Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

Most lettem egy 2009-es Opel Astra H GTC Sport OPC Line boldog tulaja. 1.6 Benzin (Z16XER)

Tudtok ajánlani Budapesten vagy észak pest megyében szervizet, ahol olyan dolgokkal is tudnak kezdeni valamit amikkel a márkaszerviz „cseréljük ki újra” vagy „nincs értelme megbontani” felkiáltással zavar el. Valami megszállott típus imádó szaki kellene, mint a Seatnál a Szigetvári Attila (M.A. Team Bt.) :)

Pl.: lökhárító beállítás, Board komputer átprogramozás, gyári könyöktámasz beépítése, érdekes zajok felderítése… stb…

Köszönöm előre is.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. meg tudná valaki mondani,mi a külömbség az astra h gtc futómű,és az astra h gtc gyári sport-futómű között? sajna cserélnem kell a jobb elsőt..de még nem tudom,milyen alkatrészekre lesz szükség..

Az enyém ugyan nem GTC, de sport futóműves. Annyit tudok róla, hogy állítható (sport gombbal) a rugózás keménysége, illetve sport üzemmódban minimálisan a hasmagasságon is állít. Ezen felül ha jól tudom pl a kerék dőlésszöge is kissé eltér a sima futóműéhez képest. Az alkatrészek is mások. Pl nekem mikor hátsó spirálrugót kellett cserélni, nem volt jó az alap változat, ráadásul külön IDS+ os kellett az enyémhez. Stabilizátor rúdból is külön sport futóműhöz valót kellett vennem. Az IDS+ nem tudom, hogy a sport futómű része, vagy azon felül pluszban van, de ha ilyened van, egy lengéscsillapító is hat számjegyű összegbe kerül, erre készülj!

Sziasztok,

Most lettem egy 2009-es Opel Astra H GTC Sport OPC Line boldog tulaja. 1.6 Benzin (Z16XER)

Tudtok ajánlani Budapesten vagy észak pest megyében szervizet, ahol olyan dolgokkal is tudnak kezdeni valamit amikkel a márkaszerviz „cseréljük ki újra” vagy „nincs értelme megbontani” felkiáltással zavar el. Valami megszállott típus imádó szaki kellene, mint a Seatnál a Szigetvári Attila (M.A. Team Bt.) :)

Pl.: lökhárító beállítás, Board komputer átprogramozás, gyári könyöktámasz beépítése, érdekes zajok felderítése… stb…

Köszönöm előre is.

Szerintem ilyen szerviz sokunkat érdekelne.

A lökhárítón mit kell beállítani?

Sport felszereltségű OPC Line-ban nincs könyöktámasz? Ne má'!

Módosítva : Cserenkov
  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

sziasztok. meg tudná valaki mondani,mi a külömbség az astra h gtc futómű,és az astra h gtc gyári sport-futómű között? sajna cserélnem kell a jobb elsőt..de még nem tudom,milyen alkatrészekre lesz szükség..

Pontosan én sem tudom, de amit olvastam:

- le van ültetve néhány mm-t

- meg van erősítve (ez nem tudom, hogy pontosan mit takar)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Az enyém ugyan nem GTC, de sport futóműves. Annyit tudok róla, hogy állítható (sport gombbal) a rugózás keménysége, illetve sport üzemmódban minimálisan a hasmagasságon is állít. Ezen felül ha jól tudom pl a kerék dőlésszöge is kissé eltér a sima futóműéhez képest. Az alkatrészek is mások. Pl nekem mikor hátsó spirálrugót kellett cserélni, nem volt jó az alap változat, ráadásul külön IDS+ os kellett az enyémhez. Stabilizátor rúdból is külön sport futóműhöz valót kellett vennem. Az IDS+ nem tudom, hogy a sport futómű része, vagy azon felül pluszban van, de ha ilyened van, egy lengéscsillapító is hat számjegyű összegbe kerül, erre készülj!

Szerintem ilyen szerviz sokunkat érdekelne.

A lökhárítón mit kell beállítani?

Sport felszereltségű OPC Line-ban nincs könyöktámasz? Ne má'!

Puffos volt a bal eleje és a lökhárító egy minimálisan eláll illetve a bal első sárvédő elem és a bal első ajtó nincs egy szintben.

Kb csak az veszi észre aki külön keresi, de én sajnos ilyen vagyok! :)

Ez egy GTC Sport gyári OPC line 1 külső és belső pack-el.

De nekem az a tippem, hogy gyárilag nem tesznek a GTC-kbe könyöktámaszt, mert ha le van hajtva akkor beleütközik a sebváltóba, ha előre akarod hajtani az ülést a hátsó sorba jutáshoz.

Vagy csak senki sem kérte bele, mert nem nagyon láttam még gyári megoldást a 3 ajtósba.

De nekem persze hiányzik és úgyis az anyósnál van forgalom, vagy felhajtanám ha kell.

Link to comment
Megosztás:

az enyém szintén opc line 1,az enyémben volt valami felnyithatós csoda a kézifék mögé csavarozva,denem lehetett tőle váltani,ugyhogy kuka.

Na igen, ilyen utólag beépített vackokból oda lehet csavarozni jó pár fajtát.

De még ha lenne is kültúrált belőle, még véletlenül sem a szövet szürke szinében , hanem valami lakk fekete vagy műbőr izék szoktak lenni.

A gyári megoldást keresem...

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogyha beindítom az autót és ráadom a világítást akkor vibrál? (xenon izzók) de csak a menet irány szerinti jobb oldalon. Ma pl bekapcsoltam a világítást és kialudt a jobb oldali fényszóró. Utána lekapcsoltam majd ismét be és világított és azóta is világít. Segítsetek légyszíves.

Link to comment
Megosztás:

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogyha beindítom az autót és ráadom a világítást akkor vibrál? (xenon izzók) de csak a menet irány szerinti jobb oldalon. Ma pl bekapcsoltam a világítást és kialudt a jobb oldali fényszóró. Utána lekapcsoltam majd ismét be és világított és azóta is világít. Segítsetek légyszíves.

Kontakt hiba, vagy a trafója kezd haldokolni.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szerintem ilyen szerviz sokunkat érdekelne.

A lökhárítón mit kell beállítani?

Sport felszereltségű OPC Line-ban nincs könyöktámasz? Ne má'!

Múltkor láttam egy OPC line GTC-t és azon még a kilincsek sem voltak színre fújva és TID volt benne :D Gondolhatod milyen felszereltsége lehetett.

Vannak azért érdekes dolgok...

Link to comment
Megosztás:

Múltkor láttam egy OPC line GTC-t és azon még a kilincsek sem voltak színre fújva és TID volt benne :D Gondolhatod milyen felszereltsége lehetett.

Vannak azért érdekes dolgok...

Ez ilyen.:-)

A B Vectrámban digitális klíma volt, de csak a kisebb kijelzővel, meg nem túl sok extrával. Aztán ismerős hozott kintről egy Sport kiadást. Na annak nagyon szép felszereltsége volt, a klímát kiéve, mert az meg a fapados manuális volt. :-)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok. meg tudná valaki mondani,mi a külömbség az astra h gtc futómű,és az astra h gtc gyári sport-futómű között? sajna cserélnem kell a jobb elsőt..de még nem tudom,milyen alkatrészekre lesz szükség..

szia

http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/9/

ide beütöd az alvázszámod(angolra állítsd) és mindent megkapsz az autódról,azt is,hogy milyen futóművel jött ki...

az enyém is GTC és ezt dobta: LOWERED SPORTS CHASSIS - sportfutóművel gyártották,picit ültetve van.

Ez érezhető is az előző astrám után egyszerre észrevettem,hogy keményebb és jobb a kanyarokban is,valamit erősíthettek is a normálhoz képest rajt mert 140 ezer után sem kell silentet sem kutyacsontot cserélni pedig az utak nem a legjobbak amerre járok...de sportgomb nincs nem állítható mégis sport futóműnek hívják.

Link to comment
Megosztás:

Ki fog égni az izzó. Cseréhez le kell majd venni a lökhárítót. Én párban cseréltem az izzót emiatt.

Üdv! Olyan kérdésem lenne, hogy miért van az, hogyha beindítom az autót és ráadom a világítást akkor vibrál? (xenon izzók) de csak a menet irány szerinti jobb oldalon. Ma pl bekapcsoltam a világítást és kialudt a jobb oldali fényszóró. Utána lekapcsoltam majd ismét be és világított és azóta is világít. Segítsetek légyszíves.

Link to comment
Megosztás:

Na igen, ilyen utólag beépített vackokból oda lehet csavarozni jó pár fajtát.

De még ha lenne is kültúrált belőle, még véletlenül sem a szövet szürke szinében , hanem valami lakk fekete vagy műbőr izék szoktak lenni.

A gyári megoldást keresem...

szia

én ilyent vettem bele mert a GTC-ben gyárilag nincs kartámasz:

http://www.ebay.com/itm/Mittelarmlehne-OPEL-GTC-Armlehne-Armrest-ASTRA-H-G-/390312506267?pt=DE_Autoteile&hash=item5ae070339b

Teljesen tökéletes simán tudsz váltani tőle és nem gagyi minőség...nézd végig a képeket,külön kell kérned,hogy gtc-hez adják az aljzat miatt mert gtc-nek kör alakú a simának meg szögletes...

Feltámaszkodik a kardánon a kézifék mögött,így az egész testsúlyommal rátehénkedhetek sem tud leszakadni :)

Itt pedig a gyári nem az ülásbe szerelhető,hanem középen a kardánba a két első ülés közé...csak kicsit húzósabb az ára:

http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OPEL-ASTRA-H-MARK-5-2004-2010-ARMREST-GENUINE-BOOMERANG-NEW-ARM-REST-/151356103956?pt=UK_Car_Interior_Accessories&hash=item233d86dd14

picit bonyolultabb a beépítés a gyárinak de youtubon van mindkettőhöz video

Link to comment
Megosztás:

szia

én ilyent vettem bele mert a GTC-ben gyárilag nincs kartámasz:

http://www.ebay.com/itm/Mittelarmlehne-OPEL-GTC-Armlehne-Armrest-ASTRA-H-G-/390312506267?pt=DE_Autoteile&hash=item5ae070339b

Teljesen tökéletes simán tudsz váltani tőle és nem gagyi minőség...nézd végig a képeket,külön kell kérned,hogy gtc-hez adják az aljzat miatt mert gtc-nek kör alakú a simának meg szögletes...

Feltámaszkodik a kardánon a kézifék mögött,így az egész testsúlyommal rátehénkedhetek sem tud leszakadni :)

Itt pedig a gyári nem az ülásbe szerelhető,hanem középen a kardánba a két első ülés közé...csak kicsit húzósabb az ára:

http://www.ebay.com/itm/VAUXHALL-OPEL-ASTRA-H-MARK-5-2004-2010-ARMREST-GENUINE-BOOMERANG-NEW-ARM-REST-/151356103956?pt=UK_Car_Interior_Accessories&hash=item233d86dd14

picit bonyolultabb a beépítés a gyárinak de youtubon van mindkettőhöz video

Én ezt vettem nem gagyi és nagyon jó és praktikus és szép. Amit be linkeltél nekem egyik sem tetszik.

http://www.rati.hu/hu/termekek/armster2-kartamasz/

Módosítva : stefike
Link to comment
Megosztás:

szia

http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/9/

ide beütöd az alvázszámod(angolra állítsd) és mindent megkapsz az autódról,azt is,hogy milyen futóművel jött ki...

az enyém is GTC és ezt dobta: LOWERED SPORTS CHASSIS - sportfutóművel gyártották,picit ültetve van.

Ez érezhető is az előző astrám után egyszerre észrevettem,hogy keményebb és jobb a kanyarokban is,valamit erősíthettek is a normálhoz képest rajt mert 140 ezer után sem kell silentet sem kutyacsontot cserélni pedig az utak nem a legjobbak amerre járok...de sportgomb nincs nem állítható mégis sport futóműnek hívják.

Az enyémre (nem GTC) ezt írják az ecat-on: LOWERED SPORTS CHASSIS, SPECIAL RIDE AND HANDLING SYSTEM (IDS+).

Ha ez ültetést is jelent, akkor jól láttam, hogy az enyém picit alacsonyabb egy másik normál Astra mellé parkolva. De azt hittem, hogy csak bebeszélem magamnak, sosem mértem le mérőszalaggal.

Én is érzem a különbséget a céges Astrákhoz képest: Abban a körforgalomban, amiben a céges érezhetően bedől és nyikorognak a gumik (ez utóbbi valószínű gumifüggő tulajdonság is), a sajátom még kicsit nagyobb sebességgel is meg se moccan és csöndbe van, még "komfort" üzemmódban is.

Módosítva : Cserenkov
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm mindenkinek!

Ez a dombon indulo aszisztens tényleg jó, habár majdnem leégettem vele a kuplungomat, mert egyszer egy domboldalon kellett araszolgatnom (hungaroring) és kb a 10 elidulásnál már kezdett budösödni. Persze kikapcsolni nem tudtam.

Még azt is leírták hogy wax védelemmel ellátva :) ez ám a precíz leírás!

Link to comment
Megosztás:

szia

http://ecat24.com/opel/catalog/types/1/9/

ide beütöd az alvázszámod(angolra állítsd) és mindent megkapsz az autódról,azt is,hogy milyen futóművel jött ki...

az enyém is GTC és ezt dobta: LOWERED SPORTS CHASSIS - sportfutóművel gyártották,picit ültetve van.

Ez érezhető is az előző astrám után egyszerre észrevettem,hogy keményebb és jobb a kanyarokban is,valamit erősíthettek is a normálhoz képest rajt mert 140 ezer után sem kell silentet sem kutyacsontot cserélni pedig az utak nem a legjobbak amerre járok...de sportgomb nincs nem állítható mégis sport futóműnek hívják.

Honnan van ez az ECAT24 link?

Qrvajó... :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.