Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos kérdések


Guest Anonymous

Recommended Posts

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segeni?

Mikor felmelegszik üzemi hőmérsékletre a motor el kezd világítani a hőmésréklet visszajelző,le megy a fordulatszám mérő nullára.

Majd ki alszik s megy továbbTermosztát,motor hőmérséklet jeladó cserélve.

2.0 dti Y20DT

Köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

15 órája, Ulice írta:

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segeni?

Mikor felmelegszik üzemi hőmérsékletre a motor el kezd világítani a hőmésréklet visszajelző,le megy a fordulatszám mérő nullára.

Majd ki alszik s megy továbbTermosztát,motor hőmérséklet jeladó cserélve.

2.0 dti Y20DT

Köszönöm a válaszokat!

OpCommal vagy Tech2-vel érdemes lenne kiolvasni, hogy a motorhőmérséklet vezérlő tárol-e valamilyen hibakódot, az segíthet a hiba megtalálásában.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ilyen olajat adtak a boltban az Y20DTH Astramhoz ('01):

http://www.arukereso.hu/motorolaj-c3678/gm/10w-40-5l-p42450441/?gclid=Cj0KEQjw94-6BRDkk568hcyg3-YBEiQAnmuwkjBL4uauj50ueEFBaRgM_eLhvSmlUXwDt4EokJJk_JAaAhVU8P8HAQ

Az autó osztrák és a szervizkönyvben a kezdetektől azt írja, hogy 10W40-et öntöttek bele. Merjek váltani vagy jó lesz ez az olaj?

Köszönöm.

Üdv.

Gábor

Link to comment
Megosztás:

T huggybear!

"... belevaló ..."

dexos2-t teljesítő és Mo-on kapható motorolajok:

 

Mobil 1 ESP 0W-40 olajwebshop.hu
Mobil Super 3000 XE 5W-30 olajdokk.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-40 castrolmintabolt.hu
Castrol Edge Titanium Fst 0W-30 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-30 C3 olaj-partner.hu
Castrol Edge Titanium Fst 5W-40 olajshop.hu
Castrol Edge Titanium Fst Turbo Diesel 5W-40 the-filtershop.com
Castrol Magnatec 5W-40 C3 olaj24.hu
Total Quartz Ineo Mc3 5W-30 totalolaj.hu
Elf Evolution Fulltech Msx 5W-30 olajborze.hu
Eni i-Sint Ms 5W-30 olajshop.hu
Shell Helix Ultra Professional AG 5W-30 shellshop.hu
Shell HELIX Ultra Ect C3 5W-30 olajshop.hu
Statoil LazerWay G 5W-30 statoil-motorolaj.hu
Mol Dynamic Gold 5W-30 kenoanyagfutar.hu
Motul Specific dexos2 5W-30 motul-bolt.hu
Omv Bixxol special C3 5W-30 premiumolaj.hu
Q8 Formula Special G Long Life 5W-30 formula3000.hu
Eneos Premium Hyper 5W-30 szilkerauto.hu
Gulf Formula Gmd 5W-30 gulf.hu
Fuchs Titan Gt1 Pro Flex 5W-30 olajborze.hu
Comma Syner-Z 5W-30 gepex.hu
Liqui Moly Top Tec 4600 5W-30 kicsikocsiautosbolt.hu
Genuine GM Motor Oil dexos2 5W-30 autoteka2000.hu
Valvoline SynPower Mst 5W-30 sgconsult.hu

Mannol O.e.m. Opel 5W.30 the-filtershop.com
Megol Motorenoel Efficiency 5W-30 goldolaj.hu
Ravenol Longlife LSG SAE 5W-30 sct-hungary.hu
Rowe Hightec Synt Rs 5W-30 Hc-Fe west-autoteka.hu
Eurol Fluence Dxs 5W-30 olajshop.hu
Midland Axxept 5W-30 midland.hu
Vat Oil SynGold 5W-30 olaj24.hu

Link to comment
Megosztás:

16 órája, marton.csaba2 írta:

.......

A hivatkozott motorolajok a GM dexos2 elfogadással nem rendelkeznek.

........

Szia

 - ez az olaj téma már egy kicsit lerágott csont. Nem értem, hogy pld. a TOTAL 5W40 vagy a MOBIL 5W40 miért ne lenne jó, én spec. a MOBIL-t használom már nem tudom mióta.... (y17dt, előtte régen R1.9TDI _121LE) és nagyon bevált.

Nálam már 400e Km felett van a szekér, most lett kicserélve benne minden tömítés. A motorban ill. a vezérlésen kopás minimális, szinte említésre sem méltó...  meg is jegyezték akik csinálták, hogy nagyon szép a motor. 

Időben cserélni, "normális olaj, normális szűrők".... Ennyi.

Link to comment
Megosztás:

T melyon!

" ... nem értem ..."
Nem is ez a feladat.A tulajdonos feladata a gyártó által előírt üzemeltetési körülmények megteremtése.

"... miért ne ..."
Az alkalmassági/alkalmazási minimum feltétel a GM dexos2 jóváhagyás.

"... nagyon bevált ..."
Én nagyon irigyellek, hogy ilyen műszaki, technológiai, intellektuális háttérrel rendelkezel, hogy ilyen kifejezéseket tudsz megalapozottan használni.
 

Link to comment
Megosztás:

23 órája, marton.csaba2 írta:

T commodore!

A hivatkozott motorolajok a GM dexos2 elfogadással nem rendelkeznek.

De igen. Csak el kell olvasni.

Idézet:

"Az MT-8 DX2 szintetikus alapolajokból és komplex adalékrendszer felhasználásával készült
csúcsminőségű motorolaj. Kifejezetten ajánlott az Opel gépjárművekhez. Az MT-8 DX2
eleget tesz a Dexos2 előírásainak. Az ACEA A3/B4 lehetővé teszi általános célú felhasználását is,
az 5W-30-as viszkozitási osztályban. Kiemelkedően alacsony párolgási vesztesége teszi
lehetővé, hogy használatával csökkenjen a motorolaj-fogyasztás és ezáltal mérséklődjön
a károsanyag-kibocsátás mértéke. Az MT-8 DX2 alacsony szulfáthamu tartalommal
rendelkező motorolaj. Így tökéletesen alkalmas dízel részecskes zűrővel (DPF)
ellátott gépjárművek esetén. Ugyanígy alkalmas a háromutas katalizátorokkal"

És az MT-7-nél is ott van az LL-B-025.

És egyébként a DEXOS 2 szabvány 2010 óta lépett életbe. A mi motorunk 2000-től van, tehát GM LL-B-025 megfelelőségű olaj bőven jó. És ezt honnan lehet tudni? El kell olvasni a szöveget.

Link to comment
Megosztás:

T commodore!

"... de igen ..."
De nem.

Ha elolvasod a szöveget, az az állítás, hogy - rendelkeznek elfogadással - nem szerepel.
Csak az, hogy a kenőolaj a forgalmazó szerint eleget tesz a követelménynek.

Ami nem ugyanaz.

 

"... GM-LL-B-025 ..."
A követelményt 2009. szeptemberében visszavonták.
Ha létezik még ilyen elfogadással motorolaj, akkor az túl van az öt éves minőségmegőrzési határidőn.
Vagy mint az előbb hivatkozott terméknél, csak a gyártó nyilatkozik arról, hogy szerinte a terméke teljesíti a követelményt.


 

Link to comment
Megosztás:

17 órája, marton.csaba2 írta:

T commodore!

"... de igen ..."
De nem.

Ha elolvasod a szöveget, az az állítás, hogy - rendelkeznek elfogadással - nem szerepel.
Csak az, hogy a kenőolaj a forgalmazó szerint eleget tesz a követelménynek.

Ami nem ugyanaz.

 

"... GM-LL-B-025 ..."
A követelményt 2009. szeptemberében visszavonták.
Ha létezik még ilyen elfogadással motorolaj, akkor az túl van az öt éves minőségmegőrzési határidőn.
Vagy mint az előbb hivatkozott terméknél, csak a gyártó nyilatkozik arról, hogy szerinte a terméke teljesíti a követelményt.


 

Ennyi erővel bármelyikre szinte rámondható az állítás. Pl. a MOL : https://mol.hu/images/content/LUB_repo/TDS_MOL Dynamic Gold 5W-30_HU.pdf

Ott se azt írja. Egyébként erről kár is vitázni. Nekem megfelel azt kész és szerintem alkalmas.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

On 2016. 05. 28. at 13:19, marton.csaba2 írta:

T melyon!

" ... nem értem ..."
Nem is ez a feladat.A tulajdonos feladata a gyártó által előírt üzemeltetési körülmények megteremtése.

"... miért ne ..."
Az alkalmassági/alkalmazási minimum feltétel a GM dexos2 jóváhagyás.

"... nagyon bevált ..."
Én nagyon irigyellek, hogy ilyen műszaki, technológiai, intellektuális háttérrel rendelkezel, hogy ilyen kifejezéseket tudsz megalapozottan használni.
 

Szia

 - a nagyon beváltra annyi, hogy pld-ul a Laguna II 1.9DCI dynamic sport II turboja igen sok akkori kollégának elszállt... nem győzték a szerelők hangsúlyozni a megfelelő olajok és szűrők rendszeres cseréjét, megégtek a tengelyek.... lehet csak szerencsém volt de érdekes az enyémmel nem volt semmi baj a MOBIL 0W40-el és az 5W40-el sem. Betudták a magas hőtűrésnek és a jó kenőtulajdonságnak és ezt nem én mondtam. Erről ennyit tudok.

 - bocs, ezt olvasd el, itt 2010-től van ez a "dexos 2" :http://tribologic.hu/hirek/dexos-2-mar-el-az-uj-opel-gm-motorolaj-specifikacio-europaban

na most mi itt nem 2010 utáni autókról beszélgetünk, mert előtte ez ugye még nem is volt, viszont pld. y17 dt már minimum 12-15 évvel megelőzte ezt a bizonyos dexos 2-t.

Szerintem én már nem is akarok erről témázni, ha már leírtam nem törlöm ki.

Maximálisan egyetértek a te tapasztalatoddal is... és ez így jól van. Ezzel is tanultam / -tunk.

Én tartom a véleményem, mert az ismerős "öreg mackó"  szerelők tapasztalata nekem többet ér és saját szememmel láttam pld-ul a vezérlésem és a motorom is darabokban amikor az "összes tömítést" kicseréltük. Ez tény. .....    Amaz pedig egy újabb előírás.

Üdv.

Módosítva : melyon
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

y17dt EGR-el kapcsolatban kérdezném ...  Tudom többször kitárgyaltuk a falazását, meg azt is hogy mi a jó benne esetleg mi a rossz, meg azt is hogy egyszerű a falazása ennek a típusnak.

Az én szerelőim elleneznek az EGR-be történő beavatkozást a környezet, meggyőződés... stb. miatt, ezért nem is feszegettem velük tovább a kérdést, de engem azért piszkál a dolog.

Kérdésem az lenne, hogy próbálta -e valaki azt a megoldást, hogy ha lehúzza a vákuumcsövet az EGR szabályozó szelepről és esetleg a csöveket ledugózza az lehet -e egy megoldás falazás helyett ,

vagy másképp .. jobban leírva úgy képzelem, mintha dugulást csinálnék a vákuumcsőben a szabályozószelep és az EGR között.

 

Úgy tudom, hogy Y17DT nem figyeli az EGR "mechanikus" működését, azt viszont nem tudom, hogy esetleg elektronikusan... nyomás/vákuum- senzor miatt dobna -e hibakódot.

Ha eleve rossz az elképzelés azt is megértem, kérem írjatok. Sajnos nem tudom, hogy az EGR-szabályozó szelepnek járó motornál mi az alapállapota és az EGR szelep a vákuumra nyit vagy esetleg pont a vákuumra zár.

Előre is köszi ha valaki esetleg már próbálta és megosztaná az infót.

Üdv.

 

Link to comment
Megosztás:

T comodore!

"... bármelyikre szinte rámondható ...."
Nem.
A hivatkozott dokumentumban olvasható a varázs kifejezés: Licence No.:RB2B0107030.
Vagyis a hivatkozott termék rendelkezik GM dexos2 elfogadással.

GM dexos2 elfogadással rendelkező motorolajok.

".... kár is vitázni ..."
Én nem vitázom.
Én tájékoztatlak a valóságról.

".... szerintem alkalmas ..."
Mint korábban említettem, az olajkövetelmény meghatározása a gyártó jogosultsága.

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

T melyon!

"... 2010-től ..."
Nem.
A 2010-es modellévtől, ami 2009 szeptemberében kezdődött..

"... nem 2010 utáni autókról beszélgetünk  ..."
Nem is állította senki.
Az állítás úgy hangzott, hogy a gyártáskor érvényes olajkövetelményt a gyártó visszavonta, és helyette vezette be a GM dexos2-t.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

10 perce, huggybear írta:

Kedves Mindenki!

Köszönöm a kimerítő információkat, egy aggályom van, hogy mehet bele 5W-30, ha a szervizkönyv szerint végig 10W-40-et öntöttek bele?

Köszi. G.

Simán, én is ilyet használok, sajnos a szerviz mindig azt önti bele amiből több van neki raktáron, mert neki az éri meg, esetedben 10W-40.

Link to comment
Megosztás:

18 hours ago, melyon said:

Szia

 - a nagyon beváltra annyi, hogy pld-ul a Laguna II 1.9DCI dynamic sport II turboja igen sok akkori kollégának elszállt... nem győzték a szerelők hangsúlyozni a megfelelő olajok és szűrők rendszeres cseréjét, megégtek a tengelyek.... lehet csak szerencsém volt de érdekes az enyémmel nem volt semmi baj a MOBIL 0W40-el és az 5W40-el sem. Betudták a magas hőtűrésnek és a jó kenőtulajdonságnak és ezt nem én mondtam. Erről ennyit tudok.

 - bocs, ezt olvasd el, itt 2010-től van ez a "dexos 2" :http://tribologic.hu/hirek/dexos-2-mar-el-az-uj-opel-gm-motorolaj-specifikacio-europaban

na most mi itt nem 2010 utáni autókról beszélgetünk, mert előtte ez ugye még nem is volt, viszont pld. y17 dt már minimum 12-15 évvel megelőzte ezt a bizonyos dexos 2-t.

Szerintem én már nem is akarok erről témázni, ha már leírtam nem törlöm ki.

Maximálisan egyetértek a te tapasztalatoddal is... és ez így jól van. Ezzel is tanultam / -tunk.

Én tartom a véleményem, mert az ismerős "öreg mackó"  szerelők tapasztalata nekem többet ér és saját szememmel láttam pld-ul a vezérlésem és a motorom is darabokban amikor az "összes tömítést" kicseréltük. Ez tény. .....    Amaz pedig egy újabb előírás.

Üdv.

Sziasztok!

Először is elnézést szeretnék kérni a múltkori "csúnya" kirohanásomért az ügyben,
hogy az újonnan regisztrált társaink miért rögtön "csak és kizárólag a haszon" reményében lépnek be a klubba.
S aztán csak nagyon kevesük marad állandó, hasznos, építő tagja a csapatnak.

Persze a véleményemet továbbra is fenntartom.

 

Egyetlen mentségem annyi, hogy a végletekig elfáradtam és kimerültem.

Ezért elismerem, hogy a hangnem (amit megütöttem) talán túl sértő volt egyesek számára és jól lehet okosabb lett volna,

ha a fenntartásaimat megtartom magamnak és bölcsen hallgatok.

Szóval még egyszer elnézést.

 

Más.

Nem tudom, marton.csaba2 egyenlő-e a - többségünk által emlegetett és magasztalt - gyulai Márton Csabival.
Nem, mintha befolyásolna a tény, de - ha őt tisztelhetjük a nicknév mögött, - akkor azért megfontolandó, amit ír olaj (vagy bármely motorikus) ügyekben.

Kérlek Csaba, fedd fel a lapjaidat. :)

 

Más.

Én is bonyolódtam pár oldallal korábban "komoly" olaj-monopol világpiaci összeesküvés-elméletes vitába Csabival..
Az utolsó érv az övé volt, én pedig nem reflektáltam utolsó posztjára (pedig lett volna módom), ahogy az egy klubban illik.

Ettől függetlenül értékes és tanulságos, de mindenekelőtt előremozdító és barátságos vita volt részemről.

Remélem Csabi is így gondolja.

 

Más.

2010-től adódott egy olajpiaci anomália a Dexos2 bevezetésével.

Én értem Csabit. Abban teljesen igaza van, hogy olaj szinten próbálkozhatunk mindenfélével.
Ha a motor egészsége a fontos szempont, akkor kár kísérletezni.

Csoda olajokat úgy sem fogunk találni és vagyonokat sem spórolunk, csak a lutri marad.

Kijöhetünk jól is, rosszul is a kísérletből, de egyszerűbb betartani az ajánlásokat.



Ha meg a pénztárcánk a fontosabb, akkor .... így járt kategória.

 

Szép hetet nektek!

 

BIG

Módosítva : Big Nose
  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.