Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ASTRA H-t vennék, érdeklődök, tanácsot kérek


forumadmin

Recommended Posts

1 órával ezelőtt, opel astra írta:

Lényegét tekintve hogy 10 éves h-astrát akarok,akkor jobban járok egy h-val mint egy g-vel?Vacilálok melyik legyen bár kinézetre a h nagyon bejön.Igaz az is a kinézet nem elsődleges:).Nehéz döntés.És nincs is sok a piacon ami megfelelne a 2006tol ,1milla kb.,1,6osba,és enjoy.

Egyértelműen H Astra, de próbálj facelift (2007) utánit keresni, mert azok már jobbak, motorikusan és szoftverileg is.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

21 órája, opel astra írta:

Hello mindenkinek.Új vagyok itt.Szeretnék egy h astrát 1.6 benzinest. Pl. enjoy.A keretem 1milla.+-200 000ft.Első autóm lenne.Sok kocsit vezettem már cégen belül de saját sose volt még.Futót is huzna.Tudom 1.8jobb lenne neki de régen haverral f-astrával 1.4el is ment futóval.A kérdésem az lenne hogy egyik szerelő ismerőse havernak azt tanácsolta opelből g-astra és H ne.Kiváncsi lennék mért mondta ezt hisz a utángyártott alkatrészek nem hiszem hogy drágábbak lennének sokkal.Mellesleg 10évesnél nem szeretnék öregebbet,tehát 2006ostól.Szerintetek ennyi pénzért G vagy H astránál maradjak?És 10 éves korban mennyi km.ig érdems megvenni?Igaz ha karban van tartva 350 000ig elkéne menni lazán.Kösz:)

Nem (csak) azt kell nézni, hogy mit mondanak, hanem elsősorban azt, hogy ki mondja...

Azért a G (de talán még a H) Astrák nem a fenntarthatatlanságukról híresek. 

De az is igaz, hogy használt autó esetében (bármilyen típusról, márkáról legyen szó) bele lehet húzni... Belelátni a motorba, előéletbe nem lehet 100%-ig...

Link to comment
Megosztás:

6 órája, opel astra írta:

Lényegét tekintve hogy 10 éves h-astrát akarok,akkor jobban járok egy h-val mint egy g-vel?Vacilálok melyik legyen bár kinézetre a h nagyon bejön.Igaz az is a kinézet nem elsődleges:).Nehéz döntés.És nincs is sok a piacon ami megfelelne a 2006tol ,1milla kb.,1,6osba,és enjoy.

Én is ebben a dillemában voltam ,amikor autót kerestem!A szerelő ismerőseim meg gyakorlatilag hülyének néztek,mikor ezt tőlük is megkérdeztem. :) Nem kérdés,mindenképpen H Astrát keress,bár én a keretet megemelném!Még azon az áron is,hogy kicsit később lenne autóm!

Link to comment
Megosztás:

2 perce, rotel írta:

Én is ebben a dillemában voltam ,amikor autót kerestem!A szerelő ismerőseim meg gyakorlatilag hülyének néztek,mikor ezt tőlük is megkérdeztem. :) Nem kérdés,mindenképpen H Astrát keress,bár én a keretet megemelném!Még azon az áron is,hogy kicsit később lenne autóm!

a keretem kitoltam 1.2m-re.Nem vágom mi lenne ez a facelift.Valami tipusa?

Link to comment
Megosztás:

18 perce, opel astra írta:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/astra_h/opel_astra_h_1.6_enjoy-10457486

Pl. ez tetszik.Képek alapján szép állapotban van.Külsőre ez nagyon tetszik.Csak hát ugye nemismerem,sose ültem ilyenben.

Látszólag jól néz ki,de mindenképp élőben kell megnézni és kipróbálni...sokkal valósabb képet kapsz.Kicsit sok a km,de legalább talán valós.Ez még a facelift előtti astra a régebbi 105 lovas motorral (azért nem rossz ám az,ha rendes gazdája volt).A szine nagyon szép!A felszereltsége nagyjából rendben van,talán a tempomat,riasztó és deréktámasz (nem lebecsülendő dolog) hiányzik.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, rotel írta:

Látszólag jól néz ki,de mindenképp élőben kell megnézni és kipróbálni...sokkal valósabb képet kapsz.Kicsit sok a km,de legalább talán valós.Ez még a facelift előtti astra a régebbi 105 lovas motorral (azért nem rossz ám az,ha rendes gazdája volt).A szine nagyon szép!A felszereltsége nagyjából rendben van,talán a tempomat,riasztó és deréktámasz (nem lebecsülendő dolog) hiányzik.

A tempomat nem túl drágán orvosolható, de a sötétedő belső tükör nekem gyanús. Az én autómban nem ilyen.

Link to comment
Megosztás:

22 órája, opel astra írta:

a keretem kitoltam 1.2m-re.Nem vágom mi lenne ez a facelift.Valami tipusa?

facelift: modellfrissítés. általában apróbb változtatások a külsőn, nagyobb(acskák) a technikán.

én néznék G-t is, H-t is. 1millió már nagyon szép G-t tud érni (mint amit pár hónapja adtunk el 2005.,1,6, bő 100e km futás, első tulaj, etc.) H-ból nehezebb lesz ilyesmit találni, ahogy látom. de a legfőbb, a türelem! :)

 

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok, új vagyok itt a fórumon. Most tervezem H Astra diesel kombi vásárlását. Olvasgatom a kommenteket, de elég nehéz dönteni. Eddig az 1.7 motorral szerelt autókat néztem többnyire Pécsett, de eléggé lerúgott darabok voltak tekergetett órával! Egyszerűen nem találok szép és jó állapotút. 

Elkezdtem nézni az 1.9 cdti motorosokat is, de eddig azt hallottam, hogy csak 1.7-et vegyek. 

Segítséget szeretnék kérni, hogy szabad-e az 1.9-et megvenni, mik a buktatók stb. 

Nem nagyon találok infókat az 1.9 motoros Astrákról ( tudom, ha egy hét fórumozásra szánt időm lenne, 1-2 komment biztos akadna az elmúlt pár évből )!

Köszönöm a segítséget előre is.

Link to comment
Megosztás:

14 órája, puha írta:

Sziasztok, új vagyok itt a fórumon. Most tervezem H Astra diesel kombi vásárlását. Olvasgatom a kommenteket, de elég nehéz dönteni. Eddig az 1.7 motorral szerelt autókat néztem többnyire Pécsett, de eléggé lerúgott darabok voltak tekergetett órával! Egyszerűen nem találok szép és jó állapotút. 

Elkezdtem nézni az 1.9 cdti motorosokat is, de eddig azt hallottam, hogy csak 1.7-et vegyek. 

Segítséget szeretnék kérni, hogy szabad-e az 1.9-et megvenni, mik a buktatók stb. 

Nem nagyon találok infókat az 1.9 motoros Astrákról ( tudom, ha egy hét fórumozásra szánt időm lenne, 1-2 komment biztos akadna az elmúlt pár évből )!

Köszönöm a segítséget előre is.

Szerintem dízelt alapból nehéz olyat találni, ami már nem kerülte megy legalább egyszer a Földet. Azt eleve az vesz aki sokat megy. Éves 30e km körül javasolják. Az egy 8 éves autó esetében már 240e km kb.

Módosítva : outsider
Link to comment
Megosztás:

26 perce, outsider írta:

Szerintem dízelt alapból nehéz olyat találni, ami már nem kerülte megy legalább egyszer a Földet. Azt eleve az vesz aki sokat megy. Éves 30e km körül javasolják. Az egy 8 éves autó esetében már 210e km kb.

Hat igen, mivel a Fold megkerulese 40ezer km lenne, teljesen igazad van... A 30 * 8 szorzas elvegzeset mar az olvasokra bizom :)

Amugy egy rendesen karbantartott, nem varosban hasznalt dizelnel 200ezer meg semmi... De az 1.5-os dizel Saxomnak 240ezer, foleg varosi kilometer utan sincs semmilyen motorikus baja, olajat nem eszik, pedig minden mas mar esik szet rajta :)

Link to comment
Megosztás:

46 perce, csaba66 írta:

Hat igen, mivel a Fold megkerulese 40ezer km lenne, teljesen igazad van... A 30 * 8 szorzas elvegzeset mar az olvasokra bizom :)

Amugy egy rendesen karbantartott, nem varosban hasznalt dizelnel 200ezer meg semmi... De az 1.5-os dizel Saxomnak 240ezer, foleg varosi kilometer utan sincs semmilyen motorikus baja, olajat nem eszik, pedig minden mas mar esik szet rajta :)

Nem néztem utána milyen hosszú az egyenlítő, de 30*8 az inkább 240... :confused::-)

A Saxo még gondolom kettőstömegű, meg részecskeszűrő (akár turbó, és nagynyomású szivattyú) nélküli.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.