Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

Áttervezhetnéd :D

Amúgy van 1.9, 150 lóerős gtc az ismerősi körben, nullától egy gazdánál, 110000 km-ig bírta a gyári cucc ha jól tudom.

de nem tervezomernok vagyok, hehe. Viszont tok jo volt ez az illusztrcio, video. Egyszeru es nagyszeru cucc ez, es jo uzlet cserelni a gyaraknak. Nem egy bonyolult szerkezet, tul van arazva szerintem, ujat ezzel tuti nem mondtam.

Plusz az autoipart reg nem az eladasok tartjak eletben, hanem az alkatreszek... Na abbahagyom a kozhelyek repteteset.^_^

Akkor bejott a joslat ott is. Kerdeztem haveromat az 1.7CDTI chip tuningal kapcsolatban, na most a lendkerek miatt, meg azert amit O mondott sem lesz majd az se , ha ezt veszem. Sokan cipeltek vissza, mert fel ev utan jottek a bajok, folyamatos hibakodok.

Link to comment
Megosztás:

de nem tervezomernok vagyok, hehe. Viszont tok jo volt ez az illusztrcio, video. Egyszeru es nagyszeru cucc ez, es jo uzlet cserelni a gyaraknak. Nem egy bonyolult szerkezet, tul van arazva szerintem, ujat ezzel tuti nem mondtam.

Plusz az autoipart reg nem az eladasok tartjak eletben, hanem az alkatreszek... Na abbahagyom a kozhelyek repteteset.^_^

Akkor bejott a joslat ott is. Kerdeztem haveromat az 1.7CDTI chip tuningal kapcsolatban, na most a lendkerek miatt, meg azert amit O mondott sem lesz majd az se , ha ezt veszem. Sokan cipeltek vissza, mert fel ev utan jottek a bajok, folyamatos hibakodok.

Csak egy hipotetikus felvetés volt :D

Gondolom, emberfüggő meddig bírja, de sokkal több nem lehet finomkodással sem, mondjuk akkor minek az a 150 le ?

De azt is látom a közelemben, hogy egy 320 d BMW sem húzza sokkal tovább.

Balázska / http://www.opelforum.hu/index.php?showuser=16 / kocsijában volt valami box, de már nincs benne.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Én is GTC-ket nézegetek, de mivel évi 10-15000 futással számolok, ezért nekem elég a benzines is + azzal talán kevesebb macera van.

Aktuális "szerelmem": http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra...gtc_opc-4037272

A 40k futott km még reális is lehet...

Kicsit megriaszt az 1.8-as motor, nem tudom, mennyivel lehetne ezzel eljárni 80 % városban...

Egyelőre ennyit szerettem volna megosztani, először visszaolvasok, ha marad kérdésem, kérdezek. ^_^

Üdv

g

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudnátok abban segíteni, hogy hol találhatnék Astra H felszereltséglistát? Ami bonyolítja a dolgot, hgoy 2004 vagy max 2005-ös évjáratú kocsit akarok venni tehát az akkori lista lenne jó. De sajnos sehol nem találok ilyet a neten.

Az akkor 1.6-os motorokkal vannak valamiféle problémák? Olajfogyasztás stb? Vagy maradjak inkább az 1.4-nél.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudnátok abban segíteni, hogy hol találhatnék Astra H felszereltséglistát? Ami bonyolítja a dolgot, hgoy 2004 vagy max 2005-ös évjáratú kocsit akarok venni tehát az akkori lista lenne jó. De sajnos sehol nem találok ilyet a neten.

Az akkor 1.6-os motorokkal vannak valamiféle problémák? Olajfogyasztás stb? Vagy maradjak inkább az 1.4-nél.

Be kell menni egy kereskedohoz, es kerni regebbi arlistat, vagy esetleg egyik-masik a weben is ottfelejti oket...

De tul sokra nem mesz vele, mert egyedi rendelesnel lehet sok elteres. A hirdetesek pedig neha koszonoviszonyban sincsenek a valosaggal; pl. kep alapjan full fapados autokat kepesek Cosmokent arulni.

Link to comment
Megosztás:

Be kell menni egy kereskedohoz, es kerni regebbi arlistat, vagy esetleg egyik-masik a weben is ottfelejti oket...

De tul sokra nem mesz vele, mert egyedi rendelesnel lehet sok elteres. A hirdetesek pedig neha koszonoviszonyban sincsenek a valosaggal; pl. kep alapjan full fapados autokat kepesek Cosmokent arulni.

Csak azért kellene igaziból, hogy belőjjem magamnak, hogy kb melyik felszereltségi szint az ami nekem megfelelő lenne. De talán az Enjoy az ami ilyen középutas.

Nekem legalábbis ami mindenképp kell az az

ABS

Elektr ablak elöl

Távir központizár

Klíma

Szervo

Kormányról vezáérelhető Rádió + a nagyobb kijelző

Jó lenne ha a 16-os kerekek lennének.

kb ennyi.

Amúgy az 1.4-eseknél is Enjoynál 16-os kerék van vagy csak 1.6-tól felfelé? Másik kérdés, hogy amin gyárilag 16-os kerék van tehát 1.4 vagy 1.6-os motoron arra téliként fellehet rakni a 195/65 R15-ös gumit+15-ös felnit? Mert ha igen akkor azt nem adom el a mostani autómmal együtt mivel az ősszel vettem vadi újan a Conti T830 gumikat.

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kellene igaziból, hogy belőjjem magamnak, hogy kb melyik felszereltségi szint az ami nekem megfelelő lenne. De talán az Enjoy az ami ilyen középutas.

Ha talalsz Cosmot, abbol nagy baj nem lehet ^_^

Nekem legalábbis ami mindenképp kell az az

ABS

Elektr ablak elöl

Távir központizár

Klíma

Szervo

Azt hiszem, nem konnyu olyat talalni, amiben ezek nincsenek... A klima persze lehet manualis, automata, vagy elektronikus vezerlesu, ami nem mindegy (az utobbinal pl. a futes is nagyon kenyelmes).

Kormányról vezáérelhető Rádió + a nagyobb kijelző

Jó lenne ha a 16-os kerekek lennének.

Ez mar egyedi dolog, viszont egybol latszanak, hiaba is mondanak barmit a felszereltsegre.

A 15-os felnik hasznalhatok, de kerdes, hogy amid van, az jo lesz-e (4 vagy 5 csavar, osztokor, ET, kozepso luk atmeroje).

Link to comment
Megosztás:

Ha talalsz Cosmot, abbol nagy baj nem lehet ^_^

Azt hiszem, nem konnyu olyat talalni, amiben ezek nincsenek... A klima persze lehet manualis, automata, vagy elektronikus vezerlesu, ami nem mindegy (az utobbinal pl. a futes is nagyon kenyelmes).

Ez mar egyedi dolog, viszont egybol latszanak, hiaba is mondanak barmit a felszereltsegre.

A 15-os felnik hasznalhatok, de kerdes, hogy amid van, az jo lesz-e (4 vagy 5 csavar, osztokor, ET, kozepso luk atmeroje).

A felni az tuti nem jó rá, mert Fiat Stilo felnin van, csak akkor a gumit alapból nem adom el mivel mondhatni új ősszel vettem. A gumi az meg Continental TS830 195/65 R15 91T-s ha jól emlékszem. Stilo is 1.6-os tehát T-nél nagyobb sebességindexű télre nekem felesleges lenne.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Módosított első lökhárító (ködlámpa környéke meg krómozott hűtőrácsok), az első fényszóró (a 3 ajtós kivitel kivételével)) sötét hátterű helyett világos lett (szerintem bénább is egyben, gondolom ezért a classic 3-on megint sötét:)) A hátsó lámpa index nem tejüveges, hanem sötétített (ez viszont szebb:)), belül essentia enjoy kivitelben szatén színű középkonzol, cosmónál zongoralakk fekete (korábban mindháromnál grafitszürke különböző díszlécekkel), sportnál maradt a világos ezüst, meg talán lett egy-két új kárpit, az 1.6 motor 105 helyett 115 az 1.8-as motor 125 helyett 140 lovas, megjelent az 1.6 T 180LE-vel!:) Azt hiszem ennyi:)

Levente

A 2007-ben történt változások(frissítés) soroán mik változtak igazándiból a H Astrán? Illetve ez miről ismerhető fel, melyik hónaptól voltak kaphatóak ezek az autók?
Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Sziasztok!

Opel műhelyben van olyan műszer, amivel a ténylegesen futott km-t kilehet olvastatni? Tehát ami nem változik akkor sem ha visszatekerik az órát. 1.7 CDTI 100 vagy 110LE-s vagy ha a keretbe belefér (2-2,2 millió Ft max 70 ezer km) esetleg még az 1.9 120LE-ben gondolkodom használtan.

Köszönöm előre is a választ.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel műhelyben van olyan műszer, amivel a ténylegesen futott km-t kilehet olvastatni? Tehát ami nem változik akkor sem ha visszatekerik az órát. 1.7 CDTI 100 vagy 110LE-s vagy ha a keretbe belefér (2-2,2 millió Ft max 70 ezer km) esetleg még az 1.9 120LE-ben gondolkodom használtan.

Köszönöm előre is a választ.

A tenylegesen futott kilometert legfeljebb a korabbi tulajdonosbol lehet kiolvasni :excl: A motorvezerloben tarolt adat kiolvashato, de az pont ugy nem okvetlenul fedi a valosagot, mint a muszerfalon megjeleno.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel műhelyben van olyan műszer, amivel a ténylegesen futott km-t kilehet olvastatni? Tehát ami nem változik akkor sem ha visszatekerik az órát. 1.7 CDTI 100 vagy 110LE-s vagy ha a keretbe belefér (2-2,2 millió Ft max 70 ezer km) esetleg még az 1.9 120LE-ben gondolkodom használtan.

Köszönöm előre is a választ.

ahogy irták, nem lehet kiolvasn i.

és amit elképzeltél a vásárlás terén az LEHETETLEN!

Link to comment
Megosztás:

A tenylegesen futott kilometert legfeljebb a korabbi tulajdonosbol lehet kiolvasni :excl: A motorvezerloben tarolt adat kiolvashato, de az pont ugy nem okvetlenul fedi a valosagot, mint a muszerfalon megjeleno.

Mondjuk mindentol fuggetlenul erdemes kiolvasni a motorvezerlot, ha akad ra lehetoseg, mert kiderulhetnek erdekessegek. Ha sokkal tobb van benne, mint a muszerfalon, akkor eleg nyilvanvalo a disznosag...

A masik erdekesseg az, hogy (legalabbis nalam) van egy kis elteres a vezerlo es a muszerfal kozott, raadasul ez km-ben nem allando, hanem folyamatosan no, es kb. 1.6 %.

Valoszinuleg a gumimeret miatti korrekciot a vezerlo nem veszi figyelembe, ami rendben van, viszont a %-os elteres nagyon enyhen, de csokken; no ezt fejtse meg valaki :(

Ezek a konkret ertekek:

km ora ECU elteres arany

197315 200492 3177 1.01610

200680 203891 3211 1.01600

202681 205913 3232 1.01594

203756 206999 3243 1.01592

209113 212415 3302 1.01579

210234 213551 3317 1.01578

Tehat ha nem nulla, de nagyon pici az elteres, az is gyanus lehet, persze a teljes igazsag csak hosszabb megfigyeles utan derul ki.

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk mindentol fuggetlenul erdemes kiolvasni a motorvezerlot, ha akad ra lehetoseg, mert kiderulhetnek erdekessegek. Ha sokkal tobb van benne, mint a muszerfalon, akkor eleg nyilvanvalo a disznosag...

A masik erdekesseg az, hogy (legalabbis nalam) van egy kis elteres a vezerlo es a muszerfal kozott, raadasul ez km-ben nem allando, hanem folyamatosan no, es kb. 1.6 %.

Valoszinuleg a gumimeret miatti korrekciot a vezerlo nem veszi figyelembe, ami rendben van, viszont a %-os elteres nagyon enyhen, de csokken; no ezt fejtse meg valaki :excl:

Ezek a konkret ertekek:

km ora ECU elteres arany

197315 200492 3177 1.01610

200680 203891 3211 1.01600

202681 205913 3232 1.01594

203756 206999 3243 1.01592

209113 212415 3302 1.01579

210234 213551 3317 1.01578

Tehat ha nem nulla, de nagyon pici az elteres, az is gyanus lehet, persze a teljes igazsag csak hosszabb megfigyeles utan derul ki.

Márkaszervizben dolgozol, vagy van otthon Tech 2-d?

Link to comment
Megosztás:

Kár, mert talán lesz egy GID-em és inkább valamelyik fórumtárssal csináltatnám a tanítást, mint szervizben.

Bizonyos dolgokat meg tudok csinalni, de sajnos van, amit csak az igazi Tech2 tud. A GID ilyen lehet, mert van belole tobb fele is, es a Code Index programozas pl. nem biztos, hogy megy.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.