Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Sziasztok,

új (5 éves) H astra tulajdonos vagyok. Az autót tetszik, nagyjából minden rendben. 8 év G után ültem át, megérte egyelőre.

De van egy furcsa hang rögtön indítás után. Az eladó szerint már a kezdetektől csinálja az autó. Felvettem, felraktam ide.

http://data.hu/get/4005308/astrahang.mp3

Hallgassátok meg kérlek - a 8. másodperc körül jön. A kormány felől hallatszik szinte minden indítás után, ha az autó 5-10 percnél többet áll.

Minden ötletet nagyon köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, viszont elég nagy bajban, ha esetleg valahol már elhangzott a kérdés-válasz, akkor elnézést érte. 2004-es 1.7cdti 6 sebességes elegance kombi boldog tulajdonosa voltam eddig, ám az utóbbi napokban menet közben egyszer csak elvette a gázt a kocsi, és az alapjárata felugrott 1500-1700 körülire. Hibajelzés felvillant (ESP). A memóriája szerint a gázpedál nem adott jelet, a szervíz szerint a gázpedál érzékelő cseréje nem oldja meg, komplett motorvezérlő elektronikát kell cserélni, ennek hivatalos bóti ára valahol 300-400e között van, ennyim meg nincs rá. Volt valakinek hasonló tapasztalata, vagy valahol szó volt róla a fórumon? Megoldásra ötlete? Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Hát tényleg elég fura hang. Ilyet még nem hallottam... Csak indításkor hallod?

Sziasztok,

új (5 éves) H astra tulajdonos vagyok. Az autót tetszik, nagyjából minden rendben. 8 év G után ültem át, megérte egyelőre.

De van egy furcsa hang rögtön indítás után. Az eladó szerint már a kezdetektől csinálja az autó. Felvettem, felraktam ide.

http://data.hu/get/4005308/astrahang.mp3

Hallgassátok meg kérlek - a 8. másodperc körül jön. A kormány felől hallatszik szinte minden indítás után, ha az autó 5-10 percnél többet áll.

Minden ötletet nagyon köszönök!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt, viszont elég nagy bajban, ha esetleg valahol már elhangzott a kérdés-válasz, akkor elnézést érte. 2004-es 1.7cdti 6 sebességes elegance kombi boldog tulajdonosa voltam eddig, ám az utóbbi napokban menet közben egyszer csak elvette a gázt a kocsi, és az alapjárata felugrott 1500-1700 körülire. Hibajelzés felvillant (ESP). A memóriája szerint a gázpedál nem adott jelet, a szervíz szerint a gázpedál érzékelő cseréje nem oldja meg, komplett motorvezérlő elektronikát kell cserélni, ennek hivatalos bóti ára valahol 300-400e között van, ennyim meg nincs rá. Volt valakinek hasonló tapasztalata, vagy valahol szó volt róla a fórumon? Megoldásra ötlete? Előre is köszönöm!

Köszönöm, nem rakom fel többször, csak elég elkeseredett vagyok, gondoltam egy másik topicban hátha olvassa valaki. HELP.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az autó jobb eleje felől fémes zörgést/csörgést hallok ha rosszabb minőségű úton megyek és a jobb első kerék olyan úthibára megy, mint például bordák, vagy rossz foltozás. A hangot leginkább úgy tudnám leírni, mint amikor egy fémlap laza és a mozgástól hozzáér egy másikhoz. A szerelőm átnézte a kocsit és azt mondta, hogy szerinte minden a helyén egyben van. A kocsit megemeltük, a kereket levettük, tovább persze nem bontottuk. Az autó egy Astra H sedan 1.6. Találkozott már valaki hasonlóval? Minden ötlet jól jönne, hogy merre keressük a zaj forrását.

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az autó jobb eleje felől fémes zörgést/csörgést hallok ha rosszabb minőségű úton megyek és a jobb első kerék olyan úthibára megy, mint például bordák, vagy rossz foltozás. A hangot leginkább úgy tudnám leírni, mint amikor egy fémlap laza és a mozgástól hozzáér egy másikhoz. A szerelőm átnézte a kocsit és azt mondta, hogy szerinte minden a helyén egyben van. A kocsit megemeltük, a kereket levettük, tovább persze nem bontottuk. Az autó egy Astra H sedan 1.6. Találkozott már valaki hasonlóval? Minden ötlet jól jönne, hogy merre keressük a zaj forrását.

Előre is köszönöm!

nekem olyasmi van, mintha két fémrúd nem lenne összerögzítve és 1000-1500 fordulat között összekoccan. Mintha a porcelán nippek koccannának össze. Mi lehet?

Link to comment
Megosztás:

Hát tényleg elég fura hang. Ilyet még nem hallottam... Csak indításkor hallod?

Csak indításkor és csak ha áll 5-10 percet. Akkor viszont sajnos minden indításkor- Ez nem lehet valami kormányszervó olajfogyás vagy kormánymű kimúlás kezdete?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

Az autó jobb eleje felől fémes zörgést/csörgést hallok ha rosszabb minőségű úton megyek és a jobb első kerék olyan úthibára megy, mint például bordák, vagy rossz foltozás. A hangot leginkább úgy tudnám leírni, mint amikor egy fémlap laza és a mozgástól hozzáér egy másikhoz. A szerelőm átnézte a kocsit és azt mondta, hogy szerinte minden a helyén egyben van. A kocsit megemeltük, a kereket levettük, tovább persze nem bontottuk. Az autó egy Astra H sedan 1.6. Találkozott már valaki hasonlóval? Minden ötlet jól jönne, hogy merre keressük a zaj forrását.

Előre is köszönöm!

Azt a műanyag stabpálcát rángasd meg aknából ne emelőről...:D!!! Meg az axiálcsuklót kéne megnézetned azt is inkább aknából:)!

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Februárban vettem egy 2005-ös H Astrát, Z16XEP, ferde hátút, 140 000 km-rel, és lenne vele egy kis problémám.

Először kb a vásárlás után egy héttel történt, hogy nem indult be az autó. Elfordítom a kulcsot, van gyújtás, világít minden visszajelző fény a műszerfalon, de a motor meg se nyikkan. A narancssárga kis kulcsos autó ilyenkor égve marad, normál induláskor pedig a gyújtás ráadása után 2-3 másodperccel kialszik. Jól bepánikoltam, elkezdtem bújni a könyvét, közben többször is próbáltam újból indítani, és egyszer csak beindult. Legközelebb kb 2 hét múlva csinálta ugyanezt, majd vagy 1 hónapig semmi. Aztán megint csinálta, és onnantól kezdve egyre gyakrabban, végül minden második indításnál ez ment.

Egy ismerős azt javasolta, hogy nézzem meg az akksit, lehet le van lazulva a saru. Megnéztük, lelazulva nem volt, de elég rendesen el volt oxidálódva. Leszedtük, letakarítottuk, visszatettük, és úgy tűnt megjavult. Egészen eddig, ugyanis tegnap újra kezdte.

Most már nyugis voltam, vártam 20 percet, újra próbáltam, beindult. De ez azért így nem túl jó mulatság, hamarosan egy hosszabb útra indulnánk vele, de így nem szívesen...

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj forrása? A fék+gáz+gyújtás kombóra nem ír ki semmi hibakódot.

Előre is köszi!

Bálint

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma nyaralásból hazatérve huzamosabb ideig(kb. 3óra) ment a klíma az autómban és a következőre lettem figyelmes!

Mégpedig arra, hogy a jobb oldalt elől ülő személy lába tiszta víz lett mire hazaértünk!

Alánéztem a kesztyűtartónak mikor megérkeztem, de nem láttam sehol szivárgást!

Lehet csak lecsapódott a pára a csövön??

Valaki tapasztalt már ilyet vagy hasonlót?

Link to comment
Megosztás:

Üdv Mindenkinek!

Februárban vettem egy 2005-ös H Astrát, Z16XEP, ferde hátút, 140 000 km-rel, és lenne vele egy kis problémám.

Először kb a vásárlás után egy héttel történt, hogy nem indult be az autó. Elfordítom a kulcsot, van gyújtás, világít minden visszajelző fény a műszerfalon, de a motor meg se nyikkan. A narancssárga kis kulcsos autó ilyenkor égve marad, normál induláskor pedig a gyújtás ráadása után 2-3 másodperccel kialszik. Jól bepánikoltam, elkezdtem bújni a könyvét, közben többször is próbáltam újból indítani, és egyszer csak beindult. Legközelebb kb 2 hét múlva csinálta ugyanezt, majd vagy 1 hónapig semmi. Aztán megint csinálta, és onnantól kezdve egyre gyakrabban, végül minden második indításnál ez ment.

Egy ismerős azt javasolta, hogy nézzem meg az akksit, lehet le van lazulva a saru. Megnéztük, lelazulva nem volt, de elég rendesen el volt oxidálódva. Leszedtük, letakarítottuk, visszatettük, és úgy tűnt megjavult. Egészen eddig, ugyanis tegnap újra kezdte.

Most már nyugis voltam, vártam 20 percet, újra próbáltam, beindult. De ez azért így nem túl jó mulatság, hamarosan egy hosszabb útra indulnánk vele, de így nem szívesen...

Van valakinek ötlete, hogy mi a baj forrása? A fék+gáz+gyújtás kombóra nem ír ki semmi hibakódot.

Előre is köszi!

Bálint

cserélj elemet a távirányitóban. lehet hogy az megoldja a problémát

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

új (5 éves) H astra tulajdonos vagyok. Az autót tetszik, nagyjából minden rendben. 8 év G után ültem át, megérte egyelőre.

De van egy furcsa hang rögtön indítás után. Az eladó szerint már a kezdetektől csinálja az autó. Felvettem, felraktam ide.

http://data.hu/get/4005308/astrahang.mp3

Hallgassátok meg kérlek - a 8. másodperc körül jön. A kormány felől hallatszik szinte minden indítás után, ha az autó 5-10 percnél többet áll.

Minden ötletet nagyon köszönök!

sziasztok,

bocsánat up-polnám a fenti problémát.

Link to comment
Megosztás:

cserélj elemet a távirányitóban. lehet hogy az megoldja a problémát

Kösz a választ!

Hát egy próbát lehet, hogy megér.

Bár amikor először csinálta, akkor rögtön kipróbáltam a tartalék kulccsal is, és az sem segített. A nyitás/zárás is működik simán a távirányítóval.

Egyébként az elem cserét meg tudom én oldani? Ha jól emlékszem a könyvében azt írja "forduljon Opel partneréhez".

Bálint

Link to comment
Megosztás:

Kösz a választ!

Hát egy próbát lehet, hogy megér.

Bár amikor először csinálta, akkor rögtön kipróbáltam a tartalék kulccsal is, és az sem segített. A nyitás/zárás is működik simán a távirányítóval.

Egyébként az elem cserét meg tudom én oldani? Ha jól emlékszem a könyvében azt írja "forduljon Opel partneréhez".

Bálint

Meg tudod oldani, csak szet kell pattintani a kulcs muanyag reszet, de sok remenyt ne fuzz hozza, mert az immobilizer kulcsban levo resze valoszinuleg passziv, azaz nem kell hozza az elem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Ma nyaralásból hazatérve huzamosabb ideig(kb. 3óra) ment a klíma az autómban és a következőre lettem figyelmes!

Mégpedig arra, hogy a jobb oldalt elől ülő személy lába tiszta víz lett mire hazaértünk!

Alánéztem a kesztyűtartónak mikor megérkeztem, de nem láttam sehol szivárgást!

Lehet csak lecsapódott a pára a csövön??

Valaki tapasztalt már ilyet vagy hasonlót?

Ez velem is előfordult most nyár elején, hogy a klíma valamiért eláztatta a jobb első ülés előtti részt. Nem jöttem rá a problémára, azóta meg nem csinálta újra. Én arra gyanakszom, hogy vmi cső eltömődhetett, amiatt tolta oda a vizet, és ami azóta már öntisztult valahogy.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Csomagtartó ajtó gondom van:

Gyanítom, hogy a problémám elég egyedi és ritka, mint a fehér holló.

Nem vagyok kicsit se mérges ilyen apróságok miatt, de az eszem megáll a szerviztől.

Tudna valaki segíteni, hogy a képen, a piros karikában lévő műanyag "távtartó" bizgentyűt mindenestűl, hogyan lehet kivenni, mert ki kell cserélnem. Sajna a szervizben sikerült úgy beállítaniuk, hogy egyszercsak egy kinyitásnál a bizgentyű bele kiesett. Kiderült, hogy csak a lélek tartotta és hiába nyomom vissza a helyére, állandóan kiesik, mert valamik le vannak róla törve. Azt pedig nem gondolnám, hogyha ráadásul Opel szervizben, szakszerűen nyúlnak hozzá, akkor annak ki kell esnie.

Egyébként az eredeti nem egy egyszerű eset, mert nem is lehet könnyedén állítani. Az új már olyan, hogy csak tekergetni kell a megfelelő pozícióba és kész.

A fotót a neten találtam.

09042010124_2_2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Most jól kipanaszkodtam magam, de köszönöm előre is, ha valakinek van ötlete, vagy tapasztalata e téren.

Végül is sikerült kicserélni ezt az izét. Annyi a különbség az eredetihez képest, hogy ennek a beállításához nem kell célszerszám (villáskulcs).

Link to comment
Megosztás:

Bocsánat, lassan hosszabb útra kell indulnom, ezért újra bedobnám:

Sziasztok,

új (5 éves) H astra tulajdonos vagyok. Az autót tetszik, nagyjából minden rendben. 8 év G után ültem át, megérte egyelőre.

De van egy furcsa hang rögtön indítás után. Az eladó szerint már a kezdetektől csinálja az autó. Felvettem, felraktam ide.

http://data.hu/get/4005308/astrahang.mp3

Hallgassátok meg kérlek - a 8. másodperc körül jön. A kormány felől hallatszik szinte minden indítás után, ha az autó 5-10 percnél többet áll.

Minden ötletet nagyon köszönök!

Link to comment
Megosztás:

cserélj elemet a távirányitóban. lehet hogy az megoldja a problémát

Üdv!

Végül szervizben kötöttem ki az autóval, mert kezdett átmenni használhatatlanba...

Ott arra jutottak, hogy szoftvert frissítenek rajta, és ez jó eséllyel megoldja a gondot.

Ha mégsem, akkor valószínűleg kormány modul (ha jól emlékszem...) csere lesz.

Eddig jónak tűnik, bár még nem sokat használtam azóta.

Bálint

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.