Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

elméletileg kidolgozza a levegőt magából. A termosztát milyen kapcsolási hőmérséklettel bír?

Ha gyári akkor biztosan jó.

Lehet kartonpapírt beszabni a hűtő elé aminek nem csak az a szerepe, hogy a hűtőt védje a hideg levegőtől, hanem a motortérben is megváltozik a légáramlás, és ezáltal hamarabb melegszik.

Nekem is bent van, csak autópáján kell fentebb húzni, de félállásban tökéletes. Nekem is új gyári termosztát van bent de a -5-10 kemény hideg ám.

Nekem új a termosztát+vízpuma is, mind2 gyári.Ha megy a klíma, akkor baróó nehezen melegszik fel a hűtőközeg, de mosanában azt szoktam csinálni, hogy megvárom míg bemelgszik a motor, tehát a műszer mutatója elhagyja a kék mezőket, utána nyomom be a klímát, és akkor már gyorsan felmelegszik a motor is, így nincs vele gondom.Álló helyben lassabban, menet közben elég neki max. 2-3km, és megvan a hőfok.Még -7.5 fokban is.

Link to comment
Megosztás:

Én is most cseréltem termosztátot.... sajna nem gyárit rakott bele a szerelő, habár igy is jó drága volt.... de az a lényeg, hogy 4-5 km alatt azért felmegy a hőfok, bármilyen hideg (-10nél is) legyen. Szerintem szereld le és próbáld ki.... nem nehéz leszedni ugyebár, csak kulcs kell megfelelő... és ha nem jó, esetleg visszaviheted.....

Link to comment
Megosztás:

A tűzfalra van felszerelve egy DW3-as 3000W fűtőteljesítményű gázolajkályha. annak van ilyen hangja. örülj neki és élvezd a melegét.

2/ Most olyan 180e km van benne,mit tanácsoltok szükséges valami nagyszervíz ilyentályt??? Ha igen,hova érdemes vinni/17. kerben lakom/.

olajcsere, szívósor takarítás

Az X20DTH láncos van benne egy duplex lánc a vezérlésnek és egy szimplex az adagolónak.

Köszi a választ!! Csak azért kérdeztem mert fura volt hallani,és ez az első diesel autóm.

A láncokra ránézessek vagy nem kell foglalkoznom vele különösebben???

Arról a fedélről van valakinek tippje???

Boldog karácsonyt mindenkinek!!!!!!

Link to comment
Megosztás:

Köszi a választ!! Csak azért kérdeztem mert fura volt hallani,és ez az első diesel autóm.

A láncokra ránézessek vagy nem kell foglalkoznom vele különösebben???

Arról a fedélről van valakinek tippje???

Boldog karácsonyt mindenkinek!!!!!!

A láncokon nem nagyon van mit nézni. De ha téged megnyugtat, nézegesd.

Milyen fedél?

Link to comment
Megosztás:

A láncokon nem nagyon van mit nézni. De ha téged megnyugtat, nézegesd.

Milyen fedél?

Az alsó motor borításon lévő, levehető kis ajtó,az olajdekni alatt!!! Az kellene ép állapotban!!! Van tipped hol érdemes keresni?? Pár bontót meg próbáltam már de nem volt sehol! Gyári újban pedig 35 ropi!!!!!!! Picit sok!!

Link to comment
Megosztás:

Az alsó motor borításon lévő, levehető kis ajtó,az olajdekni alatt!!! Az kellene ép állapotban!!! Van tipped hol érdemes keresni?? Pár bontót meg próbáltam már de nem volt sehol! Gyári újban pedig 35 ropi!!!!!!! Picit sok!!

Szerintem felejtős a műanyag kartelvédő.

Vegyél rá acélból készültet. de erről Wolfi tudna mesélni egy kecskeméti srác szereli :huh:

Link to comment
Megosztás:

HÁt a Vectra ültetés nélkül is odabolintja az orrát, ha nem vigyázok. Ring mint a hajó. Bezzeg az Astra rázott mint a szekér, de három év alatt nem érte el annyiszor az alját mint a Vectra három hónap alatt...

Hasznos dolog a kartervédő.Nekem nagyon durva nyomokat hagyott rajta a jó magyar út.....

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

SOS 2.0 X20XEV 96'

Tegnap este hungárián arra lettem figyelmes hogy amikor elmegyek egy auto mellett wmi egyre eröteljesebben kelepel. Na gondoltam a kipufogo.Eléggé oan hangja wolt. Kb 5 percre rá elkezdett rángatni az auto fulldoklott legyengült mintha állnának le a hengerek wiz melegszik már majdnem forr. Félre áll géptetö nyit baszott nagy égett olajszagú füst. LOL

Fentröl nem láccik semmi alulrol soksok olajcsepp. Nivó ki olaj az nincs. FAKK. Keressük honnan is folyik. Váltó és blokk csawarkötésénél mintha tiszta olaj lenne ajjajj tán főtengely szimering?? Kis nézelödés és sok anyázás közben felfedezödött a motor irányábol egy kis lyuk a lendkerékhez WOW de izgi ujj bedug kihuz és csepeg rola az oil. Szal a hiba megállapitásra került a főtengely szimering elfosta magát.SZTEM. Oil nélkül inditás jár talán két henger egyesbe is nehéz elindulni kipufogobol gözmozdonyhoz hasonlo füst gomolyog parkoloba be ajtok zárnak 1es willamos 2es metro. AJJ DE KING

Ezzel kapcsolatban szeretnék pár számomra fontos kérdést feltenni

elöször is tud e ez a hiba wmi más problémát is okozni? gondolok itt dugó gyürü fötengelycsapágy esetleg a másik homlok oldali szimering iesmi netántán wezérlés

második kérdésem hogy ugye féltengely ki wiszont a wáltot muszáj kiwenni nem lehet csak wlahogy félre huzni? wagy wmi okosabb gyorsabb megoldás a cserére?

harmadik és egyben utolso kérdésem hogy milyen buktatoi lehetnek eme tuningnak? kuplung szerkezetnél wáltonál mire kell figyelni milyen problémába lehet ütközni? Esetleg milyen szemét csawarokkal wan ellátwa amihez a passzolo kulcs csak a gyárban létezik.

szeretném megkérni a kedwes nem hozzáértő egyedeket hogy akinek fingja nincs arrol hogy mit is beszél az inkább ne irjon

mégeccer NE irjon

Elöre is köszi minden szerelö mesterembernek aki tud walamelyest segiteni

Pííísz

Link to comment
Megosztás:

namost akkor vegyük sorra.

1. Mivel te magad is írtad, hogy egyre hangosabban kerepelt, így valószínüleg nem vetted észre, de biza olaj nélkül is jártál, na meg ahogy írtad, a parkolóig csak elszenvedted vele magad, ráadásul olaj nélkül. Innentől kezdve ne sok jóra számíts.

A mocid valszeg mejdnem beállt, és csak a csodának köszönheted, hogy tovább mentél vele.

2. Váltót le kell szedni, mert a széthúzás igencsak anyázós móka. Mondjuk a leszedés is, de legalább normálisan hozzá lehet férni a szimmeringhez.

3. a beindításkori hatalmas füst meg lehet az olajmentes járás és a moci megvőzésének eredménye.

lehet a hengerfejet is picit sikerült hazavágnod.

Egyszóval el kell húzni egy szerelőhöz, az szedje le első körben a kartert, nézzen rá a csapágyakra. Bármilyen kis szineződés is azt jelenti, hogy moci ki, generál, és nem kevés lóvé.

Link to comment
Megosztás:

hát ezt én nem értem ha elfogy az olaj kinyomja a fötengely szimeringet és olajat termel a lendkeréknek hogy rányomassa a kipufogora hogy baszott nagy olajszagu füstöt csináljon? az én wéleményem szerint a kelepelés a fötengely lehetett a szimering szarsága miatt wagy téwedek??

Link to comment
Megosztás:

nah ez most komolyan lehangolt. pedig tutti wolt benne olaj szoktam nézegetni. a kelepelés pedig egyik percröl a másikra kezdödött nem csinálta eddig soha. menet közben eccer csak jött.

Akkor fogyott el a karterből az olaj.Egy ismi szintén így árt, Ő még idejében leállította a motort.Örkénynél húztuk le az M5-ről.Ő még megúszta egy szinpla főtengelyszimering/kuplung cserével.Ebbe a hidrós dologba a kuplung mindennel 70e.ft kb.

De amint Maci is írta, szerelőhöz el, aztán szét kell szedni és megnézni, mi szállt el, és mennyire.Ha nagyon, akkor sajnos 3K. környéke lesz a fullgenerál minimum.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.