Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


hemi

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Megtudnátok mondani annak az alkatrésznek a nevét ami a fűtéscsap felett van...műanyag a csaptól jön rá két gumicső majd a másik oldalán folytatódik ismét két gumicsőben.Olyan mintha egy csőtoldó lenne,talán hogy ne törjön ki vagy a fene tudja...de nekem sajnos letört a vége és nem tudok rendelni.

köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha nem multis kormányom van (ki szeretném cserélni ilyenre) akkor azt meg lehetne- e oldani hogy onnan vezérelném a rádiót. Mennyire bonyolult befűzni a vezetékeket a rádióhou? Egyáltalán megoldható e hogy működjön is? Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Valaki foglalkozik ledezéssel? Sajnos a kapcsolók már nagy része nem világít ezért szeretném kicserélni bennük az izzókat ledesre!(rádió feletti kapcsolók)

Próbálkoztam, de nagyon kárt tettem, szét égettem egy kapcsolót :)

Aki frankón megtudná csinálni annak megköszönném! postáznám a kapcsolókat vagy valahogy megoldanánk.

Helló!

Nem tudom megoldottad e már ezt, de nekem egyik haverom csinálta a ledezést, nagyon jól megcsinálta, ha szeretnéd küldök referencia képet is :D És a tag elérhetőségét. ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Nemrégiben vásároltam egy 2.5 v6-os CDX felszereltségű Vectrát. Sajnos az autóhoz nem kaptam semmilyen kézikönyvet, ezzel egy a probléma, hogy a CD tár kódja is benne van elvileg, tehát így nem tudom :). Ha valakinek van elfekvőben egy bescannelt kéziköny vagy tudja a CD tár kódját az legyenszíves küldje már el nekem. Előre is köszönöm, opelfan

Módosítva : opelfan
Link to comment
Megosztás:

Az autóhoz tartozó kódok (kulcs, rádió, CD-tár) nem a kézikönyvben vannak, hanem egy úgynevezett Car Pass-on (hitelkártya méretű papírdarab). Ez minden autónál egyedi, szóval másé nem jó a tiedhez, de ha nem találod, akkor sincs veszve minden, mert az autód tulajdonjogának igazolása (forgalmi bemutatása) után bármelyik Opel márkaszervizben megmondják neked egy jelentősebb összegért. Alternatívaként próbálkozhatsz a neten fellelhető kódgenerátorokkal, ehhez általában a cd-tár gyári száma kell (azaz ki kell szerelned a tárat a helyéről), és a siker nem garantált, vagy bejön, vagy nem. Így néz ki amúgy a Car Pass:

neuer-car-pass-3781239386020709038.JPG

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Helló! X20DTL-es motorkódú autóhoz intercooler beszerelése érdekelne.. Ti hol vezettétek el a csöveket? illetve milyen cooleretek van? teljesítményen mennyit dobott nektek?

_______

Krisz_18

Nem rémlik, hogy bárki is csinált volna ilyen átalakítást itt a fórumon.

Viszont, amiről beszélünk, ez tulajdonképpen egy X20DTL --> X20DTH átalakítás.

Szóval van gyári megoldás, így nem kell még egyszer kitalálni, mi hogy legyen beépítve.

Be kell szerezni komplett gyári bontott hűtő rendszert (vízhűtő, klímahűtő, ventilátorok stb), csövezéssel együtt, és be kell építeni. Nagyjából ennyi, bár ezeket beszerezni mind elég drága mulatság lesz.

Én olyan 90 LE elérésére tippelek, ha ezt megcsinálod.

A 101 LE eléréséhez még kell pár dolog ezen kívül (azt hiszem a turbó, a porlasztócsúcsok, és a vezérlő szoftver is külöbözik).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nem rémlik, hogy bárki is csinált volna ilyen átalakítást itt a fórumon.

Viszont, amiről beszélünk, ez tulajdonképpen egy X20DTL --> X20DTH átalakítás.

Szóval van gyári megoldás, így nem kell még egyszer kitalálni, mi hogy legyen beépítve.

Be kell szerezni komplett gyári bontott hűtő rendszert (vízhűtő, klímahűtő, ventilátorok stb), csövezéssel együtt, és be kell építeni. Nagyjából ennyi, bár ezeket beszerezni mind elég drága mulatság lesz.

Én olyan 90 LE elérésére tippelek, ha ezt megcsinálod.

A 101 LE eléréséhez még kell pár dolog ezen kívül (azt hiszem a turbó, a porlasztócsúcsok, és a vezérlő szoftver is külöbözik).

vízhűtőhöz és a rászerelt coolerhez hozzá tudnék jutni 12.000 Ft-ért, de egyedin szeretném megoldani. Mindenesetre köszönöm szépen!

Köv....

Milyen jobb, nagyobb teljesítményű csúcsok vannak? (DTP 502-ről már hallottam)

Esetleg olyan is van amihez nem kell számítógépre kötni a kocsit a nagyobb teljesítmény eléréséhez.

Módosítva : hening
Rossz idézés.
Link to comment
Megosztás:

Én egy gyári megoldást javasoltam, amikben két jó dolog van. Egyrészt tutira jó lesz, működni fog és bírja az igénybevételt. Másrészt nem kell kitalálni, fúrni faragni semmit, minden passzol.

Egyedi megoldás meg annyi féle van, amennyit csak el tudsz képzelni. Ha konkrét elképzelésed van, akkor meg nincs más hátra, mint előre.

Abba is érdemes beelgondolni, hogy a "hűtőre ráreszelt coolerhez" megvannak-e a csövek, vagy azon még vakarni kell majd a fejed.

Egyébként nehezen tudom elképzelni, hogy arra a pici helyre egy utólagos befaragott cucc befér, vízhűtővel, klímahűtővel, és intercoolerrel együtt. Ami még szóba jöhet, az az Isuzu motoros példánynak a komplett hűtőrendszere. Az is tartalmaz mindent, amire szükség van!

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.