Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra-t. Új vagyok itt a fórumon, nagyon sok hasznos infót olvastam eddig. Egy kérdésem lenne felétek. Be van repedve a bal oldali külső visszapillantóm tükörlapja. Rendeltem már másikat. Hogy tudom kicserélni? Egyszerűen ki kell pattintani csak, van van valami különleges trükkje?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv: Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra-t. Új vagyok itt a fórumon, nagyon sok hasznos infót olvastam eddig. Egy kérdésem lenne felétek. Be van repedve a bal oldali külső visszapillantóm tükörlapja. Rendeltem már másikat. Hogy tudom kicserélni? Egyszerűen ki kell pattintani csak, van van valami különleges trükkje?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv: Bazsó

Simán kijön, kicsit nyúlj alá valami késsel vagy ilyesmi...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra-t. Új vagyok itt a fórumon, nagyon sok hasznos infót olvastam eddig. Egy kérdésem lenne felétek. Be van repedve a bal oldali külső visszapillantóm tükörlapja. Rendeltem már másikat. Hogy tudom kicserélni? Egyszerűen ki kell pattintani csak, van van valami különleges trükkje?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv: Bazsó

Szia!

Az új tükörlap visszahelyezésével kapcsolatban én annyival kiegészíteném, hogy a tükörlapon van két pöcök, (linken a piros karikáknál) ami nagyon könnyen le tud törni, ha véletlenül nem a helyére kerül. A tükörlap felszerelését én ott kezdeném.

http://kepfeltoltes.hu/110606/Power_Fold_2...ltoltes.hu_.jpg

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy Astra-t. Új vagyok itt a fórumon, nagyon sok hasznos infót olvastam eddig. Egy kérdésem lenne felétek. Be van repedve a bal oldali külső visszapillantóm tükörlapja. Rendeltem már másikat. Hogy tudom kicserélni? Egyszerűen ki kell pattintani csak, van van valami különleges trükkje?

Köszönöm a válaszokat előre is.

Üdv: Bazsó

Szia!

Az új tükörlap visszahelyezésével kapcsolatban én annyival kiegészíteném, hogy a tükörlapon van két pöcök, (linken a piros karikáknál) ami nagyon könnyen le tud törni, ha véletlenül nem a helyére kerül. A tükörlap felszerelését én ott kezdeném.

http://kepfeltoltes.hu/110606/Power_Fold_2...ltoltes.hu_.jpg

Üdv: Laci

A tükörlap cseréhez nem kell a tükör fényezett burkolatát levenni,

A tükörlap külső vagy belső oldala felől alányúlva kilehet pattintani a helyéről.

Link to comment
Megosztás:

A tükörlap cseréhez nem kell a tükör fényezett burkolatát levenni,

A tükörlap külső vagy belső oldala felől alányúlva kilehet pattintani a helyéről.

Valóban igazad van! "Már nem látom a tükörborítástól a tükörlapot", :D annyit vacakoltam vele a múltkor.

Tényleg ki lehet venni előlről a tökörlapot? Én a múltkor próbálkoztam vele más miatt, de az az istennek nem jött ki. Aztán hagytam a fenébe, mert féltem, hogy eltörik. Vagy függ attól, hogy mechanikus vagy elektromos állítású maga a tükörház?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm az infókat..

Sikerült. Kiszedni egyszerűbb volt mint visszatenni az újat, de végül az is sikerült. Kicsit nehezen pattannak be a fülek. Van a tükörlapon 2 fém lemezből készült pöcök, azokat kell először bepattintani és úgy már könnyebben beakad a többi.

Köszönöm még egyszer!

Üdv: Bazsó

Link to comment
Megosztás:

Z19DTL motorkód létezik H astrába egyéb nem 2008-évtől

17-ben DTH ez 90ekm cserés

DTJ és DTR ezek 150ekm

lehet, hogy az évjáratbeli különbségek okozzák az eltéréseket

Fejethajtok.

nagykirály vagy :D

valamikor módosíthatták a szijcsereperiódust, mert a motor megjelenésekor még 90E volt a csereperioódus erre tisztán emlékszem, de mostanra felvitték 150 re.

szorri

Link to comment
Megosztás:

valamikor módosíthatták a szijcsereperiódust, mert a motor megjelenésekor még 90E volt a csereperioódus erre tisztán emlékszem, de mostanra felvitték 150 re.

Egyebkent ilyenkor erdekes kerdes, hogy a modositas vonatkozik-e a korabban gyartott motorokra is... Altalaban nem, de ez azt is feltetelezi, hogy tortent valamilyen atalakitas, ami a hosszabb csereperiodust lehetove tette, de ez jelen esetben egyaltalan nem biztos.

Hasonlo az olajcsererenel is volt, csak forditott iranyban ( 2ev / 60e / ha szol a kocsi helyett 1ev / 30e ).

Link to comment
Megosztás:

Kormányoszlop integrált modulja (CIM) lemezzel való megerősitése végett visszahívják az autónkat ( 1.6 H astra 180Le ).

E a ASTRA H és a Zafira B modelleket érinti. a CIM modul meghibásodhat és ez kihathat a kürt működésére.

Hajrá én 06.24- én viszem amúgy is műszakira a kicsikét:)

jött még valakinek ilyen értesítés??

Link to comment
Megosztás:

Fejethajtok.

nagykirály vagy :D

valamikor módosíthatták a szijcsereperiódust, mert a motor megjelenésekor még 90E volt a csereperioódus erre tisztán emlékszem, de mostanra felvitték 150 re.

szorri

nah, azóta voltam megcsinálni az időszakos szervízt és felvilágosítottak, h rossz mezőt néztem a szervízkönyben, megmutatták, h melyik másik volt németül (most meg nem mondom) a megfelelő sor és az bizony 90e volt DTR -nél. legalábbis 2008-as nál.

jövő héten kedden azt is cseréltetem.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

sziasztok

hibakódom 11014

forrása:hőterelő lemez le lett véve (lambda szonda széthúzva,légszűrőház levéve)mert egy fémes zörgés forrását kerestük .aztán ékszíjcsere orvosolta a hibát

Aztán beindít kipróbál zörgés megszűnt de gyújtás ráadásánál világít a kulcsos és a kipufogógázos figura.(a lemez még nincs visszatéve mert meleg volt a motor )

indítás után elalszik de hibakód az megvan.akksisarut levettük 5-6 percre de megmaradt,lambda szonda a helyén van ,beindítva nem volt miközben szét volt húzva a csatlakozó.(elvileg)

ecn 11014.mi lehet és hogy tüntethető el.?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H-m van, 1,6 Ecotec (Z16XER). A legutóbbi két tankolás óta, illetve már tavaly nyáron is előfordult, hogy a motor erejét veszti és nem megy 25000 fordult után csak igen lomhán gyorsul. Azt tanácsolták, hogy cseréljek benzinszűrőt, mert rossz a tankolt benzin minősége. Úgy tudom, hogy ebben a típusban nincs benzinszűrő. Akkor most mitévő legyek? Valakinek esetleg volt már hasonló problémája? Hibakódot néztünk, de semmi nincs eltárolva a computerben.

Üdv. és előre is köszi,

I

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H-m van, 1,6 Ecotec (Z16XER). A legutóbbi két tankolás óta, illetve már tavaly nyáron is előfordult, hogy a motor erejét veszti és nem megy 25000 fordult után csak igen lomhán gyorsul. Azt tanácsolták, hogy cseréljek benzinszűrőt, mert rossz a tankolt benzin minősége. Úgy tudom, hogy ebben a típusban nincs benzinszűrő. Akkor most mitévő legyek? Valakinek esetleg volt már hasonló problémája? Hibakódot néztünk, de semmi nincs eltárolva a computerben.

Üdv. és előre is köszi,

I

25000 felett jó hogy nincs ereje már,nekem 7000nél letilt kb :D :D

tudom elírtad ,de szűrő talán csak ac val van együtt,de majd jönnek az okosabbak

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Astra H-m van, 1,6 Ecotec (Z16XER). A legutóbbi két tankolás óta, illetve már tavaly nyáron is előfordult, hogy a motor erejét veszti és nem megy 25000 fordult után csak igen lomhán gyorsul. Azt tanácsolták, hogy cseréljek benzinszűrőt, mert rossz a tankolt benzin minősége. Úgy tudom, hogy ebben a típusban nincs benzinszűrő. Akkor most mitévő legyek? Valakinek esetleg volt már hasonló problémája? Hibakódot néztünk, de semmi nincs eltárolva a computerben.

Üdv. és előre is köszi,

I

Én mindenek előtt tennék bele 1 tanknyi V-Power 100-at, és pályáznék ~100 km-t. Ha ezek után rendbe jön az autó, akkor onnantól nagyon megválogatnám, hogy honnan töltöm bele a naftát! :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mi az a motor alkatrész (hosszukás szürke borítás alatt), ami ezen a képen: http://motorcade.co.za/images/040920082136.jpg

az "ad" szövegrészlet alatt látszik, mert indításkor pár másodpercig nagyon csúnya súrlódó hang jön onnan, aztán megszűnik. Mi a hiba, drága a javítása?

A válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv:

Andris

Link to comment
Megosztás:

Ha jól értelmezem a leírásod, akkor vezérműszíj/lánc.

Sziasztok!

A kérdésem az lenne, hogy mi az a motor alkatrész (hosszukás szürke borítás alatt), ami ezen a képen: http://motorcade.co.za/images/040920082136.jpg

az "ad" szövegrészlet alatt látszik, mert indításkor pár másodpercig nagyon csúnya súrlódó hang jön onnan, aztán megszűnik. Mi a hiba, drága a javítása?

A válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv:

Andris

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A héten sikerült elütnőm az autópályán egy rókát a kocsi bal elejével. A kérdéseim a következők lennének: 1.Klíma hűtőt kell cserélnem. Szerintetek melyik a jobb választás, egy bontott hűtő vagy egy utángyártott?

2. Hol találom a külső hőmérséklet mérő szenzort, mert a rókás dolog óta nem igazán mutat jó értékeket?

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 2007-es 5 ajtós H Astrát. Nagyon meg vagyok vele elégedve,bár akad azért néhány gyerekded hibája.Pl. borzalmas gagyi hangon csukódnak az első ajtók.Érdekes,hogy a hátsó ajtókkal semmi probléma,mély puffanással csukódnak,ahogy kell. Lehet, butaság de engem idegesít.Nem illik az autó képéhez. Tudnátok segíteni,miként lehetne ezt orvosolni?Hogyan szokták ezt beállítani? Vagy egyáltalán lehet ezen segíteni?

(az ajtó gumik jók, nem szakadtak, a zár zsírozva van)

Előre is köszi!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Múlt héten voltam klímásnál mert nem ment a klímám. Azt mondták gáz volt benne elegendő csak egy csatlakozó volt rossz ami a klíma kompresszorra megy,

ezt valahogy megcsinálták de mondták ha újra nem megy akkor vennem kéne egy ilyen csatlakozót.

Csak sajnos nem tudom milyen az ebben tudna valaki segíteni hogy oda milyen kell?

Esetleg gyári számot megadni és akkor megrendelem, vagy valami megbízható bontót pesten vagy a környékén?

Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.