Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

1 hour ago, grep írta:

Én két ünnep között cseréltem komplett kuplungot és egy LUK szettet vettem (kuplung, nyomólap és kinyomócspágy volt a szettben).

A bontattlan dobozban a nyomólapba Sachs felírat volt belepréselve és rá volt szitászva, hogy "LUK parts" (sajnos nem volt nálam teló és fényképező).

Nem tudom a LUK és a Sachs milyen kapcsolatban van, de eddig azt hittem konkurensek.

Miután ezt láttam én már semmin nem csodálkozom. :)

 

Miért kellett kuplungot cserélned? Volt valami jelenség, vagy csak nagyon fent fogott? Sajnos nálam is gyanús a dolog, úgy érzem eléggé fent fog (kb. felső 2/3), de más egyelőre nincs, nem tudom mennyire sürgős.

Link to comment
Megosztás:

51 minutes ago, sasa58 írta:

Miért kellett kuplungot cserélned? Volt valami jelenség, vagy csak nagyon fent fogott? Sajnos nálam is gyanús a dolog, úgy érzem eléggé fent fog (kb. felső 2/3), de más egyelőre nincs, nem tudom mennyire sürgős.

Korábban már valahol leírtam.

Az autó kb. 3-4 éves korától kezdve a kuplung felengedéskor rángatott, az utóbbi időben viszont már meg is csúszott.

Olvastam az Opel szervízprogramban, hogy 2004 és 2006 között szerelt Z16XEP motorokba rossz minőségű kuplungot szereltek, így akinek ez a rángatós hiba eljött a garancia ideje alatt, annak a szakszervíznek ingyen kellett cserélnie. Sajnos nekem később jött elő, ill. ezt az infót csak jóval később olvastam (persze opelék ezt az infót nem osztották meg velem).

De most már a cserére az elsődleges indok a megcsúszás volt, mert a rángatással már együtt éltem az elmúlt 6-7 évben. Most az a furcsa, hogy nem rángat, hanem úgy működik, ahogy kell, így vissza kell "szoknom". :) 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

8 hours ago, grep írta:

Korábban már valahol leírtam.

Az autó kb. 3-4 éves korától kezdve a kuplung felengedéskor rángatott, az utóbbi időben viszont már meg is csúszott.

Olvastam az Opel szervízprogramban, hogy 2004 és 2006 között szerelt Z16XEP motorokba rossz minőségű kuplungot szereltek, így akinek ez a rángatós hiba eljött a garancia ideje alatt, annak a szakszervíznek ingyen kellett cserélnie. Sajnos nekem később jött elő, ill. ezt az infót csak jóval később olvastam (persze opelék ezt az infót nem osztották meg velem).

De most már a cserére az elsődleges indok a megcsúszás volt, mert a rángatással már együtt éltem az elmúlt 6-7 évben. Most az a furcsa, hogy nem rángat, hanem úgy működik, ahogy kell, így vissza kell "szoknom". :) 

És ez a csúszás teljesen felengedett állapotban jelentkezett, vagy előbb?

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Cserenkov said:

Most kicsit csalódtam az SKF és Conti márkákban... valahogy jobbra számítottam: minőségibb érzetű szíj, hangtalanul sikló görgők.

Az uj Dayco szijam sem gumis erzetu, ugy tunik, ez az uj trend... De nem is az erzet es a hangtalansag a lenyeg, hanem a jo mukodes; a markajelzes elvileg ezt garantalja. Es ettol gyarthattak akar Romaniaban, vagy Kinaban is, ezek egyike sem jelent onmagaban semmi rosszat.

Link to comment
Megosztás:

1 hour ago, csaba66 írta:

Az uj Dayco szijam sem gumis erzetu, ugy tunik, ez az uj trend... De nem is az erzet es a hangtalansag a lenyeg, hanem a jo mukodes; a markajelzes elvileg ezt garantalja. Es ettol gyarthattak akar Romaniaban, vagy Kinaban is, ezek egyike sem jelent onmagaban semmi rosszat.

A szíjat csak mellékesen jegyeztem meg, hogy milyen fura az anyaga. Az én Dayco szíjam kb 3 éves. De annak a bordái gumiból vannak. A külső sima felülete is gumi. Közte látszik csak valami szövet erősítés. Ez a Conti meg az egész úgy néz ki, mintha valami ledarált textilt összekevertek volna ragasztóval és ebből a masszából préselték volna össze. Ettől függetlenül nem mondom hogy rossz, ezt nem is vittem vissza a boltba. Csak szokatlan az anyaga.

A bajom a görgővel van. Ha az egyik tud kvázi hangtalanul gördülni, akkor a másik mért adja ezt a súrlódó hangot?! Pont a hangja miatt cserélném a gyárit is, ezért kényes vagyok rá. Hétfőre hoznak még egyet. A kettőt összehasonlítva kiválasztom a kevésbé hangosat. Vagy ha az is ilyen, akkor nincs mit tenni, úgy látszik ezek ilyenek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem észre, hogy a külső tükrök nem egyformán hajtódnak be. A vezető oldali nem simul úgy rá az oldalablakra, mint az anyós oldali (elektromosan behajtható tükrökről van szó). Ez mindenkinél így van, vagy valami probléma van a bal oldali tükrömmel?

Link to comment
Megosztás:

42 minutes ago, Kombitomi írta:

Sziasztok!

Nemrég vettem észre, hogy a külső tükrök nem egyformán hajtódnak be. A vezető oldali nem simul úgy rá az oldalablakra, mint az anyós oldali (elektromosan behajtható tükrökről van szó). Ez mindenkinél így van, vagy valami probléma van a bal oldali tükrömmel?

Nálam mind a kettő rendesen behajtódik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

nem az előzőre válaszolok,de így sikerült bejegyzést írnom :)

A sztori:tegnap reggel éves szervizre egy márkaszervizbe  vittem az 5 éves 1.4-es H-Astrámat.(olajcsere,olajszűrő,pollenszűrő,légkondi tisztítás összesen) Tegnap nem mentem aztán vele,viszont ma reggel munkába menet iszonyú "benzin" szagot éreztem. Kb.10 km után megálltam,mert egyre jobban zavart és észre vettem,hogy a két db gumicső,nincs visszakötve a motorblokk tetején (ez olyan nőies duma,de szakszerűbben nem tudom)  az egyik a levegőszűrőből jött,a másikat pontosan nem tudom.Visszaraktam,amennyire tudtam,de a bilincseket nem tudtam,ezért délután visszavittem a szervizbe.(mondtam,hogy nagyobb baj is lehetett volna,a válasz az volt,hogy "de nem lett" )

Kérdés: ha nem veszem észre és nő létemre nem figyelek,hogy fura szagot érzek és így járok hosszabb ideig,mi történhetett volna az autóval ?

válaszokat előre is köszönöm !

Módosítva : Nyunyóka
Link to comment
Megosztás:

nappali menetfény

hazakísérőfény

komfort ablak (távirányítóval működtetés) REC modul kell hozzá

autómatikus ajtó zárás 15km/óra fölött, REC modul kell hozzá

tempomat, ha a bajuszkapcsoló + kuplungkapcsoló bent van

ha nincs BC-d akkor ha nem alap kijelződ van akkor az is bekapcsolható.

Ha minden igaz ennyi.

 

Link to comment
Megosztás:

2 hours ago, Sztaricsnaja írta:

 

hazakísérőfény

 

autómatikus ajtó zárás 15km/óra fölött, REC modul kell hozzá

 

 

 

A "hazakísérő fényt" hol állítod be? Mert a kézikönyv alapján minden Astra H tudja..... (köszöntő világítás/hazavezető világítás)

".....Köszöntõ világítás 
A tompított fényszóró és a tolatólámpa 
a vezetõoldali ajtó becsukása után
kb. 30 másodpercig világít.
Bekapcsolás
1. Kapcsolja ki a gyújtást.
2. Vegye ki a gyújtáskulcsot .
3. Nyissa ki a vezetõoldali ajtót.
4. Húzza az irányjelzõ kapcsolókart
a kormánykerék felé.
5. Csukja be a vezetõoldali ajtót.
Ha a vezetõoldali ajtó nyitva marad,
a fényszórók két perc elteltével lekapcsolnak.
A hazavezetõ világítást kikapcsolhatja,
ha behelyezi a gyújtáskulcsot, vagy ha nyitott
vezetõajtó mellett ismét a kormánykerék felé
húzza az irányjelzõ kart.........."

Az automatikus ajtó bezárás 12km/h nál kapcsol be....

+ még az "ellenőrző elektronika", ami a kiégett izzókra és/vagy a folyadék szintekre is figyelmeztet.

 

Módosítva : Maybal
Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Nyunyóka írta:

Sziasztok,

nem az előzőre válaszolok,de így sikerült bejegyzést írnom :)

A sztori:tegnap reggel éves szervizre egy márkaszervizbe  vittem az 5 éves 1.4-es H-Astrámat.(olajcsere,olajszűrő,pollenszűrő,légkondi tisztítás összesen) Tegnap nem mentem aztán vele,viszont ma reggel munkába menet iszonyú "benzin" szagot éreztem. Kb.10 km után megálltam,mert egyre jobban zavart és észre vettem,hogy a két db gumicső,nincs visszakötve a motorblokk tetején (ez olyan nőies duma,de szakszerűbben nem tudom)  az egyik a levegőszűrőből jött,a másikat pontosan nem tudom.Visszaraktam,amennyire tudtam,de a bilincseket nem tudtam,ezért délután visszavittem a szervizbe.(mondtam,hogy nagyobb baj is lehetett volna,a válasz az volt,hogy "de nem lett" )

Kérdés: ha nem veszem észre és nő létemre nem figyelek,hogy fura szagot érzek és így járok hosszabb ideig,mi történhetett volna az autóval ?

válaszokat előre is köszönöm !

Nem tudom milyen csövek lehetnek ezek, de a benzinszag a motortérből az nem lehet előjele semmi jónak... Nekem a G Astrán benzinszűrő csere után nem illeszkedett rendesen az egyik cső a szűrőre és folyt a benzinem, konkrétan csíkot húztam az úton. Mondjuk G-nél a szűrő szerencsére nem a forró motortérben van. H-nál nem tudom, mi a szitu, de gondolom azért ennél sem ott van, neked vmi más cső lehetett.

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, Nyunyóka írta:

Sziasztok,

nem az előzőre válaszolok,de így sikerült bejegyzést írnom :)

A sztori:tegnap reggel éves szervizre egy márkaszervizbe  vittem az 5 éves 1.4-es H-Astrámat.(olajcsere,olajszűrő,pollenszűrő,légkondi tisztítás összesen) Tegnap nem mentem aztán vele,viszont ma reggel munkába menet iszonyú "benzin" szagot éreztem. Kb.10 km után megálltam,mert egyre jobban zavart és észre vettem,hogy a két db gumicső,nincs visszakötve a motorblokk tetején (ez olyan nőies duma,de szakszerűbben nem tudom)  az egyik a levegőszűrőből jött,a másikat pontosan nem tudom.Visszaraktam,amennyire tudtam,de a bilincseket nem tudtam,ezért délután visszavittem a szervizbe.(mondtam,hogy nagyobb baj is lehetett volna,a válasz az volt,hogy "de nem lett" )

Kérdés: ha nem veszem észre és nő létemre nem figyelek,hogy fura szagot érzek és így járok hosszabb ideig,mi történhetett volna az autóval ?

válaszokat előre is köszönöm !

Szia! Megírnád, hogy melyik márkaszerviz volt ez? Csak azért, hogy a jövőben Veled együtt messziről elkerüljük.:-)

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

15 minutes ago, telo írta:

Nem tudom milyen csövek lehetnek ezek, de a benzinszag a motortérből az nem lehet előjele semmi jónak... Nekem a G Astrán benzinszűrő csere után nem illeszkedett rendesen az egyik cső a szűrőre és folyt a benzinem, konkrétan csíkot húztam az úton. Mondjuk G-nél a szűrő szerencsére nem a forró motortérben van. H-nál nem tudom, mi a szitu, de gondolom azért ennél sem ott van, neked vmi más cső lehetett.

A H-ban már nincs cserélhető benzinszűrő.  A G-ben meg ugye hátul volt a tanknál. Ha benzinszagot érzel az autóban, az csak egy esetben nem lehet probléma, ha éppen egy Lada Nivában ülsz. Természetesen dohányozni akkor sem ér.:-)

Link to comment
Megosztás:

14 hours ago, BRoland írta:

Sziasztok.

Indítàs utàn 10-20 mp-ig halk kattogó hang jön sztem a müszerfal mögül függetlenül az üzemi höfoktól.

Mi lehet ez? Vkinek tapasztalat?

Z14xep, 2007, 5 ajtó

Köszi, üdv

Akkor is hallod, ha nem indítod be csak szimplán ráadod a gyújtást?

Nekem hasonló volt, amikor a törött belső keringetés terelőlap próbált alaphelyzetbe állni (valaki majd szakszerűbben is tudja magyarázni..) Ez típushiba..

 

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

5 hours ago, pjotr írta:

Akkor is hallod, ha nem indítod be csak szimplán ráadod a gyújtást?

Nekem hasonló volt, amikor a törött belső keringetés terelőlap próbált alaphelyzetbe állni (valaki majd szakszerűbben is tudja magyarázni..) Ez típushiba..

 

Kösziii...úgy mèg nem próbáltam, de leállításkor is van hangja.

Link to comment
Megosztás:

4 hours ago, marton.csaba2 írta:

Kösziii, így egyszerűbb.

Ez okozhat a nagyobb mèrtèkű párásodást? Azzal is küzdök...

Link to comment
Megosztás:

44 minutes ago, BRoland írta:

Kösziii, így egyszerűbb.

Ez okozhat a nagyobb mèrtèkű párásodást? Azzal is küzdök...

Valóban okozhat, ha nem jön be miatta elég levegő kintről. De érdemes megnézni a szőnyegeket is, esetleg nedvesek-e (előfordul a fűtőradiátorból szivárgó víz, vagy az első ajtók hangszóróinál is be szokott ázni az autó).

Ha nem, akkor érdemes volna pollenszűrőt cserélni, ha 1 éven belül nem volt. A másik, hogy talán jót tenne egy fűtött garázs 1-2 napra, hogy ki tudjon száradni a bent lévő nedvesség, esetleg össze lehet gyűjteni páragyűjtő tablettával.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.