Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák! - Astra H


forumadmin

Recommended Posts

Aham.........köszi az infókat, ezt nem tudtam.

De ez miért nincs leírva a usel manual-ba.

A hűtővíz hőmérsékletet meg lehet nézni teszt módban!-> Gyújtást ráadni, Rádiót bekapcsolni, 2xSettings gomb, másodjára hosszan nyomva, búgó/csippanás szerű hangig, majd a BC gomb nyomogatása:)! Ha két soros kijelző van (TID) akkor az órabeállító melletti pöttyös közepű kijelzőgombot kell a BC gomb helyett nyomkodni... Kétsoros illetve háromsoros esetén (TID,BID) T: hőmérséklet, Grafikus esetén (GID) Coolant:hőmérséklet :lol:! Ennyi!;)
Link to comment
Megosztás:

Ma délután megnéztem és egy 10km-es menet után, T:67

A hűtővíz hőmérsékletet meg lehet nézni teszt módban!-> Gyújtást ráadni, Rádiót bekapcsolni, 2xSettings gomb, másodjára hosszan nyomva, búgó/csippanás szerű hangig, majd a BC gomb nyomogatása:)! Ha két soros kijelző van (TID) akkor az órabeállító melletti pöttyös közepű kijelzőgombot kell a BC gomb helyett nyomkodni... Kétsoros illetve háromsoros esetén (TID,BID) T: hőmérséklet, Grafikus esetén (GID) Coolant:hőmérséklet :lol:! Ennyi!;)
Link to comment
Megosztás:

És ha 10km után csak 67fok-ra megy fel és nem 90körülire akkor az miért akkora próbléma? nem értek hozzá csak azért kérdezem nem rosszból!:lol:

Mert sokat megy hidegen a motor, es akkor pl. gyakrabban kell olajat cserelni, nem megy jol a futes, tobbet fogyaszt, stb. Persze ehhez el kell hinni, hogy a termosztatot nem csak marketing celokbol teszik be a gyarak ;)

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megfigyeltem én is hogy hány fokra megy fel,10km alatt 72fok lett a viz,de ez -5fokos menetszélbe volt és kb ebből 5km volt 80as tempónál és másik 5km 50nél,és ha jól tudom a dizel autó nehezebben melegszik fel mint egy benzines ezért van a dizel astrán alul is motorboritás,szóval igy nem hiszem hogy rossz lenne a termosztát,de ha tévedek javítsatok ki!:lol:

Link to comment
Megosztás:

Mert sokat megy hidegen a motor, es akkor pl. gyakrabban kell olajat cserelni, nem megy jol a futes, tobbet fogyaszt, stb. Persze ehhez el kell hinni, hogy a termosztatot nem csak marketing celokbol teszik be a gyarak :lol:

Hát miket nem tudtok....."gyakrabban kell olajat cserélni" :-) Az olajcserének ehhez semmi köze. Az olajnak melegen és hidegen is kell kennie. Ebbe ölnek dollármilliókat a cégek hogy így legyen. Különbem a hideg olajnak jobb a kenési tulajdonsága, ezért tesznek jobb helyen az olajkörre is olahűtőt.... :-)

Azért nem jó a hideg motor, mert akkor nagyobb a henger és a dugó kopása, ( és nem az olaj minőségével függ össze ) mivel meleg motorhoz ( üzem melegen) vannak az illesztések kiszámolva, mivel a hideg anyag zsugorodik, és nem egyforma mértékben az acél henger fala és az alumínium ötvözet dugó, így az illesztés hideg motornál sokkal kisebb, így jobban súrlódik és jobban kopik.

Persze nem mellékes ha a fűtés is gyorsan felébred reggelente. Én beindítom és mire körbekaparom az üvegeket meg bepakolok, addig pár perc alatt azért egy kicsit melegszik ( menetszél hűtés nélkül ) és nem teljesen hideg motort kell kínozni. A dieselnél nagyobb a kompresszió és ezt kisebb dugattyúhézaggal és több dugattyúgyűrűvel oldják meg mint a benzineseknél, így sokkal kényesebbek a hidegen való járásra mint a benzinesek. hát röviden ennyi. :-)

Sziasztok!

Egy elég szokatlan kérdésem lenne: hol tudom krokodil emelővel megemelni a kocsit úgy, hogy az első két kerék egyszerre emelődjön? Azért akarom ezt, mert akkor alá tudnám bakolni és ki tudnám így cserélni az axiálcsuklót.

Előre is köszönöm! G.

Hát nem is tudom.... :-) az egyik oldalt emeld meg és bakold alá, majd a másikat is emeld meg és bakold alá. Én speciel semmiféle krokodil vagy olajemelő alá nem feküdnék be egy percre sem, az ördög nem alszik... :-) Vagy ha igen akkor inkább ne keltsük fel. Talán az életed 3-4 ezret megér hogy elmenj egy boltba ( már a Lidl-ben is van .. :-) ) és vegyél 2 db állítható acélbakot.

Link to comment
Megosztás:

Tegnap megfigyeltem én is hogy hány fokra megy fel,10km alatt 72fok lett a viz,de ez -5fokos menetszélbe volt és kb ebből 5km volt 80as tempónál és másik 5km 50nél,és ha jól tudom a dizel autó nehezebben melegszik fel mint egy benzines ezért van a dizel astrán alul is motorboritás,szóval igy nem hiszem hogy rossz lenne a termosztát,de ha tévedek javítsatok ki!:lol:

A motorborítás azért van, hogy a motort védje a szennyeződésektől. Ennyi erővel nyáron a rekkenő melegben le kellene szedni hogy szellőzzön......

Hát a termosztátnak a menetszélhez semmi köze..... mivel az a fő körben van, és elméletileg ha jó, akkor addig le van zárva amíg a motor, el nem éri az üzemi hőfokot, sőt a fűtés is a termosztát elötti körön van, így elöbb lesz meleg, mint kinyit a termosztát. már feltéve ha jó a termosztát... :-) Ami elromolhat nyitottan is és akár zártan is.....

És ha 10km után csak 67fok-ra megy fel és nem 90körülire akkor az miért akkora próbléma? nem értek hozzá csak azért kérdezem nem rosszból!;)

Akkor kezdj aggódni ha 50 km után is ennyi a vízhőfokod. :-)

Link to comment
Megosztás:

Hát miket nem tudtok....."gyakrabban kell olajat cserélni" :-) Az olajcserének ehhez semmi köze. Az olajnak melegen és hidegen is kell kennie. Ebbe ölnek dollármilliókat a cégek hogy így legyen. Különbem a hideg olajnak jobb a kenési tulajdonsága, ezért tesznek jobb helyen az olajkörre is olahűtőt.... :-)

Ennek pedig a csereperiodushoz nincs semmi koze... Miert is kell allando varosi hasznalat, vagy sok rovid ut eseten gyakrabban olajat cserelni? Mert a hideg uzem soran tobb szennyezo kerul bele, igy gyorsabban romlanak a parameterei. Lehet, hogy hidegen jobban ken (felteve, hogy eljut oda, ahova kell neki), csak eppen el van mar koszolodva, ezert cserelendo.

Az mar csak bonusz, hogy meg jobban is kopik melle a motor :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello forumozok! Eloszor is udvozlok mindenkit!

Nekem egy OPEL ASTRA H 2007 kiadasu 1.3 CDTI autom van, aminek a hutovize hajtas kozben sajnos csak 54 es 56 fokon van!Allo helyben ha sokaig melegitem lassan melegszik a hutovizem. Egyszer ki is probaltam 93 foknal kapcsolt e a hutese,de jo sokaig kellett jaratnom a motrot! A homero szondat kicsereltem, de sajnos tovabbra is az uzemi hofoka maradt a 54-56 fok! A melegitese a kabinban jo par kilometer megtetel utan turheto!Na nem izzadunk a hosegtol! Termosztat gondom lenne vagy ez az uzemi hofoka ennek a tipusu Astranak?

Sanyi

Link to comment
Megosztás:

Hello forumozok! Eloszor is udvozlok mindenkit!

Nekem egy OPEL ASTRA H 2007 kiadasu 1.3 CDTI autom van, aminek a hutovize hajtas kozben sajnos csak 54 es 56 fokon van!Allo helyben ha sokaig melegitem lassan melegszik a hutovizem. Egyszer ki is probaltam 93 foknal kapcsolt e a hutese,de jo sokaig kellett jaratnom a motrot! A homero szondat kicsereltem, de sajnos tovabbra is az uzemi hofoka maradt a 54-56 fok! A melegitese a kabinban jo par kilometer megtetel utan turheto!Na nem izzadunk a hosegtol! Termosztat gondom lenne vagy ez az uzemi hofoka ennek a tipusu Astranak?

Sanyi

Ha kicseréled a termosztátot megoldódik a problémád. 88 fokon nyit a gyári.

Link to comment
Megosztás:

A motorborítás azért van, hogy a motort védje a szennyeződésektől. Ennyi erővel nyáron a rekkenő melegben le kellene szedni hogy szellőzzön......

Ha a szennyeződésektől véd akkor a benzineseken miért nincs alul motor boritás?:lol:

Amúgy két márka szervízbe is mondták hogy ez csak a dieseleken van csak a lassú melegedés miatt!

Link to comment
Megosztás:

Ha kicseréled a termosztátot megoldódik a problémád. 88 fokon nyit a gyári.

Az hogy a motor nem uzemi homersekleten dolgozik, mivel a termosztat nem zar rendesen kihatassal lehet a fogysztasra? Sokallom a fogyasztasat!Most az atlagom mar meghaladta a 7.5 litert! Ebben van varosi es varoson kivul is!

Link to comment
Megosztás:

Az hogy a motor nem uzemi homersekleten dolgozik, mivel a termosztat nem zar rendesen kihatassal lehet a fogysztasra? Sokallom a fogyasztasat!Most az atlagom mar meghaladta a 7 litert! Ebben van varosi es varoson kivul is!

Valamennyivel vissza fog esni a fogyasztásod, de azért nem 5 literre :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát miket nem tudtok....."gyakrabban kell olajat cserélni" :-) Az olajcserének ehhez semmi köze. Az olajnak melegen és hidegen is kell kennie. Ebbe ölnek dollármilliókat a cégek hogy így legyen. Különbem a hideg olajnak jobb a kenési tulajdonsága, ezért tesznek jobb helyen az olajkörre is olahűtőt.... :-)

Azért nem jó a hideg motor, mert akkor nagyobb a henger és a dugó kopása, ( és nem az olaj minőségével függ össze ) mivel meleg motorhoz ( üzem melegen) vannak az illesztések kiszámolva, mivel a hideg anyag zsugorodik, és nem egyforma mértékben az acél henger fala és az alumínium ötvözet dugó, így az illesztés hideg motornál sokkal kisebb, így jobban súrlódik és jobban kopik.

Persze nem mellékes ha a fűtés is gyorsan felébred reggelente. Én beindítom és mire körbekaparom az üvegeket meg bepakolok, addig pár perc alatt azért egy kicsit melegszik ( menetszél hűtés nélkül ) és nem teljesen hideg motort kell kínozni. A dieselnél nagyobb a kompresszió és ezt kisebb dugattyúhézaggal és több dugattyúgyűrűvel oldják meg mint a benzineseknél, így sokkal kényesebbek a hidegen való járásra mint a benzinesek. hát röviden ennyi. :-)

Hát nem is tudom.... :-) az egyik oldalt emeld meg és bakold alá, majd a másikat is emeld meg és bakold alá. Én speciel semmiféle krokodil vagy olajemelő alá nem feküdnék be egy percre sem, az ördög nem alszik... :-) Vagy ha igen akkor inkább ne keltsük fel. Talán az életed 3-4 ezret megér hogy elmenj egy boltba ( már a Lidl-ben is van .. :-) ) és vegyél 2 db állítható acélbakot.

Acél bakom nekem is van, pont ezért kérdeztem, hogy hol tudnám úgy megemelni, hogy egyszerre tudjam alátenni a két bakot. Erre estleg tipp? Köszi! G.

Link to comment
Megosztás:

Ha a szennyeződésektől véd akkor a benzineseken miért nincs alul motor boritás?:lol:

Amúgy két márka szervízbe is mondták hogy ez csak a dieseleken van csak a lassú melegedés miatt!

Szia Boci86!

Isten lássa lelkemet nem akarok kötekedni,de a bátyámnak van egy nagyon régi kiadású könyve,amiben a motorokról van szó,és abban azt írták,hogy a DIESEL motorok hamarabb bemelegszenek mint a benzinesek. Igaz nagyon régi a könyv,gondolom amikor azt írták,még nem voltak ilyen fejlettek a DIESEL motorok,és nem volt ekkora különbség DIESEL és DIESEL között.

Én elhiszem amit leírtál,mert nekem is diesel-em van és baromi nehezen melegszik fel,ezért is lepődtem meg azon amit a könyv írt.

Ezt csak érdekesség képpen írtam le.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.