Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Futómű, gumik, felnik


hemi

Recommended Posts

Sziasztok üdvözlök mindenkit

Következő problémám lenne.

Nekem egy 1.8 as vectrám van és a jobb első futómű recseg- ropog amikor alászedem a kormányt, temponál semmi gond, kanyarban is csöndes , de álló helyzetben elfordítva a kormányt vagy például amikor parkolóbol kiállok, úgy ropog, mint ha mindjárt leszakadna. Viszem szerelőhőz , de gondoltam , hátha tudtok valami infót erről a problémáról.

előre is köszönöm.

Üdv :ati

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, uj vagyok még ezen a fórumon ,de egy nagy gondom van ,és ebben kérném a segitségetek. Vectra b kormánymüre lenne szükségem ,bontott kellene mert az uj az horror áru. Az autom 1996 decemberi kiadásu, 1.8 as benzines,5 ajtós, x 18 xe a motorszám.Sürgős segitségre lenne szükségem ,amit előre köszönök.[

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, uj vagyok még ezen a fórumon ,de egy nagy gondom van ,és ebben kérném a segitségetek. Vectra b kormánymüre lenne szükségem ,bontott kellene mert az uj az horror áru. Az autom 1996 decemberi kiadásu, 1.8 as benzines,5 ajtós, x 18 xe a motorszám.Sürgős segitségre lenne szükségem ,amit előre köszönök.[

Helló!

Átérzem a helyzeted, mert amikor nekem szétment a kormányműtömítésem, akkor a szerelőm engem is ilyen horror árú kormányművekkel rémisztgetett, de találtam hozzá felújító szettet. Ha neked is ez a problémád, próbáld meg a javítószettet beszerezni, nekm már 2 éve van benne és tökéletes lett.

1,6 16V az autóm és 17000Ft volt a javítószett.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Szasztok!

Sajnos a felni-vásárlási projektemet a "recesszió" meghiúsította,,,helyette hozott mást:

A hátsó futóműnél valami marhamód recseg-ropog, ill. inkább csak kopog. Vajh ennek mi lehet azoka?

Nomeg az ára...? ;) Ha megrángatom akkor majdnem olyan mintha valami akadozna....de csak ha rendesen megtépem...

Ja és még egy gondom van vele....olyan mintha túl gyenge lenne a rugó (vagy valami), mert nagyon "ül". Nem lehet kicsit (vagy nagyon-nagyon) megemelni a kocsi hátulját?

Vectra B 1,6i 16V Combi

Link to comment
Megosztás:

Caravan, és így leírás alapján a rugóra tippelnék, hogy megadta magát. Párban illik cserélni, ha tényleg az. (néha eltörik, nekem szerencsére nem volt ilyen gond, csak más, de az bőven)

Ha mégsem, akkor szilentek. ezeket is illik párban cserélni. Vagyis, ha az egyik oldalt megcsinálod, akkor a másikat is kell.

a kicsik 4e/db, a nagy 6e/db ha jól emléxem.

Kicsiből a külsők (összesen 4 db), nagyból meg csak 2 van - szokott elfáradni.

Illetve még a stabrúd szilentje kopoghat, ez "filléres", asszem 600 Ft.

ide off: látom keresel hátsó zárat. Egy tanács: Szereld ki, és szedd szét. A benne lévő mikrokapcsolót forraszd ki, sétálj el egy elektronikai boltba, majd az új mikrokapcslót berakod, összeszereled meg vissza, és örülsz.

Többnyire, ha jól tudom, ez szokott lenni a hiba. ;)

Link to comment
Megosztás:

Holnap megy az ótó kormányműveshez. Fossa a szervóolajat a tömítésnél! Javítás 42000 + Á, ki-be szerelés, futóműállítás sattada-dattada 26000.- + Á viszont van rá 2 év gar. ( Mondjuk mióta megvettem a szekeret,azóta csak a kötelező vezműszíj csere és olajcsere volt amire költöttem, meg a benya. ( a cenyon meg ahifi meg az én dilim )). De akkor is F Á J ( fizikailag is az a brutto 81600 HUF amibe kerül )!!! De legalább reggel viszem, délután hozom, így nem esik ki a seggem alól a kocsi még 1 napot sem. A részvétnyilvánításokat előre is köszönöm...

Link to comment
Megosztás:

Holnap megy az ótó kormányműveshez. Fossa a szervóolajat a tömítésnél! Javítás 42000 + Á, ki-be szerelés, futóműállítás sattada-dattada 26000.- + Á viszont van rá 2 év gar. ( Mondjuk mióta megvettem a szekeret,azóta csak a kötelező vezműszíj csere és olajcsere volt amire költöttem, meg a benya. ( a cenyon meg ahifi meg az én dilim )). De akkor is F Á J ( fizikailag is az a brutto 81600 HUF amibe kerül )!!! De legalább reggel viszem, délután hozom, így nem esik ki a seggem alól a kocsi még 1 napot sem. A részvétnyilvánításokat előre is köszönöm...

Mit csinálnak a kormányműveddel?

Kicserélik vagy javítószettet kap?

Link to comment
Megosztás:

Mit csinálnak a kormányműveddel?

Kicserélik vagy javítószettet kap?

Egyik sem. kiszerel, szétkap, tisztít, új tömítés, új szimering, új olaj, mivel az elöregedett tömítések mellett kezdtünk el csöpögni. Összerak fizet !!! szerencsére !!!csak!!! 68e-t 2 év garral -ez bódogcság! ;)

Link to comment
Megosztás:

Hát részvétem ez tényleg elég komoly összeg főleg ezekben az időkben............

Nekem szerencsém volt.Tavaly kaptam tartozás fejében (ami 20 e ft volt) egy vadi új kormányművet még a gyári csomagolásba volt.Az enyémnek nem volt semmi baja de szerelő haverral kicseréltük,legalább nem lesz gondom vele többet alapon.Ami kijött azt meg eladtam 7 e ft ért Mondjuk a szerelés nem semmi dolog ám.Féltávnál már elgondolkodtam hogy muszáj ez nekem:)

Viszont azt szeretném megkérdezni hogy manuál váltónál (x18xe)van-e valamiféle nívó csavar ahol utána lehet önteni olajat.Nem akarom az egészet lecserélni mert az kb 2 éve volt viszont könnyezik az olaj ott ahol a váltórúd be megy a házba.De gondolom ezzel nem vagyok egyedül mert Opel betegség.

Egyik sem. kiszerel, szétkap, tisztít, új tömítés, új szimering, új olaj, mivel az elöregedett tömítések mellett kezdtünk el csöpögni. Összerak fizet !!! szerencsére !!!csak!!! 68e-t 2 év garral -ez bódogcság! ;)
Link to comment
Megosztás:

Hát részvétem ez tényleg elég komoly összeg főleg ezekben az időkben............

Nekem szerencsém volt.Tavaly kaptam tartozás fejében (ami 20 e ft volt) egy vadi új kormányművet még a gyári csomagolásba volt.Az enyémnek nem volt semmi baja de szerelő haverral kicseréltük,legalább nem lesz gondom vele többet alapon.Ami kijött azt meg eladtam 7 e ft ért Mondjuk a szerelés nem semmi dolog ám.Féltávnál már elgondolkodtam hogy muszáj ez nekem:)

Viszont azt szeretném megkérdezni hogy manuál váltónál (x18xe)van-e valamiféle nívó csavar ahol utána lehet önteni olajat.Nem akarom az egészet lecserélni mert az kb 2 éve volt viszont könnyezik az olaj ott ahol a váltórúd be megy a házba.De gondolom ezzel nem vagyok egyedül mert Opel betegség.

Egyik sem. kiszerel, szétkap, tisztít, új tömítés, új szimering, új olaj, mivel az elöregedett tömítések mellett kezdtünk el csöpögni. Összerak fizet !!! szerencsére !!!csak!!! 68e-t 2 év garral -ez bódogcság! ;)
Link to comment
Megosztás:

Egyik sem. kiszerel, szétkap, tisztít, új tömítés, új szimering, új olaj, mivel az elöregedett tömítések mellett kezdtünk el csöpögni. Összerak fizet !!! szerencsére !!!csak!!! 68e-t 2 év garral -ez bódogcság! ;)

Nekem is ez volt és a szimering + tömítés volt benne a javítószettbe.

De az enyém olcsóbban kijött, mert az anyagár volt 17000 + munkadíj 10000. És hál' istennek ez volt 1 éve és azóta is jó. Bár azóta már nem indulok el vele alászedett kerekekkel + padlógázzal! ( Nekem azért ment szét a tömítés, valaminek engednie kellet) BÁR akkor jött ki ez a baja, amikor elhoztam a szerelőtől, aki vezérlést cserélt rajta. Szerintetek van összefüggés a kettő között?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Most gondoltam rá hogy meglépem a lengéscsillapító cserét. Ez lehet az utolsó dolog ami kopoghat a hátsó futóműben. Elméletileg minden szilent cserélve volt már. Monroe reflex telót ajánlottak. Ezzel van valakinek valamilyen tapasztalata? Ha esetleg tudtok jobb megoldást segítsetek. Az autó egyébként 2000-es 1.6-os B2 sedan. Előre is köszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Most gondoltam rá hogy meglépem a lengéscsillapító cserét. Ez lehet az utolsó dolog ami kopoghat a hátsó futóműben. Elméletileg minden szilent cserélve volt már. Monroe reflex telót ajánlottak. Ezzel van valakinek valamilyen tapasztalata? Ha esetleg tudtok jobb megoldást segítsetek. Az autó egyébként 2000-es 1.6-os B2 sedan. Előre is köszi...

Én ha vennék csak Kayabát.

Link to comment
Megosztás:

A Monroe-ról én nem hallottam annyi jót mint amennyit a marketingje mutat...!

KONI, EIBACH, Bilstein, Kayaba ;)

Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem. Most gondoltam rá hogy meglépem a lengéscsillapító cserét. Ez lehet az utolsó dolog ami kopoghat a hátsó futóműben. Elméletileg minden szilent cserélve volt már. Monroe reflex telót ajánlottak. Ezzel van valakinek valamilyen tapasztalata? Ha esetleg tudtok jobb megoldást segítsetek. Az autó egyébként 2000-es 1.6-os B2 sedan. Előre is köszi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitséget szertnék kérni felni ill gumi vásárlás ügyben! Meg tudná valaki mondani h a 96-os évjáratnak melyik a gyári felni mérete mert neten 2-t (185/70 R14 és 195/60 R15) találtam, megkérdeztem egy gumist is és ők egy harmadikat mondtak (195/65 R15) ;) Most akkor mi van? :S

Gondolkodtam nagyobb felnin és peres gumin is de nem tudom hogy viselkedne a remek hazai utakon. :S Van valakinek tapasztalata, hogy melyik az a gumi ami még biztosit kényelmet is de nem rázza szét a futóművet?

Előre is köszi:

Balázs ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitséget szertnék kérni felni ill gumi vásárlás ügyben! Meg tudná valaki mondani h a 96-os évjáratnak melyik a gyári felni mérete mert neten 2-t (185/70 R14 és 195/60 R15) találtam, megkérdeztem egy gumist is és ők egy harmadikat mondtak (195/65 R15) ;) Most akkor mi van? :S

Gondolkodtam nagyobb felnin és peres gumin is de nem tudom hogy viselkedne a remek hazai utakon. :S Van valakinek tapasztalata, hogy melyik az a gumi ami még biztosit kényelmet is de nem rázza szét a futóművet?

Előre is köszi:

Balázs ;)

A 96'-os 1.6 16V-k gyári mérete 185/70-14 volt.De váltóméret hozzá a 185/60-15;195/65-15;205/55-16.......szal....

Info itt bővebben.....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitséget szertnék kérni felni ill gumi vásárlás ügyben! Meg tudná valaki mondani h a 96-os évjáratnak melyik a gyári felni mérete mert neten 2-t (185/70 R14 és 195/60 R15) találtam, megkérdeztem egy gumist is és ők egy harmadikat mondtak (195/65 R15) :P Most akkor mi van? :S

Gondolkodtam nagyobb felnin és peres gumin is de nem tudom hogy viselkedne a remek hazai utakon. :S Van valakinek tapasztalata, hogy melyik az a gumi ami még biztosit kényelmet is de nem rázza szét a futóművet?

Előre is köszi:

Balázs ;)

Üdv!

Én nem rég estem át hasonló dolgokon és én is gondba voltam! De ami itt azért számít az az, hogy mennyit is szánsz rá! ;) Nem tudom milyen autód van, nekem B-s Vectrám van és 215/45-ös gumikat vettem rá 17-es MOMO felnikkel! De szerintem(ahogy itt a többiek is mondták -_- ) semmit nem ráz szét, sőt nagyon stabil az úton!Plusz kicsit jól is néz ki!! ;)

Csácsá

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Én nem rég estem át hasonló dolgokon és én is gondba voltam! De ami itt azért számít az az, hogy mennyit is szánsz rá! ;) Nem tudom milyen autód van, nekem B-s Vectrám van és 215/45-ös gumikat vettem rá 17-es MOMO felnikkel! De szerintem(ahogy itt a többiek is mondták :P ) semmit nem ráz szét, sőt nagyon stabil az úton!Plusz kicsit jól is néz ki!! ;)

Csácsá

Hello!

Szintén B Vectra! :P Én is 17-esen gondolkodtam de mikor felvetettem az ötletet a gumisnál igencsak huzták a szájukat mert h megöli az autót :S Örülök h végre hallottam pozitiv véleményt is erről! ;) Ha minden jolmegy akkor heteken belül kap kw fotómű kit-et arra meg azt monták h "nagyon birja" a nyúzást! :P

Amugy nekem meg az a véleményem h ha nem vadállat modjára közlekedsz akkor mind1 mi van rajta! Én meg amugy is szeretek nagypapásan lazulósan zenehallgatósan közlekedni...főleg ilyen szép időben -_- :D A többi meg maradjon a pályára :D

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Szintén B Vectra! :D Én is 17-esen gondolkodtam de mikor felvetettem az ötletet a gumisnál igencsak huzták a szájukat mert h megöli az autót :S Örülök h végre hallottam pozitiv véleményt is erről! ;) Ha minden jolmegy akkor heteken belül kap kw fotómű kit-et arra meg azt monták h "nagyon birja" a nyúzást! ;)

Amugy nekem meg az a véleményem h ha nem vadállat modjára közlekedsz akkor mind1 mi van rajta! Én meg amugy is szeretek nagypapásan lazulósan zenehallgatósan közlekedni...főleg ilyen szép időben :P -_- A többi meg maradjon a pályára :D

Osztozom a véleményeden BlazeComet!! :P

Amúgy valaki megtudná nekem mondani, hogy honnan lehet megtudni, hogy üt-e a felni(üthet-e?), ha nem látni rajta semmiféle ütésnyomot!

Egy ismerősöm már tiszta ideg miatta, mert furcsálja a bal első kereket és engem nyaggat vele!!! ;)

Thx

Link to comment
Megosztás:

Osztozom a véleményeden BlazeComet!! ;)

Amúgy valaki megtudná nekem mondani, hogy honnan lehet megtudni, hogy üt-e a felni(üthet-e?), ha nem látni rajta semmiféle ütésnyomot!

Egy ismerősöm már tiszta ideg miatta, mert furcsálja a bal első kereket és engem nyaggat vele!!! ;)

Thx

Gumisnál felrakjátok a centírre, és tökéletesen látszani fog a futásán, hogy üt vagy sem.

A gyárinál nagyobb kerék pedig valóban jól néz ki, de ha túl peresre sikeredett a dolog, bizony szépen lassan módszeresen szétb@ssza majd a kerékfelfüggesztéseket, csapágyakat.Ami nem feltétlenül a kerék bűne, sokkal inkább a jóó magyar utaké.

Ha meg vagy áldva műszaki vénával, vagy van olyan hawer aki igen akkor egész jó móka kicserélgetni pl. a hátsó 3db szilentet oldalanként.

Ha nem, akkor a szerelő igensokat fog elkérni érte, lévén nem 2 perces munka.

Link to comment
Megosztás:

Gumisnál felrakjátok a centírre, és tökéletesen látszani fog a futásán, hogy üt vagy sem.

A gyárinál nagyobb kerék pedig valóban jól néz ki, de ha túl peresre sikeredett a dolog, bizony szépen lassan módszeresen szétb@ssza majd a kerékfelfüggesztéseket, csapágyakat.Ami nem feltétlenül a kerék bűne, sokkal inkább a jóó magyar utaké.

Ha meg vagy áldva műszaki vénával, vagy van olyan hawer aki igen akkor egész jó móka kicserélgetni pl. a hátsó 3db szilentet oldalanként.

Ha nem, akkor a szerelő igensokat fog elkérni érte, lévén nem 2 perces munka.

Kössz Warwolf!!

De akk pl az úton vagy esetleg a guminyomáson nem lehet "lemérni"??? ;)

Link to comment
Megosztás:

Kössz Warwolf!!

De akk pl az úton vagy esetleg a guminyomáson nem lehet "lemérni"??? ;)

Minimális "ütést" nem fogsz észre venni, mert centír súllyal lehet kompenzálni.De durva 8ast már észre veszel, mert rázza az autót.

Más megoldásról én még nem halottam, ami nem jelenti azt, hogy nincsen.Ebként olyan 5e./db-ért mángorolják ki a felnit.Úgymond görgőzik.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.