Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

...szóval maximum akkor lenne a legpontosabb ha állandóan váltás nélkül tempomattal mennél egyenesben egy sebességgel folyamatosan, ami valljuk be lehetetlen.

Hát én 75-80%-ban így megyek. Érdnél benyomom a tempomatot és Bátaszékig, az M6-os első alagútjáig (itt van az első sebességkorlátozás) nem nyúlok se a tempomathoz, se a váltóhoz, se a pedálokhoz. Visszafelé ugyan ez.

Mégis egy bő literrel kevesebbet ír ki a ténylegesnél. De mondom, végülis annyira már nem zavar. Nagyjából tudom, hogy ha 4,1-4,5 körül ír ki, akkor kedvező a fogyasztásom és a tényleges valahol 5,4-5,8 között van. Ha ilyen 4,5-5,2 a kiírt, még az is elfogadható 6 körüli valós fogyasztás. 5,2 fölötti kiírt fogyasztást már sokallom, az 6 fölött van ténylegesben. De ilyet ritkán látok szerencsére. :)

Érdekes, nekem pont szokatlanul pontosnak tűnik az enyém az előző autókhoz képest. 2%-on belül van a kettő eltérése az eddigi méréseim alapján.

De a tiéd benzines, nem? Annál persze hogy pontosabb! Ezen nem kell csodálkozni. Kicsit más a működési elve. Pl nincs résolaj.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Nekem is 0,4-0,5 literrel többet mér, a BC soha nem lesz pontos mivel elég bonyolult művelettel számol többek között a pillanatnyi fogyasztásból, a tankszintből, egy belső átlagból, stb.

Egy ismerősöm egyszer levezette nekem hogyan számol, amit leírtam kb annyit értettem belőle, szóval maximum akkor lenne a legpontosabb ha állandóan váltás nélkül tempomattal mennél egyenesben egy sebességgel folyamatosan, ami valljuk be lehetetlen.

A BC különben is csak egy viszonyítási alap megbízni nem lehet bent.

Nekem Z16XEP van, és nagyon pontos. Annyi difi van, hogy ha pl. tankolás után számolva 6,36L/100km jön ki, akkor felkerekíti 6,4-re a BC.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok

Asztra H. 1,7CDTI (DTH) kocsim van a fogyasztása több Kb 0,5l-rel mint amit amit a /BC / kopjuter kiir,OP-Commal szeretnénk állitani rajta de nemtudom menyire állitsam most 00-át mutat.Ha valaki már csinált ijet,vagy tudja hogy kell, irja már le.

Én a 8-ra állítottam de semmilyen változást nem tapasztalatam.

Most viszont találtam egy képletet a neten, de én még nem próbáltam ki.

(A-B)/A * 100= X

"A" a kijelzett fogyasztás

"B" a tényleges fogyasztás

Ha van tapasztalat kérlek osszátok meg, én kipróbálom ha haza érek.

Link to comment
Megosztás:

A képletben a zárójelben nincs felcserélve az A és B? Csak mert nekem így -33-at kéne beírnom. A negatív érték csak azért fura, mert azt szeretném, ha többet jelezne ki.

De persze lehet hogy így jó és működik...

Nem sok az a 33 egy picit? :) Egyebkent a keplet egyszeruen a szazalekos elterest adja meg, azaz ha 20%-kal mutat kevesebbet, akkor irj be 20-at. Az elojel kerdeses, de majd kiserletileg kiderul :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma reggel autópályán végig zuhogó esőben, néhol felhőszakadás szerű ömlő esőben a fogyasztás végül 6,4-nek adòdott.

Délután Budapesten a városban 70km-t tettem meg. Pestlőrincről elmentem a városon keresztül Dunakeszire, majd onnan vissza Csepelre. Délután már száraz, napos idő volt. Így a klímát is benyomtam. Volt a Hungárián araszolgatás is rendesen. A délutáni eredmény 6,0 l/100km.

Ismét megtapasztaltam, hogy esőben hogy megugrik a fogyasztás.

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel autópályán végig zuhogó esőben, néhol felhőszakadás szerű ömlő esőben a fogyasztás végül 6,4-nek adòdott.

Délután Budapesten a városban 70km-t tettem meg. Pestlőrincről elmentem a városon keresztül Dunakeszire, majd onnan vissza Csepelre. Délután már száraz, napos idő volt. Így a klímát is benyomtam. Volt a Hungárián araszolgatás is rendesen. A délutáni eredmény 6,0 l/100km.

Ismét megtapasztaltam, hogy esőben hogy megugrik a fogyasztás.

Így van. Nekem 5,3 liter körül jött ki a fogyasztás szakadó esőben az M3-on. Igaz, csak kb. 80 km-es esett a 120-ból, de ez akkora fogyasztás volt, mint múltkor a 120-130-as tempó száraz időben.

És egy érdekes adat a benzines tulajoknak (megnyugodhatnak :icon1: ): a céges A16XER fogyasztása 9,8 literre jött ki. Ez több mint 150 autó átlaga az első félévre.

Típushibák: akkumulátor, sebességváltó, holtponti jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Így van. Nekem 5,3 liter körül jött ki a fogyasztás szakadó esőben az M3-on. Igaz, csak kb. 80 km-es esett a 120-ból, de ez akkora fogyasztás volt, mint múltkor a 120-130-as tempó száraz időben.

És egy érdekes adat a benzines tulajoknak (megnyugodhatnak :icon1: ): a céges A16XER fogyasztása 9,8 literre jött ki. Ez több mint 150 autó átlaga az első félévre.

Típushibák: akkumulátor, sebességváltó, holtponti jeladó.

A múltkor Szekszárd felé az M6-on sikerült esőben nekem is a 6.9-es addigi budapesti átlagot még felfelé tolni! Szóval ez az esős téma már tutira alátámasztott.

A céges A16xer meg azért eszik szerintem annyit mert:

1. Céges. Ha az enyémhez lenne tankolókártya szerintem ez sem menne el 7 ből :)

2. Nem egy J -ben van az a motor véletlen? Az azért 3 felnőttel nehezebb.

Link to comment
Megosztás:

Nektek mikor világít a kis tankoló ikon a szintjelző alatt? Nekem akkor kezdi mikor az utolsó nyolcadot eléri a mutató. Ekkor még a BC szerint 120 km megtehető. Tegnapi teletankolásom szerint az még 7-8 litert jelent.

Egyszer volt, hogy ennél is kevesebb volt a tankomban, akkor már villogott is a kis jel.

Link to comment
Megosztás:

Nektek mikor világít a kis tankoló ikon a szintjelző alatt? Nekem akkor kezdi mikor az utolsó nyolcadot eléri a mutató. Ekkor még a BC szerint 120 km megtehető. Tegnapi teletankolásom szerint az még 7-8 litert jelent.

Egyszer volt, hogy ennél is kevesebb volt a tankomban, akkor már villogott is a kis jel.

Nekem a sűrű osztásnál kezd világítani, ott is azt hiszem elhagyja az elsőt már, bár nekem benyás... villogásig meg soha nem fogom engedni :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem a sűrű osztásnál kezd világítani, ott is azt hiszem elhagyja az elsőt már, bár nekem benyás... villogásig meg soha nem fogom engedni :)

Igen, nekem is kb ott.

A villogás meg nem engedés kérdése. Ha 800-900km-t teszel meg egyszerre és még néhány km a következő kút, akkor nem tudsz nagyon mást tenni. :)

A legkevesebb üzemanyag nekem akkor volt az autóban, mikor vettem. Akkor 22km-t írt ki range-nek, a mutató pedig nullán volt.

Link to comment
Megosztás:

Igen, nekem is kb ott.

A villogás meg nem engedés kérdése. Ha 800-900km-t teszel meg egyszerre és még néhány km a következő kút, akkor nem tudsz nagyon mást tenni. :)

A legkevesebb üzemanyag nekem akkor volt az autóban, mikor vettem. Akkor 22km-t írt ki range-nek, a mutató pedig nullán volt.

A mutatót nem szoktam nézni, de a múltkor kipróbáltam mi nála a para szitu konkrétan. Megvártam a villogást(range 0), ám ekkor még mindig csak 46 litert sikerült tankolnom! Szóval nem kicsit óvatosra van állítva. A múltkor láttam egy kölcsön opcom verzióban, hogy lehetett állítani a jelzési szinteket, de nem volt nálam a kód.

Én visszább vennék az arcából, ne idegesítsen feleslegesen.

Link to comment
Megosztás:

A céges A16xer meg azért eszik szerintem annyit mert:

1. Céges. Ha az enyémhez lenne tankolókártya szerintem ez sem menne el 7 ből :)

2. Nem egy J -ben van az a motor véletlen? Az azért 3 felnőttel nehezebb.

Azért eszik annyit, mert csak városi körülmények között használjuk, van amikor ki kell nyomni a szemét. Ehhez képest jónak mondható.

A forgalmi szerint ez a motorkódja.

Amúgy meg erről a cégről van szó :icon1::

http://navigator.medija.hu/cikk/11473/81024_k1.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra 1,6 benzines 2004 évi easytronic váltós, pár hónapja van nálam és a manuálisan használom nagyon ritkán automatán. Azt szeretném kérdezni ha alapjáraton megy akkor mi az elfogadható fogyasztás kijelzés a BC-n? A fórumokon városi használatnál 7-8 l fogyasztásokat írtok nekem 8,5-9,5 között ír a kijelző, dinamiusabb előzésnél 20-28 litereket ír ki pillanatnyi fogyinak. Volt már hosszú távú használatom is 6,1 átlaggal de városba nem sikerül 8 alá menni. Szerintetek csak papásan lehet városban is hozni a 7-7,5 , vagy én vezetek sportosan vagy nézessem meg valaki hozzáértővel? Azt tudom, hogy nem megy el ez az autó 5 literes fogyival, de a 7-7,5 városi fogyasztással már elégedett lennék. Hogyan lehet takarékosan és ugyanakkor dinamikusan közlekedni ezzel a típussal?

Szívesen fogadom a hozzáértők véleményét és nyitott vagyok a kioktatók véleményének az elfogadására. Mi még csak ismerkedünk egymással a kocsimmal :).

Jó utat mindenkinek, Sziasztok!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Astra 1,6 benzines 2004 évi easytronic váltós, pár hónapja van nálam és a manuálisan használom nagyon ritkán automatán. Azt szeretném kérdezni ha alapjáraton megy akkor mi az elfogadható fogyasztás kijelzés a BC-n? A fórumokon városi használatnál 7-8 l fogyasztásokat írtok nekem 8,5-9,5 között ír a kijelző, dinamiusabb előzésnél 20-28 litereket ír ki pillanatnyi fogyinak. Volt már hosszú távú használatom is 6,1 átlaggal de városba nem sikerül 8 alá menni. Szerintetek csak papásan lehet városban is hozni a 7-7,5 , vagy én vezetek sportosan vagy nézessem meg valaki hozzáértővel? Azt tudom, hogy nem megy el ez az autó 5 literes fogyival, de a 7-7,5 városi fogyasztással már elégedett lennék. Hogyan lehet takarékosan és ugyanakkor dinamikusan közlekedni ezzel a típussal?

Szívesen fogadom a hozzáértők véleményét és nyitott vagyok a kioktatók véleményének az elfogadására. Mi még csak ismerkedünk egymással a kocsimmal :).

Jó utat mindenkinek, Sziasztok!

Szia!

Próbáld ki ugyanolyan körülmények között mindkét módban a váltót. Szerintem automata üzemmódban kevesebbet fog fogyasztani. Meg kell szokni, hogy mikor meddig nyomd a gázt, hogy váltson. Az enyém teljesen automata (1.9 cdti), de a kézi üzemmódot nem használom egyáltalán.

Szerintem a városi 8 literes fogyasztás egyáltalán nem rossz egy 105 lovas automata váltós autótól. Azért azt is javaslom, hogy amikor teheted, tankold tele, és a hagyományos módszerrel is számolj utána, hátha van eltérés a valós és a BC által mért fogyasztás között.

A többi meg a szokásos:

-megfelelő guminyomás,

-ne legyen plusz súly, vagy pl. tetőbox,

-kicsit vezess dinamikusabban, ne alacsony fordulatnál válts,

-használd a motorféket, próbáld szokni az automata üzemmódban is, hogy mikor lépj le a gázról, ha pl. vált a lámpa, vagy kereszteződéshez érsz,

-hidegen ne várd meg amíg bemelegszik, 1-2 percen belül indulhatsz, a benzinesek hamarabb be is melegszenek,

-nézz utána, van-e valami meghibásodás, ami többletfogyasztást okozhat (bár akkor nagy valószínűséggel jelezne).

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

ha alapjáraton megy akkor mi az elfogadható fogyasztás kijelzés a BC-n?

A fórumokon városi használatnál 7-8 l fogyasztásokat írtok nekem 8,5-9,5 között ír a kijelző, dinamiusabb előzésnél 20-28 litereket ír ki pillanatnyi fogyinak. Volt már hosszú távú használatom is 6,1 átlaggal de városba nem sikerül 8 alá menni. Szerintetek csak papásan lehet városban is hozni a 7-7,5 , vagy én vezetek sportosan vagy nézessem meg valaki hozzáértővel?

...

Szia!

Üzemmelegen, alapjáraton ketyegve az enyém 0.7 liter/óra körül jelez ki klíma nélkül.

Hogy egy-egy gyorsításnál miket ír ki, az nem nagyon releváns infó, de elrettentésnek jó :)

Szvsz ha bármilyen spec. körülmények között képes voltál már 6 liter közeli fogyit is elérni, akkor ott nem kell motorikus vagy egyéb technikai gondot keresni.

Város és város között is hatalmas különbség van. A csúcsforgalmat elkerülve vagy hétvégén én tudok 7 literen belül is menni budapesten (30+ kmh átlagseb.), míg megnövekedett hétközi forgalomban már rögtön 7.5 fölé megy, az átlagsebességem pedig még ekkor is 27-28kmh. Extrém esetben ha 26km/h alá megy az átlag és/vagy klímázok és/vagy egy indítással nem megyek 10km-t sem, akkor simán 8 fölé megy és ez teljesen elfogadható.

A takarékos vezetést pedig ott kell kezdeni, hogy nem a gázkezelést figyeled, hanem a féket! Próbáld meg minél kevesebbet használni. Aztán ha azt kimaxoltad, akkor lehet foglalkozni a gázkezelés figyelgetésével, de elsőre a nemfékezés hozza a legtöbbet.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma reggel autópályán végig zuhogó esőben, néhol felhőszakadás szerű ömlő esőben a fogyasztás végül 6,4-nek adòdott.

Délután Budapesten a városban 70km-t tettem meg. Pestlőrincről elmentem a városon keresztül Dunakeszire, majd onnan vissza Csepelre. Délután már száraz, napos idő volt. Így a klímát is benyomtam. Volt a Hungárián araszolgatás is rendesen. A délutáni eredmény 6,0 l/100km.

Ismét megtapasztaltam, hogy esőben hogy megugrik a fogyasztás.

Ez szerintem placebo. Veszprém-Karlobag 522km,végig szakadó esőben 6,2L lett az átlag fogyasztás. 4 személy, telipakolt autó. Autópályán 110-150-ig volt minden.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.