Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Guest Anonymous

Recommended Posts

Igen ez nem mindegy. Ugyanis Boschból az univerzális, amit tizenkevésezerért árulnak, az pontosan

így viselkedett már nem egy embernél... gyári jó csak bele, amin a GM logó van :)

hát a Bosch /fosch?/ jelzésű van benne, ezek szerint ez a hiba,

ha tudtam volna....

teszek bele akkor egy GM belevalót, tudtok esetleg egy gyári alkatrész számot mondani?

csak az eladó érdekében:( hihi.

Üdv:

A.

Link to comment
Megosztás:

hát a Bosch /fosch?/ jelzésű van benne, ezek szerint ez a hiba,

ha tudtam volna....

teszek bele akkor egy GM belevalót, tudtok esetleg egy gyári alkatrész számot mondani?

csak az eladó érdekében:( hihi.

Üdv:

A.

LAMBDA-SZONDA, KATALIZÁTOR (MÁR NEM KAPHATÓ - 25164596 8 55 333 ALKALMAZANDÓ) X16SZR, X16XEL T1000001-T5076960 alkatrészszám:(25106073) kat.szám(8 55 305)

LAMBDA-SZONDA, KATALIZÁTOR X16XEL T5076961-T7000001 - -W1285446 -W5276825 -W7154258 alkatrésszám:25164596 kat.szám: 8 55 333

LAMBDA-SZONDA, KATALIZÁTOR X16XEL W1285447-W7154259 alkatrésszám:9118698 kat.szám: 8 55 345

a T és W számok meg tartományok, gondolom alvázszám szerint.

Ha ez segít. :)

Link to comment
Megosztás:

LAMBDA-SZONDA, KATALIZÁTOR (MÁR NEM KAPHATÓ - 25164596 8 55 333 ALKALMAZANDÓ) X16SZR, X16XEL T1000001-T5076960 alkatrészszám:(25106073) kat.szám(8 55 305)

LAMBDA-SZONDA, KATALIZÁTOR X16XEL T5076961-T7000001 - -W1285446 -W5276825 -W7154258 alkatrésszám:25164596 kat.szám: 8 55 333

LAMBDA-SZONDA, KATALIZÁTOR X16XEL W1285447-W7154259 alkatrésszám:9118698 kat.szám: 8 55 345

a T és W számok meg tartományok, gondolom alvázszám szerint.

Ha ez segít. :)

naggyon köszi a gyors válasz! naná h segít.

lambda kivesz -boltba bedob, /tudom: nem a kirakaton keresztül/ :D

Üdv.:

A.

Link to comment
Megosztás:

na má megin én wok hm fakka szowal kb hány fok az üzemi hörmérséklet? hány fokon kapcsol be hütöwentilátor? mostanába sokat hallom forogni a wentit reális ez ien idöben? mertha monjuk ha lenne 40 fok.... hát nem tom

nem a klíma ventillátort hallod?

az szinte mindíg megy ha autómatán van vagy ha manuál klíma be van kapcsolva, az van elöl.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
hello hello

kérdésem az lenne :menet közben általában fékezés közben pl lámpánál leáll a motor .alapjáraton semmi gond egyenletesen jár menet közben csinálja mindig....1.616v 2000 évjáratú a verdám köszi a választ előre is....

Takarítsd ki az alapjárati léptetődet.

Link to comment
Megosztás:

Hogy a 4 hengeres Opeleken hol van sajna nem tudom. Ha úgy romlik el, hogy nyitva marad, akkor egyfolytában engedi vissza a kipufogógázt a szívótorokba. Kiiktatni azért kell, hogy ha kicseréled újra, ne koszosodjon el megint, és cserélhesd ki jó pénzért.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Segítene valaki abban hogy pontosan melyik is az az AGR szelep? És miért kell kiiktatni?

Azért kell, amit Kori is leírt.Ha X20XEV-d van, akkor a motort szemből nézve jobb oldalon, a hengerfej oldalánál van, egy elektromos csati van az oldalán és egy vákumcső a tetején.Na a vákumcsövet kell lehúzni, és ledugózni.Onnantól kezdve nem működik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Köszönöm a segítséget meg is találtam és le is dugoztam, de elektromos csati nincs rajta. Amúgy X18XE az autó. Akkor ezzel meg is lennék?

Még 1 kérdésem lenne: indítás után 1-2 percig minek van olyan hangja mint egy kompresszornak?

Link to comment
Megosztás:

Ha az elektromos csati van lehózva, az nem jó megoldás, mert a kompjúter hibát észlel, mintha nem lenne jó az Agr szelep. Azt vissza kellene dugnod, és Warwolf által leírtakat megcsinálni.

Ami búg azt porszívónak becézik a kialakítása miatt. Friss levegőt nyom a kipufogó rendszerbe, javítva a hidegjárati emissziót. Bár van aki szerint a katalizátorok is előbb felmelegszenek tőle.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Lehuztam a vákumcsövet és ledugóztam. De nekem az AGR szelepen nincs csati, hanem megy tovább egy cső az akksi mellé egy henger alaku fekete "valamibe", na azon van csati. Amúgy így is jól megy az auto, nem ír hibát, bár én gázzal járok. Szerintetek azért kipucoljam az AGR szelepet hogy biztos zárva legyen? Ja és mégegyszer köszönöm hogy segítetek! Zaza

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv mindenkinek!!!

Nemrég vettem 1 opel vectra b 1.6 16v verdát.Nagyon tetszik.Persze vannak gondok.

Leírom hátha van valakinek ötlete mik lehetnek a hibák.

1. a kis motor sárga lámpa kivilágít kb mikor bemelegszik a motor.folyamatosan világít.Ha leállítom meg vissza megint 10 perc és megint világít.HMM!

2. a második gond valószínű az elsőböl adódhat,hogy teletankról lement már félre és még csak kb 280 km mentem.Ez kicsit soknak tűnik nekem.

klímás a kocsi bár nem működhet mert benyomom a hópihét és még műhavat sem fúj nemhogy hideg levegőt.

Ha valakinek van ötlete a motor jelet illetően megköszönném.

Szép autó és nem zavar ha vannak bajok mert megcsinálom ha tudom inkább mint a fiat brava ami ezelőtt volt.

Üdv mindenkinek!! Csimp

B)

Link to comment
Megosztás:

üdv köztünk.

na a kis sárga lámpa érdekes lehet. ha semmit sem csinál az autó, megy közlekedik fékez csak világít a lámpa az iden érdekes---> ki kell olvastatni a hibakódot vagy kivillogni amit én nem tudok de jönnek a többiek és leírják.

A klímát meg kéne nyomatni nitrogénnel hátha ereszt. aztán ha jó gázt olajat és nyomjelzőt neki.

Ha van benne gáz és nem ereszt csak nem indul el akkor nagyobb a gáz. elektronika...valahol valami.

A fogyi azt meg Wolfi meg Maci tudja nekik van benzines, az én 6-7 literemet úgy sem hiszik el B) B) :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.