Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Kérhetném a segítségetek?! 1.7 cdti h astra esetében, mindegyik motorban van részecskeszűrő? Nem találtam a neten pontos választ erre a kérdésre. Ha nincs mikori évjáratig nincs vagy melyik motorba? 101-110le?

Válaszokat előre is köszönöm, sokat segítenétek vele!!!! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Autó: Opel Astra H Motorkód: Z17DTJ (1686 cm3/81 kW/2009/117 ekm/rendszeresen szervizelt/MOL diesel üzemanyag)

Esetleírás:

- a hiba mindenképpen kapcsolódik a meleghez, 2 esetben állt meg az autó 1 héten belül, minden előzmény nélkül a külső hőmérséklet 33-37 fok volt, délután 16-17h indulással, gondolom az út hőmérséklete is 80 fok felett lehetett, menet közben a klíma be volt kapcsolva (az első esetnél, 30 km után XY kút árnyékban lévő kútfejnél tankolás kb 5 perces állás után 18 km megtétele – 17h / 32 fok; 2. esetnél 25 km megtétele vasúti átjáró 4 perces várakozás után, járó motor és klíma - 2 km megtétele – 16h / 37 fok; a második esetnél volt magasabb a külső hőmérséklet, s ott nem tudott a motortér hűlni, így valószínűleg, azért jutottam el csak addig)

- a sebesség általános (90-100 km/h): első alkalommal konvojban haladva 90 km/h-s sebesség 5. sebességi fokozat, második alkalommal ugyanilyen paramétereknél

- a konkrét probléma mind a két esetben ugyanaz volt: menet közben a korábban leírt sebesség alapján, a teljesítmény teljesen elveszett egyik pillanatról a másikra, csak az alapjárat működött, gázadásra kerregő hangot adott és a fordulatszám csak nagyon lassan emelkedett, ha emelkedett, a motor nyomatéka annyira alacsonyra esett vissza, hogy óvatos kuplunghasználat mellett sem lehetett elindulni vele, a motorháztető felnyitásakor, a motortér okádta a meleget, mely egyrészt a meleg idő, másrészt a klíma használata miatt is lehetett, de szokatlanul nagy volt a forróság, így nem is erőltettem, ezért autómentővel jutott haza az első eset után…

- a második eset után vontatva jutott haza az autó, 15 km megtétele után, azonban érdekes dologra lettem figyelmes, mely alapján valamilyen túlmelegedési problémára következtetek laikusként: az alapjárat működött csak, a fék és a kormányszervó miatt, a motor a menetszéltől „annyira” visszahűlt (vontatás 30 km/h), hogy a checklámpa ugyan világított, de a motor a gázpedálra normál módon reagált és ereje visszatért, az udvarra már saját erejéből állt be az autó, mintha mi sem történt volna…???!!!

- a második eset után, még a helyszínen kiolvastam a hibakódokat, ezek az alábbiak voltak:

ECN 68302 és ECN 40952

- az autó 6 napot állt, majd amikor a második szervizbe vittem volna, addigra magától törölte a hibakódokat, legalábbis a visszajelző lámpa már nem világított

Szerviz – 1: - a kiolvasott hibakód alapján kicserélték az izzító gyertyákat, de közölték, lehetséges az EGR szelep problémája (az első megállás után)

Szerviz – 2: - elvileg megbontás nélkül, a koromlerakódást és a kipufogószelep tisztítását végezték el (a második megállás után, de megoldást nem találtak, igaz a hőmérséklet, csak 25 fok körül lehetett, s náluk nem jelentkezett a hiba, így csak a hibakódok és a tapasztalataim/elmondottak alapján indultak el)

Ha van tapasztalat a leírt hibával kapcsolatban, köszönöm a visszajelzést!!

Link to comment
Megosztás:

Kérhetném a segítségetek?! 1.7 cdti h astra esetében, mindegyik motorban van részecskeszűrő? Nem találtam a neten pontos választ erre a kérdésre. Ha nincs mikori évjáratig nincs vagy melyik motorba? 101-110le?

A motorban egyiknel sincs :)

Nalam meg a kipufogoban sincs, 2006. decemberi Z17DTH.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

- a konkrét probléma mind a két esetben ugyanaz volt: menet közben a korábban leírt sebesség alapján, a teljesítmény teljesen elveszett egyik pillanatról a másikra, csak az alapjárat működött, gázadásra kerregő hangot adott és a fordulatszám csak nagyon lassan emelkedett, ha emelkedett, a motor nyomatéka annyira alacsonyra esett vissza, hogy óvatos kuplunghasználat mellett sem lehetett elindulni vele, a motorháztető felnyitásakor, a motortér okádta a meleget, mely egyrészt a meleg idő, másrészt a klíma használata miatt is lehetett, de szokatlanul nagy volt a forróság, így nem is erőltettem, ezért autómentővel jutott haza az első eset után…

A megoldast nem tudom, de mindenkeppen nezni kene a hutoviz homersekletet is; lehet, hogy van egy ertek, amely folott veszuzemmodba kapcsol az ECU. Persze elotte kene jelezze a magas homersekletet, de ki tudja...

A kerreges milyen volt, honnan jott? Nem lehet, hogy a viz forrt, es annak a hangja volt? Vagy esetleg a szorulo dugattyuk hangja...

A homerseklet figyelese idonkent mindenkeppen hasznos, hidegben es melegben is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A megoldast nem tudom, de mindenkeppen nezni kene a hutoviz homersekletet is; lehet, hogy van egy ertek, amely folott veszuzemmodba kapcsol az ECU. Persze elotte kene jelezze a magas homersekletet, de ki tudja...

A kerreges milyen volt, honnan jott? Nem lehet, hogy a viz forrt, es annak a hangja volt? Vagy esetleg a szorulo dugattyuk hangja...

A homerseklet figyelese idonkent mindenkeppen hasznos, hidegben es melegben is.

Télen, illetve 20-25 fok alatt semmi...tökéletesen működött...valami most gáz ez biztos...valamiért túlmelegszik...

A kerregés...olyan, mint amikor meg-meg szorulna valami...ha mondogatod egymás után, hogy höm-höm-höm akkor kb azt adja...ennyit tudok róla mondani, a fordulatszám pedig alig akar emelkedni...rákérdezek erre, holnap megy a 3. szervizbe...most utánajártam, talán Ők tudnak nekem segíteni...

Nem...nem a víz hangja volt...ez biztos, mert csak gázadásnál történt ez...a hűtővíz rendben volt...ellenőriztem, amikor belenéztem a motortérbe...

Tegnap az egyik ismerősöm is ezzel a gonddal azonosult...régebbi típusú 1,7 cdti...de a helyzet ugyanaz...most Ők is keresik a problémát...de gondoltam, hátha valakinél ez már előjött és tud tippet adni...

Köszönöm a választ!

Link to comment
Megosztás:

Télen, illetve 20-25 fok alatt semmi...tökéletesen működött...valami most gáz ez biztos...valamiért túlmelegszik...

A kerregés...olyan, mint amikor meg-meg szorulna valami...ha mondogatod egymás után, hogy höm-höm-höm akkor kb azt adja...ennyit tudok róla mondani, a fordulatszám pedig alig akar emelkedni...rákérdezek erre, holnap megy a 3. szervizbe...most utánajártam, talán Ők tudnak nekem segíteni...

Nem...nem a víz hangja volt...ez biztos, mert csak gázadásnál történt ez...a hűtővíz rendben volt...ellenőriztem, amikor belenéztem a motortérbe...

Tegnap az egyik ismerősöm is ezzel a gonddal azonosult...régebbi típusú 1,7 cdti...de a helyzet ugyanaz...most Ők is keresik a problémát...de gondoltam, hátha valakinél ez már előjött és tud tippet adni...

Köszönöm a választ!

Ha van egy EGR szelepre utaló hibakód, akkor nem ártott volna ránézni, ha retkes kitakarítani. Egy próbát megér. Ja, és ha takarítod, akkor tisztítsd meg a MAP szenzort is.

A tárolóból csak az előző hibákat tudod kiolvasni. Viszont amikor világít a lámpa, az annyit jelent, hogy a hiba valóságos. Ha kialszik, akkor minden rendben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ha van egy EGR szelepre utaló hibakód, akkor nem ártott volna ránézni, ha retkes kitakarítani. Egy próbát megér. Ja, és ha takarítod, akkor tisztítsd meg a MAP szenzort is.

A tárolóból csak az előző hibákat tudod kiolvasni. Viszont amikor világít a lámpa, az annyit jelent, hogy a hiba valóságos. Ha kialszik, akkor minden rendben.

Lövésem sincs, ezek a hibakódok mit jelentenek, nem tudtam meg, a neten is hiába kerestem...a hibakód kiolvasás akkor történt meg, amikor jelzett a lámpa...utána, meg megjavult??...hát ezt nem értem én sem...itt jön elő ugye az a bizonyos melegedési probléma...városon belül elbattyogok vele, reggel és este...de kimenni városon kívülre, hát még azért nem merek...holnap szerviz...kíváncsi leszek, mivel fognak offolni...de megjegyzem, amit mondtál, jelzem majd!!

Köszönöm a választ!

ui: a harmadik szerviznél, mondtam járassák és hajtsák kicsit meg...kijött a hibakód..remélem az, ami eddig...tehát üzemanyag nyomásszabályzó szelep hiba, kicserélve...hétvége 37 fok...megpróbálom, ha bevált, jelentkezek..ha nem akkor is...egy tapasztalattal mindenképpen gazdagabb lettem...

Módosítva : Alex Kopi
Link to comment
Megosztás:

Jóreggelt sziasztok! Egy ideje már furcsa erősen csörgő hangot hallok mikor 1es ben vagy hátramenetben próbálok elindulni gázadás nélkül,csak a kuplungpedált engedem fel. Ez mitől lehet? Találkozott már valaki ilyennel? Lehet hogy kettőstömegű csere elött állok?

Link to comment
Megosztás:

Jóreggelt sziasztok! Egy ideje már furcsa erősen csörgő hangot hallok mikor 1es ben vagy hátramenetben próbálok elindulni gázadás nélkül,csak a kuplungpedált engedem fel. Ez mitől lehet? Találkozott már valaki ilyennel? Lehet hogy kettőstömegű csere elött állok?

Lehet. Üresben nem csinálja? Nekem akkor kerregett a lendkerék. Vagyis valószínű sebességben is csinálta, csak akkor nem hallottam. Mindig csak amikor a garázsba beálltam és a falakról jól vissza tudott verődni a hang. Ahogy nyomkodtam a kuplungot, a fogásponton kerregett.

Link to comment
Megosztás:

Lehet. Üresben nem csinálja? Nekem akkor kerregett a lendkerék. Vagyis valószínű sebességben is csinálta, csak akkor nem hallottam. Mindig csak amikor a garázsba beálltam és a falakról jól vissza tudott verődni a hang. Ahogy nyomkodtam a kuplungot, a fogásponton kerregett.

Üresben nem,és mikor nyomkodom a pedált akkor sem. Csak mikor akarok elindulni,olyan mintha csúszna valamilyen szíj,de annál sokkal hangosabb. Menet közben már nincs ez a hang,csak az elindulásoknál.

Link to comment
Megosztás:

Lövésem sincs, ezek a hibakódok mit jelentenek, nem tudtam meg, a neten is hiába kerestem...a hibakód kiolvasás akkor történt meg, amikor jelzett a lámpa...utána, meg megjavult??...hát ezt nem értem én sem...itt jön elő ugye az a bizonyos melegedési probléma...városon belül elbattyogok vele, reggel és este...de kimenni városon kívülre, hát még azért nem merek...holnap szerviz...kíváncsi leszek, mivel fognak offolni...de megjegyzem, amit mondtál, jelzem majd!!

Köszönöm a választ!

ui: a harmadik szerviznél, mondtam járassák és hajtsák kicsit meg...kijött a hibakód..remélem az, ami eddig...tehát üzemanyag nyomásszabályzó szelep hiba, kicserélve...hétvége 37 fok...megpróbálom, ha bevált, jelentkezek..ha nem akkor is...egy tapasztalattal mindenképpen gazdagabb lettem...

Szia !

Nekem is hasonló problémám van, mióta megjött ez hőhullám. Én rögtön a hűtővíz hőmérsékletre kezdtem gyanakodni és talán ott lesz a válasz. Mivel csak a titkos menüben lehet nyomon követni a hűtővíz hőmérsékletét, emiatt aztán az ember meg is feledkezik róla. Mikor párszor néztem a hőmérséklet szinte oda volt szögezve a 90 °C-hoz, most viszont egészen más a helyzet.

Reggel mikor megyek megyek munkába és a külső hőmérséklet 18 - 24 °C között van a hűtővíz hőmérséklete ingadozik a 88 - 95 °C között (szerintem ez sem normális .... vagy mégis ???). Délután viszont hazafelé akár eléri a 99 °C-t is amit extrém nagynak tartok. Ez nem változik akkor sem ha nem használom a klímát. Egyedül akkor hül 90 °C közelébe a víz, ha motorfékkel haladok valami lejtőn. Ha parton egy kicsit meghuzatom a gépet, akkor rögön ott van a 95 °C feletti tartományban.

Először azt gyanítottam, hogy a nem kapcsol be a hűtő ventillátora, de aztán az OP-COM-mal rámásztam és leteszteltem. Mind a 3 fokozat működik és hűti is vissza a vizet rendesen. Tudja esetleg valaki, hogy hol lehet (lehet-e egyáltalán ???) a ventállátor bekapcsolási hőmérsékleteit állítani ?

Beszéltem szerelővel, aki azt mondta, hogy ne aggódjak, mert nem károsodik a motor még 100 °C-on sem, de nem igazán tudott megnyugtatni.

Van valakinek tippje ? Esetleg a termosztát lassan reagál ? (A vízpumpám új, kb 6000 km van benne.)

Köszi a segítséget előre is !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. A z17 dtr 2009-es motoroknál hogyan lehet megszüntetni az alapjárat ingadozást? Érdekesség nála hogy csak néha ingadozik.

Szia Eddie !

Egy teli tank gázolajhoz (kb ~50L) adj hozzá kb ~2 dl kétütemű olajat. Már kb 20 L gázolaj elfogyasztása után érezni fogod a "keverék" áldásos hatását :).

Azt mondják, hogy Magyarországon nagyon savas kémhatású a gázolaj és emiatt az üzemanyag szelep nem dolgozik rendesek és a common-rail-ban ingadozik az üzemanyag nyomás ( ezt meg is mértem és tényleg így van) ami az alapjárat ingadozást okozza. Ez a minimális hozzáadott 2T olaj ad annyi kenést ennek a szelepnek, amitől máris jobban működik.

De alternatív megoldásként a szelep cseréje is szóba jöhet olyan 50 ropi körüli összegért. Ez olajra átszámítva kb 43 L kétütemű olaj ára ami elég több mint 10000 L üzemanyaghoz :).

Nálam ez bevált :)

Ja igen csak a kétütemű olaj jó, mert csak az oldódik fel normálisan a gázolajban !!!

Módosítva : JaszyP
Link to comment
Megosztás:

Azt mondják, hogy Magyarországon nagyon savas kémhatású a gázolaj és emiatt az üzemanyag szelep nem dolgozik rendesek és a common-rail-ban ingadozik az üzemanyag nyomás

Ezt azert nem okvetlenul vennem komolyan, mivel a nyomas-szabalyzo szelepek tulnyomo tobbsege jol mukodik. Ha altalanos lenne a problema, de egy kis 2T olaj megoldana (mas, hatranyos kovetkezmenyek nelkul), akkor azt "gyarilag" is lehetne adalekolni, legalabb a premium uzemanyagokhoz.

Ami ebben a temaban szerintem fontos:

- megbizhato forrasbol tankolni

- jo minosegu uzemanyagszurot hasznalni

- nem 5-10 literenkent tankolni, szinte ures tankba

Az utobbi erdekes dolog, mert alapbol nem hinne az ember, hogy van jelentosege.

Sporolni biztos nem lehet vele, sot, eppen ellenkezoleg, tobb ido es uzemanyag megy el, mintha tele tankolnank. De ennel is lenyegesebb, hogy amikor a majdnem ures tankba folyik vissza a felmelegitett gazolaj, akkor a tank aljan lotykolodo, melegebb le szinte tankmosast tart, es viszi elore a lerakodott trutyit.

Módosítva : csaba66
Link to comment
Megosztás:

Mikor párszor néztem a hőmérséklet szinte oda volt szögezve a 90 °C-hoz, most viszont egészen más a helyzet.

Reggel mikor megyek megyek munkába és a külső hőmérséklet 18 - 24 °C között van a hűtővíz hőmérséklete ingadozik a 88 - 95 °C között (szerintem ez sem normális .... vagy mégis ???). Délután viszont hazafelé akár eléri a 99 °C-t is amit extrém nagynak tartok. Ez nem változik akkor sem ha nem használom a klímát. Egyedül akkor hül 90 °C közelébe a víz, ha motorfékkel haladok valami lejtőn. Ha parton egy kicsit meghuzatom a gépet, akkor rögön ott van a 95 °C feletti tartományban.

Amikor "oda van szogezve", akkor a termosztat valahol a nyitott es zart allapot kozott van, tudja tartani az adott homersekletet. Teljesen nyitott, vagy zart termosztatnal nincs ilyen tartas, mozogni fog a homerseklet, ami normalis. Adott homerseklet folott aztan belep a ventilator, de a tulnyomas miatt, illetve mert nem tiszta viz, meg 100 fokon sem fog felforrni a hutofolyadek.

Tehat onmagaban nem okvetlenul problema, amit latsz, de nem kizart, hogy a termosztat mar nem tokeletesen mukodik.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Ezt azert nem okvetlenul vennem komolyan, mivel a nyomas-szabalyzo szelepek tulnyomo tobbsege jol mukodik. Ha altalanos lenne a problema, de egy kis 2T olaj megoldana (mas, hatranyos kovetkezmenyek nelkul), akkor azt "gyarilag" is lehetne adalekolni, legalabb a premium uzemanyagokhoz.

Ami ebben a temaban szerintem fontos:

- megbizhato forrasbol tankolni

- jo minosegu uzemanyagszurot hasznalni

- nem 5-10 literenkent tankolni, szinte ures tankba

Az utobbi erdekes dolog, mert alapbol nem hinne az ember, hogy van jelentosege.

Sporolni biztos nem lehet vele, sot, eppen ellenkezoleg, tobb ido es uzemanyag megy el, mintha tele tankolnank. De ennel is lenyegesebb, hogy amikor a majdnem ures tankba folyik vissza a felmelegitett gazolaj, akkor a tank aljan lotykolodo, melegebb le szinte tankmosast tart, es viszi elore a lerakodott trutyit.

Nekem a "keverék" bevált :), csak azért írtam le, mert esetleg másnak is bejöhet. Mielőtt áttértem volna a "keverékre" a következőket próbáltam ki:

- Nekem a havi megtett kilométerem úgy a 2500 - 3000 között mozog, aminek a zömét országúton teszem meg.

- Ha már félig van a tank én teletankolom (emiatt én tankolásonként 1 dl 2T olajat rakok bele)

- Üzemanyag szűrőt nem gagyit használok (márciusban cseréltem), mint ahogy motorolajat és légszűrőt és olajszűrőt sem

- tematikusan kipróbáltam következő benzinkút hálózatokat a felsorolás sorrendjében: MOL, Shell, Avia, OMV, Agip. Ez azt jelenti, hogy hosszú időn keresztel csak annak a hálózatnak kútjainál tankoltam és nem is csak egy helyen, hogy hátha "vizezik" a dízelt és ezért nem változik semmi. Volt olyan, hogy 1-2 napra eltűnt jelenség, de aztán mindíg visszatért.

- Injektor tisztító, ami megoldotta a problémát, de hosszú távon drága a használata. Azért is gondoltam, hogy kell valami a dízelbe, mert amíg a lötyi benne volt a tankban, teljesen megszűnt a probléma.

Jelenleg az Agip-nál tankolok (és ez nem a reklám helye, egyszerűen útba esik, jó áron van a dízel náluk, jó a szendvicsük stb :) ) és töltögetem tankolásonként a 2T-t.

Ja igen prémiumot soha nem tankoltam hosszú időn keresztül, így fogalmam sincs róla, hogy az valóban megszüntette volna-e a problémát, de gyanítom, hogy segített volna. Mivel nem vagyok vegyész, így nem tudom, hogy a prémium üzemanyagokba mit tesznek, de a gyanúm szerint nem lehet valami nagy durranás :), talán télen egy kis petróleum a dermedés megelőzésére ?! Esetleg akad itt a fórumon valaki, aki meg tudja mondani a tutit ezzel kapcsolatban ?

Link to comment
Megosztás:

Mivel nem vagyok vegyész, így nem tudom, hogy a prémium üzemanyagokba mit tesznek, de a gyanúm szerint nem lehet valami nagy durranás :), talán télen egy kis petróleum a dermedés megelőzésére ?! Esetleg akad itt a fórumon valaki, aki meg tudja mondani a tutit ezzel kapcsolatban ?

Én meg pont az vagyok. :) De a pontos recept szerintem ipari titok, nem nyilvános.

Valószínű van benne égésjavító. Ez általában valamilyen szerves nitrát szokott lenni, pl etil-nitrát.

Lehet benne cetánszámnövelő. Ez is pl valamilyen nitrát, talán izopropil.

Lehet füstöléscsökkentő. Ez úgy működik, hogy a koromrészecskéket oxidálja. Hogy pontosan milyen vegyületet használnak erre, nem tudom.

Rakhatnak bele főleg télen dermedéspont csökkentőt. Ez lehet petróleum ahogy írtad, vagy korszerűbb szerves polimerek.

Aztán lehetnek különböző detergensek, amik megakadályozzák, hogy pl a porlasztócsúcsokon a gyantás trutyi odakokszolódjon.

Ami biztos, én áprilistól kb októberig csak az OMV prémiumját tankolom. Ugyanis észrevehetően kevesebbet fogyaszt belőle az autó, így majdnem be is hozz a felárát. Ha van még valami plusz hatása, az meg már majdnem ingyen van.

A téli időszakban azért tankolok alap gázolajat, mert akkor érdekes módon nem veszek észre semmilyen különbséget a prémium javára.

Próbátam én is több kúthálózat prémiumját, egyedül ennél vettem észre különbséget.

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Én úgy tudom itthon minden benzint és gázolajt a MOL-tól kapják a különböző benzinkutak.

Csak akkor hozhatnak be külföldi üzemanyagot, ha a MOL valamiért nem képes szállítani,

illetve van még 1 kivétel: Ha olyan üzemanyagot akar árulni (pl. speciálisan adalékolt) amit a MOL nem tud teljesíteni.

Tehát teljesen mindegy hol tankolsz ugyanazt fogod kapni.

A különbség SZERINTEM ott lehet, hogy melyik társaságnál, hogy működik az ellenőrzés, illetve hogy melyik társaságnak

milyen kútfeje / elektronikája van, tudnak e buherálni a kutakon.

Persze a buheráláshoz kevés a lehetőség, személyzet is kell :)

Módosítva : Zsolti25
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z17DTJ és Z17DTR ECU-ja között úgymond fizikailag van különbség? Arra gondolok, hogy csereszabatosak egymással a megfelelő szoftver felírásával? Gondolok itt arra, hogy Z17DTR-be Z17DTJ ECU-ja kerüljön a megfelelő felprogramozással. Lehetséges ez?

Szerk.: Közben látom, hogy valószínűleg ugyanaz a Denso lesz ez, de még nem vagyok 100%-ig meggyőzve. :D

Üdv

Módosítva : asbi
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A 10 éves Astra H (Z17DTH) mostanában olyat tapasztalok, hogy alapjáraton leáll a motor minden előjel nélkül. Nincs fordulatszám-ingadozás, se rángatás, és ha indítózok, akkor sem indul. Azt figyeltem meg, ha várok 4-5 percet, utána azonnal indul. Fék-gázpedál-gyújtás hibaolvasásra ezt írta ki: ECU 33 529. Ezt már 3-4szer megcsinálta az utóbbi egy hónapban. Mindegy, hogy vasúti átjáró, vagy lámpa előtt.

Tudtok-e ebben segíteni?

Link to comment
Megosztás:

A 10 éves Astra H (Z17DTH) mostanában olyat tapasztalok, hogy alapjáraton leáll a motor minden előjel nélkül. Nincs fordulatszám-ingadozás, se rángatás, és ha indítózok, akkor sem indul. Azt figyeltem meg, ha várok 4-5 percet, utána azonnal indul. Fék-gázpedál-gyújtás hibaolvasásra ezt írta ki: ECU 33 529. Ezt már 3-4szer megcsinálta az utóbbi egy hónapban. Mindegy, hogy vasúti átjáró, vagy lámpa előtt.

Fotengely jelado, volt mar itt szo rola, keresd vissza...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.