Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Üdv!

Már régóta, ~fél éve nézegetem az autókat.

A következőket szeretném kapni az jövendőbeli autómtól:

- minél fiatalabb legyen

- dízel

- normális klíma, ABS, elektromos ablak, közp. zár legyen benne

- tempomat és alufelni nem feltétel, de nem árt ha van :lol:

- minél jobb felszereltség

Amit Én tudok nyújtani:

- 2.000.000,-Ft felső határ

- végtelen szeretet, törődés az új autóm iránt :lol:

Keresgettem-keresgettem. Kizártam a listából: Fiat, Renault, Citroen autókat.

Fentiek alapján az Opel Astra H 1.7-1.9 tűnik ideális választásnak.

Találtam is hirtelen 2db említésre méltót, ami elnyerte tetszésem.

Kérlek tapasztalatotokkal és tanácsaitokkal segítsetek a választásban!

Astra H 1

Astra H 2

Előre is köszönöm!

Zoli

Link to comment
Megosztás:

A masodik mindenkeppen gyanus, a belseje (fekete kozepkonzol) meg nem volt 2006-ban, tehat valami barkacsmunka, a vizsgadatumok alapjan valoszinuleg kulfoldi, a valodi km allasa ki tudja milyen, es ha az allapota az elado szerint is csak "normal", akkor a valosagban eleg ramaty lehet.

Az elsobe nehezebb belekotni; a keves km persze gyanus, de eppen lehet. A felszereltsege jo, es az "akar" egy ev garancia sem hatrany, de jard jol korbe, mert egyreszt felarert adjak, masreszt egy csomo dologra valoszinuleg nem terjed ki (pl. elektronika!). Nezd meg a szervizkonyvben, hova hordtak, es ott kerdezz ra (eppen itt lattunk ugye nem letezo markakereskedo altal szervizelt Opelt is).

Link to comment
Megosztás:

A masodik mindenkeppen gyanus, a belseje (fekete kozepkonzol) meg nem volt 2006-ban, tehat valami barkacsmunka, a vizsgadatumok alapjan valoszinuleg kulfoldi, a valodi km allasa ki tudja milyen, es ha az allapota az elado szerint is csak "normal", akkor a valosagban eleg ramaty lehet.

Az elsobe nehezebb belekotni; a keves km persze gyanus, de eppen lehet. A felszereltsege jo, es az "akar" egy ev garancia sem hatrany, de jard jol korbe, mert egyreszt felarert adjak, masreszt egy csomo dologra valoszinuleg nem terjed ki (pl. elektronika!). Nezd meg a szervizkonyvben, hova hordtak, es ott kerdezz ra (eppen itt lattunk ugye nem letezo markakereskedo altal szervizelt Opelt is).

Köszönöm a tanácsokat! :lol:

Link to comment
Megosztás:

A masodik mindenkeppen gyanus, a belseje (fekete kozepkonzol) meg nem volt 2006-ban, tehat valami barkacsmunka, a vizsgadatumok alapjan valoszinuleg kulfoldi, a valodi km allasa ki tudja milyen, es ha az allapota az elado szerint is csak "normal", akkor a valosagban eleg ramaty lehet.

Az elsobe nehezebb belekotni; a keves km persze gyanus, de eppen lehet. A felszereltsege jo, es az "akar" egy ev garancia sem hatrany, de jard jol korbe, mert egyreszt felarert adjak, masreszt egy csomo dologra valoszinuleg nem terjed ki (pl. elektronika!). Nezd meg a szervizkonyvben, hova hordtak, es ott kerdezz ra (eppen itt lattunk ugye nem letezo markakereskedo altal szervizelt Opelt is).

A második szerintem elírás, mert nem csak a középkonzol a fekete hanem az egész autó megfelel a frissítés utáninak (kívül-belül)...:lol:

Ha nagyon tetszik kérdezz rá:lol:!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Már régóta, ~fél éve nézegetem az autókat.

A következőket szeretném kapni az jövendőbeli autómtól:

- minél fiatalabb legyen

- dízel

- normális klíma, ABS, elektromos ablak, közp. zár legyen benne

- tempomat és alufelni nem feltétel, de nem árt ha van :lol:

- minél jobb felszereltség

Amit Én tudok nyújtani:

- 2.000.000,-Ft felső határ

- végtelen szeretet, törődés az új autóm iránt :lol:

Keresgettem-keresgettem. Kizártam a listából: Fiat, Renault, Citroen autókat.

Fentiek alapján az Opel Astra H 1.7-1.9 tűnik ideális választásnak.

Találtam is hirtelen 2db említésre méltót, ami elnyerte tetszésem.

Kérlek tapasztalatotokkal és tanácsaitokkal segítsetek a választásban!

Astra H 1

Astra H 2

Előre is köszönöm!

Zoli

[/quote

Szia!

ha teheted nézd meg ezt is ....

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra..._150_le-4801551

Nekem is hasonló paraméterű a kocsim és a 6. sebesség megfizethetetlen kényelem szerintem meg az amit a kocsi nyújt! a 150 Le nem piskóta..... :-) emelkedőn nem gondolkodik, városban 4-5 ben símán elmegy, a lámpámál nem ragadsz be, és az előzéseknél sem kell a bátorságoddal pótolni a lóerők hiányát, mivel JÓ ha van tartalék! Autópályán sem kell szégyenkezni, beállhatsz a belső gyors sávba a Mercik közé....... :-)

a 320 Nm nyomaték pedig bizalomgerjesztő. Az hogy többet eszik? hát nem gondolnám hogy estleg fél liter többletért a + 50 % lóerőtöbblet sok lenne. HA nem sietek tényleg sík terepen 6.ban 100 körül 4,2-re hozza a computer. Amúgy szépen 5,2-vel el lehet kocsikázni! Az átlag jeleleg nekem 5,9 de ezt a páőrom tistán városi forgalma teszi mert én vidéken dolgozom a melós kocsival így a "szép" kocsival ő m,egy bevásárolni meg a gyerekeket hordozza ide-oda. Szerintem ha kipróbálsz egy 150 lovasat akkor már nem szeretnél 101 lovasat venni, de ha nem próbálod ki, akkor belenyugszol abba, hogy "EZ VAN" és akkor is jó lesz úgy ahogy...

A Renault Megant sem ajánlom , nekem az ment gajjra..... az olaszokkal amúgy nincs baj mert ha éppen mást nem is de motorokat azt tudnak csinálni.

A 150 lovas is olasz motoros lesz valószínű..... Nekem volt 83"-as 1,5-ös 116 Le-s Alfa Sprintem ( az is olasz motoros ) ment mint a veszedelem kicsi kasznival, élmény volt vezetni. Úgyhogy ne félj az olasmotortól...

Hát hogy mennyit kell költeni az Opelokra azt mg nem tudom, de szerintem egy kocsira nem kellene folyamtosan költeni, mintha gyereked lenne.

Az Opelt javaslom, de ha egyéb kategóriában is indúlsz akkor ajánlom még a Toyotát is. van egy 90-es Corollám és 300e van már benne de megy nem akárhogy és még vezérműszíjon meg olajon kívül semmit sem költöttem. A Toyota az Toyota... ezt jó ha tudod, Én alapjában véve Toyotás vagyok.... ( akkor kérdeznéd ugye...MIÉRT van Opel Astrám??? :-) ) Mert az Astrát kipróbáltam...... :-) meggyőzött a lóreőtöbblet, a légzsák többlet a felsuszereltség többlet a 6. sebesség stb...... hát ennyit röviden miért vettem Astrát! :-) De ha kipróbálsz egy "nagy" Astrát, és nem veszed meg, bánni fogod örökké... :-)

Egy kombit ha megpakolsz akkor a 101 Le kicsit soványka szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Szívesen segítek ha valamiben tudok. De írtam NÉPÍTÉLETET...... :D

Hát látod, a sok légzsák, meg a stabilitást segítő cuccok jól jönnek főleg ha a lóerővel is párosul. Szeretem a Toyotákat ( igaz ez Opel fórum remélem nem leszek ITT felakasztva.... :lol: ) de sajnos a Toyota nem ad annyi extrát és védelmet, meg lőerőt. Hogy az élettartammal mi lesz hosszabb távon az majd kiderül. nem szeretem évente váltogatni a kocsijaimat. Minden esetre most örülök hogy Opelt vettem a rengeteg "egyéb" kategória helyett. Remélem nem csalódok benne. Sok sikert a vásárláshoz.

Azért ha lehet nézz utána, hogy mit cseréltek rajta a közelmúltban, mivel akkor azt neked már nem kell.... :lol:

Sokan mondják, hogy "gondoskodni" kell róla. Hát ezt a nézetet nem minden esetben osztom, mert egy egészséges 2-300.000 km megtétele egy dieselnek nem lenne kihívás különösebb ráfordítás nélkül, így kissé értetlenül állok a folyamatos "szögelés" szükségessége mellett.

Link to comment
Megosztás:

Szia! Szívesen segítek ha valamiben tudok. De írtam NÉPÍTÉLETET...... :D

Hát látod, a sok légzsák, meg a stabilitást segítő cuccok jól jönnek főleg ha a lóerővel is párosul. Szeretem a Toyotákat ( igaz ez Opel fórum remélem nem leszek ITT felakasztva.... :lol: ) de sajnos a Toyota nem ad annyi extrát és védelmet, meg lőerőt. Hogy az élettartammal mi lesz hosszabb távon az majd kiderül. nem szeretem évente váltogatni a kocsijaimat. Minden esetre most örülök hogy Opelt vettem a rengeteg "egyéb" kategória helyett. Remélem nem csalódok benne. Sok sikert a vásárláshoz.

Azért ha lehet nézz utána, hogy mit cseréltek rajta a közelmúltban, mivel akkor azt neked már nem kell.... :lol:

Sokan mondják, hogy "gondoskodni" kell róla. Hát ezt a nézetet nem minden esetben osztom, mert egy egészséges 2-300.000 km megtétele egy dieselnek nem lenne kihívás különösebb ráfordítás nélkül, így kissé értetlenül állok a folyamatos "szögelés" szükségessége mellett.

Azért erre ne vegyél mérget!:D A majd' 4 éves Toyotámban - ami messze nem full-os kivitel - 9(!) légzsák figyel!!! Az 1.6 szívó benzinesük pedig 124LE, szemben az 1.6XER 115LE-s teljesítményével! Az értéktartást - különösen ebben az ínséges időben - pedig ne is vitassuk...

Egyébként nem is az extrákban, inkább 1-2 alapvető dologban "butább" a Toyota. Utálom benne pl. az elektromos ablakok mechanizmusát (BE le-fel automata /de rendkívül körülményes és buta/, JE alap), amivel szemben a full fapad Astra H teljesen automata és kiválóan használható első ablakait álom használni!;)

Link to comment
Megosztás:

Azért erre ne vegyél mérget!:lol: A majd' 4 éves Toyotámban - ami messze nem full-os kivitel - 9(!) légzsák figyel!!! Az 1.6 szívó benzinesük pedig 124LE, szemben az 1.6XER 115LE-s teljesítményével! Az értéktartást - különösen ebben az ínséges időben - pedig ne is vitassuk...

Egyébként nem is az extrákban, inkább 1-2 alapvető dologban "butább" a Toyota. Utálom benne pl. az elektromos ablakok mechanizmusát (BE le-fel automata /de rendkívül körülményes és buta/, JE alap), amivel szemben a full fapad Astra H teljesen automata és kiválóan használható első ablakait álom használni!:D

Nem kifejezetten a légzsákokra gondoltam abból szerencsére van elég.

ABS ASR ESP 6 sebességes váltó, a vezető ülést nem csak emelni lehet , hanem billenteni is ( nem tudom hogy mindegyiket-e vagy csak az enyémet, ) a BC elég sokat tud szerintem, ( van 2 " napi" számlálója is, meg leköveti az aktuális fogyasztást és azzal számol hatótávot, nem mint a többi a nagyátlaggal.. ) no meg ne feledkezzünk meg a "legfontosabbról " sem a HŰTHETŐ kesztyűtartóról sem... :lol:

Mondjuk ami nem tetszik az, hogy elől nincs pakoló hely igazából telefonnak kulcsoknak papíroknak, és az ajtóban az italtartó hagy némi kívánnivalót.

Link to comment
Megosztás:

Azért erre ne vegyél mérget!:D A majd' 4 éves Toyotámban - ami messze nem full-os kivitel - 9(!) légzsák figyel!!! Az 1.6 szívó benzinesük pedig 124LE, szemben az 1.6XER 115LE-s teljesítményével! Az értéktartást - különösen ebben az ínséges időben - pedig ne is vitassuk...

Egyébként nem is az extrákban, inkább 1-2 alapvető dologban "butább" a Toyota. Utálom benne pl. az elektromos ablakok mechanizmusát (BE le-fel automata /de rendkívül körülményes és buta/, JE alap), amivel szemben a full fapad Astra H teljesen automata és kiválóan használható első ablakait álom használni!:D

Az értéktartásban viszont igazad van. De ez már nem jelent akkora problémát ha használtat veszel, abban biztos vagyok. Új autót meg 6 misiért vegyen az akinek 2 anyja van..... Különben én is az ár/ érték miatt is vettem Opelt..... no meg kipróbáltam.... :lol:

Nekem ne mond, hogy milyen a Toyota.... A Hiace-t szét nem tudtuk hajtani 500e volt benne mikor eladtam és azt sem tudtam hol a motor..... a régi Corolla is hasonlóan elpusztíthatatlan.... vagyis eddig.... :lol: remélem.....

Link to comment
Megosztás:

Nem kifejezetten a légzsákokra gondoltam abból szerencsére van elég.

ABS ASR ESP 6 sebességes váltó, a vezető ülést nem csak emelni lehet , hanem billenteni is ( nem tudom hogy mindegyiket-e vagy csak az enyémet, ) a BC elég sokat tud szerintem, ( van 2 " napi" számlálója is, meg leköveti az aktuális fogyasztást és azzal számol hatótávot, nem mint a többi a nagyátlaggal.. ) no meg ne feledkezzünk meg a "legfontosabbról " sem a HŰTHETŐ kesztyűtartóról sem... :D

Mondjuk ami nem tetszik az, hogy elől nincs pakoló hely igazából telefonnak kulcsoknak papíroknak, és az ajtóban az italtartó hagy némi kívánnivalót.

Na, ezeket a Toyota már régen tudja..., sőt a pakolóhely/italtartó-kérdést is megoldotta régen... A Bc-je sokkal fejlettebb, mint az Opelé, pl. a vezető utolsó 50 km-en tanúsított technikája (kuplung, gáz, kipörgetés, stb.) alapján hangolja a motort (VVTi), és a Shift-lámpa is ennek megfelelően jelez...

Azon viszont a mai napig csak nevetni tudok, h ha a H-s Astra-val vki mögé megérkezem - függetlenül attól, h mennyivel -, akkor elkezd versenyezni...., és megszívja (1.6XER)... a Toyota Auris megérkezése esetén pedig rögtön leindexelnek (1.4VVTi)...:lol::):lol: Az 1.6XER nálam "utazóban" 130-150; míg az 1.4VVTi 120-130.... Ennyit a presztizsről... Nem mellékesen az Opel (ilyen igénybevételnél) 7.2-t fogyaszt!!!!

Link to comment
Megosztás:

Az értéktartásban viszont igazad van. De ez már nem jelent akkora problémát ha használtat veszel, abban biztos vagyok. Új autót meg 6 misiért vegyen az akinek 2 anyja van..... Különben én is az ár/ érték miatt is vettem Opelt..... no meg kipróbáltam.... :lol:

Nekem ne mond, hogy milyen a Toyota.... A Hiace-t szét nem tudtuk hajtani 500e volt benne mikor eladtam és azt sem tudtam hol a motor..... a régi Corolla is hasonlóan elpusztíthatatlan.... vagyis eddig.... :lol: remélem.....

H Astra 1.7 CDTI 4.5milla.

Tegnap kérdeztem egy márkaszervízben!

Link to comment
Megosztás:

Na, ezeket a Toyota már régen tudja..., sőt a pakolóhely/italtartó-kérdést is megoldotta régen... A Bc-je sokkal fejlettebb, mint az Opelé, pl. a vezető utolsó 50 km-en tanúsított technikája (kuplung, gáz, kipörgetés, stb.) alapján hangolja a motort (VVTi), és a Shift-lámpa is ennek megfelelően jelez...

Azon viszont a mai napig csak nevetni tudok, h ha a H-s Astra-val vki mögé megérkezem - függetlenül attól, h mennyivel -, akkor elkezd versenyezni...., és megszívja (1.6XER)... a Toyota Auris megérkezése esetén pedig rögtön leindexelnek (1.4VVTi)...:lol::):lol: Az 1.6XER nálam "utazóban" 130-150; míg az 1.4VVTi 120-130.... Ennyit a presztizsről... Nem mellékesen az Opel (ilyen igénybevételnél) 7.2-t fogyaszt!!!!

Hát a benzinesnek a 7,2 nem sok. miért nem veszel dieselt?? 1,9 -est. DTH motorost. :-) kevesebbet is eszik mint a benzines, pár decivel többet eszik és jobban megy mint az 1,7-es. Az enyém most lépett a 6 L-es átlagba, úgy hogy szinte egy tankot a párom városban kocsikázott el. ( elötte vegyesben 5,9 volt... :-) )

Azt ( is ) szeretem benne, hogy emelkedőn le lehet vele tolni a legtöbb kocsit. Azért van ellenfél is, de nem sok...... :D

Link to comment
Megosztás:

Azon viszont a mai napig csak nevetni tudok, h ha a H-s Astra-val vki mögé megérkezem - függetlenül attól, h mennyivel -, akkor elkezd versenyezni...., és megszívja (1.6XER)... a Toyota Auris megérkezése esetén pedig rögtön leindexelnek (1.4VVTi)... :lol: :lol: :D Az 1.6XER nálam "utazóban" 130-150; míg az 1.4VVTi 120-130.... Ennyit a presztizsről... Nem mellékesen az Opel (ilyen igénybevételnél) 7.2-t fogyaszt!!!!

Valahogy engem is mindig megtalálnak.

Tipikus szituáció (1 hónap alatt kb 10* előfordul): "araszolok" városon kívül 95km/h-val (90 helyett) tök nyugisan... Erre valami Schumacher klón 120-al rámzuhan, és tol lefelé mintha az élete függene ezen a pár másodpercen.

Na ilyenkor néha nekem is elgurul a gyógyszerem.

Tényleg nem tisztelik az Opeleket. Pedig 2 év alatt csak 2* fordult elő, hogy nem én kerültem ki győztesen :D .

Link to comment
Megosztás:

Ismerős szituk :lol:

Igaz,hogy még csak egy 60lovacskás F-et hajtok (nem sokáig) :lol:

Kedvencem az öngyilkos jelölt Suzuki swift-es kollégák-- tuning szárny,sportdob stb. baromság--és máris azt hiszik h sportautóban ülnek xd Mindenki azt viszi,h suzuki igen jo,igen pörög stb..xd Nem igazan vettem észre eddig..xd

A "Bocs de leelőztelek" táblámat elég sűrűn olvasgatják :D

Kérdem én : az én 60lovas astram 11,5 alatt 100-on van..full gyári állapot :D Sajnos erre a 70 lovas suzu nem képes ;)

A biztonságról meg nem is beszélek :P Én tuti h meg fogok állni x tempóról ...na ő már nem biztos :D Virsli kerék nem tapad :D

Link to comment
Megosztás:

Valahogy engem is mindig megtalálnak.

Tipikus szituáció (1 hónap alatt kb 10* előfordul): "araszolok" városon kívül 95km/h-val (90 helyett) tök nyugisan... Erre valami Schumacher klón 120-al rámzuhan, és tol lefelé mintha az élete függene ezen a pár másodpercen.

Na ilyenkor néha nekem is elgurul a gyógyszerem.

Tényleg nem tisztelik az Opeleket. Pedig 2 év alatt csak 2* fordult elő, hogy nem én kerültem ki győztesen :lol: .

Velem is mindig ez van! De amikor begyújtom a 140pacit csak néznek... :lol:

1.9 vagy 2.0 pdtdi vw passat nem tudom miért hiszi azt, hogy gyorsabb, mert nagyobb a kaszni?!

Ezért hagyom ott!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Üdv mindenkinek!!

Astra H Caravan 1.7 CDTI-ről szeretnék tőletek véleményeket kérni!

Akinek van ilyen, írjon már pár sort az autóról, különösen a motorról és az elektronikáról, milyen motorok ezek, mi az amire érdemes figyelni megvételkor, szervizköltségei, hibái, stb.

A válaszokat előre is köszönöm!!

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok.

Lehet hogy belevágok egy cserébe, és kiváncsi lennék, hogy egy ilyennél http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.7_cdti_enjoy-5707241 mennyi egy vezérléscsere?

Mert gondolom ezt érdemes lenne kicserélni megvétel után.

Mire érdemes megvételkor odafigyelni?

Ha vennék mégis egy hasonlót, gondolom érdemes egy szakszervizes átvizsgálásra bevinni. Egy ilyen vizsgálat mennyibe kerül?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.