Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

sziasztok

úgy néz ki, hogy kezdi megadni magát a kinyomócsapágy (kuplung más állásokban eltérő hangokat ad ki magából) 190.000km nél járok lassan szerintem még nem volt cserélve. cseréljem az egész kuplungot úgy ahogy van? meg milyen márkájú alkatrészt ajánlotok esetleg mit nem, meg ha tudnátok ajánlani 1 jó szerelőt azt is megköszönném.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

úgy néz ki, hogy kezdi megadni magát a kinyomócsapágy (kuplung más állásokban eltérő hangokat ad ki magából) 190.000km nél járok lassan szerintem még nem volt cserélve. cseréljem az egész kuplungot úgy ahogy van? meg milyen márkájú alkatrészt ajánlotok esetleg mit nem, meg ha tudnátok ajánlani 1 jó szerelőt azt is megköszönném.

Helló....

Szerintem érdemes kicserélni komplett a kuplungot...Nehogy pár ezer km után a szerkezet vagy a tárcsa adja meg magát!!!A márkája legyen luk vagy sachs...Álltalában ezek a gyári beszállítok is...

Ha budapesti vagy akkor én is megtudom neked csinálni.....Akár alkatrészt is tudok intézni....

Ha érint akkor hívj a:30 296 90 44-es számon!!!

Üdv:Balázs

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

úgy néz ki, hogy kezdi megadni magát a kinyomócsapágy (kuplung más állásokban eltérő hangokat ad ki magából) 190.000km nél járok lassan szerintem még nem volt cserélve. cseréljem az egész kuplungot úgy ahogy van? meg milyen márkájú alkatrészt ajánlotok esetleg mit nem, meg ha tudnátok ajánlani 1 jó szerelőt azt is megköszönném.

hali!

a kuplungod hol fog?? azért kérdem mert fater kadettján eléggé fent fogott és mikor kinyomtad csörgött össze vissza, szerelő mondta, hogy kinyomócsapágy ill. kuplung csere. mi állítottunk a bowdenen, hogy ne annyira fent fogjon aztán a bowden csere is megtörtént, azóta a pedál olyan könnyű mint a vaj és érdekes módon megszűnt a csörgés is. egy ötlet mielőtt nagyobb költségekbe vágnád magad!!

üdv.

Link to comment
Megosztás:

hali!

a kuplungod hol fog?? azért kérdem mert fater kadettján eléggé fent fogott és mikor kinyomtad csörgött össze vissza, szerelő mondta, hogy kinyomócsapágy ill. kuplung csere. mi állítottunk a bowdenen, hogy ne annyira fent fogjon aztán a bowden csere is megtörtént, azóta a pedál olyan könnyű mint a vaj és érdekes módon megszűnt a csörgés is. egy ötlet mielőtt nagyobb költségekbe vágnád magad!!

üdv.

ja bocsi neked H astrad van ugye?!benéztem a forumot:) annál már nem valszínű hogy bovdenes:D

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Hello!

Tudna valaki segíteni? Nem az én autómról lenne szó, hanem egy haveroméról. 1.3 CDTI Caravan. A probléma az lenne, hogy ha az autó kinn áll az utcán 1 éjszakát hidegben első indításkor beindul, aztán leállítom, majd egy pár perc múlva nem hajlandó beindulni. Többször próbálták kiolvasni a hibakódot, de nem ír semmit.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Tudna valaki segíteni? Nem az én autómról lenne szó, hanem egy haveroméról. 1.3 CDTI Caravan. A probléma az lenne, hogy ha az autó kinn áll az utcán 1 éjszakát hidegben első indításkor beindul, aztán leállítom, majd egy pár perc múlva nem hajlandó beindulni. Többször próbálták kiolvasni a hibakódot, de nem ír semmit.

Izzít, amikor újból indítasz? Ha igen, akkor miután elalaszik az izzítás jelzés a gyújtáskulcsghoz nem nyúlva várj még egy-két percet.

Ugyanis miután elalszik a lámpa még van utó izzítása is. Ha beindul így, akkor valószínűleg injector fej probléma.

A fojtó szeleped is beragadhat, ugyanis ez leállításkor lezár, hogy hamarább leálljon a motor, egyébként nincs jelentősége.

Miután a mágnesszelepe lezárja a vákumot a rúgó előfeszítés miatt visszatér eredeti nyitott állapotába.

Mikor indítasz ennek nyitottnak kell lennie, ha leveszed a turóról jövő csövet róla láthatod milyen állapotban van.

A fojtószelepnek nincs hibajelzés funkciója, ezért nem is ír ki hibát.

Link to comment
Megosztás:

Jó az a Gm olaj, a többi feleslegesen drága, én is gm-et használok, annyi hogy szerintem olyan 15000-20000km után vagy évente cseréltesd, a 30000-es ciklus, ha mondjuk már olyan 5 éves, 100000 km körüli az autód, szerintem már sok, persze ez attól is függ, hogy hogyan használod!

Én 90000 km-ig 30000-ként, utána olyan 15 ezrenként cseréltetem/cserélem elővigyázatosságból:), ennyit megér az a 10-13 ezer forint!

Link to comment
Megosztás:

Adom én is ezt a véleményt. az a 30.000km az rengeteg! én is GM olajat használok 12-15ezrenként bár nekem dízelem van, de jobb így... 190.000 van már a motorba és nem eszik semmi olajat, 1-2 mm volt a nívó felett de még az se eszi meg egy csereperiódus alatt.... és peresz harmad annyiba kerül mint 1 márkás olaj, akkor meg minek a longlife....

Link to comment
Megosztás:

Adom én is ezt a véleményt. az a 30.000km az rengeteg! én is GM olajat használok 12-15ezrenként bár nekem dízelem van, de jobb így... 190.000 van már a motorba és nem eszik semmi olajat, 1-2 mm volt a nívó felett de még az se eszi meg egy csereperiódus alatt.... és peresz harmad annyiba kerül mint 1 márkás olaj, akkor meg minek a longlife....

Nemrég cseréltem ki 12000 km,10 hónap után a szervizben beletöltött (előttem) olajat 53000 km-nél.jófajta fekete olaj volt benne és az olaj nem igazán volt olajnak nevezhető.nem éreztem rajta a kenőképességét.30000km es vagyis longos olaj volt benne de 10000-nél már figyelgettem hogy nem jó valami(1.6 benzin 85kw).liqui moly long life gm specifikációs ment bele 5 w30 as 5 liter 8500 ft volt akciósan.szervizbe soha többet.szervízköltség szűröcserékkel +fékolajcsere 60 ezerbe fájt de még 2 éves se volt a kocsi.most 14500 ft az olaj meg a szűrők,cserével.

A szervizbe még a gépre se dugták rá.a pénzt beszedik szépen, nyujtani meg nem sokat tudnak.

Link to comment
Megosztás:

Nemrég cseréltem ki 12000 km,10 hónap után a szervizben beletöltött (előttem) olajat 53000 km-nél.jófajta fekete olaj volt benne és az olaj nem igazán volt olajnak nevezhető.nem éreztem rajta a kenőképességét.30000km es vagyis longos olaj volt benne de 10000-nél már figyelgettem hogy nem jó valami(1.6 benzin 85kw).liqui moly long life gm specifikációs ment bele 5 w30 as 5 liter 8500 ft volt akciósan.szervizbe soha többet.szervízköltség szűröcserékkel +fékolajcsere 60 ezerbe fájt de még 2 éves se volt a kocsi.most 14500 ft az olaj meg a szűrők,cserével.

A szervizbe még a gépre se dugták rá.a pénzt beszedik szépen, nyujtani meg nem sokat tudnak.

A feketeseg onmagaban nem gond, sot, eppen ellenkezoleg. Az olaj egyik feladata az, hogy magaban tartsa, es ne hagyja lerakodni azokat a szennyezo anyagokat, amelyektol befeketedik. Ha xezer km utan is "olyan az olaj, mintha uj lenne", az a nagy baj...

Link to comment
Megosztás:

Először is üdv minden jelenlévőnek!

Olaj témához:

A gyártó a GM olajra azt mondja, hogy mehet vele a 30000km még a komolyabb motorokhoz is, így szerény véleményem szerint (is) nyugodtan lehet használni. Ne felejtsük el, hogy a nagy olajtársaságok esetén elég erős a marketing munka is és így több vásárlót szereznek.

Aki "félős" az cserélje kicsit gyakrabban az olajat és kész. (én is így teszek átlag 14ezer-15ezer kmet van benne 1-1 olaj)

Link to comment
Megosztás:

Gmet a Total Gyártja de viszont más a belső adalék. Nekem 17.cdti van. Én 8000 km le cseréltem mert nem tetszett a motor hangja hamar elfáradt az olaj. Opelnál is azt mondták 10 környékén mehet dízelbe, benyásba 30. Én használtam Castrolt 0-30 de a Mobil 1 a legjobb szerintem. Mobil syntetik s 5-40 használok megvagyok elégedve vele.

Link to comment
Megosztás:

Gmet a Total Gyártja de viszont más a belső adalék. Nekem 17.cdti van. Én 8000 km le cseréltem mert nem tetszett a motor hangja hamar elfáradt az olaj. Opelnál is azt mondták 10 környékén mehet dízelbe, benyásba 30. Én használtam Castrolt 0-30 de a Mobil 1 a legjobb szerintem. Mobil syntetik s 5-40 használok megvagyok elégedve vele.

Aki egeszen biztosra akar menni, az minden reggel cserel olajat es szurot is, vagy elektromos autoval jar :)

Ami biztos, az az, hogy mint szinte minden alkatresznek, az olajnak is tobb beszallitoja van a GM-nel (es nyilvan minden mas hasonlo cegnel is; egyszeruen nem megengedheto, hogy egy beszallitonak legyenek kiszolgaltatva).

Az uj olajnak teljesiteni kell a megfelelo specifikaciot, cserere pedig akkor van szukseg, amikor valamelyik parameter mar nem eri el az eloirt minimalis erteket. Mivel az osszes parametert merni komplikalt es draga, ezert nem meregetnek, hanem kilometerben hatarozzak meg (normalis hasznalatot feltetelezve, de azert megfelelo rahagyasokkal) az elettartamot. Aki laboratoriumi meresek helyett ranezesre, szinre, szagra meg tudja mondani, hogy egy olaj "elfaradt", az legalabbis ugyes :D

Link to comment
Megosztás:

Aki egeszen biztosra akar menni, az minden reggel cserel olajat es szurot is, vagy elektromos autoval jar :)

Ami biztos, az az, hogy mint szinte minden alkatresznek, az olajnak is tobb beszallitoja van a GM-nel (es nyilvan minden mas hasonlo cegnel is; egyszeruen nem megengedheto, hogy egy beszallitonak legyenek kiszolgaltatva).

Az uj olajnak teljesiteni kell a megfelelo specifikaciot, cserere pedig akkor van szukseg, amikor valamelyik parameter mar nem eri el az eloirt minimalis erteket. Mivel az osszes parametert merni komplikalt es draga, ezert nem meregetnek, hanem kilometerben hatarozzak meg (normalis hasznalatot feltetelezve, de azert megfelelo rahagyasokkal) az elettartamot. Aki laboratoriumi meresek helyett ranezesre, szinre, szagra meg tudja mondani, hogy egy olaj "elfaradt", az legalabbis ugyes :D

A legjobb az amikor valaki azt mondja, hogy olyan jó ez az olaj mert mentem vele xxxx km-et és még mindig nem fekete ;)

Link to comment
Megosztás:

Aki egeszen biztosra akar menni, az minden reggel cserel olajat es szurot is, vagy elektromos autoval jar :D

Ami biztos, az az, hogy mint szinte minden alkatresznek, az olajnak is tobb beszallitoja van a GM-nel (es nyilvan minden mas hasonlo cegnel is; egyszeruen nem megengedheto, hogy egy beszallitonak legyenek kiszolgaltatva).

Az uj olajnak teljesiteni kell a megfelelo specifikaciot, cserere pedig akkor van szukseg, amikor valamelyik parameter mar nem eri el az eloirt minimalis erteket. Mivel az osszes parametert merni komplikalt es draga, ezert nem meregetnek, hanem kilometerben hatarozzak meg (normalis hasznalatot feltetelezve, de azert megfelelo rahagyasokkal) az elettartamot. Aki laboratoriumi meresek helyett ranezesre, szinre, szagra meg tudja mondani, hogy egy olaj "elfaradt", az legalabbis ugyes ;)

Anno volt egy "főnököm", aki az öreg Csepel tgk-ból leengedett szurokból megállapította, hogy 2 fokot elállítódott a vezérlés. ...hát öcsém, majdnem a földön fetrengtünk a röhögéstől a haverommal. :)

Link to comment
Megosztás:

Aki egeszen biztosra akar menni, az minden reggel cserel olajat es szurot is, vagy elektromos autoval jar :)

Ami biztos, az az, hogy mint szinte minden alkatresznek, az olajnak is tobb beszallitoja van a GM-nel (es nyilvan minden mas hasonlo cegnel is; egyszeruen nem megengedheto, hogy egy beszallitonak legyenek kiszolgaltatva).

Az uj olajnak teljesiteni kell a megfelelo specifikaciot, cserere pedig akkor van szukseg, amikor valamelyik parameter mar nem eri el az eloirt minimalis erteket. Mivel az osszes parametert merni komplikalt es draga, ezert nem meregetnek, hanem kilometerben hatarozzak meg (normalis hasznalatot feltetelezve, de azert megfelelo rahagyasokkal) az elettartamot. Aki laboratoriumi meresek helyett ranezesre, szinre, szagra meg tudja mondani, hogy egy olaj "elfaradt", az legalabbis ugyes :D

Miért nem megengedett 1 beszállító? Nincs annyi opel hogy ezt 1 nagy cég mint a totál ne tudná teríteni. Sosem tenném bele gm olajat 30 000km ig,de ezt opel szerelők is megmondták hogy hülyeség, mai marketing duma! Én 15-18nál cserélem az olajat. Gyártónak nem érdeke mit teszel bele "alaktrészekből élnek, fedezik a szervizeket és a marketinget", ők úgy is úgy vannak hogy 200 300 környékén lecseréled a kocsit és hozol ujjat.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem megengedett 1 beszállító? Nincs annyi opel hogy ezt 1 nagy cég mint a totál ne tudná teríteni. Sosem tenném bele gm olajat 30 000km ig,de ezt opel szerelők is megmondták hogy hülyeség, mai marketing duma! Én 15-18nál cserélem az olajat. Gyártónak nem érdeke mit teszel bele "alaktrészekből élnek, fedezik a szervizeket és a marketinget", ők úgy is úgy vannak hogy 200 300 környékén lecseréled a kocsit és hozol ujjat.

Miért valaki 500ezer km-re vett autót? Régen nem arról szól már az autóépítés, hogy minél tartósabbak legyenek a szekereink.

Egy átlag autó 200-300ezer km-t elmegy nagy hiba nélkül akkor már kielégítette a felhasználók nagy részét, akkor meg ha valaki gazdaságosnak látja jöhet egy kisebb- nagyobb felújítás.

Egyes márkaszervizekben tolják a "márkás" olajat mert az jobb a gépnek címszavú kijelentésekkel oszt aki gyökér az megveszi a bolti ár többszöröséért a "jó" olajat. A márkaszerviz meg röhög a markában a plusz lóvékkal.

Az ésszerűen rendszeres cserénél jobb nincs.

No persze tudok ellenpéldát saját családomból és ismeretségből akik 30ezer km-nként cseréltek olajat és gond nélkül elment a kocsi 180-300ezer km-t.

A tuti meg az, ha mindenki saját meglátása alapján cselekszik csak később ne bánja meg.

Link to comment
Megosztás:

Miért nem megengedett 1 beszállító? Nincs annyi opel hogy ezt 1 nagy cég mint a totál ne tudná teríteni. Sosem tenném bele gm olajat 30 000km ig,de ezt opel szerelők is megmondták hogy hülyeség, mai marketing duma! Én 15-18nál cserélem az olajat. Gyártónak nem érdeke mit teszel bele "alaktrészekből élnek, fedezik a szervizeket és a marketinget", ők úgy is úgy vannak hogy 200 300 környékén lecseréled a kocsit és hozol ujjat.

Nem arrol van szo, hogy egy ceg ne tudna eleget szallitani, hanem altalaban egeszseges tobb labon allni. Ha barmi gond van akar a szallitasi hataridokkel, akar a minoseggel, akar az arral, egy tollvonassal lehet tobbet rendelni a tobbiektol, es nem kell nullarol uj beszallitot keresni. Az sem baj, ha egy beszallito nem abban a biztos tudatban tenykedik, hogy o az egyetlen es potolhatatlan.

Az Opelnel bizonyos evjaratoknal volt olyan, hogy flex szerviz, ahol akar 50ezer km-re, vagy ket evre is kitolodhatott a dizelek olajcsereje, de aztan visszaalltak az egy ev / 30ezerre, mert a markaszervizek elvesztettek azokat az ugyfeleket, akik az egy eves kocsikkal a garancia miatt azert bementek hozzajuk :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.