Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

15 minutes ago, Bat83 said:

Úgy néz ki,hogy izzítógyertyát kell majd cserélnem ( 1.3DTE ) Megkérdeztem az unixot  és 2 natur gyertyát 2 hengernyomás érzékelőt mondtak. A Cromaxnál is néztem ott pedig a henger nyomásérzékelőt a start-stop rendszerrel szerelt autókhoz írja.. Na az enyém nem ilyen akkor elvileg a natúr (olcsóbb) gyertya kell? Ki tudja ezt tutira megmondani? A gyertyákról levéve a fedelet mind a 4 egyforma...

Ide ird be az alvazszamot, aztan nezd meg, mit ad ki izzitogyertyara:

http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

H Astranal nem is emlit 1.3DTE-t, de a J-nel latszik a ket eset:

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/10/591/1714/16514,16548,16555,16558,16521,16541/

Link to comment
Megosztás:

T Bat83!

A13DTE:
Izzító 2,3 hengerhez 2 db (3):
GM alkatrész szám: 55564219
Opel katalógus szám: 1826357

Izzító nyomásérzékelő szenzorral 1,4 hengerhez 2 db (4):
GM alkatrész szám: 55580403
Opel katalógus szám: 1214086

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/24/573/1966/18550,18554,18535,18548,18531/

Bármely szalonban, vagy
csergo.hu, mullerautowebshop.hu ...


A sima izzító Bosch vagy Beru a GM csomagolásban is.

A nyomásérzékelőst kizárólag a Beru gyártja.
BERU rendelési szám: PSG003 –0 103 110 904
https://autoalkatreszed.hu/list/article/3900628/5307632/.html

Új izzitógyertya-technológia a világ piac vezető gyártójától

 

 

T csaba66!

"... H astránál ... J-nél ..."

Ez egy Meriva B.

Módosítva : marton.csaba2
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, Bat83 írta:

Sziasztok!

Úgy néz ki,hogy izzítógyertyát kell majd cserélnem ( 1.3DTE ) Megkérdeztem az unixot  és 2 natur gyertyát 2 hengernyomás érzékelőt mondtak. A Cromaxnál is néztem ott pedig a henger nyomásérzékelőt a start-stop rendszerrel szerelt autókhoz írja.. Na az enyém nem ilyen akkor elvileg a natúr (olcsóbb) gyertya kell? Ki tudja ezt tutira megmondani? A gyertyákról levéve a fedelet mind a 4 egyforma...

Valakinek valami ötlet?

szia

Milyen autód van?Mi volt a hibajelenség?Miért kell cserélned az izzítógyertyákat,nehezen indul,nincs izzítás?

Nekem 1.3CDTDI 90LE H astra gtc 185 ezerrel és eredetiek az izzítógyertyák.Most a -10C -ban is pöccre indult....a Tiedben,ha jól emlékszem csak 110 ezer van,ezeknek a gyertyáknak még jónak kéne lenni,vagy nem jól gondolom?

Ki cserélt már izzítógyertyákat és mennyi futás után?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, banatila írta:

szia

Milyen autód van?Mi volt a hibajelenség?Miért kell cserélned az izzítógyertyákat,nehezen indul,nincs izzítás?

Nekem 1.3CDTDI 90LE H astra gtc 185 ezerrel és eredetiek az izzítógyertyák.Most a -10C -ban is pöccre indult....a Tiedben,ha jól emlékszem csak 110 ezer van,ezeknek a gyertyáknak még jónak kéne lenni,vagy nem jól gondolom?

Ki cserélt már izzítógyertyákat és mennyi futás után?

Szia! H Astrát cseréltem most le egy B Merivára. Hidegen áll egy napot akkor 2-3 próbálkozásra indul be majd pár másodpercig fura hangja van meg döcög az alapjárat. Nemtudom az előző tulaj miként használta...

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, marton.csaba2 írta:

T Bat83!

A13DTE:
Izzító 2,3 hengerhez 2 db (3):
GM alkatrész szám: 55564219
Opel katalógus szám: 1826357

Izzító nyomásérzékelő szenzorral 1,4 hengerhez 2 db (4):
GM alkatrész szám: 55580403
Opel katalógus szám: 1214086

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/24/573/1966/18550,18554,18535,18548,18531/

Bármely szalonban, vagy
csergo.hu, mullerautowebshop.hu ...


A sima izzító Bosch vagy Beru a GM csomagolásban is.

A nyomásérzékelőst kizárólag a Beru gyártja.
BERU rendelési szám: PSG003 –0 103 110 904
https://autoalkatreszed.hu/list/article/3900628/5307632/.html

Új izzitógyertya-technológia a világ piac vezető gyártójától

 

 

 

Nemrég hívott a szerelőm,hogy kiszedte a gyertyákat és mind a 4 egyforma. 55564219-as GM kód van mindegyiken. Na erre varjatok gombot....

 

 

 

Módosítva : Bat83
Link to comment
Megosztás:

23 minutes ago, marton.csaba2 írta:

T banatalia!

"... milyen autód ..."
Meriva B

"... ezeknek a gyertyáknak még jónak kéne lenni ..."
A Z13DTH motorban sima izzítógyertya van,
Az A13DTE-ben kettő nyomásérzékelős.

Az egyik ára 8 eFt, a másiké 48 eFt.

 

köszi a választ,okosabb lettem :)

nem figyeltem a motorkódokat...A13DTE 95LE újabb motor mint a Z13DTH 90LE....mi a f@sznak bonyolítanak az izzítógyertyákkal?,minél újabb egy autó annál nagyobb a bonyolítás,hogy minél többe kerüljön majd a szervizelés...

Link to comment
Megosztás:

T banatalia!

"... mi a f@sznak ..."

Új izzitógyertya-technológia a világ piac vezető gyártójától

 

"... Már kapható a világ első olyan izzítógyertyája, amely lehetővé teszi az égési folyamatok zárt hatásláncon belüli szabályozását
... nagyobb csúcsnyomásértékek valósíthatók meg a napjainkra jellemző kisebb motorokban, az elérhető határértékekig további
növelhető a hagyományos és a jövőben kivitelezhető égési folyamatok teljesítménye, valamint folyamatosan egyenletes kibocsátásszabályozás
érhető el a motor teljes hasznos élettartama alatt. Minden egyes hengerben a nyomásérzékelő izzítógyertya méri
az égéstér gyorsan változó nyomását az égési ciklusok során, és folyamatosan továbbítja ezeket az információkat a motor vezérlőelektronikájának.
A BERU nyomásérzékelő izzítógyertyák ezért rendkívül fontos szerepet töltenek be az égési folyamatok pontos
szabályozásában ..."

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, marton.csaba2 said:

"... ezeknek a gyertyáknak még jónak kéne lenni ..."
A Z13DTH motorban sima izzítógyertya van,
Az A13DTE-ben kettő nyomásérzékelős.

Az egyik ára 8 eFt, a másiké 48 eFt.

Nem mindegyik DTE-ben, ahogy latszik a korabbi ecat24-es linken is...

14 hours ago, marton.csaba2 said:

"... 4 egyforma ..."

Valaki ellopott tőled 90 eFt-ot.

Ezt nem tudom, hogy erted...

De ha arra gondolsz, hogy a dragabb verziokat kicsereltek mezeire, akkor az hibajelzest adna, illetve ures csatlakozok lognanak, mert valahogy el is kell vezetni a nyomasado jelet.

 

16 hours ago, banatila said:

Ki cserélt már izzítógyertyákat és mennyi futás után?

En csereltem, meg anno egy Citroen BX-ben :) Ketszazvalahany ezernel lehetett, bar itt nem a km, hanem az inditasok szama erdekes. Az meg a regebbi, tomzsi fajta volt, a hosszu, vekony fajtat meg sem az Astraban, sem a Saxoban nem kellett cserelni, pedig az utobbi sok inditas mellett van mar tul 230ezren.

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, marton.csaba2 said:

A tárgyalt gépjármű egy Meriva B.


Arra. A tisztelt tulajdonos eme hibajelenségekkel küzd.

Ez erdekes, a Merivanal valoban csak nyomaserzekelos gyertyas verziok vannak, raadasul ezek kulon cikkszamon futnak az A13DTC-hez es A13DTE-hez.

Mar csak az a kerdes, miert nincs akkor hibajelzes, es vannak-e lifego kabelek (hacsak nem olyan trukkosen van megoldva, hogy a tap kanocon megy a jel is).

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, marton.csaba2 írta:

T Csaba66!

"... nem mindegyik ..."
A tárgyalt gépjármű egy Meriva B.

"... ha arra ..."
Arra. A tisztelt tulajdonos eme hibajelenségekkel küzd.
 

 

Kedves marton. csaba2!

Írtam privát üzenetet. Ha megkaptad légyszíves válaszolj, fontos lenne. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

3 hours ago, csaba66 írta:

Ez erdekes, a Merivanal valoban csak nyomaserzekelos gyertyas verziok vannak, raadasul ezek kulon cikkszamon futnak az A13DTC-hez es A13DTE-hez.

Mar csak az a kerdes, miert nincs akkor hibajelzes, es vannak-e lifego kabelek (hacsak nem olyan trukkosen van megoldva, hogy a tap kanocon megy a jel is).

szia

A szó átvitt értelmében gondolja,hogy elloptak tőle 90 e forintot,nem cserélték másmilyenre a gyertyákat:).....ez olyan mint amikor  kapsz egy részecskeszűrős autót mert az tök jó és modern,és 80 ezer kmnél cserélheted 200 ezerért benne mert tönkrement,eldugult..... akinek meg nincs benne az meg röhög,mert ez a pénz a zsebében maradt....a legjobb mikor megveszed laikusan,gőzöd sincs,hogy van benne egy "aranyból" levő alkatrész,amit 80 ezrenként cserélhetsz,....ezekkel a gyertyákkal is lehet lesz még szopás,biztos jobb tőle az égés+jobb a kibocsátás+figyeli az égés változó nyomását de ha aranyáron cserélned kell 100 ezrenként én inkább nem kérném....elég aggódni a turbó és a kettőstőmegű miatt,más nem hiányzik nekem...és minimum 300 ezret akarok menni egy dízellel hiba nélkül mint régen....

Azt hiszem az elektromos autók jönni fognak hanarosan ha ez így megy tovább....tesla model s-t elfogadnék ,az már igen,sosem gondoltam volna,hogy lesz olyan elektromos autó,amibe átülnék a passatból,vagy a gtcből

http://www.vezess.hu/hirek/tesla-model-28-mp-ludicrous/62275/

 

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, banatila írta:

Azt hiszem az elektromos autók jönni fognak hanarosan ha ez így megy tovább....tesla model s-t elfogadnék ,az már igen,sosem gondoltam volna,hogy lesz olyan elektromos autó,amibe átülnék a passatból,vagy a gtcből

http://www.vezess.hu/hirek/tesla-model-28-mp-ludicrous/62275/

 

Egy ilyet én is elfogadnék. Aztán a 40 millából, amit kapnék érte, vennék egy házat egy új dízel Insigniát, aztán pont nem érdekelne, hogy van-e benne DPF, vagy sem. :-)

Link to comment
Megosztás:

8 minutes ago, Astra555 írta:

Egy ilyet én is elfogadnék. Aztán a 40 millából, amit kapnék érte, vennék egy házat egy új dízel Insigniát, aztán pont nem érdekelne, hogy van-e benne DPF, vagy sem. :-)

oké igazad van :)  de csak 28 milla és talán 5 év múlva már "csak" 10 milla lesz...ez a tesla baromi jó,Düsseldorfban láttam élőben,bele is lehetett ülni,nem tudtam miért olyan nagy szám miért nézegetik addig míg közelebbről nem láttam,azt sem tudtam első ránézésre,hogy elektromos,azt hittem valami egyedi bazi benzines sportkocsi...a középkonzol egy bazi nagy kb 26 colos "iPhone" ez a kocsi megy egy feltöltéssel kb 500km-ert és gyorstöltőn akár 1 óra alatt tölthető,biztos,hogy ez lesz a jövő...ami kérdéses a lítium akku majd mennyi üzemórát,feltöltést bír.

Link to comment
Megosztás:

15 hours ago, banatila said:

A szó átvitt értelmében gondolja,hogy elloptak tőle 90 e forintot,nem cserélték másmilyenre a gyertyákat:).....ez olyan mint amikor  kapsz egy részecskeszűrős autót mert az tök jó és modern,és 80 ezer kmnél cserélheted 200 ezerért benne mert tönkrement,eldugult..... akinek meg nincs benne az meg röhög,mert ez a pénz a zsebében maradt....

Be kell vallanom, nem egeszen ertem a peldat, mert az elloptak tole eppen a zsebeben maradt ellentete...

De amikor kerdeztem, arra gondol-e, hogy kicsereltek, azt irta, "arra". De majd csak kiderul, mi a helyzet, remelhetoleg az erintett megirja majd...

Link to comment
Megosztás:

7 hours ago, csaba66 írta:

Be kell vallanom, nem egeszen ertem a peldat, mert az elloptak tole eppen a zsebeben maradt ellentete...

De amikor kerdeztem, arra gondol-e, hogy kicsereltek, azt irta, "arra". De majd csak kiderul, mi a helyzet, remelhetoleg az erintett megirja majd...

Gondolom Mantec képletesen írta azt,hogy ellopták tőlem :)

Alvázszám alapján és az ecat24-en is két pár különböző gyertyának kellet volna benne lenni. De a szerelővel leszedtük a gyertyák kupakját és mind a 4 teteje egyforma. Itt jegyezném meg,hogy ha különböző lenne a gyertya akkor a fedelük se egyezne meg mivel a nyomásérzékelő szenzorral szerelt tetején helyezkedik el az érzékelő.

http://kepfeltoltes.hu/view/160109/2565375_48_width_thumb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg 

ez lenne a sima gyertya

http://kepfeltoltes.hu/view/160109/2565521_48_width_thumb_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ez pedig a nyomásérzékelős...

De az ördög a részletekben rejlik addig nem nyugodtam meg amíg a szerelőm nem szedte ki mind a négyet és ne olvasta le a cikkszámát ami megegyezik!

Szerintem azokban van ilyen nyomásérzékelős gyertya ami start stop rendszerrel szereltek.

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Szerintetek ha bemegyek egy opel hivatalos markaszervizbe mennyit fizettetnenek meg velem hogy kapjak egy gyari frissitest?

Az a problemam hogy sokat fogyaszt a kocsim, hiba kod nincsen, az auto jol megy. tobb jele is van a sok fogyasztasnak:

allandoan kellemetlen a szaga a kipufogo gazoknak, nincs az a kellemes edeskes szag, csak az a szuros, meleg motornal is 0.9 liter/h az allo helyzetes fogyasztas, nem akar leesni 0.6 0.7 l/h- ra.

Tobb mesternel is jartam a kocsival, mindenki csak tapogatozik, vallat vonogat, az egyik elkuldette a befecskendezoket bevisgalasra, azok is jok. En mar kezdek arra gyanakodni hogy valaki belenyult az softverbe....

Varosi hajtas telen rovid tavok 8 liter ha nagyon finoman hajtom, ha normalissan hajtom akkor 10.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, olajos írta:

Sziasztok

Szerintetek ha bemegyek egy opel hivatalos markaszervizbe mennyit fizettetnenek meg velem hogy kapjak egy gyari frissitest?

Az a problemam hogy sokat fogyaszt a kocsim, hiba kod nincsen, az auto jol megy. tobb jele is van a sok fogyasztasnak:

allandoan kellemetlen a szaga a kipufogo gazoknak, nincs az a kellemes edeskes szag, csak az a szuros, meleg motornal is 0.9 liter/h az allo helyzetes fogyasztas, nem akar leesni 0.6 0.7 l/h- ra.

Tobb mesternel is jartam a kocsival, mindenki csak tapogatozik, vallat vonogat, az egyik elkuldette a befecskendezoket bevisgalasra, azok is jok. En mar kezdek arra gyanakodni hogy valaki belenyult az softverbe....

Varosi hajtas telen rovid tavok 8 liter ha nagyon finoman hajtom, ha normalissan hajtom akkor 10.

Valóban kicsit soknak tűnik ez egy dízelnél, az én nagy benzinfalóm (Z20LER) írogat ki ennyi alapjárati fogyasztást. De hogy ez vmi szoftvertől lenne, abban azért kicsit kételkedem. Vmi más gáz lesz itt sztem. Mindenesetre nem hinném hogy vmi nagy összeg lenne egy gyári szoftverírás, pár ezerre saccolom, de hívj fel egy szervízt és megmondják sztem.

Link to comment
Megosztás:

12 minutes ago, telo írta:

Valóban kicsit soknak tűnik ez egy dízelnél, az én nagy benzinfalóm (Z20LER) írogat ki ennyi alapjárati fogyasztást. De hogy ez vmi szoftvertől lenne, abban azért kicsit kételkedem. Vmi más gáz lesz itt sztem. Mindenesetre nem hinném hogy vmi nagy összeg lenne egy gyári szoftverírás, pár ezerre saccolom, de hívj fel egy szervízt és megmondják sztem.

Az alapjárati fogyasztásom most télen nekem is 0.6 l/h, pedig 1.3 CDTI. Nyáron melegben meleg motornál 0.4-0.5 l/h között ingadozik, viszont a nyári átlagom vegyesben 4.8 l (5000 km-re vetítve). A 0.9 l tényleg soknak tűnik, főleg, ha eddig nem ennyi volt télen.

Link to comment
Megosztás:

56 minutes ago, Cserenkov írta:

Rövid távon, hideg motorral az enyém is benyel 7 litert, legalábbis a kiírás szerint. Hosszabb távon aztán szépen visszamászik, ahogy bemelegszik a motor.
 Alapjárat hidegen most 1,2-1,6 l/h. Melegen 0,4l/h. Nyáron 0,3l/h.

Ez tök érdekes, nekem még sosem írt ki 0,3-at, még nyáron se. 0,4-0,5 között ingadozik. Pedig 1.3-as. Mindegy, alapjáraton ritkán megy menet özben, úgy meg jó a fogyasztásom.

Link to comment
Megosztás:

17 hours ago, olajos írta:

Sziasztok

Szerintetek ha bemegyek egy opel hivatalos markaszervizbe mennyit fizettetnenek meg velem hogy kapjak egy gyari frissitest?

Az a problemam hogy sokat fogyaszt a kocsim, hiba kod nincsen, az auto jol megy. tobb jele is van a sok fogyasztasnak:

allandoan kellemetlen a szaga a kipufogo gazoknak, nincs az a kellemes edeskes szag, csak az a szuros, meleg motornal is 0.9 liter/h az allo helyzetes fogyasztas, nem akar leesni 0.6 0.7 l/h- ra.

Tobb mesternel is jartam a kocsival, mindenki csak tapogatozik, vallat vonogat, az egyik elkuldette a befecskendezoket bevisgalasra, azok is jok. En mar kezdek arra gyanakodni hogy valaki belenyult az softverbe....

Varosi hajtas telen rovid tavok 8 liter ha nagyon finoman hajtom, ha normalissan hajtom akkor 10.

Csak a BC-re hagyatkozol, vagy utána számolsz rendesen is?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.