Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

On 2016. 06. 01. at 19:13, Julian írta:

No igen, ezt nem értettem én sem. Még, ha bele is tudott volna préselni 2x annyit, mint amennyi belefér, akkor meg nem ment volna a kocsi, mert nem lett volna hol kijönnie a gáznak. Szerintem nem ütötték ki, hogy kivették belőle a részecskeszűrőt.

Köszi a linket! Gyárilag van benne. Az enyémben szerintem nincs. Már csak a komputeres kiolvasás következtében. Viszont sikerült 0-áznom a 200%-ot. Már csak azt kell megtalálnom, hogy hol lehet átállítani a komputert, hogy nincs benne és akkor talán nem lesz vele több gondom. Mert egy 700 km-es út utolsó 200 km-én elkezdett villogni az izzítás jelző. Mivel nem volt biztos, hogy nincs benne, ezért elég sokáig 2000 fölött járattam a motort és úgy haladtam vele, de nem aludt el a villogás. Újraindítást követően sem. A 0-ázásnál viszont elaludt a lámpa is. Azóta nem dugtam rá a kiolvasót.

El kell, hogy keserítselek. Van dpf az autóban, ezért villog az izzításjelző. A 2000-es fordulat meg nem játszik, ettől kicsit magasabban kell tolni neki amíg abba nem hagyja. Ha kiszeded belőle a szűrőt, akkor tavasztól-őszig lesz hibalámpád, mert keresi a szűrőt. Hogy ősztől tavaszig ez miért nem jelentkezik, fogalmam sincs, nekem ilyen már 5 éve. A szűrőt kb. 60-70 ezerért írják ki a rendszerből, hogy mi ennyi, fogalmam sincs.

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, csaba66 írta:

"A szoftver" nincs, minden modulban van egy, vagy akar tobb mikrokontroller, ezek mindegyikeben fut valamilyen program. Lehetnek eltero tipusu mikrokontrollerek, lehet, hogy nem is hagyjak magukat kiolvasni, szoval altalanos kiolvasosdi biztos nincs. Nem is nagyon lehetne mire hasznalni, legfeljebb visszatolteni egy rossz frissites utan, de ilyesmi hazilag csak megfelelo hozzaertes es kockazatvallalasi keszseg eseten javallott :)

Értem, köszi! Annyira nagyon nem akarom szétbontani az autót. Mikrokontrollerből biztos, hogy ki lehet olvasni, ha leveszem a nyákról és rákötöm egy kiolvasóra, ami talán még írni is tudná (ha nincs lezárva). Egy halom fémkupacot nem akarok a kocsiból csinálni, csak kíváncsi lettem volna, hogyan néznek ki ezek a fájlok.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, Astra555 írta:

El kell, hogy keserítselek. Van dpf az autóban, ezért villog az izzításjelző. A 2000-es fordulat meg nem játszik, ettől kicsit magasabban kell tolni neki amíg abba nem hagyja. Ha kiszeded belőle a szűrőt, akkor tavasztól-őszig lesz hibalámpád, mert keresi a szűrőt. Hogy ősztől tavaszig ez miért nem jelentkezik, fogalmam sincs, nekem ilyen már 5 éve. A szűrőt kb. 60-70 ezerért írják ki a rendszerből, hogy mi ennyi, fogalmam sincs.

Köszi!

Pontosan mely hibalámpa? Jelenleg az a kis motor szerű egész jobb oldalt világít és nagyon ritkán a kulcsos autó is felbukkan, de az el szokott aludni. Mindkettő indításnál jelentkezik csak. ÉS volt már, hogy a jobb oldali magától elaludt. Menet közben eddig csak az izzítás jelző kezdett el villogni és az is abbahagyta már, pedig biztos, hogy nem égetett. 2000 fölött volt egy kicsivel, de 2500 alatt, amikor próbáltam kiégettetni. Gondoltam rá, hogy szoftveresen elindítom az égetést, csak nem volt még megfelelő hőmérsékleten a motor. Viszont azt még meg kell néznem, hogy egyáltalán világít e az izzítás jelző, mert mindig elfelejtem és olyan röviden izzít. Meleg motornál meg egyáltalán nem teszi. Legalábbis a lámpa nem világít.

Mindkét hibalámpára a P0105-7-et írja (kétszer), ha jól emlékszem, ami a magas nyomású résszel kapcsolatos. OBD-vel csak az egyiket sikerült kiütni, Op-Com-mal mindkettőt. De aztán megint elő jönnek, úgyhogy mindegy.

Ha ki van szedve a dpf, de nincs kiütve, akkor is villoghat az izzítás jelző? Vagy, ha az villog, akkor mindenképp van benne?

EDIT: a lámpa jó.

Módosítva : Julian
Link to comment
Megosztás:

13 órája, Julian írta:

Köszi!

Pontosan mely hibalámpa? Jelenleg az a kis motor szerű egész jobb oldalt világít és nagyon ritkán a kulcsos autó is felbukkan, de az el szokott aludni. Mindkettő indításnál jelentkezik csak. ÉS volt már, hogy a jobb oldali magától elaludt. Menet közben eddig csak az izzítás jelző kezdett el villogni és az is abbahagyta már, pedig biztos, hogy nem égetett. 2000 fölött volt egy kicsivel, de 2500 alatt, amikor próbáltam kiégettetni. Gondoltam rá, hogy szoftveresen elindítom az égetést, csak nem volt még megfelelő hőmérsékleten a motor. Viszont azt még meg kell néznem, hogy egyáltalán világít e az izzítás jelző, mert mindig elfelejtem és olyan röviden izzít. Meleg motornál meg egyáltalán nem teszi. Legalábbis a lámpa nem világít.

Mindkét hibalámpára a P0105-7-et írja (kétszer), ha jól emlékszem, ami a magas nyomású résszel kapcsolatos. OBD-vel csak az egyiket sikerült kiütni, Op-Com-mal mindkettőt. De aztán megint elő jönnek, úgyhogy mindegy.

Ha ki van szedve a dpf, de nincs kiütve, akkor is villoghat az izzítás jelző? Vagy, ha az villog, akkor mindenképp van benne?

EDIT: a lámpa jó.

Az enyémből kivágták (még az előző tulaj), így nincs benne. Az izzításjelző menet közben sosem villogott még, egyedül csak a kulcsos autó lámpa világít néha, ekkor a 2452-es hibakódot dobja.

Elvileg azért jelez az izzításjelző menet közben, mert akkor már végig kellene futnia a regenerációnak. Álló helyzetben is meg lehet csinálni megfelelő műszerrel (OP-COM állítólag nem jó hozzá), de nem hinném, hogy jót tesz a motornak, ha nincs rendes hűtés, meg a szomszédok sem örülnének a füstfelhőnek. Tudomásom szerint vannak olyan motorok, amikben nincs dpf, lehet, hogy egy ugyanolyan motor szoftvere megoldaná a problémát. Ha csak simán kiveszik belőle a szűrőt, akkor azt úgyis észreveszi a rendszer és jelezni fogja, ahogy írtam. Ezen kívül sem fogyasztásban, sem teljesítményben nem érzek különbséget, mondjuk nem is vagyok egy racingboy.:)

Egy másik jele a regenerációnak, hogy a pillanatnyi fogyasztás jelentősen megemelkedik.

Link to comment
Megosztás:

18 órája, csaba66 írta:

........Bar korabban latvanyos jelenetben szalltal ki a temabol, latom, nem birod ki, es tovabbra is vagy direkt irkalsz hulyeseget, vagy valoban nagyon csekelyek az ertelmi kepessegeid...........

Kérlek a jövőben a személyeskedést mellőzd. Semmi szükség rá. 

-----------------------------------------------------------------------------------------

@csaba66 és @Cserenkov Moderáld magad - avagy segíts a moderátoroknak javaslatom a jövőre nézve. 

Köszönöm, és további jó fórumozást kívánok. 

Link to comment
Megosztás:

19 órája, csaba66 írta:

 

 

 egy uj alkatresz meghibasodasi valoszinusege eleinte csokken.

Szerintem alakitsatok klubot banatillaval, es gyozkodjetek egymast arrol, mennyire elvezetes dolog kozismert muszaki tenyeket dafke nem elhinni.

Az új alkatrészt konvencionális technológiával készítették ?  :)

hagyományos  technológiával vagy esetleg újtechnológiával ?....hova soroljuk?

 

erre gondoltál ?

Wikipedia:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Fürdőkádgörbe

"A görbe kezdeti formáját a termék „gyermekbetegségei” okozzák"

azért van ilyen is:

"Nem minden termék követi a fürdőkád formájú meghibásodási görbét.

Ha például egy eszközt korlátos ideig használnak, akkor nem jön elő a görbe vége felé tapasztalt emelkedő hibaeset.

Egy másik ellenpélda az úgynevezett hadiipari eszközök esete, ahol a kezdeti „gyermekbetegségek” nem jöhetnek elő, mert az eszközt „kiégetik” szélsőséges körülmények között, a gyengébb alkatrészek kiesnek, és így az adott eszköz megbízhatóságát jelentős mértékben megnövelik.[2][3][4]

Ezt a módszert nemcsak hadiipari eszközöknél alkalmazzák, hanem nagy megbízhatóságú termékeknél is, ez azonban jelentősen megdrágítja az eszköz árát.

A korszerű elektronikus berendezések sem mutatnak fürdőkád-életciklusgörbét. Ennek az az oka, hogy az integrált áramköröket tartalmazó eszközök nem mutatnak elfáradási jelenséget.

A klasszikus fürdőkádgörbe a konvencionális technológiával készített eszközökre jellemző."

 

:)

 

Link to comment
Megosztás:

7 órája, Astra555 írta:

Az enyémből kivágták (még az előző tulaj), így nincs benne. Az izzításjelző menet közben sosem villogott még, egyedül csak a kulcsos autó lámpa világít néha, ekkor a 2452-es hibakódot dobja.

Elvileg azért jelez az izzításjelző menet közben, mert akkor már végig kellene futnia a regenerációnak. Álló helyzetben is meg lehet csinálni megfelelő műszerrel (OP-COM állítólag nem jó hozzá), de nem hinném, hogy jót tesz a motornak, ha nincs rendes hűtés, meg a szomszédok sem örülnének a füstfelhőnek. Tudomásom szerint vannak olyan motorok, amikben nincs dpf, lehet, hogy egy ugyanolyan motor szoftvere megoldaná a problémát. Ha csak simán kiveszik belőle a szűrőt, akkor azt úgyis észreveszi a rendszer és jelezni fogja, ahogy írtam. Ezen kívül sem fogyasztásban, sem teljesítményben nem érzek különbséget, mondjuk nem is vagyok egy racingboy.:)

Egy másik jele a regenerációnak, hogy a pillanatnyi fogyasztás jelentősen megemelkedik.

Op-Commal már regeneráltam. Lehet vele. Kb. 20 percig tart, és a szomszédok nem örülnek neki. Pörgeti a motort rendesen....

Link to comment
Megosztás:

23 órája, Julian írta:

Értem, köszi! Annyira nagyon nem akarom szétbontani az autót. Mikrokontrollerből biztos, hogy ki lehet olvasni, ha leveszem a nyákról és rákötöm egy kiolvasóra, ami talán még írni is tudná (ha nincs lezárva). Egy halom fémkupacot nem akarok a kocsiból csinálni, csak kíváncsi lettem volna, hogyan néznek ki ezek a fájlok.

A mikrokontrollerekben, es ugy altalaban barmilyen processzorban nem az a program fut, amit magasabb szintu nyelveken, embernek is emesztheto formaban irnak, hanem annak a gepi kodra leforditott valtozata. Amit kiolvasnal, az csak egy kodsorozat lenne, ami onmagaban teljesen erthetetlen.

A legtobb mikrokontrollerben vannak vedelmi lehetosegek, amelyek nem okvetlenul vannak bekapcsolva, de ha igen, akkor a kiolvasas meg kiforrasztva is csak trukkokkel fog menni, vagy ugy sem.

6 órája, forumadmin írta:

Kérlek a jövőben a személyeskedést mellőzd. Semmi szükség rá. 

-----------------------------------------------------------------------------------------

@csaba66 és @Cserenkov Moderáld magad - avagy segíts a moderátoroknak javaslatom a jövőre nézve. 

Köszönöm, és további jó fórumozást kívánok. 

Csak nem feljelentettek? Egyre jobb... De termeszetesen vilagos, koszonom a figyelmeztetest, megprobalom maskor nem az embert, csak a kijelenteset minositeni, bar ez eleg nehez akkor, amikor valaki gorcsosen ragaszkdik egy nyilvanvaloan hibas velemenyhez.

 

5 órája, banatila írta:

Az új alkatrészt konvencionális technológiával készítették ?  :)

hagyományos  technológiával vagy esetleg újtechnológiával ?....hova soroljuk?

Cserenkovnak nyilvan urtechnologiaval kulon gyartottak egy gorgot, amit szemelyesen Orban Viktor aldott meg, es a NER neveben raolvasassal tiltotta meg, hogy az elromlasi valoszinusege az altalanos modon alakuljon.

Egyebkent mit akarsz mondani? Hogy vannak kivetelek? Persze, hogy vannak, de nem az itt vitatott dolgokat erintik...

Az vilagos, hogy az idezojeles gyerekbetegseg es bejaratas nem azt jelenti, amire gondolsz? Elhiszitek vegre, hogy egy kommersz autora igaz a gorbe eleje?

Link to comment
Megosztás:

3 órája, csaba66 írta:

Cserenkovnak nyilvan urtechnologiaval kulon gyartottak egy gorgot, amit szemelyesen Orban Viktor aldott meg, es a NER neveben raolvasassal tiltotta meg, hogy az elromlasi valoszinusege az altalanos modon alakuljon.

Egyebkent mit akarsz mondani? Hogy vannak kivetelek? Persze, hogy vannak, de nem az itt vitatott dolgokat erintik...

Az vilagos, hogy az idezojeles gyerekbetegseg es bejaratas nem azt jelenti, amire gondolsz? Elhiszitek vegre, hogy egy kommersz autora igaz a gorbe eleje?

Kollégám hétfőn dicsekedett az új autójával (Mitsubishi). Az 1 éves J Astráját cserélte be, mert elege lett, hogy tízen pár ezer kilométer alatt a második váltót cserélik a kocsiban.

Tehát a J Astra egyesek szerint a sorozat elején fellépő "gyerekbetegségekkel" küzd, hiszen új és elromlott? Pedig lassan már Classic IV .... :)

Link to comment
Megosztás:

On 6/3/2016 at 22:39, Sztaricsnaja írta:

Kollégám hétfőn dicsekedett az új autójával (Mitsubishi). Az 1 éves J Astráját cserélte be, mert elege lett, hogy tízen pár ezer kilométer alatt a második váltót cserélik a kocsiban.

Ezek a leghulyebb hibak, mert ha valaki kifog egy rossz valtot, kicserelik, aztan minden ok, az sima ugy. Viszont ha ujra ugyanugy elromlik, akkor mar gyanus, hogy valami egyeb vagja agyon az amugy jo alkatreszt, csak ember legyen a talpan, aki megmondja, hogy eppen mi.

Terjednek olyan tortenetek, hogy hasonlo ugyek vege autocsere lett, ami nem tudom, mennyire igaz, de elvileg megeshet, hogy nem sikerul kideriteni ilyen rafinalt hibak okat.

 

Link to comment
Megosztás:

4 órája, csaba66 írta:

Ezek a leghulyebb hibak, mert ha valaki kifog egy rossz valtot, kicserelik, aztan minden ok, az sima ugy. Viszont ha ujra ugyanugy elromlik, akkor mar gyanus, hogy valami egyeb vagja agyon az amugy jo alkatreszt, csak ember legyen a talpan, aki megmondja, hogy eppen mi.

Terjednek olyan tortenetek, hogy hasonlo ugyek vege autocsere lett, ami nem tudom, mennyire igaz, de elvileg megeshet, hogy nem sikerul kideriteni ilyen rafinalt hibak okat.

 

Civices ismerősöm van aki váltóbajjal nyűglődött,cserélték nem volt jó de hosszú huzavona után autócsere.igaz ráfizetéssel mert újabbat kapott.

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 06. 03. at 22:39, Sztaricsnaja írta:

Kollégám hétfőn dicsekedett az új autójával (Mitsubishi). Az 1 éves J Astráját cserélte be, mert elege lett, hogy tízen pár ezer kilométer alatt a második váltót cserélik a kocsiban.

Tehát a J Astra egyesek szerint a sorozat elején fellépő "gyerekbetegségekkel" küzd, hiszen új és elromlott? Pedig lassan már Classic IV .... :)

Márkaszerviznek semmi sem drága. Ráadásul egyszerűbb cserélni az alkatrészt, főleg garanciában, mint kideríteni, hogy az illető keze és lába nem mozog szinkronban, vagy más hiba miatt megy kukára a váltó. Ha bedöglik a turbo, nem biztos, hogy csak a felújítás lesz az egyetlen megoldás, mert pár hét múlva újra ugyanott van az autó ugyanazzal a hibával, miközben a kenési rendszer meg nem működik rendeltetésszerűen.

Én is hallottam olyan Mercedesről, amiből fél tank benzin nem fogyott ki, és letérdelt az automata váltó. Na azt még elrontani sem tudod, mert hülyebiztos, bár megy már a matek, hogy azt a milliós számlát kinek kell majd kifizetni.. Ehhez képest a többi néhány száz autó a flottában meg hibátlanul fut.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Motorikusan Opel Antara-val megegyező 2007-es Chevy Captiva diesel 2.0 kocsink van. Ezért bátorkodom ebben a fórumban felvetni a problémám.

Részecskeszűrő regenerálásáról semmilyen visszajelzés nincs, még egy frissen vásárolt OBD (amelyik pl itt az Astra J topic egyik hozzászólása szerint mutat megfelelő adatokat) kütyü sem mutatja ki a katalizátor hőmérsékletét, pillanatnyi fogyasztást, bármi adatot, amivel menet közben látható lenne a folyamat. Tehát a kocsi nem adja le az értékeket. Én a részecskeszűrő regenerálását szeretném valahogy kijeleztetni, hogy azonnal a megfelelő vezetési stílust kezdjem el. Arra gondoltam, hogy egy kipufogó hőmérőt szereltetek fel, és egyben kérdésem, hogy ez megoldás lenne a gondomra?

A kocsiban már 150000 km van, reggel 10 km, este 10 km (tudom, nem ideális). Télen ritkábban, nyári melegben pedig kb 4-500 km-enkét indul el a regenerációs folyamat. Az is érdekes, hogy hosszú út után többször is jártunk úgy, hogy azt hittem, jól kiégett a szűrő, de a lakhelytől pár km-re megálltunk pár percre. Aztán hazaérve aktív volt a részecskeszűrés, mintha a beinduláshoz egy újbóli motorindítás is szükséges lenne. Lehet ez valamelyik nyomás, vagy hőmérséklet érzékelő hibája? Talán feleslegesen indul be néha.

Köszi előre is a válaszokat: Zsolt

Link to comment
Megosztás:

2 órája, bozso68 írta:

Motorikusan Opel Antara-val megegyező 2007-es Chevy Captiva diesel 2.0 kocsink van. Ezért bátorkodom ebben a fórumban felvetni a problémám.

Ket betu nem stimmel, itt az Astra van teriteken :)

Bar feltehetoen kb. senki nem olvassa...

Tehat konkretan errol a motorrol itt nem fognak tudni...

Link to comment
Megosztás:

43 perce, Zsolti25 írta:

Sziasztok! Tudnátok segíteni nekem, hogy melyik alkatrészt kell cserélni ahhoz, hogy ne legyen olajos a motor teteje (a műanyag fedél alatt)?

Előre is köszönöm a segítséget!

26.

Valószínű csak készletben lehet kapni mind a négyet és nem olcsó. Én is cseréltem már. Az új készletet is vagy százszor mozgattam-lehúztam mire végre beállt a helyére és nem jött az olaj a tövénél.

(A 31-est is érdemes cserélni, Az viszont tényleg filléres tétel.)

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

egy 9 éves jó állapotú H-s Astra-t veszek 130000km-rel. A kérdésem az lenne, hogy miután hozzám kerül az autó milyen alkatrészeket érdemes kicseréltetni? Olajcser szűrővel és vezérműszíj csere vízpumpával már tervben van, de érdeklene, hogy a különbőző pollen, levegő szűrők, a klímához tartozó dolgok mennyire csere igényesek esetleg más alkatrészek. Tudom, hogy lehet hülyeség egy nem teljesen elhasznált alkatrészt cserélni, de inkább egyszerre esnék túl ezeken mint külön külön, ha már úgyis a szervízben van. A másik kérdésem pedig, egy egy ilyen levegőszűrőt, klímás dolgokat nem lehet otthon kicserélni? Mennyire bonyolultak ezek?

Link to comment
Megosztás:

4 perce, jeki írta:

egy 9 éves jó állapotú H-s Astra-t veszek 130000km-rel. A kérdésem az lenne, hogy miután hozzám kerül az autó milyen alkatrészeket érdemes kicseréltetni? Olajcser szűrővel és vezérműszíj csere vízpumpával már tervben van, de érdeklene, hogy a különbőző pollen, levegő szűrők, a klímához tartozó dolgok mennyire csere igényesek esetleg más alkatrészek. Tudom, hogy lehet hülyeség egy nem teljesen elhasznált alkatrészt cserélni, de inkább egyszerre esnék túl ezeken mint külön külön, ha már úgyis a szervízben van. A másik kérdésem pedig, egy egy ilyen levegőszűrőt, klímás dolgokat nem lehet otthon kicserélni? Mennyire bonyolultak ezek?

Milyen motor? Mennyi a vezermuszij csereperiodusa? Szervizkonyv van?

Ha hitelt erdemloen kiderul, mikor mi volt szervizelve, en nem csinalnek rendkivuli csereket. Motortol fuggoen a vizpumpa csere lehet teljesen folosleges is, persze ez is nagy vitakat szokott generalni, visszaolvasva lathatod.

Barmit ki lehet otthon cserelni; ha van affinitasod a dologhoz, erdemes megprobalni, persze az egyszerubbekkel kezdve. A szurok es az olaj ez a kategoria. A klimat legfeljebb pucolni kell, es megmerni a nyomast (akar Opcommal is), cserelendo dolog nincs benne.

Link to comment
Megosztás:

32 minutes ago, csaba66 said:

Milyen motor? Mennyi a vezermuszij csereperiodusa? Szervizkonyv van?

Ha hitelt erdemloen kiderul, mikor mi volt szervizelve, en nem csinalnek rendkivuli csereket. Motortol fuggoen a vizpumpa csere lehet teljesen folosleges is, persze ez is nagy vitakat szokott generalni, visszaolvasva lathatod.

Barmit ki lehet otthon cserelni; ha van affinitasod a dologhoz, erdemes megprobalni, persze az egyszerubbekkel kezdve. A szurok es az olaj ez a kategoria. A klimat legfeljebb pucolni kell, es megmerni a nyomast (akar Opcommal is), cserelendo dolog nincs benne.

 z19dt és az Opel szerviz szerint 160000km. Van szervizkönyv 20-25000 km es periodusokkal, pecsetelve rendesen. 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H dízel vásárlását tervezem, azonban nehéz eldönteni, hogy az 1.7CDTI vagy az 1.9CDTI változat lenne-e jobb választás. Jelenleg egy Mazda 6 2.0 dízelt hajtok, ezt szeretném valami kevésbé nyűgös, kisebb pénzből fenntartható dízelre lecserélni. Értem ez alatt azt, hogy egy vezérlés csere nem 130.000, lendkerék + kuplung csere nem rúg 300.000Ft fölé és az injektorok darabja sem 200.000Ft.

Mire figyeljek oda különösen a vásárlás során?

Módosítva : HUNdefined
Link to comment
Megosztás:

8 órája, HUNdefined írta:

Astra H dízel vásárlását tervezem, azonban nehéz eldönteni, hogy az 1.7CDTI vagy az 1.9CDTI változat lenne-e jobb választás. Jelenleg egy Mazda 6 2.0 dízelt hajtok, ezt szeretném valami kevésbé nyűgös, kisebb pénzből fenntartható dízelre lecserélni. Értem ez alatt azt, hogy egy vezérlés csere nem 130.000, lendkerék + kuplung csere nem rúg 300.000Ft fölé és az injektorok darabja sem 200.000Ft.

Mire figyeljek oda különösen a vásárlás során?

Valaki eppen most akar itt egy forditott iranyu cseret :)

Ha nem hianyoznak a plusz loerok, az 1.7-es mindenkeppen egyszerubb tortenet, es gyakoribb is. Egy vezerles csere Szerviz 4+-ban 60ezer, a tobbi is olcsobb. Normalis esetben az injektorokhoz nem kell nyulni, vagy vegszukseg eseten fel lehet ujitani oket, szoval az uj aruktol nem igazan erdemes riadozni...

 

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

17 órája, csaba66 írta:

Valaki eppen most akar itt egy forditott iranyu cseret :)

Ha nem hianyoznak a plusz loerok, az 1.7-es mindenkeppen egyszerubb tortenet, es gyakoribb is. Egy vezerles csere Szerviz 4+-ban 60ezer, a tobbi is olcsobb. Normalis esetben az injektorokhoz nem kell nyulni, vagy vegszukseg eseten fel lehet ujitani oket, szoval az uj aruktol nem igazan erdemes riadozni...

 

Egy hazai, végig szervizelt 2008-as évjáratú 1.7CDTI példányt szemeltem most ki amit márkakereskedés árul. A 180.000km nem tudom előnyére írható-e, szombaton megnézem és kiderül milyen is valójában. Ezekben van részecskeszűrő? Ha van, mennyire szokott problémás lenni?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.