Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Akkor azt mondod, hogy részben érdemesebb rákötni a hátsók kapcsolójára? Én fogtam és bekötöttem mindent oda ahova az anyósé amúgy is be van kötve a váltó mellé, behúztam a kábelt DE vagy fel vagy le vagy semerre sem viszi vagy viszi ha csak az új ajtóban lévő van bedugva vagy ha az eredeti csak együtt nem akar menni és a B2 kapcsolója nem egyforma a B1 hátsó ajtóban lévő kapcsolójával, ebben 4 a régiben 3 érintkező van és sehogy sem akar működni... de lehet ez jó megoldás lenne ha az áramot nem onnan kapná hanem a lockoló részről, na majd ennek szerintem már csak tavasszal állok neki bár most már nem nagy meló mivel a kábelek a helyükön vannak :)

A kapcsolóba benenő vezetéket rá kell kötnöd arra a vezetékre, amelyik a hátsó ajtókban lévő kapcsolóhoz viszi az áramot. Ezzel ugye, csak akkor lesz áram alatt, ha a lockoló zöldállásban van. A két kimeneti vezetékét pedig a motorra kell kösd, pontosan ugyanoda, ahova a középen lévő kapcsolótól jövő vezetékek mennek. Ezzel párhuzamosan kötöd az ajtón lévő kapcsolót a középsőkkel, így egymástól nem fognak függni.

Igazából nemtudom, a gyári hogy van bekötve, nálam így működne, én magam kötöttem be az első emelőket.

Ui.: a hátsó márpedig nagyon is ritka! Hétfőn néztem haverommal használtautókat és egyetlen vectrában sem volt hátul el.ablak pedig nem csak egyet néztünk meg.

A használtautó.hu-n 365 db B Vectrát hirdetnek jelenleg. Ha bepipálom az elektromos ablak elöl-hátul feltételt, akkor 43 db marad :)

Link to comment
Megosztás:

Na igen.Ezért nem kell Magyar piacra szánt Vectrát meg más tipusú autót venni.Az enyém CD,vagyis ez van a díszcsíkra írva,de a bőrön meg autómatán kívül minden benne van.Amúgy ha a használt autón nézed,és 1800-as tól,mert ugye az 1600-ok nem egy agyonszerelt változatok,akkor 153db-ból 30-ban van,és ez ugye már majdnem 20% :D :)

Rénéztem, a használtautók kb 10-%-ában van csak, az ritkának számít szerintem :) Megítélés kérdése.
Link to comment
Megosztás:

...

Ui.: a hátsó márpedig nagyon is ritka! Hétfőn néztem haverommal használtautókat és egyetlen vectrában sem volt hátul el.ablak pedig nem csak egyet néztünk meg.

A hátsó ablak gyárilag csak a "CDX" felszereltséghez tartozik (meg néhány, de nem mindegyik CD-hez), ezek pedig ritkának számítanak. Én kb három hónapot jártam utána mire találtam megfelelő CDX-et, mindenképpen azt akartam venni.

Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Tényleg kevés vectrába van hátul elektromos ablak.Meg az ülésfűtésről nemis beszélve.Én az enyémet véletlenül találtam.Sokáig nézegettem a v6-osokat.Autómatát nem szerettem volna. kéziváltós meg elég ritka belőle.Az már csak +,h.i500-ast sikerült vennem.Utólagosan ennyi mindent beszerelni sokkal többe van mint egybe megvenni.Ezért nemértek sok embert aki megveszi a fapadosat és utána faragja bele a dolgokat.

Link to comment
Megosztás:

Hát pedig az enyém CD felszereltség.Ülésfűtéssel,lámpamosóval 4 el ablakkal stb.Igaz Németből van.

A hátsó ablak gyárilag csak a "CDX" felszereltséghez tartozik (meg néhány, de nem mindegyik CD-hez), ezek pedig ritkának számítanak. Én kb három hónapot jártam utána mire találtam megfelelő CDX-et, mindenképpen azt akartam venni.
Link to comment
Megosztás:

Helló!!

Tényleg kevés vectrába van hátul elektromos ablak.Meg az ülésfűtésről nemis beszélve.Én az enyémet véletlenül találtam.Sokáig nézegettem a v6-osokat.Autómatát nem szerettem volna. kéziváltós meg elég ritka belőle.Az már csak +,h.i500-ast sikerült vennem.Utólagosan ennyi mindent beszerelni sokkal többe van mint egybe megvenni.Ezért nemértek sok embert aki megveszi a fapadosat és utána faragja bele a dolgokat.

Egy 10-12 éves autónál minden más szempontot meg kell hogy előzzön az autó állapota, a múltja és az előző tulaj megítélése.

Utánna jönnek csak az extrák. Különben nagyon ráfázhatsz és egy jó állapotú, de fapados autó (már amennyire B vectrát annak lehet nevezni) még néhány extra cucc beszerelésével is olcsóbb, mint egy fullos, nem túl jó állapotban lévő autó, amin lassancskán minden beszarik.

Link to comment
Megosztás:

Enyém is CD... CD/CDX jelentősége eddig sem adott mert semmi sincs ami megkülönböztetné..

Nekem CD és röviden: 4 el ablak, ultrahangos riasztó, kpzár, színrefújt kilincs, nagy LCD, klíma, fabetét, full plüs kárpit még az ajtón is amiken van világítás is, könyöktámasz, tempomat, fedélzeti, első két lufi, deréktámasz, ködlámpa, zöld színű üveg...

Ugyanakkor sok CDX van amiben ennyi extra sincs, még csak a digit-manuál klíma sem különbözteti meg a kettőt.

CDX-et is láttunk kettőt és egyikben sem volt hátul elektromos ablak, az valóban ritka.

Link to comment
Megosztás:

Szvsz ez piacfüggő is. Lehet hogy mondjuk Németországban már a CD is fullextrás volt (és esetleg ott nem is volt CDX vagy olyan extrák voltak benne ami mondjuk Magyarországon nem is volt elérhető), míg teszemföl Magyarországon még a CDX-be sem járt hátsó elektromos ablak.

Link to comment
Megosztás:

A hátsó ablak gyárilag csak a "CDX" felszereltséghez tartozik (meg néhány, de nem mindegyik CD-hez), ezek pedig ritkának számítanak. Én kb három hónapot jártam utána mire találtam megfelelő CDX-et, mindenképpen azt akartam venni.

Egyim CD, nem CDX és van hátsó elektromos ablak :)..... ugyanaz a felszereltség mint a Seth-e.... igaz, ez is Németo.

Link to comment
Megosztás:

Na ha te egy 12 éves autónál kideríted az előéletét,főleg ha kinti...........!Állapotáról csak annyit,hogy belelátni nem látsz bele,még egy hiper szuper szerelő sem tudja garantálni hogy meddig,mi lesz jó.Az meg az egyéni véleményem,hogy az utólagosan beleépített komolyabb extrák,sosem érnek nekem annyit,mint egy gyári.

És kikérem magamnak.Az enyém 12 éves és nem szarik be ez az :) :)

Egy 10-12 éves autónál minden más szempontot meg kell hogy előzzön az autó állapota, a múltja és az előző tulaj megítélése.

Utánna jönnek csak az extrák. Különben nagyon ráfázhatsz és egy jó állapotú, de fapados autó (már amennyire B vectrát annak lehet nevezni) még néhány extra cucc beszerelésével is olcsóbb, mint egy fullos, nem túl jó állapotban lévő autó, amin lassancskán minden beszarik.

Link to comment
Megosztás:

Na ha te egy 12 éves autónál kideríted az előéletét,főleg ha kinti...........!Állapotáról csak annyit,hogy belelátni nem látsz bele,még egy hiper szuper szerelő sem tudja garantálni hogy meddig,mi lesz jó.Az meg az egyéni véleményem,hogy az utólagosan beleépített komolyabb extrák,sosem érnek nekem annyit,mint egy gyári.

És kikérem magamnak.Az enyém 12 éves és nem szarik be ez az :lol: ;)

Egy alapos átvizsgálás, autószerelő ismerős, festékmérő így együtt csodákra képes :) Nem mondom, hogy 100%ig megállapítható minden, de sokat segít.

Lehetne beszélni róla, hogy a külföldről behozott az előny vagy hátrány :)

Ha nem neppertől veszed, hanem te magad hozod be, akkor még előny is lehet. Ismerősöm BMW-jén a 8 év alatt kint nem volt annyi kisebb sérülés, kőfelverődés, mint itthon az 1 év alatt...

És kikérem magamnak.Az enyém 12 éves és nem szarik be ez az B) :P

Félreértettél :D az enyém is 12 éves, és azon se szarik be ez-az :lol:

Azt akartam csak mondani, hogy használt autót nem úgy veszel, mint újat, hogy kérsz bele, ezt is, azt is.

Kigondolod, hogy milyen típus legyen, itt most ugye Vectra B, milyen motorral akarod venni, megnézed, mennyi pénzed van rá, milyen messze akarsz elmenni érte, ne legyen pesti, ne legyen túl öreg, aztán máris marad előtted kb 5 autó, ami közül választhatsz. Aztán megnézed őket. Itt megintcsak kiesik 2, így maradt előtted 3 autó, ami közül választhatsz. Ha szerencséd van, akkor full extra jó állapot, ha nem akkor hiányzik belőle ez-az, amit utólag vagy beleépítesz, vagy sem.

Link to comment
Megosztás:

Ebben igazad van.De a szerelő is azt tudja mondani,amit lát.Én nem is egy autót vettem már kint,és eddig mindig bejött.Egyszer egyet öt perc alatt......És nem volt vele gondom.Bár tényleg bele lehet nyúlni,de itt is nem csak kint.

Egy alapos átvizsgálás, autószerelő ismerős, festékmérő így együtt csodákra képes :) Nem mondom, hogy 100%ig megállapítható minden, de sokat segít.

Lehetne beszélni róla, hogy a külföldről behozott az előny vagy hátrány :)

Ha nem neppertől veszed, hanem te magad hozod be, akkor még előny is lehet. Ismerősöm BMW-jén a 8 év alatt kint nem volt annyi kisebb sérülés, kőfelverődés, mint itthon az 1 év alatt...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Angliában 97-es vectramban rádiót akartam cserélni:A gyári hármas csatlakozó van rajta: Egy ismerős azt mondta telefonon hogy a nagyobb csatlakozót válasszam le és össze lehet csatlakoztatni!Ezt megcsináltam és ekkor nem működött a kilométer órám meg a kilométer számlálóm!Kihúztam ,akkor a kilométer órám újra működik ,de a számláló meghalt! Az ismerős azt mondta hogy van egy sebesség kábel amit elkel vágni,de így nem tudja melyik az.Tudtok -e ez ügyben valamit segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Szép jó reggelt mindenkinek! :)

Kisebb fajta problémába botlottam és a segítségetek kellene! Az a gondom, hogy nem megy a vezetőoldali ülésfűtésem, pedig bemértem mindenhova eljut a 12V! És egyszerűen nem megy! Ráadásul, lehúztam a vezetékeket és ráadtam a gyújtást és úgy méregettem, majd miután mindent visszaszereltem és mentem az autóval, egyszer csak kigyúlladt a légszák visszajelző! A kérdésem az, hogy ha leszedem az aksi sarut akkor a hiba törlődik? Vagy ki kell töröltetni? Az ülésfűtéssel mi lehet a baj? Már csak az az egy dolog nem megy, és idegesít! Itt a tél és fázik a seggem! :)

Link to comment
Megosztás:

Szép jó reggelt mindenkinek! :)

Kisebb fajta problémába botlottam és a segítségetek kellene! Az a gondom, hogy nem megy a vezetőoldali ülésfűtésem, pedig bemértem mindenhova eljut a 12V! És egyszerűen nem megy! Ráadásul, lehúztam a vezetékeket és ráadtam a gyújtást és úgy méregettem, majd miután mindent visszaszereltem és mentem az autóval, egyszer csak kigyúlladt a légszák visszajelző! A kérdésem az, hogy ha leszedem az aksi sarut akkor a hiba törlődik? Vagy ki kell töröltetni? Az ülésfűtéssel mi lehet a baj? Már csak az az egy dolog nem megy, és idegesít! Itt a tél és fázik a seggem! :)

Az ülésfűtésnél lehet szálszakadás a fűtéspárnában, vagy termosztáthiba, ha a fesz mindenhol ott van. Próbálj mérni rajta ellenállást, 3-4 ohm között kell lennie a jó fűtéspárnának.

A légzsákvisszajelző pedig azért jött, mert valszeg míg minden le volt húzva az ülés alatt (nem csak az ülésfűtés, de az övfeszítő, oldallégzsák is, ha van), gyújtást adtál... A lufivezérlő megjegyezte, hogy valamelyik biztonsági berendezéssel gond volt (mivel nem érzékelte), és az egész rendszert letiltotta, nehogy baj legyen. Csak TECH-es beavatkozással lehet eltüntetni, az akksisaru levétel nem segít.

Link to comment
Megosztás:

Ez így van ahogy írtad.Én is jártam már így.Nekem se megy,de az áram ott van az ülésnél.Azt mondták,hogy szét kéne bontani az ülést.Nekem annyit nem ér,de gondolkodtam azon,hogy veszek ilyen ülésfűtés párnát,és a szivargyujtó helyett összekötöm az ülés alatt,és így a gombbal kapcsolod k-be.

Az ülésfűtésnél lehet szálszakadás a fűtéspárnában, vagy termosztáthiba, ha a fesz mindenhol ott van. Próbálj mérni rajta ellenállást, 3-4 ohm között kell lennie a jó fűtéspárnának.

A légzsákvisszajelző pedig azért jött, mert valszeg míg minden le volt húzva az ülés alatt (nem csak az ülésfűtés, de az övfeszítő, oldallégzsák is, ha van), gyújtást adtál... A lufivezérlő megjegyezte, hogy valamelyik biztonsági berendezéssel gond volt (mivel nem érzékelte), és az egész rendszert letiltotta, nehogy baj legyen. Csak TECH-es beavatkozással lehet eltüntetni, az akksisaru levétel nem segít.

Link to comment
Megosztás:

Az ülésfűtésnél lehet szálszakadás a fűtéspárnában, vagy termosztáthiba, ha a fesz mindenhol ott van. Próbálj mérni rajta ellenállást, 3-4 ohm között kell lennie a jó fűtéspárnának.

A légzsákvisszajelző pedig azért jött, mert valszeg míg minden le volt húzva az ülés alatt (nem csak az ülésfűtés, de az övfeszítő, oldallégzsák is, ha van), gyújtást adtál... A lufivezérlő megjegyezte, hogy valamelyik biztonsági berendezéssel gond volt (mivel nem érzékelte), és az egész rendszert letiltotta, nehogy baj legyen. Csak TECH-es beavatkozással lehet eltüntetni, az akksisaru levétel nem segít.

Köszönöm a gyors válaszokat! Most egy kicsit elszomorodtam, mert nemelég hogy nem tudtam megcsinálni de még csináltam is magamnak 2000 ft kárt! :)

Link to comment
Megosztás:

Szép jó reggelt mindenkinek! :)

Kisebb fajta problémába botlottam és a segítségetek kellene! Az a gondom, hogy nem megy a vezetőoldali ülésfűtésem, pedig bemértem mindenhova eljut a 12V! És egyszerűen nem megy! Ráadásul, lehúztam a vezetékeket és ráadtam a gyújtást és úgy méregettem, majd miután mindent visszaszereltem és mentem az autóval, egyszer csak kigyúlladt a légszák visszajelző! A kérdésem az, hogy ha leszedem az aksi sarut akkor a hiba törlődik? Vagy ki kell töröltetni? Az ülésfűtéssel mi lehet a baj? Már csak az az egy dolog nem megy, és idegesít! Itt a tél és fázik a seggem! :)

Az ülésfűtés valószínű a betét szakadt, ellenállásmérővel ki lehet mérni. Légzsák, ha piszkálod az ülés alatti csatit akkor légzsáklámpa az eredmény, amit ki kell töröltetni, de előtte meg kell javítani a csatikat - átforrasztani - Opel betegség, nekem is volt már, elég volt hozzá csak előre-hátra húzni az ülést.

Link to comment
Megosztás:

Helló!!!

Nekem is beszart a bal oldali ülésfűtés.Valamelyik párna megszakadt.Az elektronikát az előző tulajok egyike átforrasztotta direktbe és állandóan fullon ment,éreztem is,h.kissé süti a valagam.Nekem 3 részből áll,mert sportülés van benne.Kilehet mérni,de kissé megvan variálva a bekötés.Én arra párnára gyanakszom,amin ülök,azon van a hőfok érzékelő is.Kérdeztem opelba 16 pénz elektronikával együtt.Cseréhez szétkell szedni az egész ülést.A legnagyobb szívás a szivacsban lévő drótokkal van,amivel kivan feszítve az üléshuzat.Opelba azt javasolták,h.neis próbálkozzak visszarakni azt,gyorskötegelővel egyszerűbb....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!Angliában 97-es vectramban rádiót akartam cserélni:A gyári hármas csatlakozó van rajta: Egy ismerős azt mondta telefonon hogy a nagyobb csatlakozót válasszam le és össze lehet csatlakoztatni!Ezt megcsináltam és ekkor nem működött a kilométer órám meg a kilométer számlálóm!Kihúztam ,akkor a kilométer órám újra működik ,de a számláló meghalt! Az ismerős azt mondta hogy van egy sebesség kábel amit elkel vágni,de így nem tudja melyik az.Tudtok -e ez ügyben valamit segíteni!

Tudtok valamit segíteni??

Link to comment
Megosztás:

Nekem azt csinálja a rádióm most már egyre gyakrabban, hogy ha rossz, zötyögős úton megyek, lehalkul teljesen a bal első hangszóró és a csipigó. Nem némul el teljesen, de nagyon nagyon halkan szól tovább.

Úgy tudom visszahozni, ha felerősítem majdnem maxra a hangerőt a rádión, majd visszaálíltóm halkabbra, akkor szól.

A hiba tulajdonképpen azóta áll fent, hogy kábelköteget cseréltem az első ajtókban az ablakamők miatt, bár nem tudom egyértelműen erre sem fogni, mert hetekkel a csere után jött elő a gond.

Szerintetek mivel lehet gond? Rádió, vagy kábelköteg? Ha a kábelkötegben, illetve átvezető csatlakozónál lenne a gond, akkor megjavulna hangerő felerősítésre? Vagy a rádióban van érintkezési hiba? Még nem áltlam neki megkeresni a hibát, előtte inkább tapasztalatot gyűjtök, egyelőre nem akarom feleslegesen szétszedni az ajtót.

Ja, a rádióm nem gyári, hanem egy egyszerű CD-s Sony.

Link to comment
Megosztás:

Ez így van ahogy írtad.Én is jártam már így.Nekem se megy,de az áram ott van az ülésnél.Azt mondták,hogy szét kéne bontani az ülést.Nekem annyit nem ér,de gondolkodtam azon,hogy veszek ilyen ülésfűtés párnát,és a szivargyujtó helyett összekötöm az ülés alatt,és így a gombbal kapcsolod k-be.

Az ülés lebontása, és összerakása egy délutánt igényel, ha van egy kis fogékonyságod a műszaki dolgok iránt, tehát ha a csavarhúzó, és villáskulcs nem esik ki a kezedből, akkor nyert ügyed van... :)

Főként azért, mert a kék-piros áruházláncban kapható párna meg sem közelíti a gyári minőségét. Én éppen most agyalok egy pár omegaülés beszerzésén, és a fűtés áttelepítésén...

Tudtok valamit segíteni??

Sok mindent nem tudok erre írni, az Omimnál volt ugyan ez a problémám, ez a sebességfüggő hangerőszabályzás bekötése miatt van, de nem emlékszem mit variáltam rajta. Nem tudom elképzelni, hogy a számláló meghalt volna, esetleg véletlen egybeesés, hogy most égett ki a háttérvilágítása.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt az 1,6-os 16v Vectra b-mmel (1997-es), éspedig az, hogy a 3. hengeremen folyamatosan nedves a gyertya, tehát nem tökéletes az égetése. Tettem új gyertyákat, meg gyergyakábelt is cseréltem, de változatlan.

Arra gyanakszom, hogy a DIS gyujtásmodulom hibás, és nem ad megfelelő erősségú szikrát, vagy nem megfelelő időben adja le.

Hogyan tudnám én azt leellenőrizni?

Köszi előre!

Üdv. a Vectrásoknak!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy kis gondom akadt az 1,6-os 16v Vectra b-mmel (1997-es), éspedig az, hogy a 3. hengeremen folyamatosan nedves a gyertya, tehát nem tökéletes az égetése. Tettem új gyertyákat, meg gyergyakábelt is cseréltem, de változatlan.

Arra gyanakszom, hogy a DIS gyujtásmodulom hibás, és nem ad megfelelő erősségú szikrát, vagy nem megfelelő időben adja le.

Hogyan tudnám én azt leellenőrizni?

Köszi előre!

Üdv. a Vectrásoknak!

Helló!!Szerintem próbálj 1 ilyen gyústásmodult szerezni próbára.De lehet nemis a gyújtással van a baj.Én megmérném a kompressziót a hengerekbe.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.