Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Nem arrol van szo, hogy egy ceg ne tudna eleget szallitani, hanem altalaban egeszseges tobb labon allni. Ha barmi gond van akar a szallitasi hataridokkel, akar a minoseggel, akar az arral, egy tollvonassal lehet tobbet rendelni a tobbiektol, es nem kell nullarol uj beszallitot keresni. Az sem baj, ha egy beszallito nem abban a biztos tudatban tenykedik, hogy o az egyetlen es potolhatatlan.

Az Opelnel bizonyos evjaratoknal volt olyan, hogy flex szerviz, ahol akar 50ezer km-re, vagy ket evre is kitolodhatott a dizelek olajcsereje, de aztan visszaalltak az egy ev / 30ezerre, mert a markaszervizek elvesztettek azokat az ugyfeleket, akik az egy eves kocsikkal a garancia miatt azert bementek hozzajuk :)

Erről én is hallottam, vicces amikor utólag visszavonják a hosszabb szervizciklust.

Link to comment
Megosztás:

Jaja, nekem is flex csereprogramon volt a 2004-es astrám és kérdeztem is a szervizben, hogy nem lesz-e egy kicsit sok:), mondták hogy de:D, úgyhogy flex ide vagy oda akkor is évente cseréltettem:) Azt hiszem még a citroennél vannak ilyen nagy vállalások, persze az is marketing:)

Erről én is hallottam, vicces amikor utólag visszavonják a hosszabb szervizciklust.
Link to comment
Megosztás:

Jaja, nekem is flex csereprogramon volt a 2004-es astrám és kérdeztem is a szervizben, hogy nem lesz-e egy kicsit sok:), mondták hogy de:D, úgyhogy flex ide vagy oda akkor is évente cseréltettem:) Azt hiszem még a citroennél vannak ilyen nagy vállalások, persze az is marketing:)

Ez olyan, mint amikor a hentesnel megkerdezed, romlott-e a hus - milyen valaszt varsz? :)

Ami konkret peldat tudok, az egy (dizel) BX, amibe sosem tettem az eloirtnal gyakrabban, vagy jobb olajat, es nem a motorja miatt kerult 308ezer kmrel bontoba, hanem mert meltoztattak belehajtani... Amugy szerintem siman elment volna meg egy masik 300ezret :D

Link to comment
Megosztás:

sziasztok harmincezres szervizre viszem a kocsim 2 éves mit érdemes cseréltetni az olajon kívül? (1.7 cdti.)

A szervizfuzetben fel van sorolva, mit kell cserelni, atnezni, stb. Ezen tulmenoen minek cserelnel barmit, ha nincs vele problemad? Sot, a felsoroltakbol a taviranyito elemet nem okvetlenul szukseges, de ugye abbol indulnak ki, hogy ezt a komplikalt muveletet nem tudjak hazilag elvegezni a tulajdonosok :)

Link to comment
Megosztás:

A szervizfuzetben fel van sorolva, mit kell cserelni, atnezni, stb. Ezen tulmenoen minek cserelnel barmit, ha nincs vele problemad? Sot, a felsoroltakbol a taviranyito elemet nem okvetlenul szukseges, de ugye abbol indulnak ki, hogy ezt a komplikalt muveletet nem tudjak hazilag elvegezni a tulajdonosok :)

csak sajnos nem magyar a szervízkönyvem:(

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. úgy néz ki, hogy kuplung problémás lett az autóm plusz lenkereket is mondanak a szervizbe hang alapján, 191ezer van már benne. mit kell még ilyenkor megnézni, cserélni? ha van valakinek pár jó tippje az ilyen problémára megköszönném neki, ha megosztaná velünk. előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. úgy néz ki, hogy kuplung problémás lett az autóm plusz lenkereket is mondanak a szervizbe hang alapján, 191ezer van már benne. mit kell még ilyenkor megnézni, cserélni? ha van valakinek pár jó tippje az ilyen problémára megköszönném neki, ha megosztaná velünk. előre is köszönöm.

Írj egy motorkódot! Lendkereket szemrevételezéssel és méréssel lehet megállapítani, hogy megérett e a cserére, persze vannak erre utaló jelek is pl. rezonancia egy bizonyos fordulaton, gyorsításkor, gázelvételkor csattan, stb...

Link to comment
Megosztás:

Írj egy motorkódot! Lendkereket szemrevételezéssel és méréssel lehet megállapítani, hogy megérett e a cserére, persze vannak erre utaló jelek is pl. rezonancia egy bizonyos fordulaton, gyorsításkor, gázelvételkor csattan, stb...

szia. z17dth. minimális rezonanciát érzékeltem, de igazából a hidegindításkor kopog nagyon és a kuplungnak félúton igen csúnya hangja van . azt mondták a szervizbe még ellehet vele járni ideig óráig, de inkább kicseréltetem, mert hosszabb utakra szoktam menni. nem hiszem , hogy a lehúzásra mennének mert én viszem az alkatrészt szerelésre meg 40et mondtak, amúgy meg rendes korrekt szerelőknek tűnnek.

Link to comment
Megosztás:

szia. z17dth. minimális rezonanciát érzékeltem, de igazából a hidegindításkor kopog nagyon és a kuplungnak félúton igen csúnya hangja van . azt mondták a szervizbe még ellehet vele járni ideig óráig, de inkább kicseréltetem, mert hosszabb utakra szoktam menni. nem hiszem , hogy a lehúzásra mennének mert én viszem az alkatrészt szerelésre meg 40et mondtak, amúgy meg rendes korrekt szerelőknek tűnnek.

Szia! A kuplungszett 145e. ft,(Valeo), a lendkerék 150e. Ft (LUK). Ezek utángyártott árak, 30%-ot le lehet belőlük alkudni, és ha még az áfát is meg tudod oldani olyan 165e. körül van a vége az alkatrésznek.

Link to comment
Megosztás:

Szia! A kuplungszett 145e. ft,(Valeo), a lendkerék 150e. Ft (LUK). Ezek utángyártott árak, 30%-ot le lehet belőlük alkudni, és ha még az áfát is meg tudod oldani olyan 165e. körül van a vége az alkatrésznek.

köszi szépen,de hál istennek megtudtam venni olcsóbban, 197ért és a kinyomócsapágy is benne van már. elég húzós volt így is...

Link to comment
Megosztás:

A 165e. kevesebb mint a 197e. :)

Az én áramban is benne volt a csapágy

40% kedvezményem van. akkor hogy lehet hogy ennyivel drágábban vettem, trükköztek valamit a lenkeréknél, mert azt mondták 170 lenne a rendes ára-40% és igy lett 102. kinyomo 64-40% kuplungszett 92-40%. szerinted?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.6 twinport (Z16XEP) motoros autóm van, 97k km van benne, és az elmúlt napokban a következő problémák jöttek elő:

1500-2500 rpm között nagyobb gázra rángat, nem megy rendesen. aztán 2500 felett megy. aztán már majdnem otthon voltam, és fura hangja is lett, meg nem volt egyenletes a járása, mintha nem menne 1 henger, vagy vmi ilyesmire tippelnék. leállítottam, újraindítottam akkor hangra jónak tűnt, egyenletesen járt, de 1500-2500 között továbbra se volt tökéletes.

hazamentem, megnéztem diag cuccal, következő hibákat írta:

P0171-52 Fuel Trim System Lean - erre rákerestem, ez elvileg légtömegmérő hiba miatt a legvalószínűbb.

P0303-00 Cylinder 3 Misfire Detected - ennek meg lehet pár oka...

töröltem a hibákat, kertben állva járattam még kicsit (alapjáraton, illetve néha nyomtam kis gázt), de nem jött vissza egyik hiba se.

ma reggel jöttem melóba, továbbra is 1500-2500 között rángatós/gyenge volt, aztán kb a garázsbejáratnál megint mintha 1 henger leállt volna. beálltam a helyemre, próbáltam újraindítani, de így se tűnt jónak. (így 2 alkalomból arra tippelek, hogy csak amikor bemelegedett minden, akkor van gond a 3as henger gyújtásával)

bármi 5letetek van? tudok én házilag bármit kezdeni ezzel? egyáltalán elinduljak így haza vele?

vagy tudtok ajánlani vmi korrekt, gyors, és megfizethető szervizt? (netes keresgélés alapján csergő szervizt néztem, ez közel lenne, van vmi tapasztalat velük?)

köszi előre is minden segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

1.6 twinport (Z16XEP) motoros autóm van, 97k km van benne, és az elmúlt napokban a következő problémák jöttek elő:

1500-2500 rpm között nagyobb gázra rángat, nem megy rendesen. aztán 2500 felett megy. aztán már majdnem otthon voltam, és fura hangja is lett, meg nem volt egyenletes a járása, mintha nem menne 1 henger, vagy vmi ilyesmire tippelnék. leállítottam, újraindítottam akkor hangra jónak tűnt, egyenletesen járt, de 1500-2500 között továbbra se volt tökéletes.

hazamentem, megnéztem diag cuccal, következő hibákat írta:

P0171-52 Fuel Trim System Lean - erre rákerestem, ez elvileg légtömegmérő hiba miatt a legvalószínűbb.

P0303-00 Cylinder 3 Misfire Detected - ennek meg lehet pár oka...

töröltem a hibákat, kertben állva járattam még kicsit (alapjáraton, illetve néha nyomtam kis gázt), de nem jött vissza egyik hiba se.

ma reggel jöttem melóba, továbbra is 1500-2500 között rángatós/gyenge volt, aztán kb a garázsbejáratnál megint mintha 1 henger leállt volna. beálltam a helyemre, próbáltam újraindítani, de így se tűnt jónak. (így 2 alkalomból arra tippelek, hogy csak amikor bemelegedett minden, akkor van gond a 3as henger gyújtásával)

bármi 5letetek van? tudok én házilag bármit kezdeni ezzel? egyáltalán elinduljak így haza vele?

vagy tudtok ajánlani vmi korrekt, gyors, és megfizethető szervizt? (netes keresgélés alapján csergő szervizt néztem, ez közel lenne, van vmi tapasztalat velük?)

köszi előre is minden segítséget.

Szia.....

P0303 =Trafó csere

P0171-Üzemanyag korrekciós hiba :Szedd le a szívósort+az innyektor sort és pucold ki a kipufogó járatot az innyektor sornál..Ha leveszed fogsz látni egy kis járatot ami tele van korommal....Kipucevaés jóóó lesz!!!!

És jó is lesz....

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fél éve vagyok Astra H tulaj. A pontos típus: GTC 1.9 CDTI 150 LE

A problémám a következő: az elmúlt néhány napban most már folyamatosan ég a motorkontroll lámpa. 2-3 hete is égett pár napig de aztán megszűnt. A bajom az hogy az autó nagyon nem megy és időnként csúnya füstöt ereget. 2500 körüli fordulatnál be kéne a turbonak kapcsolni, de semmi...hiába nyomom padlóig, épp hogy csak vánszorog. Ja még annyi hogy 99.000 km van a kocsiban, 2005-ös és németországból hoztam be.

A hibakódokat kiolvastam, amik a következők:

ECN 227911

ECN 50074

ECN 38008

ECN 110963

ECN 161450

ECN 161600

Az utóbbi kettőről olvastam hogy szinte mindenki találkozott vele és azokkal nem kell foglalkozni. A többiben tudnátok segíteni hogy melyik mit jelent?

Előre is köszönöm a segítséget!

Balu

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fél éve vagyok Astra H tulaj. A pontos típus: GTC 1.9 CDTI 150 LE

A problémám a következő: az elmúlt néhány napban most már folyamatosan ég a motorkontroll lámpa. 2-3 hete is égett pár napig de aztán megszűnt. A bajom az hogy az autó nagyon nem megy és időnként csúnya füstöt ereget. 2500 körüli fordulatnál be kéne a turbonak kapcsolni, de semmi...hiába nyomom padlóig, épp hogy csak vánszorog. Ja még annyi hogy 99.000 km van a kocsiban, 2005-ös és németországból hoztam be.

A hibakódokat kiolvastam, amik a következők:

ECN 227911

ECN 50074

ECN 38008

ECN 110963

ECN 161450

ECN 161600

Az utóbbi kettőről olvastam hogy szinte mindenki találkozott vele és azokkal nem kell foglalkozni. A többiben tudnátok segíteni hogy melyik mit jelent?

Előre is köszönöm a segítséget!

Balu

Helló! Itt vannak a hibakódok:

ECN 227911 Rés érzékelése a beömlő levegő rendszeren

ECN 50074 Jármű sebességjel nincs a névleges tartományban

ECN 38008 Izzítógyertya/fűtőáramkör funkció-rendellenesség

ECN 110963 Örvénylés vezérlőelem működési zavar

ECN 161450 Indításgátló rossz jelet kapott

ECN 161600 CIM (kormányoszlop modul) hibás környezeti azonosító

A 2,5,6-os hibakódokkal nem kell foglalkozni, a többivel annál inkább!

Gabb

Link to comment
Megosztás:

Helló! Itt vannak a hibakódok:

ECN 227911 Rés érzékelése a beömlő levegő rendszeren

ECN 50074 Jármű sebességjel nincs a névleges tartományban

ECN 38008 Izzítógyertya/fűtőáramkör funkció-rendellenesség

ECN 110963 Örvénylés vezérlőelem működési zavar

ECN 161450 Indításgátló rossz jelet kapott

ECN 161600 CIM (kormányoszlop modul) hibás környezeti azonosító

A 2,5,6-os hibakódokkal nem kell foglalkozni, a többivel annál inkább!

Gabb

Köszi a listát. Tehát akkor ezekkel kell komolyabban foglalkozni:

ECN 227911 Rés érzékelése a beömlő levegő rendszeren

ECN 38008 Izzítógyertya/fűtőáramkör funkció-rendellenesség

ECN 110963 Örvénylés vezérlőelem működési zavar

A középsőnél gondolom gyertyacsere a megoldás. A másik kettőnél merre érdemes elindulni? Mit érdemes megnézni? Amúgy érdekes de ma este melóhelyről hazafelé annak ellenére hogy ugyanúgy égett a kis ikon, a kocsi ment mint a vihar, hibátlanul húz ahol kell...

Balu

Link to comment
Megosztás:

15-ért cseréltek gyertyát?? Vagy ebben benne volt a hibafeltárás is?

hibafeltárás is benne volt.

Csergő szerviz volt. (első postban kérdeztem, hogy tud-e vki ajánlani szervizt, vagy őket ismeri-e valaki)

sok volt, de nem panaszkodok, korrektek voltak, aránylag gyorsak. nem b*sztak át, és kamuzták be hogy 50ért gyújtáshidat cseréltek meg hasonlók...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.