Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a 2007 évjáratú h astrán egyik napról a másikr elment a duda hiába nyomkodom a kormányt semmi, tudom régebben valamelyik topikban volt már szó róla hogy úgymond ez a hiba gyakran előfordul de most nem találom mi lehet a baj biztositékok rendben igy a kormányoszlopban lévő ketyerére gondolok mi a pontos neve illteve a kocsi 2,5 éves garanciás ez a darab vagy már nem!

köszönettel

L.

Nekem az segített, hogy szétszedtem és a cim modulba bemenő kimenő csatlakozókat megmozgattam, befújtam kontakt spray-vel. Azóta jó! Nem kellet frissíteni, vagy cserélni!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném a 2007 évjáratú h astrán egyik napról a másikr elment a duda hiába nyomkodom a kormányt semmi, tudom régebben valamelyik topikban volt már szó róla hogy úgymond ez a hiba gyakran előfordul de most nem találom mi lehet a baj biztositékok rendben igy a kormányoszlopban lévő ketyerére gondolok mi a pontos neve illteve a kocsi 2,5 éves garanciás ez a darab vagy már nem!

köszönettel

L.

Ha eddig jó volt, akkor ez valszeg kontakt hiba lesz. A cim modulba menő kábelköteg szokott meghülyülni ilyenkor, vmi innovatív csatlakozást használtak az okosok (forrasztás helyett), ami egy idő után elenged, és olyankor nem szól a duda, meg nem mennek a gombok a kormányon. Ha barkácsolós ember vagy, pár kép hogy mit is lehet vele kezdeni: CIM javítás.

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan problémám, hogy alapjáraton erős a rezonanciával jár a motor (remeg a váltókar, meg a kormány) a motortartóbakok lehetnek rosszak 115000 km-nél, ha nem akkor mi lehet még?

Ha bekapcsolom a klímát akkor még jobban rezonál, plusz baromi zajos a kompresszor és a klíma hűtőteljesítménye sem az igazi (hideg, de nem annyira mint pl. a touranunkban) plusz mintha az utóbbi időben jobban visszafogná a motort a klíma bekapcsolása, és gyorsításnál olyankor néha meg-meg torpan a motor...

Mit lehet ezzel kezdeni?

Köszi!

Levente

A Klíma egyébként nem régen volt töltetve (azzal a zöld olajjal, plusz a töltőgép is mérte a paramétereket)!

Link to comment
Megosztás:

Ha eddig jó volt, akkor ez valszeg kontakt hiba lesz. A cim modulba menő kábelköteg szokott meghülyülni ilyenkor, vmi innovatív csatlakozást használtak az okosok (forrasztás helyett), ami egy idő után elenged, és olyankor nem szól a duda, meg nem mennek a gombok a kormányon. Ha barkácsolós ember vagy, pár kép hogy mit is lehet vele kezdeni: CIM javítás.

köszönöm a válaszokat hétvégen áramtalanítom a gépet és megpróbálom megmozgatni a csatikat, a forrasztásokhoz már nem merek nyúlni, köszönöm a tippeket!

L.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok,

CD70 / DVD90 gyari opel navikhoz (SVDO) csinalunk magyaritast (magyar menu + magyar hang), a hang mar kesz van a menu meg par nap.

olyan valakit keresunk budapesten aki hajlando segiteni a magyaritott frissito cd teszteleseben. (=beleprobalhatjuk az autojaba).

A platform nem ismeretlen szamunkra, renaulthoz megcsinaltuk 1995 es 2010 kozott gyartott osszes Siemens-VDO alapu cucchoz a magyaritast (7 kulonfele eszkoz) . az eddigi munkaink a www.carminat.hu n megtekinthetok.

-p

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H 1.6xep twinnport kocsim mostanában kinyomot kuplungnál leejti a fordulat számot 800 helyett 600 körülire, néha egy kis gázfröcsöt ad neki és utána lefullad! 2000-es fordulatig néha enyhén rángat! Olykor 3000-4000 ha kinyomom a kuplungot egész egyszerűen leáll! Azonnal újraindítható ez nem probléma.

115.000 Km van a kocsimba!Hol lehet a hiba? Köszi a segítséget!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az Astra H-sok klubbjában. Nemrég vettem egy 2004-s 1.4-s (Z14XEP) ENJOY (5 sebességes manuális váltó) és a következő problémával találtam szemben magam:

Kb. 80-100 km esetleg 120-140 km folyamatos utazás megtétele esetén esetén menetközben a sárga autó+villáskulcs kigyullad, ég egy darabig elalszik majd kis idő után ismét kigyullad ég egy darabig majd elalszik és így tovább. Majd a végén égve marad és már egyre kisebb időkre alszik el. Mindezt rendszertelenül csinálja különböző sebességeknél fordulatoknál egyaránt. Teljesítményben, menetdinamikában semmi rendelleneset nem tapasztalok. Megpróbáltam leállítani kicsit pihentetni utána újraindítani. Indítás után egy darabig nem ég majd ismét kezdődik. Amikor csak rövidtávokra megyek 10-50 kilométer nem produkálja indítás után elalszik és nem is gyullad ki. Kezelésiben olvastam, hogy kis felvillanásokkal nem kell foglalkozni, viszont ha indítás után égve marad, vagy menetközben kigyullad akkor az motorvezérlő elektronika hibája lehet. Ha igen akkor komplett vezérlés csere ? :D

"Fék+gáz pedál kinyom üresben gyujtásráad"-ra nem ír hibakódot viszont a motor szimbólum sárga lámpa (asszem "check engine" a neve) elalszik majd 6X szabályosan felvillan (3X lassan majd 3X gyorsan). Ez valami hibakód lenne? Lehet ezt valahogy értelmezni, hogy mire utal?

Előre is köszönök minden segítséget!

István (Z14XEP, ENJOY, ...the challenge!)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

sziasztok

tudnátok abban segíteni hogy hogy kell kivenni a hátsó ülés lapot, tehát amin ülünk hátul, mert teljesen síkba szeretném lehajtani a hátsó üléseket

van két műanyag karika az ülés alsó peremén amit ha meghúzok kikattan valami és mozgathatóvá válik a pad, de mégse akar kijönni a helyéről

köszi

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

tudnátok abban segíteni hogy hogy kell kivenni a hátsó ülés lapot, tehát amin ülünk hátul, mert teljesen síkba szeretném lehajtani a hátsó üléseket

van két műanyag karika az ülés alsó peremén amit ha meghúzok kikattan valami és mozgathatóvá válik a pad, de mégse akar kijönni a helyéről

köszi

Elore kell donteni az elso ules moge, aztan latni fogod, hogy kell kiakasztani. De ha rajossz, hogy ezt is lehet, szerintem mar nem is fogod akarni kiszedni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok

tudnátok abban segíteni hogy hogy kell kivenni a hátsó ülés lapot, tehát amin ülünk hátul, mert teljesen síkba szeretném lehajtani a hátsó üléseket

van két műanyag karika az ülés alsó peremén amit ha meghúzok kikattan valami és mozgathatóvá válik a pad, de mégse akar kijönni a helyéről

köszi

Na amit elől kiakasztottál az engedi meg az ülőlap elejét, de még hátul is tart 2 ponton kb: abban a vonalban mint elől de azt csak úgy tudod kivenni hogyha hátra tolod az ülőlapot először az egyik majd a másik oldalt, elég nehez fog kijonn mert hátul sem engedi a hátlap de nyugi nekem sem ment elsore csak próbálkozz és ki fog jönni, de visszatenni sem lesz könnyü munka :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Na amit elől kiakasztottál az engedi meg az ülőlap elejét, de még hátul is tart 2 ponton kb: abban a vonalban mint elől de azt csak úgy tudod kivenni hogyha hátra tolod az ülőlapot először az egyik majd a másik oldalt, elég nehez fog kijonn mert hátul sem engedi a hátlap de nyugi nekem sem ment elsore csak próbálkozz és ki fog jönni, de visszatenni sem lesz könnyü munka <_<

köszi szépen

megoldódott olyan módon hogy az árut amit akartam venni hazahozattam fuvarral

lambériát akartam vele hazahozni 240 cm -er hosszút,

de végül úgy döntöttem hogy hazahozatom inkább mint hogy a kocsit molesztáljam ezzel :rolleyes:

a kíváncsiság kedvéért ki fogom azért venni mert egy alapos takarítás egyébként is ráférne már a kocsira

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok az Astra H-sok klubbjában. Nemrég vettem egy 2004-s 1.4-s (Z14XEP) ENJOY (5 sebességes manuális váltó) és a következő problémával találtam szemben magam:

Kb. 80-100 km esetleg 120-140 km folyamatos utazás megtétele esetén esetén menetközben a sárga autó+villáskulcs kigyullad, ég egy darabig elalszik majd kis idő után ismét kigyullad ég egy darabig majd elalszik és így tovább. Majd a végén égve marad és már egyre kisebb időkre alszik el. Mindezt rendszertelenül csinálja különböző sebességeknél fordulatoknál egyaránt. Teljesítményben, menetdinamikában semmi rendelleneset nem tapasztalok. Megpróbáltam leállítani kicsit pihentetni utána újraindítani. Indítás után egy darabig nem ég majd ismét kezdődik. Amikor csak rövidtávokra megyek 10-50 kilométer nem produkálja indítás után elalszik és nem is gyullad ki. Kezelésiben olvastam, hogy kis felvillanásokkal nem kell foglalkozni, viszont ha indítás után égve marad, vagy menetközben kigyullad akkor az motorvezérlő elektronika hibája lehet. Ha igen akkor komplett vezérlés csere ? :rolleyes:

http://static.opel.hu/documents/OM/Opel_Astra-H_2584-7_H.pdf

itt megtalálod a leiratot a 14 oldalon motorvezérlő elektronika az ami hibát generál (pl bioetanol tankolásnál, vagy rossz vizes benzin esetén is lehet) ekkor mikor ez van ne gyilkold az autót hanem próbálj eljutni egy adott fordulaton a célig természetesen fordulj márkaszervízhez a könyv szerint!

üdv

L.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Van egy olyan egyszerű de bosszantó problémám, hogy a vezető oldali ajtó akadópontjain nem tartja meg magát (még sík terepen is visszacsukódik rám) illetve nyitás-csukás közben erősen kattog!

Van valakinek ötlete, hogy mi az amin kéne állítani, esetleg cserélni rajta ami kikophatott (6 év intenzív használat után megbocsájtom) kb. ez mennyibe kerülne:)?

Köszönöm szépen!

Levente

Link to comment
Megosztás:

Van egy olyan egyszerű de bosszantó problémám, hogy a vezető oldali ajtó akadópontjain nem tartja meg magát (még sík terepen is visszacsukódik rám) illetve nyitás-csukás közben erősen kattog!

Van valakinek ötlete, hogy mi az amin kéne állítani, esetleg cserélni rajta ami kikophatott (6 év intenzív használat után megbocsájtom) kb. ez mennyibe kerülne:)?

Köszönöm szépen!

Levente

Ajtóhatárolót kell cserélned.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is volt már ilyen, de kiszedtem és csak szét volt ugorva, könnyen meg lehetett csinálni, szóval szerintem mielőtt vennél egyet mindenképp nézd meg.

Engem a fordítottja érdekelne: az első ajtóknak túlságosan is erősek a kiakadási pontjai, azokon szeretnék lazítani. Merre kezdjem a keresgélést hozzá? Sok bontással jár hozzáférni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Márkatársak!

A minap fordult a kilométerórám 170.000 fölé és ennek "örömére" azt vettem észre ma, hogy a kormány (bármekkora) elfordítására a motortérből eddig nem hallott - eddig még csak halk - zúgó hang jelentkezik illetve hogy leállításkor olyan hangot hallok, mintha egy kis motor leállna. Azt hiszem, hogy a kormányszervóm motorja kezd elpusztulni. :D Az lenne a kérdésem, hogy ez mennyi időt megy el még innen? Javítható vagy csak cserével? Nálatok volt már hasonló tapasztalat? A megtett kilométer (4 év alatt 170e) végülis bármilyen hibát indokol...

Ha valaki válaszol azt előre is megköszönöm!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném egy problémám megoldásában.

Van egy 2007-es évjáratú Astra H sedan-om, Z16XER motorral.

A mai nap kigyulladt a műszerfalon az auto ikon egy villáskulccsal.

Megpróbáltam kiolvasni a hibakódot a fék+gáz+napi számláló gomb +gyújtás ráad.

A következőt írta ki: ECN218217

Valaki tudna segíteni mi lehet a probléma?már nem garis az autó.

Előre is köszönöm a segítségetek!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném egy problémám megoldásában.

Van egy 2007-es évjáratú Astra H sedan-om, Z16XER motorral.

A mai nap kigyulladt a műszerfalon az auto ikon egy villáskulccsal.

Megpróbáltam kiolvasni a hibakódot a fék+gáz+napi számláló gomb +gyújtás ráad.

A következőt írta ki: ECN218217

Valaki tudna segíteni mi lehet a probléma?már nem garis az autó.

Előre is köszönöm a segítségetek!

Üdv

én ezt találtam róla :

ECN (218217) P2182 Engine Coolant Temperature Sensor 2 Circuit - hűtőfolyadék hőmérsékletének sensora (bár nem vagyok nagy angolos :D )

Itt van egy kód táblázat, igaz hogy ukrán az oldal, de angolul vannak a megnevezések http://www.astra-h.ru/ecn.html

Link to comment
Megosztás:

Üdv

én ezt találtam róla :

ECN (218217) P2182 Engine Coolant Temperature Sensor 2 Circuit - hűtőfolyadék hőmérsékletének sensora (bár nem vagyok nagy angolos :D )

Itt van egy kód táblázat, igaz hogy ukrán az oldal, de angolul vannak a megnevezések http://www.astra-h.ru/ecn.html

Köszi szépen a segítséged!

Azt nem tudod véletlenül,hogy ez mibe fáj ha szervizben csináltatom?

Nem garis,csak esetleg a szervizkönyv miatt.

Üdv: Norboy

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen a segítséged!

Azt nem tudod véletlenül,hogy ez mibe fáj ha szervizben csináltatom?

Nem garis,csak esetleg a szervizkönyv miatt.

Üdv: Norboy

Szívesen, de sajnos nem tom mennyibe fájna neked, nekem még hál isten nem volt efféle problémám, lehet hogy más valaki többet tudna mondani.

üdv: Robee

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.