Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


forumadmin

Recommended Posts

Lakhely cég, kb 5 km.

Az első 2km-en városban, 2 lámpa van, ahol kb 5-5 percet lényegében állok, illetve a dugóban haladok.

Mivel reggel mínuszok vannak, emellett köd vagy eső, sajnos nem tudok bringával járni.

A busz nem megoldás, mert havi 50 euro a bérlet, és reggel végignézném az egész várost, ráadásul utazok vagy 1 órát.

Tekintve a diesel árát itt (1,40 euro/ liter), számolva egy 8 literes fogyasztással 100-on és havi 300 km-rel, az 24 liter x 1,4 =34 euro.

A többi alternatívánál jobb (rövidebb idő, ülésfütés), de sajnos ez van most.

Tudom én is, hogy rosszat tesz neki a rövid táv, meg inkább turbózni kéne, de lehetetlen.

Szia!

Én is hasonló képpen vagyok, mint Te. Kb. 8 km-re van a munkahelyem, télen még rendesen be sem melegszik. Meg minden héten regenerál. Amúgy tartós csak városi használat mellett 85km megtétele után regenerált a dpf. Amúgy én is max. 2000-ig forgatom. És 50-60-nál 5-ben autózom. Abszolult nem rángat, szépen fut. Viszont 6-ot csak 90 felett kapcsolok. A fogyija így 5,5 közelében jár. A benzines Meganom itt 8,5-et evett, hasonló vezetési stílusnál. Próbáltam magasabb fordulatnál elváltani, de ezzel arányosan városban emelkedik is a fogyasztás. Ja igen, azért tisztítót szoktam belenyomni az üzemanyagba. Részben egyet értek veletek, hogy nem tesz jót a kettős tömegűnek, de ez van. Majd hosszabb távon kipiheni magát :)

http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/05/15/a_nyomatek_ol_nem_a_fordulat/

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is hasonló képpen vagyok, mint Te. Kb. 8 km-re van a munkahelyem, télen még rendesen be sem melegszik. Meg minden héten regenerál. Amúgy tartós csak városi használat mellett 85km megtétele után regenerált a dpf. Amúgy én is max. 2000-ig forgatom. És 50-60-nál 5-ben autózom. Abszolult nem rángat, szépen fut. Viszont 6-ot csak 90 felett kapcsolok. A fogyija így 5,5 közelében jár. A benzines Meganom itt 8,5-et evett, hasonló vezetési stílusnál. Próbáltam magasabb fordulatnál elváltani, de ezzel arányosan városban emelkedik is a fogyasztás. Ja igen, azért tisztítót szoktam belenyomni az üzemanyagba. Részben egyet értek veletek, hogy nem tesz jót a kettős tömegűnek, de ez van. Majd hosszabb távon kipiheni magát :)

Jóestét helló!:) Azt honnan tudod hogy mikor regenerál?Jelzi valami?Vagy van valami jele?

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én is hasonló képpen vagyok, mint Te. Kb. 8 km-re van a munkahelyem, télen még rendesen be sem melegszik. Meg minden héten regenerál. Amúgy tartós csak városi használat mellett 85km megtétele után regenerált a dpf. Amúgy én is max. 2000-ig forgatom. És 50-60-nál 5-ben autózom. Abszolult nem rángat, szépen fut. Viszont 6-ot csak 90 felett kapcsolok. A fogyija így 5,5 közelében jár. A benzines Meganom itt 8,5-et evett, hasonló vezetési stílusnál. Próbáltam magasabb fordulatnál elváltani, de ezzel arányosan városban emelkedik is a fogyasztás. Ja igen, azért tisztítót szoktam belenyomni az üzemanyagba. Részben egyet értek veletek, hogy nem tesz jót a kettős tömegűnek, de ez van. Majd hosszabb távon kipiheni magát :)

Szia

A 85 Km -enkénti regenerálás nagyon durva! Felhígul a motorolaj! Az enyém 4-500 Km után égetett általában ( kivéve autópályán, ott 1500Km után gyújtotta be a rakétát :icon1: ) és így is 15000Km -es olajcserénél majdnem 6 liter csorgott össze. Pedig én csak 5-öt öntöttem bele!

De ez a múlté! Már 2. hónapja, a szűrő a garázs sarkába pihen. :icon1:

A fogyasztásom hasonló a tiédhez, én sem forgatom fölöslegesen, néha azért megtanítom járni.

Az enyém, (z17DTJ) úgy érzem 1300-as fordulattól jól érzi magát, 1500-at forog 6.ba 90-nél.

Persze ha gyorsítani kell, visszaváltok nem erőltetem.

Link to comment
Megosztás:

Most számoltam ki, nekem 27000 km átlaga 5,8L-re jött ki. Nagyobb részt város (Bp), kisebb mértékben pálya és országút vegyesen. Ez tankolásból mért adat.

Azt figyeltem meg, hogy a BC csak autópályán csal jelentősen, de ott nagyon. Jóval kevesebbet mutat, mint a valós érték. 100km/h-nál irreálisan alacsony, 3L, 130-nál meg 4-4,5 körülit írkál sokszor, átlagban. Talán fordulatszám-függő, nem tudom miért lehet.

Az egyik véglet pályán, hogy 900-950km után 4,4-et mutatott a BC, majd tankoláskor kiszámolva 5,5-ös átlag jött ki. Ez gyakorlatilag full pálya, 130km/h tempomattal, némi klímával, utasokkal-csomagokkal.

A másik véglet pedig egyszer télen sok városi használatnál volt, 7,2-es BC-re 6,3-at számoltam tankolásnál. De általában a valós városi fogyasztástól csak néhány decivel tér el a BC. Ez a szerintetek mitől lehet?

Link to comment
Megosztás:

Szia

A 85 Km -enkénti regenerálás nagyon durva! Felhígul a motorolaj! Az enyém 4-500 Km után égetett általában ( kivéve autópályán, ott 1500Km után gyújtotta be a rakétát :icon1: ) és így is 15000Km -es olajcserénél majdnem 6 liter csorgott össze. Pedig én csak 5-öt öntöttem bele!

De ez a múlté! Már 2. hónapja, a szűrő a garázs sarkába pihen. :icon1:

A fogyasztásom hasonló a tiédhez, én sem forgatom fölöslegesen, néha azért megtanítom járni.

Az enyém, (z17DTJ) úgy érzem 1300-as fordulattól jól érzi magát, 1500-at forog 6.ba 90-nél.

Persze ha gyorsítani kell, visszaváltok nem erőltetem.

Szia!

Még mindíg nem dobattam ki a szűrőt, de most már ki tudják ütni teljesen belőle szoftveresen is. Itt Siófokon, ha kell valakinek tel szám megadom privátban. Ja a 85 km elég durva, de ez kb. abból állt, hogy 2 km-ként megálltam... Amúgy ha páján - országúton használom, akkor 6-800 km-ként rengenerál.... Én egy évben kb. 7-8000 km-ert megyek, szóval cserélem elég sűrűn az olajat. az enyém forgalmi szerint A17DTR, de az Opelnál azt mondták A17DTJ-s. A fordulatszámok u.az, mint a tied. Szerintem vezetés szempontjából teljesen hasonlóan használjuk az autót....:) 1300-tól semmi vibráció, gyönyörűen ketyeg, mint a Doxa.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ez érdekes....lehet, csak szimplán a dízel miatt tér el a BC. Gondolok itt arra, hogy akinek dízele van, (itt a fórumon résztvevők adatai alapján) annak tér el a BC, akinek benzinese van, ott a nagy átlagnak max 1-2 deci az eltérés a BC és a számolt adatok között. Nekem pl. szinte egyforma a két adat. A számolt adat ugye több helyi értékű, míg a BC tizedes eltérést mutat, ebben van némi eltérés, tehát a számolt 6,36L az a BC szerint 6,4. Nálam legalábbis ennyi az eltérés.

Link to comment
Megosztás:

Jóestét helló! :) Azt honnan tudod hogy mikor regenerál?Jelzi valami?Vagy van valami jele?

Sajnos sehogy, nemtom más márkáknál hogy jelzi-e vagy sem, ennél nem. Állítólag azzal indokolták, hogy ne menjen a kényelem rovására....a hülye állatok. Ez egy kibaszott drága alkatrész és erre építették az euro 5-ös normát, tudtommal. Milyen a lenne, ha kijelezné, csipogna vagy mittudomén és akkor nyomnám neki.

Eléggé vájt fülű vagyok, azonnal meghallom, ha regenerál és mivel az átkozott pillanatnyi fogyasztást állandóan kijelzi (má megint ki volt az az állat, aki ezt így találta ki, hogy nem lehet eltüntetni), akarva-akaratlanul is oda nézek s egyből látom, hogy alapjáraton 2,6-3L/h. Minden sebességi fokozatban kb. 30%-al több a fogyi. Ekkor szépen 80-90-el haladva 2000-es fordulaton kb. 8 perc alatt végez. A titka, hogy ezt kell tartani, ha lámpához érek, akkor tartom a fordulatot. Nem kell jobban pörgetni, nem segít rajta. Szóval a motor hangján lehet észrevenni. Én egyszer sem vettem észre, hogy valami szaga lenne... Ja, ha többszöri próbálkozás után sem megy végig a regenerálás (telítődik a szűrő), akkor állítólag felgyullad az izzítás ikon vagy villogni kezd, na és akkor nincs megállás nyomni kell neki, mert utána képes vész üzemmódba átrakni a kocsit, ha nem sikerül neki. 1/4 tank alatt nem regenerál. Egy regenerálás nálam kb. 0,8l gázolaj. A szűrőt lehet tisztíttatni, ha kell 30-40 pénz+munkadíj. Állítólag jó, de lamb kolléga a megoldás kulcsa. Ki a picsbe vele. Simán megy át műszakin és kb. 100-ból megúszod.

Azt hiszem ez a dpf az én púpon, remélem kielégítő a válasz..

Link to comment
Megosztás:

Hát, ez érdekes....lehet, csak szimplán a dízel miatt tér el a BC. Gondolok itt arra, hogy akinek dízele van, (itt a fórumon résztvevők adatai alapján) annak tér el a BC, akinek benzinese van, ott a nagy átlagnak max 1-2 deci az eltérés a BC és a számolt adatok között. Nekem pl. szinte egyforma a két adat. A számolt adat ugye több helyi értékű, míg a BC tizedes eltérést mutat, ebben van némi eltérés, tehát a számolt 6,36L az a BC szerint 6,4. Nálam legalábbis ennyi az eltérés.

Nekem pontosan mér, tavaly igyekeztem a lehető legpontosabban utána számolni és max. 1 dl különbség volt a kerekítés miatt.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ez érdekes....lehet, csak szimplán a dízel miatt tér el a BC. Gondolok itt arra, hogy akinek dízele van, (itt a fórumon résztvevők adatai alapján) annak tér el a BC, akinek benzinese van, ott a nagy átlagnak max 1-2 deci az eltérés a BC és a számolt adatok között. Nekem pl. szinte egyforma a két adat. A számolt adat ugye több helyi értékű, míg a BC tizedes eltérést mutat, ebben van némi eltérés, tehát a számolt 6,36L az a BC szerint 6,4. Nálam legalábbis ennyi az eltérés.

A dizeleknel elvileg is mas lehet a meres, az uzemanyag visszafolyas miatt. Nem tudom, azt hogy veszik figyelembe, de okozhatja az elterest.

Link to comment
Megosztás:

Én azt értem és megérteném, hogy ennyit meg annyit csal a BC. De hogy pályán lefelé, városban meg felfelé csal, azt már nem értem, nem tudom felfogni. Anno volt egy 1991-es Vectránk 2.0-es benzines, abban is szinte decire pontos volt a BC, bárhol, bármikor mentem. Tehát az Opel már akkor tudta hogyan lehet pontosan mérni, legalábbis az akkori motoroknál. Lehet az újabbaknál és főleg a dízeleknél más a mérés technikája és ebből fakad a hibázás. Vagy csak a Z17DTH motoroknál. Viszont azóta eltelt 20 év, kicsit azért fejlődtek az autók és az elektronikák. Nem értem, mindegy.

Link to comment
Megosztás:

Én azt értem és megérteném, hogy ennyit meg annyit csal a BC. De hogy pályán lefelé, városban meg felfelé csal, azt már nem értem, nem tudom felfogni. Anno volt egy 1991-es Vectránk 2.0-es benzines, abban is szinte decire pontos volt a BC, bárhol, bármikor mentem. Tehát az Opel már akkor tudta hogyan lehet pontosan mérni, legalábbis az akkori motoroknál. Lehet az újabbaknál és főleg a dízeleknél más a mérés technikája és ebből fakad a hibázás. Vagy csak a Z17DTH motoroknál. Viszont azóta eltelt 20 év, kicsit azért fejlődtek az autók és az elektronikák. Nem értem, mindegy.

Én a motorvíz hőmérséklet mérőjén vagyok kiakadva....már vártam az Astra H után, hogy végre, a Veciben van! Erre "össze-vissza" mutatja! :unsure:

Ha csak ennyire képesek, akkor inkább ne is tették volna ebbe se bele. Pedig nem egy bonyolult mérést jelentene ennek megvalósítása...

Link to comment
Megosztás:

Én azt értem és megérteném, hogy ennyit meg annyit csal a BC. De hogy pályán lefelé, városban meg felfelé csal, azt már nem értem, nem tudom felfogni. Anno volt egy 1991-es Vectránk 2.0-es benzines, abban is szinte decire pontos volt a BC, bárhol, bármikor mentem. Tehát az Opel már akkor tudta hogyan lehet pontosan mérni, legalábbis az akkori motoroknál. Lehet az újabbaknál és főleg a dízeleknél más a mérés technikája és ebből fakad a hibázás. Vagy csak a Z17DTH motoroknál. Viszont azóta eltelt 20 év, kicsit azért fejlődtek az autók és az elektronikák. Nem értem, mindegy.

Nem tudom, hogy meri a fogyasztast, de az olcso es egyszeru megoldas az, ha a nyomas es az injektorok nyitasi ideje alapjan csak osszeadogatja az elvileg befecskendezett mennyiseget.

Ez viszont nem igazan pontos, mert kopnak az injektorok, a nyitasnal es zarasnal is lehetnek effektusok, stb., szoval csak egy kozelito adatrol van szo.

Persze lehetseges lenne "valodi" es pontosabb meres is, de kerdes, hanyan valasztanak a "pontos fogyasztasmeres" nevu extrat 327000 forintert, vagy akar 32700-ert is...

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

A múltkori fogyasztási adatomat tekintse mindenki urban legendnek :D
Valószínűleg nem tankoláskor nulláztam a BC-t, hanem korábban.

A téli fogyasztásról, sajnos itt tél lett.

Ez a reggel 2 fok a (zárt) garázsban, és - ( azaz mínusz) 9 fok reggel 8kor és délután 5 körül -3.
Napközben ha plussz van én örülök.

Mostanában járatással indul a út, kb 5-10 percet hagyom melegedni.

Rövid táv, város, turbó csak ha nagyon muszáj (kb) 8 - 9 l/100 km.

Link to comment
Megosztás:

Legutóbbi telitankos fogyasztásom (még a mínuszok előtt, nyári gumival):

10% autópálya 120km/h

30% város

60% főút 90 km/h

5.8L/100km

BC szerint és saját mérés szerint is ennyi.

1.4 benzin

Üdv!

Hétfőn voltam Pesten, szél, havazás, téli gumi. Táv: 630 km.

Autópálya: 130 km/h kb 400 km, kb 100-120 km bent Pesten, a többi főút 90-100-s tempó.

Visszatankolva 5,7-s átlag.

Szerintem teljesen normális.

:hiya:

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Hétfőn voltam Pesten, szél, havazás, téli gumi. Táv: 630 km.

Autópálya: 130 km/h kb 400 km, kb 100-120 km bent Pesten, a többi főút 90-100-s tempó.

Visszatankolva 5,7-s átlag.

Szerintem teljesen normális.

Normális, persze. Node milyen gépet taposol? :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekem is volt egy hosszabb utam a hétvégén.

Budapest-Hegymagas-Budapest. 5 személlyel (60-70-90-100-100 kg), plusz a hozzánk tartozó csomagokkal (a csomagtartó (caravan) a kalaptartóig tele volt táskákkal). A gumikat felnyomtam 2.5- 2.9-re, ahogy írja. A táv kb. 80%-a autópálya, itt 110-160 km/h tempó, visszafelé 130.

Össztáv:445,2 km

Átlagsebesség:81 km/h

Fogyasztott mennyiség:27.2 l

Az átlag: 6,1 l/100 km.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.