Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

13 órája, Flagg írta:

Hello.Valószínű hogy lecsúszott valami cső a műszerfal mögött,mert nem megy az ablakra a fűtésem.A ventilátor az megy fúj levegőt csak a nyílásokon nem jön vagyis nagyon gyengén még max fokozaton is.Van valakinek ötlete hogy merre induljak?

Még az is lehet hiba, hogy a légterelő lapátok nem állítják az irányt. De ezt ki tudod azzal szűrni, hogy megnézed máshova fúj e.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Flagg said:

Hello.Valószínű hogy lecsúszott valami cső a műszerfal mögött,mert nem megy az ablakra a fűtésem.A ventilátor az megy fúj levegőt csak a nyílásokon nem jön vagyis nagyon gyengén még max fokozaton is.Van valakinek ötlete hogy merre induljak?

Csak a szélvédőre nem megy? A többi irányban jön rendesen? Mikor tekered az irányváltó gombot, hallatszik az állító motor hangja és esetleg a légterelők kattogása? Hirtelen romlott el vagy fokozatosan? A pollenszűrő renben van, nem csereérett esetleg? Nem párásodik az autó akkor is ha kinti levegőre kapcslod a befúvást?

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 11. 18. at 9:16, quad405 írta:

Csak a szélvédőre nem megy? A többi irányban jön rendesen? Mikor tekered az irányváltó gombot, hallatszik az állító motor hangja és esetleg a légterelők kattogása? Hirtelen romlott el vagy fokozatosan? A pollenszűrő renben van, nem csereérett esetleg? Nem párásodik az autó akkor is ha kinti levegőre kapcslod a befúvást?

 

On 2016. 11. 18. at 8:25, Zsolti25 írta:

Még az is lehet hiba, hogy a légterelő lapátok nem állítják az irányt. De ezt ki tudod azzal szűrni, hogy megnézed máshova fúj e.

Már megjavult magától! :)) Szerintem csak a terelő lapát  szorulhatott meg,mert most már megy a levegő mindenhova!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.A fűtőmotor ciripelt hát szétszedtem,Az alsó csapágy teljesen be van sülve meg sem mozdul,a tengely forog az álló csapágyban :confused:.Bekentem zsírral igy most csendben van egy darabig.Lehet külön kapni valahol alsó csapágyat?Mert én nem találtam sehol eddig.Vagy kezdhetek gondolkodni az ujj ventilátoron?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Flagg said:

 

Már megjavult magától! :)) Szerintem csak a terelő lapát  szorulhatott meg,mert most már megy a levegő mindenhova!

Reméljük nem jön elő megint. Nem kerülhetett be oda valami víz és esetleg megfagyott? Most meg az enyhe időben kiolvadt?

Link to comment
Megosztás:

19 minutes ago, kosazolika said:

Sziasztok.A fűtőmotor ciripelt hát szétszedtem,Az alsó csapágy teljesen be van sülve meg sem mozdul,a tengely forog az álló csapágyban :confused:.Bekentem zsírral igy most csendben van egy darabig.Lehet külön kapni valahol alsó csapágyat?Mert én nem találtam sehol eddig.Vagy kezdhetek gondolkodni az ujj ventilátoron?

Előrebocsájtom, hogy konkrétan nem tudom, hogy van megoldva a fűtőmotor csapágyazása, de csapágyakat lehet külön vásárolni, akár online is. www.csapagy.hu Más kérdés, hogy hogyan cseréled ki. Nem csodálkoznék, ha a GM csak egyben árulná a motort és a csapágyat.

Link to comment
Megosztás:

20 perce, quad405 írta:

Előrebocsájtom, hogy konkrétan nem tudom, hogy van megoldva a fűtőmotor csapágyazása, de csapágyakat lehet külön vásárolni, akár online is. www.csapagy.hu Más kérdés, hogy hogyan cseréled ki. Nem csodálkoznék, ha a GM csak egyben árulná a motort és a csapágyat.

Ez egy bronz csapágy még szám sincsen rajta.Csapágyboltba voltam,ott teljesen felejtős.A motor alján van egy vas fedél és abban van bele eszkábálva,ezt a fedelet lehet levenni két csavarral.

Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, kosazolika said:

Ez egy bronz csapágy még szám sincsen rajta.Csapágyboltba voltam,ott teljesen felejtős.A motor alján van egy vas fedél és abban van bele eszkábálva,ezt a fedelet lehet levenni két csavarral.

Ja, hogy ezen már túl vagy? Nem akarok okoskodni, de ha ki szeded és az eladó kezébe nyomod, akkor sem tud adni egy hasonlót? Én próbálkoznék másik boltban is. Vagy méret alapján nem tudod megkeresni pl. a linken amit küldtem?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Junius végén volt vezérléscserém az 1.6 benzines H Astrámban( ~143e km-nél). Eddig minden flottul működött, azonban 2 napja kivillant a műszerfalon a vezérlés hibajelző lámpa (sárga kocsi merőleges szervizkulccsal), óra állásom 152e km. Semilyen nyilvánvaló rendellenességet nem vettem észre a kocsin (nem rángat, nincsen fura hangja, húz). Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Köszi:

Balint

Link to comment
Megosztás:

1 órával ezelőtt, bximin írta:

Junius végén volt vezérléscserém az 1.6 benzines H Astrámban( ~143e km-nél). Eddig minden flottul működött, azonban 2 napja kivillant a műszerfalon a vezérlés hibajelző lámpa (sárga kocsi merőleges szervizkulccsal), óra állásom 152e km. Semilyen nyilvánvaló rendellenességet nem vettem észre a kocsin (nem rángat, nincsen fura hangja, húz). Szerintetek mi lehet a hiba oka?

Nem okvetlenul van koze a vezerleshez, sokminden mas is lehet. Ha csak kivillant, es nem eg folyamatosan, akkor nem erdekes, de ha nagyon izgat, meg lehet probalni hibakodot olvasni, bar nem biztos, hogy lesz.

Link to comment
Megosztás:

9 órája, csaba66 írta:

Nem okvetlenul van koze a vezerleshez, sokminden mas is lehet. Ha csak kivillant, es nem eg folyamatosan, akkor nem erdekes, de ha nagyon izgat, meg lehet probalni hibakodot olvasni, bar nem biztos, hogy lesz.

Szia,

Az a baj hogy folyamatosan ég. Ok kezdek egy hibakód olvasással.

Köszi

Link to comment
Megosztás:

On 2016. 08. 12. at 12:06, Cserenkov írta:

Jó, akkor úgy fogalmazok, hogy a gyártó hibája (márkától függetlenül), hogy a karbantartási utasításban nem adta meg, hogy időnként ajánlott kitakarítani.

Ha 1.6 benzin, akkor előfordulhat, hogy lambdaszonda lesz, gyakori hiba a benzineseknél. Pedálteszttel ki tudod olvasni a hibakódot, nem kell szerelőhöz rohanni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok. Z14XEP astrámnál elfolyik valahol a hűtővizem. A kiegyenlítő tartály 2hét alatt leürül. Az autó alá nézve a motor tartó bakról csöpög le. Az olajszűrő környékéről jöhet, de nem tudom hogy honnan indul. Az EGR szelepből nem folyhat? Úgy tudom abban is van hűtővíz járat és annak a tömítése öregedett el. Szerintetek? Üdv Pisti.

Link to comment
Megosztás:

8 órája, steve.n írta:

De a motor oldalán az olajszűrő ház oldalán is van megfolyás. Akkor nem gondolnám h hűtő csere. 

Akkor is van tócsa a motor alatt, ha sokáig áll az autó? Érdemes volna meleg, járó motornál körbenézni, lehet, hogy csak egy vízcső szórakozik. Esetleg a vízpumpa csatlakozó még a klasszikus régi műanyag, vagy az már cserélt? Mert az is szokott ereszteni.

Link to comment
Megosztás:

Már megnéztem járó motornál is. a vízpumpa környékén nincs semmi megfolyás. Az olajszuro ház oldalán látható valami de oda hogy kerülhet víz. Az EGR szelephez csatlakozik egy gumicső ami a tűzfalba megy. Nem lehet hogy ez az EGR hűtése miatt van és víz folyik benne? 

Link to comment
Megosztás:

11 órája, steve.n írta:

Már megnéztem járó motornál is. a vízpumpa környékén nincs semmi megfolyás. Az olajszuro ház oldalán látható valami de oda hogy kerülhet víz. Az EGR szelephez csatlakozik egy gumicső ami a tűzfalba megy. Nem lehet hogy ez az EGR hűtése miatt van és víz folyik benne? 

Van olyan EGR ami be van kötve a vízkörbe....

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, steve.n said:

http://www.clubopel.com/viewtopic.php?p=1084276

A linken látható egy kép az EGR hátoldaláról. A négyzet alakú járat lehet a víz.

 

Ha folyik is benne hűtőfolyadék, akkor az inkább a bal felső (kissebbik) fektetett "L" alakú járaton történik. Ha lejebb tekersz az említett fórumba, ott ahol a 9 kép van, az 5. képen látható, hogy a tömítésen ez a rész teljesen el van fedve. Az nem kosz, hanem olyan a tömítés. Állítólag 2 fajta van: amelyiken ez el van fedve és amelyiken nincs. Motorfüggő. Gondolom, ha valemlyik kört kiiktatják az EGR-ben, az valószínűleg a hűtőfolyadék.

Módosítva : quad405
Link to comment
Megosztás:

42 minutes ago, steve.n said:

De ha megnézed a 6os képet, az a motor oldalát mutatja, és a négyzet alakú lyukban zöld színű folyadék van. Ami hűtővíz lehet.

Az is igaz. Lehet a te motorodon más az EGR kiképzse. De egyébként ez lényegtelen, mert mivel említetted, hogy nálad van egy cső az EGR-en ami a tűzfalba csatlakozik a tied nagy valószínűséggel hűtött. és ebben az esetben igenis okozhatja a tömítés hibája a folyást. De első körben alaposan nézz körbe forró/járó motornál. Én hidegben és sötétben néznék körül egy elemlámpával. A gőzölgés remélhetőleg nyomra fog vezetni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.