Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

hemi

Recommended Posts

Köszi, olvasom! :)

Megnéztem a német könyvét de abban egy szó sincs a visszajelzőről. :huh:

Nincs a könyvében sem- bár amolyan esztétikai dolognak csak jó lenne. :)

Keressétek meg DarthVödör-t a G Astra fórumokban... van rá megoldása. ;)

Nálam már működik, merthogy a G Astrában sincs gyárilag tempomat visszajelző.

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem a német könyvét de abban egy szó sincs a visszajelzőről. :huh:

A B2-es vectra műszerfalában ott az ikonja.

Én nem láttam...

Keressétek meg DarthVödör-t a G Astra fórumokban... van rá megoldása. ;)

Nálam már működik, merthogy a G Astrában sincs gyárilag tempomat visszajelző.

Köszi, már gondoltam rá. Majd kiderül mi lesz a vége... :)

Link to comment
Megosztás:

Kivettuk a muszerfalat.

Nincs tempomat visszajelzes.

Se ego,se kabelezes.

X20DTH CD

Várható volt... egyes piacokon ez kötelező volt, ezért van ott a helye a műszerfalban (pl. Calibrában ott van a biztonsági öv bekapcsolására figyelmeztető ikon is a műszerfalon, pedig csak a Japán piacon volt bekötve), de általában nincs használva. Viszont van rá megoldás hogy fentebb is írtam... ;)

Link to comment
Megosztás:

A biztonsági öv vissza jelzője bent van az enyémben is,izzó is van benne,de inaktív. :)

Az enyémben is. Be lehetne kötni könnyen, kell hozzá olyan bizti öv csatlakozó, amiben benne van a kapcsoló. De szenvedjen vele a franc, tök felesleges.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! A kocsi kapcsolóit ledes világításra cseréltem. Világítás ok, működésjelzők ok, kivétel a riasztó kapcsolója, mert biza nem villog, ahogy eddig. Az eredeti piros led egyik lábát sikerült eltörnöm :confused: mikor a műanyag házat távolítottam el. Figyelmetlen voltam ez van, de a ledet cseréltem és mielőtt összeraktam kipróbáltam és szépen világított, de mikor berakom a helyére semmi, de semmi. Anód és katód a helyükön. Ötlet? Én kifogytam teljesen. Biztosítéka esetleg van, mert én nem találom a szervízkönyvben sem és a gépkönyvben sem. Relé esetleg? (lefüstöltettem véletlenül a világítás ledet, ha ez esetleg infó még)

Köszönöm a segítségeteket előre is!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítséget,ötleteket kérnék. 1,8 16V X18XE. Elég hülye hibám van. Teljesen egyenletes alapjárat mellett egyszer csak elkezdett gázadásra rángatni a gép,úgy,mintha legalább egy,de inkább két hengerem nem menne. Nem lehetett előzni,nem lehetett egy dombon normálisan felmenni. Megelégeltem,és a leg egyszerűbb(számomra még megérthető komplexitású) megoldást választottam. Kapott egy garnitúra új gyertyát. Az első beröffentés után meg is szűnt a problémám,és két napig tökéletes volt minden. Húzott,nem dadogott.Minden ok volt. De két nap után,kb két nap alatt az előzőleg megismert állapotig romlott vissza ahelyzet szép folyamatosan. Most ismét rángat gázadáskor. Tulajdonképpen mindegy,hogy milyen fordulati tartományban van,ha lelépem a gázt,vagy akár csak kicsit intenzívebben szeretnék gázt adni,azonnal dadog,rángat,és persze nem megy. Természetesen ehhez szép fogyasztás is társul,de ez érthető ugye. Ha nagyon finoman,folyamatosan nyomok neki gázt,akkro szépen pörög,nem érzek rángatást. Igaz,ilyenkor,ha mondjuk másodikban 4000 körül járok,akkor sem érzem az erőt bennne,de nem rángat. Megmértem a gyertyákat.Mindegyik kb 7KOhm.akár csak a régebbi gyertyák,tehát valszeg nem szakadtak. Megmértem a gyújtáskábeleket. Mindegyiken tudok mérni 5K-3,8K-ig ( A hossz függvényében csökkenő értékkel) ellenállást,amiből arra következtetek,hogy a kábelek is talán rendben vannak. Ami érdekes: Hideg motornál (reggeli első indítás) nem tapasztalom arángatást,egészen addig,amíg a motor el nem kezd melegedni. Ha elindult a hőfok műszer,szépen fokozatosan jelenik meg a hiba. Először csak néha-néha ránt be egy kicsit,alig érezhetően,aztán egyre erősebben,majd ahogy felmelegszik a motor,már minden a régi. Arra gondoltam,hogy hidegen a többlet befecskendezés miatt jó,és ebből nekem az Üza rendszer hibája lenne kézenfekvő. De akkro miért javult meg gyertyacserére? :( Ugyanez a helyzet,ha arra gondolok,hogy esetleg valami szűrő lenne eltömődve.Az sem javult volna meg gyertyacserére. Vagy annyira peches lennék,hogy éppen arra akét napra megszűnt az üza probléma,és pont akkor amikor a gyertyát cseréltem? :( Ezt nem tartom valószínűnek. Hibakódot nem jegyez be az ECU. MIL nem világít. Ha kegyetlen vagyok hozzá,és nyomva tartom a gázpedált,hagyom,hogy rángasson,akkor egy kis idő múlva (változó időről van szó,általában 0,5-3 perc) újra rendben van minden,szépen húz,kisimul a motor járása,minden ok. Aztán meg kevesebb mint egy perc alatt újra elkezd rángatni. Rángatós időszakában néha-néha durran is egyet,mintha utógyújtása lenne. Telejesen össze vagyok zavarodva,mert a jelenség alapvetően gyújtás jellegű problémákra utal,ugyanakkor gyanús lehetne az üza rendszer is,de egymásnak ellentmondanak a tünetek. Legalább is a logikám szerint. Ma nézte az autószerelőm,és csere alkatrész hiányában tulajdonképp csak a találgatás maradt. sajnos az anyagi helyzetem per pillanat nem engedi meg,hogy új kábelszettet és trafót is vegyek,ezért kérném a segítségét mindenkinek,aki találkozott már hasonlóval,hallott ilyenről,vagy csak annyira vágja az opelt,hogy gyerekjáték megoldani a problémát! Trafó kb 1 éve lett cserélve,mert 2 hengeremnél megállt egy autómosó látogatást követően. Eredeti trafót kapott még a kinti márkaszervíztől. Lehet,hogy mégis megállt egy év alatt? Mit kellene esetleg megnéznem? Milyen hibák okozhatnak esetleg ilyet a trafón,és a kábeleken kívül? Gondoltam már Injektorra is,de az mitől javulna meg,és mitől romlana el? Kábeleken nem láttam sérülést,ami miatt esetleg időszakosan zárlat léphetne fel. Csatlakozók a MAF-on,az összes többi csatin tiszták,mint a patyolat. Azt hiszem ennyit tudok erről elmondani. Ha bárkinek bármi ötlete van,szívesen veszem! Segyítségeteket elpre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ismerősöm Audi A3 1.6-osa kb ugyan ezeket a tüneteket produkálta, bár az néha le is állt, és annyira nem is durrogott max 1-2szer, fogyasztása meg neki is megnőtt! Erőtlen volt az autó nem úgy vette a fordulatott ahogy kellett volna, és gyorsításra rángatott szépen egyenletessen, ha szépen gyorsított az ember akkor nem rángatott! Meg volt 1-2 nap, hogy tünet mentes volt a gép! Neki sem világított a MIL lámpa, de az ECU főtengely jeladó hibát írt, kicseréltük a jeladót és azóta tökéletes!

Vectrámnál is volt hasonló tünet, de ott amikor 3000körül pörgött akkor olyan volt mintha elvettem volna a gázt megtorpant aztán egy 3-4s után elkezdett újra húzni, nekem sem világított a MIL lámpa, de az ECU légtömegmérő hibát írt! A hiba ki lett törölve, meg féktisztítóval kitakarítva a légtömegmérő és azóta tünetmentes!

Szerintem valami jeledó hiba lehet ott!

üdv!

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ismerősöm Audi A3 1.6-osa kb ugyan ezeket a tüneteket produkálta, bár az néha le is állt, és annyira nem is durrogott max 1-2szer, fogyasztása meg neki is megnőtt! Erőtlen volt az autó nem úgy vette a fordulatott ahogy kellett volna, és gyorsításra rángatott szépen egyenletessen, ha szépen gyorsított az ember akkor nem rángatott! Meg volt 1-2 nap, hogy tünet mentes volt a gép! Neki sem világított a MIL lámpa, de az ECU főtengely jeladó hibát írt, kicseréltük a jeladót és azóta tökéletes!

Vectrámnál is volt hasonló tünet, de ott amikor 3000körül pörgött akkor olyan volt mintha elvettem volna a gázt megtorpant aztán egy 3-4s után elkezdett újra húzni, nekem sem világított a MIL lámpa, de az ECU légtömegmérő hibát írt! A hiba ki lett törölve, meg féktisztítóval kitakarítva a légtömegmérő és azóta tünetmentes!

Szerintem valami jeledó hiba lehet ott!

üdv!

Köszönöm a választ. Az a legnagyobb gondom,hogy egyáltalán nem tárol be semmiféle hibakódot. Egyszer megállt már nekem is a vez tengely jeladóm,de az "csak" annyiban nyílvánult meg,hogy nem engedte 4000 fölé pörgetni. Egyszerűen leszabályzott. Csere után minden rendben volt. Abból indulok ki,hogy ha jeladó gond lenne,akkor azért azt hibakódként betárolná. Azt modnjuk nem tudom,hogy ez a típus (simtec 56.6) betárolna-e gyújtáskimaradást? Mert ha tárolná,de nincs jelen ilyen hiba,akkro nem is gyújtás oldalon kellene keresgélnem. Vagy igen? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mégegyszer köszi.További ötletekre is nyitott vagyok. . (ami a durrogást illeti: ez is csak egyet-kettőt durran,ha hagyom kínlódni szegényt.:( Bár folyamatosan durrogna,akkor tudnám,hogy valamelyik hengerem egyértelműen nem gyújt rendesen!)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Az a legnagyobb gondom,hogy egyáltalán nem tárol be semmiféle hibakódot. Egyszer megállt már nekem is a vez tengely jeladóm,de az "csak" annyiban nyílvánult meg,hogy nem engedte 4000 fölé pörgetni. Egyszerűen leszabályzott. Csere után minden rendben volt. Abból indulok ki,hogy ha jeladó gond lenne,akkor azért azt hibakódként betárolná. Azt modnjuk nem tudom,hogy ez a típus (simtec 56.6) betárolna-e gyújtáskimaradást? Mert ha tárolná,de nincs jelen ilyen hiba,akkro nem is gyújtás oldalon kellene keresgélnem. Vagy igen? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mégegyszer köszi.További ötletekre is nyitott vagyok. . (ami a durrogást illeti: ez is csak egyet-kettőt durran,ha hagyom kínlódni szegényt. :( Bár folyamatosan durrogna,akkor tudnám,hogy valamelyik hengerem egyértelműen nem gyújt rendesen!)

Szerintem egyértelműen a gyújtótrafod szarakodik.

DIS gyújtás van az autón, ami azt jelenti, hogy két-két hengernek van egy-egy trafoja, tehát összesen kettő. Mindez egybe van építve a DIS kockával, tehát te csak egy egységet látsz.

A gyújtás maga úgy működik, hogy két henger egyidőben egyszerre kap szikrát. Egyik henger amelyik éppen sűrítés végén van és a munkaütemet kezdni, a másik pedig az a henger, amelyik a kipuffogóütem végén van. Ez utóbbinál ugye teljesen közömbös hogy van-e szikra vagy, nincs. Erről tegnap világosodtam meg én is, mikor először hallottam. Nem akartam elhinni, hogy ilyen buta lenne ez a DIS kocka, hisz már a rotoros gyújtás is tudta, hogy egyszerre csak a megfelelő hengerbe kell gyújtani, és elég volt neki egy trafo :)

Írtad, hogy úgy érzed, két henger szarakodik. Valószínű a DIS-be épített két trafo közül az egyik szarakodik, azért a hozzá tartozó két henger nem megy rendesen. Írtad a durrogást is, itt meg valószínű az van, hogy munkaütemben nem ég el rendesen a cucc, ugye írtam kipuffogóütem végén is megkapja a szikrát, és akkor robban fel, ezért hallod a durrogást. :)

Cseréld ki a trafo egységet.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a választ. Az a legnagyobb gondom,hogy egyáltalán nem tárol be semmiféle hibakódot. Egyszer megállt már nekem is a vez tengely jeladóm,de az "csak" annyiban nyílvánult meg,hogy nem engedte 4000 fölé pörgetni. Egyszerűen leszabályzott. Csere után minden rendben volt. Abból indulok ki,hogy ha jeladó gond lenne,akkor azért azt hibakódként betárolná. Azt modnjuk nem tudom,hogy ez a típus (simtec 56.6) betárolna-e gyújtáskimaradást? Mert ha tárolná,de nincs jelen ilyen hiba,akkro nem is gyújtás oldalon kellene keresgélnem. Vagy igen? Teljesen össze vagyok zavarodva. Mégegyszer köszi.További ötletekre is nyitott vagyok. . (ami a durrogást illeti: ez is csak egyet-kettőt durran,ha hagyom kínlódni szegényt. :( Bár folyamatosan durrogna,akkor tudnám,hogy valamelyik hengerem egyértelműen nem gyújt rendesen!)

Ez nem tárolja a gyújtáskimaradást. Az Euro3-as motorok tárolják, ott van égéskimaradás hiba, és emiatti leszabályozás.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem egyértelműen a gyújtótrafod szarakodik.

DIS gyújtás van az autón, ami azt jelenti, hogy két-két hengernek van egy-egy trafoja, tehát összesen kettő. Mindez egybe van építve a DIS kockával, tehát te csak egy egységet látsz.

A gyújtás maga úgy működik, hogy két henger egyidőben egyszerre kap szikrát. Egyik henger amelyik éppen sűrítés végén van és a munkaütemet kezdni, a másik pedig az a henger, amelyik a kipuffogóütem végén van. Ez utóbbinál ugye teljesen közömbös hogy van-e szikra vagy, nincs. Erről tegnap világosodtam meg én is, mikor először hallottam. Nem akartam elhinni, hogy ilyen buta lenne ez a DIS kocka, hisz már a rotoros gyújtás is tudta, hogy egyszerre csak a megfelelő hengerbe kell gyújtani, és elég volt neki egy trafo :)

Írtad, hogy úgy érzed, két henger szarakodik. Valószínű a DIS-be épített két trafo közül az egyik szarakodik, azért a hozzá tartozó két henger nem megy rendesen. Írtad a durrogást is, itt meg valószínű az van, hogy munkaütemben nem ég el rendesen a cucc, ugye írtam kipuffogóütem végén is megkapja a szikrát, és akkor robban fel, ezért hallod a durrogást. :)

Cseréld ki a trafo egységet.

Köszönöm szépen a választ. Teljesen logikusnak tűnik,amit mondasz. Megpróbálok egy trafót cserélni. Amint megtudtam oldani,az eredménnyel jövök vissza. Érdemes utángyártottal foglalkoznom,vagy megéri a nem kevés plusz költséget a gyári trafó? (Most gyári van benne és ezek szerint egy évet bírt. :( )

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm szépen a választ. Teljesen logikusnak tűnik,amit mondasz. Megpróbálok egy trafót cserélni. Amint megtudtam oldani,az eredménnyel jövök vissza. Érdemes utángyártottal foglalkoznom,vagy megéri a nem kevés plusz költséget a gyári trafó? (Most gyári van benne és ezek szerint egy évet bírt. :( )

Sajnos fogalmam sincs. Egyébként azért szokott tönkre menni a trafo egység, mert elhanyagolják a gyertya cserét. Megnövekszik a hézag a gyertyán, ezért nagyobb terhelést jelent a trafonak a szikra áthúzása. Mindez huzamosabb ideig a trafo egység halálát okozza.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Megoldás született gondoltam osztom a tapasztalataimat.

Végül szétszedtem a összes ajtót és döbbenten szembesültem azzal, hogy az összes zármotor halott volt.

Használtan vettem bele 6 új motort és már beszerelésre is kerültek. Két motornál még van szakadás a kábelezésbe, azokat a hévége folyamán megkeresem. De a lényeg az hogy már az összes ajtó nyit és zár, távirányítóval és a zárral is :)

Azt hogy hogyan s miképp történhetett meg az , hogy tönkrement az összes motor azt a mai napig nem értem. Volt szerencsém szétbontani a csomagtartó motorját amiben a villanymotor müanyag alja meg volt égve és részben szétolvadva. Elméletileg pedig túlfeszültséget nem kaphat...

Sziasztok,

Na a helyzet a központi zárral, hogy " 20 motor áramkör szakadt " arra vagyok kíváncsi, hogy lehet leszűkíteni a kört mert nem szeretném szétszedni az összes ajtót.

Itt vannak az adatok : Mérési adatblokk: Azonosító,129 Távirányító kulcs,Inaktív Felismert távirányító,Távirányító 4 Kulcs funkció érzékelt,Nem programozott Előz. érzékelt távirányító (előzőleg),Távirányító 4 Előző kulcs funkció,Nem programozott Távirányító 1 állapot,Nem programozott Távirányító 2 állapot,Nem programozott Távirányító 3 állapot,Nem programozott Távirányító 4 állapot,Nem programozott Távirányító 5 állapot,Nem programozott Vezető oldali nyitó kapcsoló,Inaktív Gépjárművezető zár kapcsoló,Inaktív Gépjárművezető ajtó zár állapot,Nyitott Ajtógomb nyitás,Inaktív Ajtógomb zárás,Aktív 0V Ajtógomb állapot,Hiba Gépjárművezető ajtó kapcsoló,Nyitott Gépjárművezető ajtó állapot,Ajtó zárva Összes ajtó kapcsoló,Nyitott Összes ajtó állapot,Ajtó zárva Csomagtér ajtó kapcsoló,Nyitott Csomagtér ajtó állapot,Ajtó zárva 'KULCS-BENT' állapot,Ki Akkumulátor feszültség,0.0 V Zármotorok áramfelvétel (központi ajtózár),12.6 A Zármotorok nyitás (központi ajtózár),Inaktív 0V Zármotorok zárás (központi ajtózár),Inaktív 0V Zármotorok reteszelés (központi ajtózár),Inaktív 0V Zárak állapota (központi ajtózár),Nyitott Túlterhelés védelem,Inaktív Irányjelző,Inaktív 12V Napfénytető/ablak,Inaktív 12V Ütközés érzékelő,Inaktív Utolsó használat,Mechanikus

ezeket zárt ajtóknál és gyujtással néztem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Megoldás született gondoltam osztom a tapasztalataimat.

Végül szétszedtem a összes ajtót és döbbenten szembesültem azzal, hogy az összes zármotor halott volt.

Használtan vettem bele 6 új motort és már beszerelésre is kerültek. Két motornál még van szakadás a kábelezésbe, azokat a hévége folyamán megkeresem. De a lényeg az hogy már az összes ajtó nyit és zár, távirányítóval és a zárral is :)

Azt hogy hogyan s miképp történhetett meg az , hogy tönkrement az összes motor azt a mai napig nem értem. Volt szerencsém szétbontani a csomagtartó motorját amiben a villanymotor müanyag alja meg volt égve és részben szétolvadva. Elméletileg pedig túlfeszültséget nem kaphat...

Valószínűleg megúsztad volna 1000 Ft-ból, ha egy kis délutáni elfoglaltsággal kicseréled az összesben a mikrokapcsolót. Ez szokott lenni a B Vectra zárak típushibája.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Apró kérdésem lenne TID-vel kapcsolatban, remélem tud valaki segíteni.

Tudja valaki TID kijelző kommunikációs protokolljának parancslistáját, vagy olyan honlapot ahol érdemleges információhoz juthatok az ügyben?

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

A 6. motort hova tetted? <_<

Sziasztok

Megoldás született gondoltam osztom a tapasztalataimat.

Végül szétszedtem a összes ajtót és döbbenten szembesültem azzal, hogy az összes zármotor halott volt.

Használtan vettem bele 6 új motort és már beszerelésre is kerültek. Két motornál még van szakadás a kábelezésbe, azokat a hévége folyamán megkeresem. De a lényeg az hogy már az összes ajtó nyit és zár, távirányítóval és a zárral is :)

Azt hogy hogyan s miképp történhetett meg az , hogy tönkrement az összes motor azt a mai napig nem értem. Volt szerencsém szétbontani a csomagtartó motorját amiben a villanymotor müanyag alja meg volt égve és részben szétolvadva. Elméletileg pedig túlfeszültséget nem kaphat...

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg megúsztad volna 1000 Ft-ból, ha egy kis délutáni elfoglaltsággal kicseréled az összesben a mikrokapcsolót. Ez szokott lenni a B Vectra zárak típushibája.

Arról sehol se kaptam infót, hogy az is lehet a baja... pedig írtam egy párszor ebbe a fórumba. Ezen túl hogy lehet szétszedni ha szegecselve van a zárszerkezet ?

A 6. motort hova tetted? <_<

Megvan még mind a hat motor, de mint mondtam a csomagtér zármotorját vandál módon szétszedtem (mert forrasztva van a ház) és a villanymotor szét van égve benne.

A másik, hogy mivel CD felszereltségű az autó igy az utastér két hátsó ajtaja nem volt elektromos zárakkal szerelve.

Úgyhogy a két elsőt azt meg tudom nézni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.