Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel motorokkal kapcsolatos problémák, kérdések


forumadmin

Recommended Posts

Szaisztok!

Nem regen vettem meg az automat, es a hasznaltauto kereskedesbol elhozva bevittem egy szervizbe atnezetni, mert hosszu utra mennek vele (2400km), - erdekes hangokat adott mikozben nyomkodtam a gazpedalt... olyan mintha lehuznank egy kupakot, majd visszaraknank, mint mikor egy szelep zarul, meg nyitodik... - ekkor ert a meglepi... kiderult hogy az a kupakhang szeru dolog az a twinport szelep hibaja es barati aron 120000-bol tesznek bele ujat.... a viz levert... talalkozott mar valaki hasonlo problemaval?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Z16XER motorral rendelkező 2007es h astráról van szó. A prblémám az vele,h sztem kicsit mintha lomha lenne...:-( Bár más 1.6 os h astrát még nem tudtam kipróbálni, de ennél többre számítanék.

Talán ezzel függ össze az alábbi "érdekesség": nagyon gyenge a motorfék...Szinte 0. Ez mitől lehet?

Amúgy a motor szépen jár, fogyasztása sem magas, egyéb problémát nem tapasztaltam eddig, mondjuk a dudám néha szól néha nem, meg a belső levegőkeringetést sem tudom életre lehelni, ezeket villamossági szerelőhöz el fogom vinni.

Jah,és az enyémnél is első indításkor még 1-1,5 másodpercig hallatszik egy kerepelő hang, mintha vmi ventillátor adná(persze csak a hatás ilyen)...

+nálam is van gázadáskor a szívócsőtől jövő "szívó-szürcsögő", "mintha valami behúzna" hang...

Ötletek?

Kösz és üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z17DTJ motoros Astra-m, részecskeszűrővel. Egy ideje nekiáll szórakozni az autó, hogy menet közben, nagyobb sebességnél (90-100 felett) kivillant a villáskulcsos-kisautós hibalámpa, 242F56 meg 242F66-os hibakódokkal (azaz eldugult a részecskeszűrő). Ami érdekes, hogy lassításra volt, hogy elaludt a lámpa (majd gyorsításra néha vissza is jött), illetve hogy városban sosem jött elő. Elvittem szervizbe, ott Tech2-vel csináltak regenerálást, meg olajcserét. Kb 200km múlva újra felvillant a lámpa, és megint azt mondta, hogy tele a részecskeszűrő. Illetve lett újabb hibakód, 042A52, ez vmi kipufogószenzor hiba. Használtam az autót még kicsit, és elaludt a kisautós visszajelző, helyette a másik sárga ikon (ilyen motorszerű vmi) jött elő, asszem az a kipufogórendszer visszajelzője, és világított állandóan. Irány a szerviz megint, újabb Tech2-es regenerálás, újabb olajcsere (1000km alatt már a második volt :D ), és persze 2-300km után újra megjött minden hibakód, meg a folyamatosan világító kipufogó-visszajelző. Azóta mentünk az autóval vagy 2000km-t, csinált magának regenerálást is párszor, de a hibák még megvannak mindig. De ma azt játszotta az autó, hogy hidegindítás után nem volt rendes alapjárat, hanem ha elérte a 800 körüli fordulatot, akkor hirtelen felrántotta 900-ra, onnan leejtette 800-ra, és ilyen hülye hangja volt, hullámzott az egész alapjárat. Mintha ki-ki hagyott volna a motor alapjáraton, de csak ott. Új hibaként meg érkezett a 042A54, szintén vmi kipuff szenzor hiba.

Ja, meg olyat is szokott csinálni, hogy hosszabb utak (50km+) után az alapjárat fennakad 1000-nél, és nem esik le magától a normális 800-ra, csak ha benyomom tövig a fékpedált. Ha felengedem a féket, akkor megint 1000 lesz, és ezt szépen csinálja, amíg le nem állítom a motort.

Az egyik szerviz szerint nincs baja a kocsinak, csak poénból világít, és szívesen kiütik nekem a hibalámpát, hogy ne zavarjon. Másik szerint meg a részecskeszűrő halt meg (3 éves az autó, 54e km-rel, szóval vicces lenne), azonnal cserélni kell, potom 500e lesz.

Valakinek vmi ötlete, hogy merre induljak és mit nézzek/nézessek meg az autón? Hasonló problémát nem nagyon találtam a neten, de hátha valakinek van egy jó gondolata. Előre is köszi, ja és bocs a hosszú novelláért! :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z17DTJ motoros Astra-m, részecskeszűrővel. Egy ideje nekiáll szórakozni az autó, hogy menet közben, nagyobb sebességnél (90-100 felett) kivillant a villáskulcsos-kisautós hibalámpa, 242F56 meg 242F66-os hibakódokkal (azaz eldugult a részecskeszűrő). Ami érdekes, hogy lassításra volt, hogy elaludt a lámpa (majd gyorsításra néha vissza is jött), illetve hogy városban sosem jött elő. Elvittem szervizbe, ott Tech2-vel csináltak regenerálást, meg olajcserét. Kb 200km múlva újra felvillant a lámpa, és megint azt mondta, hogy tele a részecskeszűrő. Illetve lett újabb hibakód, 042A52, ez vmi kipufogószenzor hiba. Használtam az autót még kicsit, és elaludt a kisautós visszajelző, helyette a másik sárga ikon (ilyen motorszerű vmi) jött elő, asszem az a kipufogórendszer visszajelzője, és világított állandóan. Irány a szerviz megint, újabb Tech2-es regenerálás, újabb olajcsere (1000km alatt már a második volt :wacko: ), és persze 2-300km után újra megjött minden hibakód, meg a folyamatosan világító kipufogó-visszajelző. Azóta mentünk az autóval vagy 2000km-t, csinált magának regenerálást is párszor, de a hibák még megvannak mindig. De ma azt játszotta az autó, hogy hidegindítás után nem volt rendes alapjárat, hanem ha elérte a 800 körüli fordulatot, akkor hirtelen felrántotta 900-ra, onnan leejtette 800-ra, és ilyen hülye hangja volt, hullámzott az egész alapjárat. Mintha ki-ki hagyott volna a motor alapjáraton, de csak ott. Új hibaként meg érkezett a 042A54, szintén vmi kipuff szenzor hiba.

Ja, meg olyat is szokott csinálni, hogy hosszabb utak (50km+) után az alapjárat fennakad 1000-nél, és nem esik le magától a normális 800-ra, csak ha benyomom tövig a fékpedált. Ha felengedem a féket, akkor megint 1000 lesz, és ezt szépen csinálja, amíg le nem állítom a motort.

Az egyik szerviz szerint nincs baja a kocsinak, csak poénból világít, és szívesen kiütik nekem a hibalámpát, hogy ne zavarjon. Másik szerint meg a részecskeszűrő halt meg (3 éves az autó, 54e km-rel, szóval vicces lenne), azonnal cserélni kell, potom 500e lesz.

Valakinek vmi ötlete, hogy merre induljak és mit nézzek/nézessek meg az autón? Hasonló problémát nem nagyon találtam a neten, de hátha valakinek van egy jó gondolata. Előre is köszi, ja és bocs a hosszú novelláért! :wacko:

Az olajcserés megoldás elég érdekes volt a :D szerviz :wacko: részéről.

Link to comment
Megosztás:

Azért egy beszámolót kérünk a szervizben történtekről!

Helló Gabb!

Ma hoztam meg az autót a márkaszervizből. ( 1 hét után)

Valójában a hűtővizem elfolyása miatt vittem be a múlt héten de addigra már nem írt ki hibakódot a számlálóm, és a rángatás is megszűnt.

A hűtővíz problémámra viszont még a márkaszerviz sem találta az okot, hogy miért ürül a tágulási tartály?

Beszéltem a szerelővel és azt mondta,hogy nincsenek egyértelmű hibajelenségek a hengerfejességre mert a csövek nem kemények, a motor hidegen és melegen is indul rendesen ill. az olajszint sem nő,és nem is változik a színe sem.( azt mondta hogy elég költséges szétszedni a motort azért , hogy lehet nem is hengerfejes) Átnézték alulról és felülről is sehol sem látszik csöpögés még a vízpumpánál sem.

Álló helyzetben járatták a motort akkor nem fogyott a víz hanem amikor terhelésen volt a moci ( mentek vele) akkor fogyott.Azt mondta a szerelő ha a blokk lenne megrepedve akkor azt hallani lehetne ( nem tudom ebből mi igaz?),említettem nekik azt a lehetőséget is ami EKEB márkatárssal történt 2009-ben az injektor tokokkal de azt mondta, hogy akkor teljesítmény csökkenésnek kéne lenni amit azért elég rendesen észre lehetne venni.Most már nagyon idegesít ez a dolog azon gondolkozom, hogy lehet teljes motort kéne cserélnem.

Az igaz ,hogy ha motort cserélek, a másik motorral össze kell "házasítani" a CD lejátszót mert különben nem fog működni?

JA, és a másik dolog, hogy rádugták a TECH2-őt és 64 000km helyett 106 000km van az autóban, úgyhogy ezt vissza tekerték rendesen :D :wacko:

Ui: bocs a hosszú szövegért.

Link to comment
Megosztás:

Helló Gabb!

Ma hoztam meg az autót a márkaszervizből. ( 1 hét után)

Valójában a hűtővizem elfolyása miatt vittem be a múlt héten de addigra már nem írt ki hibakódot a számlálóm, és a rángatás is megszűnt.

A hűtővíz problémámra viszont még a márkaszerviz sem találta az okot, hogy miért ürül a tágulási tartály?

Beszéltem a szerelővel és azt mondta,hogy nincsenek egyértelmű hibajelenségek a hengerfejességre mert a csövek nem kemények, a motor hidegen és melegen is indul rendesen ill. az olajszint sem nő,és nem is változik a színe sem.( azt mondta hogy elég költséges szétszedni a motort azért , hogy lehet nem is hengerfejes) Átnézték alulról és felülről is sehol sem látszik csöpögés még a vízpumpánál sem.

Álló helyzetben járatták a motort akkor nem fogyott a víz hanem amikor terhelésen volt a moci ( mentek vele) akkor fogyott.Azt mondta a szerelő ha a blokk lenne megrepedve akkor azt hallani lehetne ( nem tudom ebből mi igaz?),említettem nekik azt a lehetőséget is ami EKEB márkatárssal történt 2009-ben az injektor tokokkal de azt mondta, hogy akkor teljesítmény csökkenésnek kéne lenni amit azért elég rendesen észre lehetne venni.Most már nagyon idegesít ez a dolog azon gondolkozom, hogy lehet teljes motort kéne cserélnem.

Az igaz ,hogy ha motort cserélek, a másik motorral össze kell "házasítani" a CD lejátszót mert különben nem fog működni?

JA, és a másik dolog, hogy rádugták a TECH2-őt és 64 000km helyett 106 000km van az autóban, úgyhogy ezt vissza tekerték rendesen :D :wacko:

Ui: bocs a hosszú szövegért.

Köszi a beszámolót!

Link to comment
Megosztás:

A hűtővíz problémámra viszont még a márkaszerviz sem találta az okot, hogy miért ürül a tágulási tartály?

...

Átnézték alulról és felülről is sehol sem látszik csöpögés még a vízpumpánál sem.

Mennyi viz fogy? Nekem egy Z17DTH 1-2 decit eszik 1000 kilometeren, es nem latszik egyertelmu csopoges... Ugy tunik, jobban fogy, amikor a normal szintig van toltve a tartaly, azaz nem erdemes teljesen feltolteni. Meleg motornal egyebkent egyertelmuen erzodik a fagyallo szaga (a motor korul).

Az igaz ,hogy ha motort cserélek, a másik motorral össze kell "házasítani" a CD lejátszót mert különben nem fog működni?

Ha a motorvezerlot nem csereled, akkor marad minden valtozatlan, illetve a regi vezerlonek kell megmondani, hogy uj injektorai vannak... Persze ilyen hiba miatt motort cserelni nem hiszem, hogy okvetlenul a gazdasagos muveletek koze tartozna :D

JA, és a másik dolog, hogy rádugták a TECH2-őt és 64 000km helyett 106 000km van az autóban, úgyhogy ezt vissza tekerték rendesen

Egy dizelnek a 106 sem sok, persze vilagos, hogy duhito a dolog. Erdemes mindenkeppen megnezni az ilyesmit vetel elott.

Link to comment
Megosztás:

Helló Gabb!

Ma hoztam meg az autót a márkaszervizből. ( 1 hét után)

Valójában a hűtővizem elfolyása miatt vittem be a múlt héten de addigra már nem írt ki hibakódot a számlálóm, és a rángatás is megszűnt.

A hűtővíz problémámra viszont még a márkaszerviz sem találta az okot, hogy miért ürül a tágulási tartály?

Beszéltem a szerelővel és azt mondta,hogy nincsenek egyértelmű hibajelenségek a hengerfejességre mert a csövek nem kemények, a motor hidegen és melegen is indul rendesen ill. az olajszint sem nő,és nem is változik a színe sem.( azt mondta hogy elég költséges szétszedni a motort azért , hogy lehet nem is hengerfejes) Átnézték alulról és felülről is sehol sem látszik csöpögés még a vízpumpánál sem.

Álló helyzetben járatták a motort akkor nem fogyott a víz hanem amikor terhelésen volt a moci ( mentek vele) akkor fogyott.Azt mondta a szerelő ha a blokk lenne megrepedve akkor azt hallani lehetne ( nem tudom ebből mi igaz?),említettem nekik azt a lehetőséget is ami EKEB márkatárssal történt 2009-ben az injektor tokokkal de azt mondta, hogy akkor teljesítmény csökkenésnek kéne lenni amit azért elég rendesen észre lehetne venni.Most már nagyon idegesít ez a dolog azon gondolkozom, hogy lehet teljes motort kéne cserélnem.

Az igaz ,hogy ha motort cserélek, a másik motorral össze kell "házasítani" a CD lejátszót mert különben nem fog működni?

JA, és a másik dolog, hogy rádugták a TECH2-őt és 64 000km helyett 106 000km van az autóban, úgyhogy ezt vissza tekerték rendesen :D :wacko:

Ui: bocs a hosszú szövegért.

Most jut eszembe, hogy csináltunk egy H astrát ugyanilyen problémával, ott se látszódott semmi, de mi nem adtuk fel, kivettük a hűtőt, és tüzetesen átnézve volt rajta egy olyan hely ahol vízköves volt. Nyomáspróba és ott jöttek a buborékok. Azért nem hagyott nyomot a csepegés, mert elpárolgott a meleg hűtőről

Link to comment
Megosztás:

Mennyi viz fogy? Nekem egy Z17DTH 1-2 decit eszik 1000 kilometeren, es nem latszik egyertelmu csopoges... Ugy tunik, jobban fogy, amikor a normal szintig van toltve a tartaly, azaz nem erdemes teljesen feltolteni. Meleg motornal egyebkent egyertelmuen erzodik a fagyallo szaga (a motor korul).

Nekem 100 km-en kiürül az egész tartály éppen hogy egy pici marad az alján.

Ha a motorvezerlot nem csereled, akkor marad minden valtozatlan, illetve a regi vezerlonek kell megmondani, hogy uj injektorai vannak... Persze ilyen hiba miatt motort cserelni nem hiszem, hogy okvetlenul a gazdasagos muveletek koze tartozna :D

Ebben igazad van hogy nem gazdaságos, de már nincs más tippem , mert lassan beleőrülök ebbe a bizonytalanságba.

Egy dizelnek a 106 sem sok, persze vilagos, hogy duhito a dolog. Erdemes mindenkeppen megnezni az ilyesmit vetel elott.

Nem a 106 000-el van bajom hanem hogy 100 000 km-nél szoktak ebbe a tipusu motorba vezémű szijat cserélni és nem tudom ,hogy kicserélték-e valójában.

Most a hét végén kicsit belekukkantottam a vzérműszíj burkolat mögé és végül is látszanak a feliratok a szíjon egy picit kopottak,de gondolom ha nem cserélték volna akkor már (100 000km után) semmi felirat nem látszana. Erősítsetek meg ebben.

Link to comment
Megosztás:

Most jut eszembe, hogy csináltunk egy H astrát ugyanilyen problémával, ott se látszódott semmi, de mi nem adtuk fel, kivettük a hűtőt, és tüzetesen átnézve volt rajta egy olyan hely ahol vízköves volt. Nyomáspróba és ott jöttek a buborékok. Azért nem hagyott nyomot a csepegés, mert elpárolgott a meleg hűtőről

Köszi a tippet GABB, de azt nem értem,hogy a márka szervizbe ezt miért nem hajlandók elvégezni, ha már a hengerfejességet kizárták a hibalehetőségek közül?

Link to comment
Megosztás:

Nem a 106 000-el van bajom hanem hogy 100 000 km-nél szoktak ebbe a tipusu motorba vezémű szijat cserélni és nem tudom ,hogy kicserélték-e valójában.

Most a hét végén kicsit belekukkantottam a vzérműszíj burkolat mögé és végül is látszanak a feliratok a szíjon egy picit kopottak,de gondolom ha nem cserélték volna akkor már (100 000km után) semmi felirat nem látszana. Erősítsetek meg ebben.

A felirat megmaradhat sokaig, erre nem szabad alapozni... Ha valami datumkodot talalsz rajta, ami a kocsi gyartasanal kesobbi, az lehet egyedul megnyugtato. Illetve ha a gyartasi idohoz passzol, akkor egyertelmuen nem volt cserelve.

Nem tudom beleelni magam az ilyen visszatekeros eladok lelkivilagaba, de vevokent biztos jobban orulnek egy dokumentalt, friss nagyszerviznek, mint a 20-30ezerrel kevesebb kilometernek, tehat csere utan nem lett volna (szerintem) logikus a visszatekeres.

Link to comment
Megosztás:

A felirat megmaradhat sokaig, erre nem szabad alapozni... Ha valami datumkodot talalsz rajta, ami a kocsi gyartasanal kesobbi, az lehet egyedul megnyugtato. Illetve ha a gyartasi idohoz passzol, akkor egyertelmuen nem volt cserelve.

Nem tudom beleelni magam az ilyen visszatekeros eladok lelkivilagaba, de vevokent biztos jobban orulnek egy dokumentalt, friss nagyszerviznek, mint a 20-30ezerrel kevesebb kilometernek, tehat csere utan nem lett volna (szerintem) logikus a visszatekeres.

Köszi a tippet, lehet,hogy azért tekerték vissza, hogy jobban el tudják adni, ha meg nem azért akkor kezdhetek aggódni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Z17DTJ motoros Astra-m, részecskeszűrővel. Egy ideje nekiáll szórakozni az autó, hogy menet közben, nagyobb sebességnél (90-100 felett) kivillant a villáskulcsos-kisautós hibalámpa, 242F56 meg 242F66-os hibakódokkal (azaz eldugult a részecskeszűrő). Ami érdekes, hogy lassításra volt, hogy elaludt a lámpa (majd gyorsításra néha vissza is jött), illetve hogy városban sosem jött elő. Elvittem szervizbe, ott Tech2-vel csináltak regenerálást, meg olajcserét. Kb 200km múlva újra felvillant a lámpa, és megint azt mondta, hogy tele a részecskeszűrő. Illetve lett újabb hibakód, 042A52, ez vmi kipufogószenzor hiba. Használtam az autót még kicsit, és elaludt a kisautós visszajelző, helyette a másik sárga ikon (ilyen motorszerű vmi) jött elő, asszem az a kipufogórendszer visszajelzője, és világított állandóan. Irány a szerviz megint, újabb Tech2-es regenerálás, újabb olajcsere (1000km alatt már a második volt :D ), és persze 2-300km után újra megjött minden hibakód, meg a folyamatosan világító kipufogó-visszajelző. Azóta mentünk az autóval vagy 2000km-t, csinált magának regenerálást is párszor, de a hibák még megvannak mindig. De ma azt játszotta az autó, hogy hidegindítás után nem volt rendes alapjárat, hanem ha elérte a 800 körüli fordulatot, akkor hirtelen felrántotta 900-ra, onnan leejtette 800-ra, és ilyen hülye hangja volt, hullámzott az egész alapjárat. Mintha ki-ki hagyott volna a motor alapjáraton, de csak ott. Új hibaként meg érkezett a 042A54, szintén vmi kipuff szenzor hiba.

Ja, meg olyat is szokott csinálni, hogy hosszabb utak (50km+) után az alapjárat fennakad 1000-nél, és nem esik le magától a normális 800-ra, csak ha benyomom tövig a fékpedált. Ha felengedem a féket, akkor megint 1000 lesz, és ezt szépen csinálja, amíg le nem állítom a motort.

Az egyik szerviz szerint nincs baja a kocsinak, csak poénból világít, és szívesen kiütik nekem a hibalámpát, hogy ne zavarjon. Másik szerint meg a részecskeszűrő halt meg (3 éves az autó, 54e km-rel, szóval vicces lenne), azonnal cserélni kell, potom 500e lesz.

Valakinek vmi ötlete, hogy merre induljak és mit nézzek/nézessek meg az autón? Hasonló problémát nem nagyon találtam a neten, de hátha valakinek van egy jó gondolata. Előre is köszi, ja és bocs a hosszú novelláért! :wacko:

érdemes lenne elvinni egy hozzáértú márkaszervizbe, mert a részecskeszürőd dugulását sok minden okozhatja, és sokszor akár milliós javitást is okozhat ha nem derül ki, hogy mi a abaj.

a szerviz helyesen járt el az olajcsere + regenerálásnál, csak az a baj hogy nem nézték meg hogy miért csinálja, vagy a Te vezetési - használati stílusoddal van a baj.

bár azon a szerviz csak tanács adással tud segiteni :wacko:

Link to comment
Megosztás:

Helló Gabb!

Ma hoztam meg az autót a márkaszervizből. ( 1 hét után)

Valójában a hűtővizem elfolyása miatt vittem be a múlt héten de addigra már nem írt ki hibakódot a számlálóm, és a rángatás is megszűnt.

A hűtővíz problémámra viszont még a márkaszerviz sem találta az okot, hogy miért ürül a tágulási tartály?

Beszéltem a szerelővel és azt mondta,hogy nincsenek egyértelmű hibajelenségek a hengerfejességre mert a csövek nem kemények, a motor hidegen és melegen is indul rendesen ill. az olajszint sem nő,és nem is változik a színe sem.( azt mondta hogy elég költséges szétszedni a motort azért , hogy lehet nem is hengerfejes) Átnézték alulról és felülről is sehol sem látszik csöpögés még a vízpumpánál sem.

Álló helyzetben járatták a motort akkor nem fogyott a víz hanem amikor terhelésen volt a moci ( mentek vele) akkor fogyott.Azt mondta a szerelő ha a blokk lenne megrepedve akkor azt hallani lehetne ( nem tudom ebből mi igaz?),említettem nekik azt a lehetőséget is ami EKEB márkatárssal történt 2009-ben az injektor tokokkal de azt mondta, hogy akkor teljesítmény csökkenésnek kéne lenni amit azért elég rendesen észre lehetne venni.Most már nagyon idegesít ez a dolog azon gondolkozom, hogy lehet teljes motort kéne cserélnem.

Az igaz ,hogy ha motort cserélek, a másik motorral össze kell "házasítani" a CD lejátszót mert különben nem fog működni?

JA, és a másik dolog, hogy rádugták a TECH2-őt és 64 000km helyett 106 000km van az autóban, úgyhogy ezt vissza tekerték rendesen :D :wacko:

Ui: bocs a hosszú szövegért.

neked Z17DTH -d van? a 106 nál cserélj szija azonna, mert 90 nél kell, és ha elszakad akkor tényleg cserélhetsz motort....

Link to comment
Megosztás:

neked Z17DTH -d van? a 106 nál cserélj szija azonna, mert 90 nél kell, és ha elszakad akkor tényleg cserélhetsz motort....

Igen, Z17DTH-m van, a márkaszervizben azt mondták,hogy 100 000-nél kell cserélni,ahány szerviz annyi km periódus?

Természetesen nem kötekedni akarok veled, sőt nagyon köszönöm az infót. Előfordulhat, hogy esetleg 90 000-nél kicserélték? Megpróbálom azt amit CSABA66 írt, hogy keresek rajta valami dátumot ami a kocsi évjáratán túl van. Vagy van esetleg valami más trükk?

Link to comment
Megosztás:

Igen, Z17DTH-m van, a márkaszervizben azt mondták,hogy 100 000-nél kell cserélni,ahány szerviz annyi km periódus?

Természetesen nem kötekedni akarok veled, sőt nagyon köszönöm az infót. Előfordulhat, hogy esetleg 90 000-nél kicserélték? Megpróbálom azt amit CSABA66 írt, hogy keresek rajta valami dátumot ami a kocsi évjáratán túl van. Vagy van esetleg valami más trükk?

Korabban DTJ-t irtal, aminek eppen lehet 100 is, bar annyibol gyanus, hogy 15-tel oszthato szokott lenni, de inkabb 30-cal a mostani szervizperiodusok mellett.

Elofordulni elofordulhat, de aki eleve ugy all hozza, hogy visszatekeri, azt gondolom a csere sem izgatja kulonosebben... Majd elszakad a masiknak, ot mar nem erdekli. Termeszetesen a 90 nem eles hatar, birja meg boven tovabb is, de a kockazat egyre no... Es persze mulik a hasznalat modjan es a szij koran is...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Tegnap kicserélték a vezérmű szíjat, azt mondta a szerelő, hogy még nem lett cserélve mert a gyári ISUZU szíj volt rajta de ő is azt mondta,hogy tényleg nem éles határ a 90 000 km, mert azért rátartanak rendesen.Néztem még nem volt berepedve és ő is megerősített abban ,hogy a feliratra ( ami a szíjon van)nem lehet adni akárhogy is néz ki.Viszont ami továbbra is dühítő és elkeserítő számomra,hogy ő sem találta annak az okát,hogy miért ürül le a hütőviz tartályom 100 km-en.Szétszedte a belsejét is hátha a fűtéscsőnél folyik el de semmi nyoma folyásnak.Említettem neki a hűtőt hátha az lyukas de azt mondta,hogy ha 100km-en elfolyik a tartályból annak valahol nyomának kéne lenni.Érdekes módon naponta 20 km-ert megyek munkahelyre (10km oda 10 vissza, fele város fele országút ) és ebböl adódik,hogy 1 héten 100 km jön össze ami alatt leürül a tartály. Tegnap összesen 180-190 km mentem (90km oda 90 vissza, a szerelőhöz) és csak félig ürült a tartály, igaz ennek jelentős része országút volt 100-110 es tempóval. Azt vettem észre ha városban használom a kocsit vagy rövid távon akkor hamarabb leürül a tartály.

Természetesen azt elfelejtettem megemlíteni,hogy ez a szerelő csak Opeleket javít tehát keni vágja a témát.Nem tudom mi lesz a vége ennek a dolognak de attól tartok meg kell válnom ettől az autótól mert ezek szerint gyárilag motorhibás.Különben a szerelő is észrevette, hogy szinte majdnem minden bilincs a hütőcső csatlakozásoknál ki van cserélve,a termosztátnál valami "idegen" (nem gyári) tömítő anyag van,vagyis valaki szinte már az egész hütőcső rendszert átnézte és mégse találtak semmit.

Ja, és nehogy megnyugodjak mára még valószinü,hogy az EGR szelepem is bemondta az unalmasat, ugyanis a sárga motorblokk lámpa világit :D . Tényleg meg kell válnom ettől az autótól, a 13 éves F astrámmal nem volt ennyi gond mint evvel a 3 évessel.

Attól függetlenül mindenkinek köszönöm a segítséget a vezérmű szíjjal és a többi dologgal kapcsolatban.

Ui: bocs a hosszú szövegért

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.