Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Megbízható és normális szerelőt keresnék Pesten vagy Miskolcon. Ebben kérném a segítségeteket. Számlaképes kellene mert van használt autó garancia a kocsin.

A lényeg hogy a kocsimnak (Z16XER gáz üzemű) már két baja is van, nagyon eszi az olajat 1000 km/1 liter, valamint ha több napot áll egyhelyben egy tócsa lesz alatta, szivárog a hűtővíz. Eddig 3 szerelő sem találta meg a szivárgást, ezért keresnék normálisat.

Előre is köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

6 hours ago, laacus1 said:

Megbízható és normális szerelőt keresnék Pesten vagy Miskolcon. Ebben kérném a segítségeteket. Számlaképes kellene

A lényeg hogy a kocsimnak (Z16XER gáz üzemű) már két baja is van, nagyon eszi az olajat 1000 km/1 liter, valamint ha több napot áll egyhelyben egy tócsa lesz alatta, szivárog a hűtővíz.

Csatlakozom Laacus1-hez, de nekem jó lesz számla nélkül is ;) A lényeg, hogy valami megbízható, Opeles szaki legyen aki ismeri a típushibákat, Pesten vagy Miskolcon.

Laacus, pár hete volt itt róla szó a fórumon, hogy van egy hely a motorblokk oldalán a vízszivattyú környékén, ahol közel van egymáshoz a víz- és az olajkör. Ott szokta megadni magát egy tömítés és akkor összefolyik a kettő. Bár az ötletgazda nem tudta megmondani, hogy az A és Z16XER-nél is így van-e de álatlános dolognak tűnt. Lehet nálad annyira megadta magát, hogy kifelé is folyik már. Mondjuk azt nem értem, hogy ha ennyire folyik, akkor egy szerelő hogy nem látja, hogy honnan. Minden esetre, ha megtalálták a hiba okát, légy szíves írd meg. Köszi előre is.

A vízszivárgáshoz nekem az a beválst módszerem, hogy hidegben, üzemmeleg járó motornál, sötétben, egy elemlámpával kell figyelni hogy honnan jön a gőzölgés.

Link to comment
Megosztás:

2 órája, quad405 írta:

A vízszivárgáshoz nekem az a beválst módszerem, hogy hidegben, üzemmeleg járó motornál, sötétben, egy elemlámpával kell figyelni hogy honnan jön a gőzölgés.

Az én szerelőm az ilyen eseteknél rátesz egy szelepes sapkát a tágulási tartályra, megkínálja 2 barral és elemlámpa se kell :)

Link to comment
Megosztás:

On ‎2017‎.‎01‎.‎27‎. at 6:34, quad405 írta:

Csatlakozom Laacus1-hez, de nekem jó lesz számla nélkül is ;) A lényeg, hogy valami megbízható, Opeles szaki legyen aki ismeri a típushibákat, Pesten vagy Miskolcon.

Laacus, pár hete volt itt róla szó a fórumon, hogy van egy hely a motorblokk oldalán a vízszivattyú környékén, ahol közel van egymáshoz a víz- és az olajkör. Ott szokta megadni magát egy tömítés és akkor összefolyik a kettő. Bár az ötletgazda nem tudta megmondani, hogy az A és Z16XER-nél is így van-e de álatlános dolognak tűnt. Lehet nálad annyira megadta magát, hogy kifelé is folyik már. Mondjuk azt nem értem, hogy ha ennyire folyik, akkor egy szerelő hogy nem látja, hogy honnan. Minden esetre, ha megtalálták a hiba okát, légy szíves írd meg. Köszi előre is.

A vízszivárgáshoz nekem az a beválst módszerem, hogy hidegben, üzemmeleg járó motornál, sötétben, egy elemlámpával kell figyelni hogy honnan jön a gőzölgés.

Szia!

Z16XER/A16XER motornál, ha olajhab van a hűtőfolyadék tartályban olajhűtő, és az olajszűrőház között lévő 3db gumitömítést kell kicserélni 100%. Miskolcon Opel Sajó, Kia Univernél dolgozik egy szerelő, 10 évig Opel márkaszervizes volt Kazincbarcikán, Szilasi Gábort kell keresni, ő szokott Barcikán szerelni, de őt kell megkérdezni vállal-e még maszekot.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, Kombitomi said:

Z16XER/A16XER motornál, ha olajhab van a hűtőfolyadék tartályban olajhűtő, és az olajszűrőház között lévő 3db gumitömítést kell kicserélni 100%. Miskolcon Opel Sajó, Kia Univernél dolgozik egy szerelő, 10 évig Opel márkaszervizes volt Kazincbarcikán, Szilasi Gábort kell keresni, ő szokott Barcikán szerelni, de őt kell megkérdezni vállal-e még maszekot.

Először is köszi a segítséget! Erre a "3" tömítésre gondolsz? 

 s-l1600.jpg

Valaki el tudná magyarázni, hogyan működik ez az olajhűtő és a 2 alsó lyuk miért nincs szétválasztva? Feltételezem a 2 felsőben a hűtőfolyadék (vagy az olaj) kering be-ki. De akkor mi a helyzet az alsókkal?

Visszetérve az előző kérdéshez, Pesten tud valaki ajánlani jó márkaszervizt és esetleg névszerint szerelőt?

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, Kombitomi said:

Még ezen kívül van 2db kisebb méretű. A képen a 3 közül az egyik látható.

A 9-esre és 12-re gondolsz?

Feltételezem, ha már megbolygatja az ember a szűrőház körüli dolgokat akkor a 17, 18 és 20-as tömítéseket is érdemes kicserélni, valamint a rajzon nem látható másik cső 2 végén lévőket is.

Egyébként sanszos, hogy valamelyik tömítés elfáradt. Amennyire a hővédő lemez engedi, oldalról látszik olajszivárgás nyoma a szűrőházon.

29_14.jpg

Link to comment
Megosztás:

On ‎2016‎.‎12‎.‎27‎. at 10:31, Dingike1 írta:

Sziasztok!  Lenne egy problémám, manapság arra lettem figyelmes, hogy mikor leallítom az autót és a kulcs a kezemben, valamien oknál fogva a fűtő ventilátor még sokáig megy. Van amikor kis fokozaton, van h teljesen szabálytalanul. Nagyon idegesítő, remélem tud valaki segíteni ebben. Köszönettel Didics Dènes 

Szia! Nekem G-ben a termosztát feletti jel adónál volt szálszakadás. Gyújtáson nem mutatott semmit a vízhőfok jelző.

Link to comment
Megosztás:

21 órája, Jávorszky írta:

Sziasztok!Vettem egy opel astra h 1.4 autot.Minden inditásnál bekapcsol az elakadásjelző!Mindig ki kell kapcsolni.Mitől lehet ez?

Valószínűleg törve volt és a légzsákvezérlőben még nem lett kitörölve az ütközés.

Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 04. at 14:51, baloghadis írta:

Sziasztok!

Van egy 2012-es 1.7dízel astrám 70.000km-rel. A problémám az, hogy néha hallok a motortérből vmi "cicergő" hangra emlékeztető hangot és eddig nem tudta megmondani senki a szakszervízban, hogy mi is lehet ez. A másik, hogy a pillanatnyi fogyasztásmérőm viszonylag elég sűrűn 10-20km ír 3literes alapjárati fogyasztást és amikor kiszállok az autóból furcsa éget szagot lehet érezni. Nagyon megköszönném, ha vki tudna segíteni. Köszönöm

Úgy látom még nem válaszoltak.

A 3 l-es alapjárati fogyasztás és fura szag (és alapját ingadozás) a DPF regeneráció tipikus jelei.

 

Link to comment
Megosztás:

34 perce, kosazolika írta:

Mindkettohoz (valoszinuleg egyebkent egyformak, csak mas nagykerbol szarmaznak) az van irva, hogy 2009/11-ig, tehat ez alapjan nem. Az ecat24-en keresd ki a gyari cikkszamot, es az alapjan keress.

Link to comment
Megosztás:

33 perce, csaba66 írta:

Mindkettohoz (valoszinuleg egyebkent egyformak, csak mas nagykerbol szarmaznak) az van irva, hogy 2009/11-ig, tehat ez alapjan nem. Az ecat24-en keresd ki a gyari cikkszamot, es az alapjan keress.

ecat24 alapján ezt hozza ki https://cromax.hu/futomotor_opel_astra_g_62987?kereso_modell=0

ecat: http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/9/99/31/166,167/

akkor ez is jó: https://alkatreszek.hu/tsp0545015_del_jk

 

Módosítva : kosazolika
Link to comment
Megosztás:

On 2017. 01. 29. at 20:57, quad405 írta:

A 9-esre és 12-re gondolsz?

Feltételezem, ha már megbolygatja az ember a szűrőház körüli dolgokat akkor a 17, 18 és 20-as tömítéseket is érdemes kicserélni, valamint a rajzon nem látható másik cső 2 végén lévőket is.

Egyébként sanszos, hogy valamelyik tömítés elfáradt. Amennyire a hővédő lemez engedi, oldalról látszik olajszivárgás nyoma a szűrőházon.

29_14.jpg

Nekem egy nagyon picit a 9 tömítés szivárog, de csak annyira, hogy büdös olajszaga van de egy csepp sincs alatta. Lassan én is kicserélem, de ha leveszem akkor az összeset. A fém vízcsöveken is a gumigyűrűket is mert azokat is meg kell bontani és a kipufogó sor és az alsó tömítését is. mert mögötte van. Lehet kapni készletet ahogy néztem Mahle gyártmány. Lassan olajcserém lesz összekötöm vele.

Módosítva : laki
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.