Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok.

Kinéztem egy H astra-t.2004 10.havi  230000 kilométerrel.

Ma voltam állapotfelmérésen Székesfehérváron a Toyota Mayer-nél.Azért találtak hibákat rendesen.

Akkor irom ami szerintem komoly baj lehet..

Kormánymű:olajszivárgás.

Olajszivárgás:bal hátsó fék

Lengéscsillapitok szivárgás:bal hátsó lengéscsillapító

kerékcsapágy logása:jobb hátsó morog.

Ezen kivül még 10 % az akksi fékcsere 

Kérdés mennyire súlyos hibák ezek.

960 000 lenne az autó.

Vezérlőmüvet cserélnek ők benne.

Feleségemnek tetszik de nem szeretnék horribils összeget kifizetni alkatrészekre és javitásra.

Előre is köszönöm ,kérem aki tud  segítsen,kicsit  elbizonytalanodtam

Üdv

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Terondal írta:

Sziasztok.

Kinéztem egy H astra-t.2004 10.havi  230000 kilométerrel.

Ma voltam állapotfelmérésen Székesfehérváron a Toyota Mayer-nél.Azért találtak hibákat rendesen.

Akkor irom ami szerintem komoly baj lehet..

Kormánymű:olajszivárgás.

Olajszivárgás:bal hátsó fék

Lengéscsillapitok szivárgás:bal hátsó lengéscsillapító

kerékcsapágy logása:jobb hátsó morog.

Ezen kivül még 10 % az akksi fékcsere 

Kérdés mennyire súlyos hibák ezek.

960 000 lenne az autó.

Vezérlőmüvet cserélnek ők benne.

Feleségemnek tetszik de nem szeretnék horribils összeget kifizetni alkatrészekre és javitásra.

Előre is köszönöm ,kérem aki tud  segítsen,kicsit  elbizonytalanodtam

Üdv

Elég nagy választék van H-ból is, én inkább néznék egy olyat, aminél nem kell nagyszervizzel kezdeni, csak az alap dolgokat (olaj, szűrők, vezérlés) megcsináltatni. Szerintem kérj a problémák javítására egy árajánlatot, azt tedd hozzá az árához, és nézd meg, milyeneket találsz annyiért.

Link to comment
Megosztás:

3 órája, Terondal írta:

Sziasztok.

Kinéztem egy H astra-t.2004 10.havi  230000 kilométerrel.

Ma voltam állapotfelmérésen Székesfehérváron a Toyota Mayer-nél.Azért találtak hibákat rendesen.

Akkor irom ami szerintem komoly baj lehet..

Kormánymű:olajszivárgás.

Olajszivárgás:bal hátsó fék

Lengéscsillapitok szivárgás:bal hátsó lengéscsillapító

kerékcsapágy logása:jobb hátsó morog.

Ezen kivül még 10 % az akksi fékcsere 

Kérdés mennyire súlyos hibák ezek.

960 000 lenne az autó.

Vezérlőmüvet cserélnek ők benne.

Feleségemnek tetszik de nem szeretnék horribils összeget kifizetni alkatrészekre és javitásra.

Előre is köszönöm ,kérem aki tud  segítsen,kicsit  elbizonytalanodtam

Üdv

Szia!

Két  éve, akkor hasonló állapotnak örvendő G Astrával, én belementem a vételbe. Igaz, a hibákra (szervófolyás, kerékcsapágy, lengéscsillapítók, kipufogó), csak utólag mutatott rá a szerelőm.  Ez az én naivitásom miatt volt.

Használt autónál bármi kijöhet, főleg, ha az előélet ismeretlen vagy kétes. Nekem rögtön trafó hibával és abs problémával kezdődött, majd a kötelezőkkel együtt több, mint 200 ezret költöttem rá (az 1 m. vételár felett). Ezen kívül még legalább ugyanennyit kellett volna beletolnom, hogy hosszabb távon is megbízható állapotba kerüljön.

Eladtuk és vettünk egy vezetett sz. könyves, hiteles, követhető, rendezett előéletű ugyanilyen Astrát. Olajcserén kívül nem kért mást, minden szükséges szerviz (láncvezérlés, vízpumpa, féktárcsa, stb), vásárlás előtti két éven belül elvégezve. Olaj is friss volt, csak nem előírásnak megfelelő, ezért cseréltem. Szóval ez jó vétel volt, van is "szerelem"...:)

Hidd el, találtok még jobb állapotban levőt, ami legalább ugyanígy fog tetszeni. Megéri várni, és ha kell, inkább még bővíteni az anyagi keretet.

Én ezt tanácsolom, amennyiben elfogadod.

Sok sikert!

Üdvözlettel: Zoltán 

Módosítva : Cs. Zoltán
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

20 órája, Terondal írta:

Sziasztok.

Kinéztem egy H astra-t.2004 10.havi  230000 kilométerrel.

Ma voltam állapotfelmérésen Székesfehérváron a Toyota Mayer-nél.Azért találtak hibákat rendesen.

Akkor irom ami szerintem komoly baj lehet..

Kormánymű:olajszivárgás.

Olajszivárgás:bal hátsó fék

Lengéscsillapitok szivárgás:bal hátsó lengéscsillapító

kerékcsapágy logása:jobb hátsó morog.

Ezen kivül még 10 % az akksi fékcsere 

Kérdés mennyire súlyos hibák ezek.

960 000 lenne az autó.

Vezérlőmüvet cserélnek ők benne.

Feleségemnek tetszik de nem szeretnék horribils összeget kifizetni alkatrészekre és javitásra.

Előre is köszönöm ,kérem aki tud  segítsen,kicsit  elbizonytalanodtam

Üdv

Ha akarsz egy szopórollert, vedd meg nyugodtan.:-) Vannak ettől sokkal jobb állapotú autók, igaz lehet kicsit többért, de szerintem úgy több idegsejtje, meg hajszála marad életben az embernek.

A vezérlést meg inkább Te cseréltesd le, ki tudja milyen gagyit tesznek bele, már ha kicserélik, alkudd le az árát. A motort nem írtad.

Az asszonyra meg ne hallgass, kivéve, ha Te is beledumálhatsz a házimunkába.:-)

Link to comment
Megosztás:

2 órája, Tomek14726 írta:

Haliho!tudnátok segíteni milyen hibakódot mutat a kocsim?ECN 112008 hibát mutatja pedál teszt után !

Nincs can-bus kommunikáció a motorvezérlő felé. Ilyen hibák néha előjönnek, nem kell velük foglalkozni ha nincs semmi rendellenesség, csak törölni kell.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Lehet termosztátot kell cserélnem?

8,5fokos kinti hömérsékletnél hideginditás után 7km-el folyamatos haladással városi tempoval a hütöviz 74fokos(13fokrol indulva fed.comp szerint)dig.klimás

Valaki megnézné a sajátján,kb.ezekkel a paraméterekkel?ja és Z14xep

Köszi

Módosítva : csicsó
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Nemrég cseréltem komplett kuplung szettet mert nehezen vette az 1-es és a rükverc fokozatot. Benzines autóról beszélünk. Sachs került bele, és egy hónapja volt a csere. Most több mint egy hete, hogy bejöttek a hidegebb időt olyat tapasztalok, hogy kattanást hallok ahogy a kuplung pedált engedem fel, fogáspont környékén. Illetve van egy fura tompa hang is. Nem fémes kopogás és nem is csörög csattag hanem ilyen nyöszörgés, nyekkenés. Nehéz megfogalmazni, hogy milyen hang. Az utóbb akkor jelentkezik amikor sebességet váltok és ahogy engedem fel a kuplungot és megtartom egy kicsit és ahogy eléri a fogáspontot vagyis összekapcsol a kuplung és a váltó akkor van ez a fura hang. Kb. 400 km-et mentem a csere óta. Hibás lenne az új kuplung szett vagy ezeknek a hibáknak nincs köze hozzá. Vagy még bejáratós lenne és azért tapasztalok ilyeneket. Ha valaki tudna valami okosat mondani megköszönném mert eléggé tanácstalan vagyok. 

Link to comment
Megosztás:

38 perce, janyka19 írta:

Sziasztok. Nemrég cseréltem komplett kuplung szettet mert nehezen vette az 1-es és a rükverc fokozatot. Benzines autóról beszélünk. Sachs került bele, és egy hónapja volt a csere. Most több mint egy hete, hogy bejöttek a hidegebb időt olyat tapasztalok, hogy kattanást hallok ahogy a kuplung pedált engedem fel, fogáspont környékén. Illetve van egy fura tompa hang is. Nem fémes kopogás és nem is csörög csattag hanem ilyen nyöszörgés, nyekkenés. Nehéz megfogalmazni, hogy milyen hang. Az utóbb akkor jelentkezik amikor sebességet váltok és ahogy engedem fel a kuplungot és megtartom egy kicsit és ahogy eléri a fogáspontot vagyis összekapcsol a kuplung és a váltó akkor van ez a fura hang. Kb. 400 km-et mentem a csere óta. Hibás lenne az új kuplung szett vagy ezeknek a hibáknak nincs köze hozzá. Vagy még bejáratós lenne és azért tapasztalok ilyeneket. Ha valaki tudna valami okosat mondani megköszönném mert eléggé tanácstalan vagyok. 

Valto olajszint rendben van?

Link to comment
Megosztás:

1 óra, janyka19 írta:

Sziasztok. Nemrég cseréltem komplett kuplung szettet mert nehezen vette az 1-es és a rükverc fokozatot. Benzines autóról beszélünk. Sachs került bele, és egy hónapja volt a csere. Most több mint egy hete, hogy bejöttek a hidegebb időt olyat tapasztalok, hogy kattanást hallok ahogy a kuplung pedált engedem fel, fogáspont környékén. Illetve van egy fura tompa hang is. Nem fémes kopogás és nem is csörög csattag hanem ilyen nyöszörgés, nyekkenés. Nehéz megfogalmazni, hogy milyen hang. Az utóbb akkor jelentkezik amikor sebességet váltok és ahogy engedem fel a kuplungot és megtartom egy kicsit és ahogy eléri a fogáspontot vagyis összekapcsol a kuplung és a váltó akkor van ez a fura hang. Kb. 400 km-et mentem a csere óta. Hibás lenne az új kuplung szett vagy ezeknek a hibáknak nincs köze hozzá. Vagy még bejáratós lenne és azért tapasztalok ilyeneket. Ha valaki tudna valami okosat mondani megköszönném mert eléggé tanácstalan vagyok. 

Honnan hallod a kattanást? Ilyet néha én is hallok, lassú manőverezésnél, 1-esbe és rükvercbe kapcsoláskor a motortérből.

Link to comment
Megosztás:

57 perce, sasa58 írta:

Honnan hallod a kattanást? Ilyet néha én is hallok, lassú manőverezésnél, 1-esbe és rükvercbe kapcsoláskor a motortérből.

Én nem akkor hallom. Mikor engedem a kuplungot felfelé, sebesség váltás után és a fogáspontnál megtartom, na akkor hallom a kattanást is és azt a fura nyekkenő hangot is. Jó kérdés, sajnos még nem tudtam kifülelni. Nehéz megállapítani, hogy honnan jön.

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎10‎.‎09‎. at 20:14, janyka19 írta:

Én nem akkor hallom. Mikor engedem a kuplungot felfelé, sebesség váltás után és a fogáspontnál megtartom, na akkor hallom a kattanást is és azt a fura nyekkenő hangot is. Jó kérdés, sajnos még nem tudtam kifülelni. Nehéz megállapítani, hogy honnan jön.

Én is akkor hallom, a fogáspontnál, és akkor hirtelen fogni kezd, mintha egy rugó bepattanna a helyére. Én inkább olyan csattanásszerű, vagy éles, fémes kattanásnak mondanám.

Link to comment
Megosztás:

23 perce, sasa58 írta:

Én is akkor hallom, a fogáspontnál, és akkor hirtelen fogni kezd, mintha egy rugó bepattanna a helyére. Én inkább olyan csattanásszerű, vagy éles, fémes kattanásnak mondanám.

Gyarapítom az én is hallok egy csattanást vallók táborát. Amikor 1-esből 2-esbe váltok, van egy ilyen fémes csattanás, nem mindig. Először furcsállottam, de már három éve csinálja, kettőstömegű csere akkor volt, előtte nem tudom, csinálta-e, mert vételkor rögtön cseréltettem a lendkereket.

Link to comment
Megosztás:

2 perce, dsteel írta:

Gyarapítom az én is hallok egy csattanást vallók táborát. Amikor 1-esből 2-esbe váltok, van egy ilyen fémes csattanás, nem mindig. Először furcsállottam, de már három éve csinálja, kettőstömegű csere akkor volt, előtte nem tudom, csinálta-e, mert vételkor rögtön cseréltettem a lendkereket.

A miénk benzines, nincs kettőstömegű.

Link to comment
Megosztás:

49 perce, sasa58 írta:

A miénk benzines, nincs kettőstömegű.

Attól még a csattanás csattanás, és lehet ugyanattól a valamitől (ami ezekszerint nem a kettőstömegű). Csak azért írtam a kettőstömegűt, mert nem tudom, összefügg-e vele, fenntebb valaki írta, hogy a cseréje óta van nála ez a hang... 

Egyébként ilyen csattanás az 1200-as ladámnál is volt 1-esből 2-esbe váltáskor. Na ott nem gyanakodtam a kettőstömegűre :)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan problémám, hogy 2008 as 1,4 -es H astra GTC - m jobbra kanyarodáskor, nyitott ajtót jelez a műszerfalon a piros visszajelző lámpa kivillan és csipog, hogy nyitva van az ajtó, mi lehet a probléma, az ajtó csavarjain kell állítani, vagy valamilyen érzékelőt kell kicserélni? 

Link to comment
Megosztás:

12 órája, istvan5791 írta:

Van egy olyan problémám, hogy 2008 as 1,4 -es H astra GTC - m jobbra kanyarodáskor, nyitott ajtót jelez a műszerfalon a piros visszajelző lámpa kivillan és csipog, hogy nyitva van az ajtó, mi lehet a probléma, az ajtó csavarjain kell állítani, vagy valamilyen érzékelőt kell kicserélni? 

Vagy az érzékelővel lesz baj, ugye amikor becsukod az ajtót van egy érzékelő. A másik pedig lehet, hogy kábeltörésed van. Lehet még csak meg van törve és azért bejelez. Első körbe ezeket nézd át. Valahol ott lesz a hiba. :)

 

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.