Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

55kmh-től egyenletes haladás és sík út esetén még én is benyomom 5-be a benzinest.

Mondjuk ez se kormolni nem fog, se a kettőstömegűvel nem lesz baj :)

A Z16XER benzines cégest én is ha csak sík úton gurulni kell gyorsítás nélkül. De a benzinesnek tök más váltója van. Teljesen más az áttételezése. Kormolni nem fog, a kettős tömegűvel se lesz baj, cserébe nyomatékszegény a motor és többet fogyaszt. :)

A dízel (legalábbis az enyém) 55km/h-nál 4.-ben(!) 1500-at forog. Ebből gondoltam hogy 5.-ben 50-nél nem lehet sokkal magasabb 1000-nél. Én még sose próbáltam ki.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Hibakódot kellene nézni. (Akár az itt már sokszor leírt manuális módszerrel.)

Nagyon főtengely jeladó gyanús a dolog ahogy leírod, de lehet más is persze.

50km/h-nál 5.-be kapcsolsz?! Mennyi olyankor a motorfordulat, 1000 körül? Ezt csak kíváncsiságból kérdezem. Én nem használnám ennyire alacsony fordulaton. Se a kormolódás miatt, se a lendkeréknek nem használ.

Elvittem szerelőhöz rádugta a kis gépét de semmi hibát nem jelez az autó! Arra gyanakszom hogy valami villamossági cuccal lesz probléma azért tilt le az autó! Ez lehetséges? 1000 felett van kb 1300 de nem tudom pontosan még nem figyeltem meg! Azt javaslod hogy használjam magasabb fordulaton?

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Benzinestől szép teljesítmény 50-nél az 5. fokozat csoda, hogy nem fullad a motor.

Nekem a dizelnél 2-es 40-ig, 3-as 60-ig, 4-es általában 80-90-ig, 5-ös 130-ig utána jöhet a 6-os. Ez normál használat mellett értendő és max 2000-2500-as fordulat mellett.

Alkalomadtán természetesen kikormolom a rendszert:P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Van egy 2005-ös 1.7CDTI Z17DtL H astrám! A problémám a következő: menet közben minden előjel nélkül leáll az autó, hiába indítóm az önindító hajt de semmi. Kb 10 percet áll utána simán indul mintha semmi nem történt volna! Azt tapasztaltam,hogy akkor csinálja mikor 5.-ben 50-60km/h-val megyek!

Szia, nekem sem indult (z17dth), amit csináltunk: főtengely jeladó megtakarít, kontakt spray. Most indul...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni!
z17dtl motoron lévő generátor-vákuumszivattyúból folyik az olaj. Valaki tapasztalt már ilyet? Ha igen mi a megoldás? Szimmering csere esetleg? Amíg nincs alkatrész addig nem szívesen szedném szét. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni!

z17dtl motoron lévő generátor-vákuumszivattyúból folyik az olaj. Valaki tapasztalt már ilyet? Ha igen mi a megoldás? Szimmering csere esetleg? Amíg nincs alkatrész addig nem szívesen szedném szét. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

Szia!

Nekem is volt ilyen gondom, ha visszaolvasol, kb 2 éve. A szimmering a generátor palástban van, nekem villamosságszerelő cserélte. Ha magad akarod megvenni akkor generátor szimmeringként keresd.

Üdv!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Azt hiszem megadta magát a részecskeszűrőm!

Próbálta már valaki Op-Com-on keresztül a regenerálást? Úgy hallottam kb 10 percen keresztül 4-5000-es fordulaton égeti ki a program segítségével.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Páciens: opel H 1.7 cdti 100le

Probléma: hidegen indult, majd melegen nem. Ekkor porlasztúcsúcs résolajveszteséget bemérettük, egy porlasztócsúcsot cseréltünk bontottra. Ezután ment 1-2 napot és újra előjött ua. a hiba. Elvittük újra poharazni és elvileg a bontott csúcs jobb mint a másik 3. Ezután nagynyomású szivattyút kitakarítottuk valamint a főtengely jeladót megtörölgettük. Ezután jó volt 1 hétig, aztán nehezen indult melegen (csak 2. indításra kapta el, ekkor még hidegen indult). Eltelt 2-3 nap, aztán hidegen indult, viszont melegen nem. Be kellett bikázni kétszer (bikázva, hosszú tekerés után elkapta-akkumulátort bemértük, rendben van). Ma próbáltam indítani (hidegen)->így sem indul, az aksi viszont gyengélkedik első hallásra. Néztünk indításkori nyomást gépen, elvileg érték alatt de nem kritikus.

Állapot: az autó csak bikázással indul, hosszú tekerés után.

Please help, mert ma már bérautóztam :)

Üdv,Norbi

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam a cikket. Egy dolog ütött szöget a fejemben: Ti már hallottatok erről?

"Sok márkánál fut kedvezményprogram többnyire 4-6 évnél idősebb autók márkaszervizes karbantartására. Az Opelnél például magánautósoknak 30 százalékos alkatrészár-kedvezmény és 10 százalékos munkadíj-engedmény adható."

És ez vajon alapból jár, vagy külön hivatkozni kell rá, esetleg írásos dokumentációt lebegtetni?

De itt is úgy fogalmaznak, hogy adható. Mitől függ, ki dönti el?

Link to comment
Megosztás:

Elolvastam a cikket. Egy dolog ütött szöget a fejemben: Ti már hallottatok erről?

"Sok márkánál fut kedvezményprogram többnyire 4-6 évnél idősebb autók márkaszervizes karbantartására. Az Opelnél például magánautósoknak 30 százalékos alkatrészár-kedvezmény és 10 százalékos munkadíj-engedmény adható."

És ez vajon alapból jár, vagy külön hivatkozni kell rá, esetleg írásos dokumentációt lebegtetni?

De itt is úgy fogalmaznak, hogy adható. Mitől függ, ki dönti el?

Míóta magán kézbe vannak a márkaszervizek szerintem lebegtethetünk mi bármit. Szerintem semmi esély ha csak talán-talán nem jóbarátod a szervíz vezető vagy a tulaj.

Én eddig max akkor értem el kedvezményt ha nem kértem számlát. Természetesen olyan munkáknál ami nem nagy kaliberű /olajcsere és hasonlók/.

Módosítva : stefike
Link to comment
Megosztás:

Míóta magán kézbe vannak a márkaszervizek szerintem lebegtethetünk mi bármit. Szerintem semmi esély ha csak talán-talán nem jóbarátod a szervíz vezető vagy a tulaj.

Én eddig max akkor értem el kedvezményt ha nem kértem számlát. Természetesen olyan munkáknál ami nem nagy kaliberű /olajcsere és hasonlók/.

Értem. És így már azt is értem, hogy ha nincsenek központilag szabályozva a márkaszervizek, sokszor mért tudnak munkadíjra kedvezőbb árajánlatot adni, mint bármelyik kis maszek szerviz. Na, nem mintha ezzel bármi bajom lenne! :D

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám az 1.7 dieselel kapcsolatban hogy reggelente vagy hosszabb időre ha leállítom a kocsit akkor nehezen indul (sokáig kell inditózni) és fehér füst is van ilyenkor a kipufogóból. Voltam szervízben ezzel ott azt mondták hogy a nyomás tartó szelep rossz így azt kicserélték, meg üzemanyagszűrőt is és közös nyomó csövet is cseréltek illetve kipucolták. De ezek nem jelentetek javulást. Esetleg valaki tud tippet adni ezen problémára?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám az 1.7 dieselel kapcsolatban hogy reggelente vagy hosszabb időre ha leállítom a kocsit akkor nehezen indul (sokáig kell inditózni) és fehér füst is van ilyenkor a kipufogóból. Voltam szervízben ezzel ott azt mondták hogy a nyomás tartó szelep rossz így azt kicserélték, meg üzemanyagszűrőt is és közös nyomó csövet is cseréltek illetve kipucolták. De ezek nem jelentetek javulást. Esetleg valaki tud tippet adni ezen problémára?

Köszönöm

Állás után nekem se indul pöccintésre és mások is beszámoltak már itt is, ugyan erről. Legalábbis a DTH motornál.

Itt azt olvastam (már nem emlékszem konkréten ki írta), hogy ebben a motorban nincs külön tápszivattyú, hanem a nagynyomású szívja fel a gázolajat a tankból és több lépcsőben előállítva a nagy nyomást a railcsövön keresztül juttatja el az üzemanyagot az injektorokon át a hengerekbe.

A folyamathoz esetenként nem elegendő egyetlen főtengely fordulat, ezért néha 2-3-4-et is fordul hosszabb állás után, hidegen, mire beröffen.

Nekem is ilyen, mindig is ilyen volt, nem gondolom hibának.

Benzinestől szép teljesítmény 50-nél az 5. fokozat csoda, hogy nem fullad a motor.

Nekem a dizelnél 2-es 40-ig, 3-as 60-ig, 4-es általában 80-90-ig, 5-ös 130-ig utána jöhet a 6-os. Ez normál használat mellett értendő és max 2000-2500-as fordulat mellett.

Alkalomadtán természetesen kikormolom a rendszert:P

Ne felejtsd el, hogy a benzinesnek és a dízelnek teljesen más áttételezésű a váltója! A benzinesnél sokkal rövidebbek a fokozatok, sokkal hamarabb leforogja a motor, és emiatt hamarabb fel lehet váltani.

50-nél a dízelt én is hagyom általában 3.-ban. De a benzineset ekkor már simán egyértelműen 4.-be lehet kapcsolni, sőt már-már határeset az 5. is. Sík úton bemelegedett motornál, egyenletes 50-es csordogálásnál néha én is kapcsolom az 5.-et az 1.6-osnál. Pedig abszolút nem vagyok híve a "motorbúgatásnak", de érezhetően elbírja.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Állás után nekem se indul pöccintésre és mások is beszámoltak már itt is, ugyan erről. Legalábbis a DTH motornál.

Itt azt olvastam (már nem emlékszem konkréten ki írta), hogy ebben a motorban nincs külön tápszivattyú, hanem a nagynyomású szívja fel a gázolajat a tankból és több lépcsőben előállítva a nagy nyomást a railcsövön keresztül juttatja el az üzemanyagot az injektorokon át a hengerekbe.

A folyamathoz esetenként nem elegendő egyetlen főtengely fordulat, ezért néha 2-3-4-et is fordul hosszabb állás után, hidegen, mire beröffen.

Nekem is ilyen, mindig is ilyen volt, nem gondolom hibának.

Köszönöm válaszod,

de ha pontosabban fogalmazom akkor már lehet más a szituáció. Hosszabb állás után alatt min.4órát értek, azaz ennyi idő után produkálja ezt. Pontos típus Opel Astra H Caravan Z17DTH.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket, véleményeteket kérném.

Egyre furcsább hangja kezd lenni az autónak. De csak akkor változik meg, ha nagyon meleg a motor és alacsony fordulaton megyek (városi tötyörgés, dugó). Az alapjárat ilyenkor is normális, de ha adok egy kisebb gázt (akár terheletlenül), már a szokványos hangon kívül erős magas hang is jön a motorból. Nem fütyül, de magasabb hangja lesz. Pályázás után, amikor sokat megyek magasabb fordulaton, nem, vagy csak minimálisan hallom. Nyáron ha megy a klíma, még erősebb az elváltozás, a furcsa hang.

Én a hallottak/olvasottak alapján a turbóra gyanakszom. Ha az, akkor elképzelhető, hogy a kenés/hűtés nem okés már alacsony fordulaton? Mi lehet ennek az oka és hogyan tudok rajta segíteni? Z17DTH. A kocsi amúgy jól megy, jól fogyaszt, nincs hibakód, viszont szeretném megelőzni az esetleges komolyabb meghibásodást.

Előre is köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenkinek!

Lenne egy olyan problémám az 1.7 dieselel kapcsolatban hogy reggelente vagy hosszabb időre ha leállítom a kocsit akkor nehezen indul (sokáig kell inditózni) és fehér füst is van ilyenkor a kipufogóból. Voltam szervízben ezzel ott azt mondták hogy a nyomás tartó szelep rossz így azt kicserélték, meg üzemanyagszűrőt is és közös nyomó csövet is cseréltek illetve kipucolták. De ezek nem jelentetek javulást. Esetleg valaki tud tippet adni ezen problémára?

Köszönöm

A fehér füst megoldódott a szervízelés után?

Link to comment
Megosztás:

A fehér füst megoldódott a szervízelés után?

Sajna nem. De az is csak akkor van ha nehezen kapja el. Egy olyat tapasztaltam még hogy ha hűvösebb a reggel és az izítás is bekapcsol egy pillanatra akkor könnyebben indul. Próbálkoztam tösszöri gyújtással is, mert közben ajánloták ezt is, de nem jött be.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok ajánlani Bp-en és környékén megbízható szervizt, ahol jól értenek a kocsihoz?

Szeretném átnézetni a motort, és kipucolni amit esetleg kell, egr, olajteknő, turbó, szelepek, stb, meg amit 200e felé járva érdemes ellenőriztetni. Erre kéne valami szaki. Köszi előre is a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Tudtok ajánlani Bp-en és környékén megbízható szervizt, ahol jól értenek a kocsihoz?

Szeretném átnézetni a motort, és kipucolni amit esetleg kell, egr, olajteknő, turbó, szelepek, stb, meg amit 200e felé járva érdemes ellenőriztetni. Erre kéne valami szaki. Köszi előre is a segítséget.

Ha találsz ilyet szólj nekem is :)

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem. De az is csak akkor van ha nehezen kapja el. Egy olyat tapasztaltam még hogy ha hűvösebb a reggel és az izítás is bekapcsol egy pillanatra akkor könnyebben indul. Próbálkoztam tösszöri gyújtással is, mert közben ajánloták ezt is, de nem jött be.

Nekem egy másik autómnál ilyen tünetekre szelepszár szimeringet kellett cserélni, ami meg is oldotta a problémát. Igaz az benzines volt.

Klasszikus történet volt. Egy ismerősöm, mondta hogy ez szelepszárszimering csere lesz. A hibát detektálva elvittem egy ismeretlen szakihoz, aki mondta hogy ez nem lesz egyszerű, ki kell venni a motort, kb -2-3 napra ott kell hagynom az autót (horror árat mondott). Elvitem egy másikhoz, mert nem igazán volt szimpi amit mondott. Az új szerelő mondta, hogy 1-2 nap és nem kell kivenni hozzá a motort. Kedvezőbb árat mondott.

Felhívtam a márkaszervízt és mondták, hogy vigyem be másnap, kb 40 perc lesz és 15eFt. Ezt választottam :) jó lett a kocsi.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Egy gyári új garanciális turbó a Z17DTH-hoz tényleg csak 240e-be kerül? Most néztem és meglepődtem rajta. Sokan azért paráznak, hogy azért nem előnyös a turbós autó, mert azt cserélni kell és egy vagyonba kerül. Ahhoz képest szerintem elég sokat kibír, mind évben mind futásban. Nem kell "évente" cserélgetni. És még akkor is esélyes, hogy olcsóbban felújítható. Egyáltalán nem tartom soknak az árat. Annyiba kerül majdnem mint egy üres fényszóró, vagy nekem egy toronycsapágy csere. ;)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Egy gyári új garanciális turbó a Z17DTH-hoz tényleg csak 240e-be kerül? Most néztem és meglepődtem rajta. Sokan azért paráznak, hogy azért nem előnyös a turbós autó, mert azt cserélni kell és egy vagyonba kerül. Ahhoz képest szerintem elég sokat kibír, mind évben mind futásban. Nem kell "évente" cserélgetni. És még akkor is esélyes, hogy olcsóbban felújítható. Egyáltalán nem tartom soknak az árat. Annyiba kerül majdnem mint egy üres fényszóró. ;)

Ha nem nagyon ütötték agyon, akkor felújíttatni is érdemes. Az enyémben ilyen van, kb. 4 éve újították fel kb. 100 ezerért, de volt aki ezt is soknak tartotta érte.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.