincs, hibának veszi. Az enyém is le van falazva, néha be is dobja a hibát, de leginkább csak tartós autópálya tempónál.

Hogy miért nem megy, több dolog is lehet.

Nézd meg a légtömeg mérőt, pucold ki, MAP szenzort. Használj egy kis minőségi gázolajat, illetve adalékot. Nézd át a szűrőket, gázolaj, levegő. Katalizátor is lehet már el van tömődve. SAJÁT FELELŐSSÉGEDRE kormoltatni kellene, lehet, hogy a rendszer le van kokszolódva, illetve szívósor az EGR cucca miatt, gondolom kiiktatása után nem lett kipucolva. Pár éves retek már lehet benne.

Ha mindenezek ellenére, nincs javulás, akkor lehet a mélyebb dolgok felé haladni, adagoló vezérlő és társai.

Adagoló tavaly novemberben lett felújítva (120ezer Ft-ért), Legutóbbi tankolás egy teli tank V-Power Diesel volt, és azzal ment a kocsi kb. 50km-t amikor előjött ez a probléma. Gázolaj és olajszűrő most volt 1 hónapja volt cserélve. Tegnap alaposan kikormoltam pályán, szépen kiment ami ki akart belőle. Légtömeg mérőt elvileg megnézte a szerelő és nem talált gondot vele. MAP szenzor azt sem tudom, hogy micsoda. Már három szerelőnél volt a kocsi és azt mondják, kipucolták amit ki lehet.

Ha le van zárva az EGR, akkor elvileg a kocsi húzásának meg kéne lennie ugye? Folyamatosan olyan, mint ha 68 helyett kb. 40 lóerős lenne az autó. Motor szépen jár, pörgetésnél is nagyon szép hangja van (pláne dízelhez képest), de egyszerűen nem húz semmit és nem csak hébe-hóba, hanem folyamatosan erőtlen a motor. 130-as tempót nem is tudtam már vele elérni pályán, amikor rendben volt, kb. 160-170 volt a vége.

Link to comment
Megosztás:

Adagoló tavaly novemberben lett felújítva (120ezer Ft-ért), Legutóbbi tankolás egy teli tank V-Power Diesel volt, és azzal ment a kocsi kb. 50km-t amikor előjött ez a probléma. Gázolaj és olajszűrő most volt 1 hónapja volt cserélve. Tegnap alaposan kikormoltam pályán, szépen kiment ami ki akart belőle. Légtömeg mérőt elvileg megnézte a szerelő és nem talált gondot vele. MAP szenzor azt sem tudom, hogy micsoda. Már három szerelőnél volt a kocsi és azt mondják, kipucolták amit ki lehet.

Ha le van zárva az EGR, akkor elvileg a kocsi húzásának meg kéne lennie ugye? Folyamatosan olyan, mint ha 68 helyett kb. 40 lóerős lenne az autó. Motor szépen jár, pörgetésnél is nagyon szép hangja van (pláne dízelhez képest), de egyszerűen nem húz semmit és nem csak hébe-hóba, hanem folyamatosan erőtlen a motor. 130-as tempót nem is tudtam már vele elérni pályán, amikor rendben volt, kb. 160-170 volt a vége.

Wastegate szelep működik rendesen? Ha nem húz meg alapjáraton kb 4cm-t, akkor ott is lehet a gond. Ennek a rendellenességét okozhatja a wastegate rudazat berohadása, vagy a sokat emlegetett vákuumrendszer hibája. Ha az nem megy rendesen, akkor gyakorlatilag turbó nélkül üzemel az autó, ezért lehet gyenge. Másik dolog lehet még a katalizátor eltömődése. Ezek csak tippek, de az első az házilag ellenőrizhető. A második szerelőt, vagy barkácsolást igényel. 1.7-et nem annyira ismerem, de ha gondolod, írj egy privit, összefuthatunk, ránézek. Elég közel lakunk egymáshoz.

Link to comment
Megosztás:

Wastegate szelep működik rendesen? Ha nem húz meg alapjáraton kb 4cm-t, akkor ott is lehet a gond. Ennek a rendellenességét okozhatja a wastegate rudazat berohadása, vagy a sokat emlegetett vákuumrendszer hibája. Ha az nem megy rendesen, akkor gyakorlatilag turbó nélkül üzemel az autó, ezért lehet gyenge. Másik dolog lehet még a katalizátor eltömődése. Ezek csak tippek, de az első az házilag ellenőrizhető. A második szerelőt, vagy barkácsolást igényel. 1.7-et nem annyira ismerem, de ha gondolod, írj egy privit, összefuthatunk, ránézek. Elég közel lakunk egymáshoz.

A gond, hogy azt sem tudom mi az a Wategate szelep. Merrefelé vagy? Lehet elgurulnék valamikor feléd.

Link to comment
Megosztás:

A gond, hogy azt sem tudom mi az a Wategate szelep. Merrefelé vagy? Lehet elgurulnék valamikor feléd.

A wastegate a turbónál levő UFO formájú szelep, ami mozgat egy rudazatot, és a rajta levő terelő segítségével szabályozza, hogy mennyi töltőnyomás menjen a hengerekbe, és mennyi távozzon a kipufogón át. A többi infó priviben ment :)

Link to comment
Megosztás:

Valamiért nem tudok privát üzenetre válaszolni. Nem nyitja meg az üzenetek részt.

Hét nagyon örülnék ha esetleg errefelé tudnál jönni valamikor. Éjszaka szoktam dolgozni, szóval napközben bármikor megtalálható vagyok. Mikor tudnál útba ejteni?
Üdv:
Cingar
Link to comment
Megosztás:

Adagoló tavaly novemberben lett felújítva (120ezer Ft-ért), Legutóbbi tankolás egy teli tank V-Power Diesel volt, és azzal ment a kocsi kb. 50km-t amikor előjött ez a probléma. Gázolaj és olajszűrő most volt 1 hónapja volt cserélve. Tegnap alaposan kikormoltam pályán, szépen kiment ami ki akart belőle. Légtömeg mérőt elvileg megnézte a szerelő és nem talált gondot vele. MAP szenzor azt sem tudom, hogy micsoda. Már három szerelőnél volt a kocsi és azt mondják, kipucolták amit ki lehet.

Ha le van zárva az EGR, akkor elvileg a kocsi húzásának meg kéne lennie ugye? Folyamatosan olyan, mint ha 68 helyett kb. 40 lóerős lenne az autó. Motor szépen jár, pörgetésnél is nagyon szép hangja van (pláne dízelhez képest), de egyszerűen nem húz semmit és nem csak hébe-hóba, hanem folyamatosan erőtlen a motor. 130-as tempót nem is tudtam már vele elérni pályán, amikor rendben volt, kb. 160-170 volt a vége.

A szívó csonk, ha szembe állsz a kocsival bal sarkába van egy érzékelő, azt kell kibontani, nem nagy ördöngösség, és kipucolni. Mert ha a szívósorod el van kormolódva, ez az érzékelő is tele van kormommal, és nem tud semmit érzékelni. Kiveszed, kipucolod, visszateszed. Ha utánna minden frankó, nem örülj, mert s szívósorban lévő koromtól vissza fog tömődni, lehet 1 nap múlva lehet 1 hét, lehet 1 hónap.

Ha ez megoldja akkor a szívósort le kell venni és kitakarítani,ami nem igazán egyszerű művelet sajnos Y17DT esetében.

Link to comment
Megosztás:

na car társak .engem is utolért a turbo halál.2001-es y17dtm van nagyon meglepődtem . mennyit lehet egy ilyen turbonak " elvánszorogni " m.-ben nekem ha igaz de csak én gondolom 2007 nyarán 123000. volt az orában most van 307000 km. szerintem vissza bandzsitották a km. órát igy kb. a 400000. lehet benne.köszi a választ .már megvettem a másikat beszerelésre vár.

Módosítva : astra
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.